Je pátek odpoledne a to od září do února znamená jediné - hraje se hokejová extraliga. V Olomouci se proti kohoutům postaví zlínští Berani, tak uvidíme, která zvířena bude mít v omšelé plecharéně navrch.
Oba týmy patří zatím do spodní části tabulky, Zlín v patnácti zápasech uhrál 13 bodů a jen skóre ho dělí od posledních Pardubic.
Mora na tom je jen o chlup lépe, přesněji o čtyři body. Zároveň však prožívá temné období, z posledních devíti zápasů totiž vyhrála jediný.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Veselý (CZE) - Hynek (CZE), Klouček (CZE)
Počet diváků: 4 376

V sestavách jsou dvě zajímavá jména. Ve čtvrtém útoku domácích se na levém křídle objeví Michal Vodný, který odehrál na Hané pět let a vybojoval, a o rok později udržel, extraligu. Pak odešel do Znojma a poslední sezony působí v prvoligové Třebíči, do extraligy se tak vrátí poprvé od jara 2016.
V sestavě Zlína prožije extraligovou premiéru Jakub Navrátil. Dvacetiletý mladík a přerovský odchovanec prožívá za Zubry povedený začátek 1. ligy, když nasbíral 19 bodů v 19 zápasech. Ve středečním zápase proti Ústí si připsal hattrick a teď tedy okusí extraligu.
I když do úvodního buly zbývá ještě nějaká ta minutka, už teď se dá odhadnout, že nás čeká výtečná atmosféra. Sektor hostů zaplnilo několik stovek zlínských fandů, podobně jako kotel domácích.
Sektor domácích rozvinul transparent s nápisem "Smrt fanouška je jako smrt bratra" odkazující na tragédii v Havířově, kdy před stadionem zemřel po konfliktu s ochrankou místní fanda.
0:00
0:25
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za hákování
Hodně ostrý začátek, už po pár vteřinách je tu první vyloučený a přesilovka pro Zlín.
0:49
Nosek měl chvilku času na modré, tak vypálil, brankář Jan Lukáš puk vyrazil nad svou maskou.
1:49
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za krosček
Domácí se budou bránit 36 sekund ve třech.
2:25
Köhler (Zlín) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Honejsek
Stav zápasu Olomouc - Zlín 0:1

Právě v okamžiku, kdy vypršel první trest, zůstal mezi kruhy volný Köhler, který měl dokonce čas si puk zastavit a pak ho poslal k tyči.
2:26
Domácí pokračují ve čtyřech dalších 86 sekund.
3:50
Domácí jsou v plném počtu, zbytek oslabení přežili ve střední třetině a při úspěšném napadání.
5:43
Kubiš vypálil příklepem zleva, Lukáš úřadoval lapačkou, ze které ještě rychle vyklepal puk a rozehrál.
6:20
Ondrušek posílal puk do ohně před branku na své dva spoluhráče, Zlínští ho však dokázali zavčas deportovat z nebezpečné zóny i z obranné třetiny.
6:51
Několik školáckých nepřesností domácích v rozehrávce od vlastní branky skončilo střelou Jeliče, která nebezpečně poskakovala Lukášovi po výstroji.
8:40
První pořádná akce Olomouce nese podpis Nahodila s Irglem, zakončil ji střelou centr druhé lajny, Čiliak však bez potíží likviduje.
9:31
Vyloučen hráč Claireaux (Zlín), 2 min. za podražení
10:10
Irgl našel napříč pásmem Musila, jeho nebezpečnou střelu zápěstím ale Čiliak dobře viděl.
10:31
Znovu Musil, který si najel do pravého kruhu a opět zasahuje Čiliak.
10:59
Kolouch (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Klimek a Ondrušek
Stav zápasu Olomouc - Zlín 1:1

Klimek vybojoval puk v rohu, poslal ho před branku, kde byl Kolouch úplně sám před Čiliakem a vyrovnal.
13:01
Začínáme znovu jen s tím rozdílem, že oba týmy mají větší sebedůvěru do útočení. Hra díky tomu získává slušný spád.
13:49
Irgl vzal akci domácích na sebe a z pravého kruhu vystřelil zápěstím, ke své smůle přímo do středu branky.
14:18
Kohouti pěkně vyťukali hosty od vlastní branky až k Oleszově tvrdému zakončení, odražený puk ještě získal Kolouch, ale nedokázal v rychlosti doklepnout do odkryté branky.
15:06
Další závar domácích končí v Čiliakově lapačce, před jeho brankou se teď hraje víc.
16:22
Hosté vystřelili těsně po odpískání ofsajdu, a i když to nebyla žádná ostrá rána, je to důvod k tomu trochu se pošťouchat. Inu, derby jak má být.
16:56
Další nadějný výpad domácích v podání Olesze a hlavně Koloucha, jehož bekendový pokus Čiliak musel krotit nadvakrát.
17:09
Na opačné straně zahrozil Pavel Sedláček, který mířil do horní poloviny a Lukáš puk vyškrábl ramenem do ochranné sítě.
17:41
Musil zachytil rozehrávku hostů, objel branku a předložil puk Irglovi, jehož střela lízla břevno.
17:59
Škůrek, který má jednu z nejtvrdších střel z kohoutů, trefil svým příklepem od modré spoluhráče Nahodila do loktu a ten v předklonu odjel na střídačku.
19:53
Sedláček se k dorážce nedostal, puk schoval sedm sekund před první sirénou do lapačky Lukáš.
20:00
Střely na branku po 1. třetině: 11:10.
Beranům patřil i díky rychlému gólu úvod třetiny, domácí se ale v její polovině zahřáli na provozní teplotu a po vyrovnání měli více ze hry. Skóre však zůstává po dvaceti minutách vyrovnané 1:1.
20:00
20:12
Kubiš zkusil překvapit z velkého úhlu po ledě Lukáše a nadělal mu problémy, navíc se k dorážce dral Freibergs, ale nakonec olomoucký gólman puk našel a ukryl.
21:39
Hecl jel s Vodným na jednoho obránce, zkusil se dostat až za něj a odtud připravit puk před branku na dorážku, v poslední chvíli mu ale přihrávku obránce tečoval a puk projel brankovištěm.
24:21
Kolouch se se štěstím dostal k puku a hned zkusil vypálit, Čiliaka donutil k těžkému zákroku betonem.
25:41
Vyloučen hráč Ferenc (Zlín), 2 min. za napadení
Ferenc se postavil Tomečkovi, sudí to ovšem posoudili jako faul.
26:52
Hosté se zatím úspěšně brání, nepouští domácí ani do útočné třetiny.
27:48
Hosté jsou v plném počtu.
28:40
Irgl při akci dvou na jednoho nabil Skladanému, který mířil nahoru, ale Čiliak podržel svůj tým.
28:02
Na opačné straně zkoušel objet branku a zasunout puk Fryšara, ale v kritickém okamžiku mu sjel z čepele.
30:38
Irgl dokázal přivést do úzkých dvojici zlínských hráčů a vytěžil z toho puk Olesz, který okamžitě z úhlu vystřelil. Čiliak neměl problém.
30:56
Olesz našel na modré Švrčka a jeho rána z první skončila v Čiliakově lapačce.
31:45
Vyloučen hráč Herman (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Herman pyká za nešikovnost, chtěl se hnát do útoku, ale hokejku strčil Kolouchovi mezi nohy a ten se poroučel na led.
32:32
Irgl (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Musil a Škůrek
Stav zápasu Olomouc - Zlín 2:1

Pěkně sehraná akce domácích, kdy puk zavezl za branku Musil, našel Irgla, který vystřelil přesně k tyči. Čiliak měl zakrytý výhled.
34:16
Zlín mohl vyrovnat, když úplně sám pálil Honejsek, Lukáš tentokrát skvěle podržel domácí.
35:37
Rychlou akci Zlína zakončil střelou zápěstím Šlahař, pak ale ukázal své rychlé zápěstí Lukáš.
35:55
Neskutečný zákrok a hlavně neskutečné přesunutí Lukáše proti střele Köhlera. Zlínský útočník pak zkoušel puk vydolovat, za což schytal očekávanou výslužku olomouckých obránců.
37:39
Po delší pauze se hra přesunula před Čiliaka, který musel po střele Klimka přerušit hru.
39:30
Ferenc nahazoval puk do ohně a ten jen tak ťukl do Lukášovy helmy. Teď měl olomoucký gólman štěstí.
40:00
Střely po druhé třetině 22:22 jen potvrzují, jak vyrovnaná bitva se dnes na Hané odehrává. Díky Irglově přesilovkové trefě v ní mají nyní o gól navrch kohouti.
40:00
41:15
Claireaux (Zlín) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Köhler
Stav zápasu Olomouc - Zlín 2:2

Přímo do vikýře tečoval nahrávku zblízka Claireaux a nedal gólmanovi vůbec žádnou šanci.
42:15
Vodný tečoval Vyrůbalíkovu nabídku do protipohybu Čiliaka, puk ale minul o půl metru tyč.
42:45
Na ledě leží Žižka a drží se za koleno. Sudí přerušili hru a volají zlínskému kapitánovi doktora. Vzápětí odjíždí do kabiny a jít může jen s dvojitou podporou. To nevypadá dobře.
43:11
Vyloučen hráč Jaroměřský (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
Jaroměřský hasil špatnou rozehru odpálením puku, ten k jeho smůle přeletěl plexi.
45:15
Köhler (Zlín) vstřelil branku (6. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Zlín 2:3

V okamžiku kdy už Jaroměřský skočil na led, napálil puk na branku Köhler a Lukáš ho uviděl až v síti.
45:57
Vyloučen hráč Jeglič (Zlín), 2 min. za zdržování hry
Po dlouhých debatách sudí seznali, že Jeglič vyhodil puk přes plexi.
46:32
Škůrek pěkně našel hokejku Nahodila, ale Čiliak si s tečí poradil.
48:06
49:59
Nosek D. (Zlín) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Zlín 2:4

Zmar domácích stvrzen, puk si do vlastní branky tečoval jeden z olomouckých hráčů.
52:27
Jedna střela od modré střídala druhou, ale dlouhý zámek domácí nedokázali využít ke snížení.
Utkání sleduje 4376 diváků.
55:49
Herman (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Šlahař
Stav zápasu Olomouc - Zlín 2:5

Herman si sjel mezi kruhy a zblízka mezi betony prostřelil Lukáše. Přitom na začátku měli domácí puk, ale ve vlastní třetině o něj přišli.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
58:18
Skladaný vypálil a Čiliak chvíli nevěděl, kde má puk. Jeho obrana však dorážku nedovolila.
58:36
Olesz (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Ondrušek a Jaroměřský
Stav zápasu Olomouc - Zlín 3:5