Třetí východočeské derby v letošní sezoně začíná za necelých dvacet minut. Hosté s sebou na centru třetí formace přivezli svou novou tvář Jakuba Lva.
0:00
0:16
První střela dnešního utkání patřila Hradci, konkrétně Matěji Chalupovi. Jeho pokus z úhlu však Kacetl vyrazil.

Rozhodčí: Šír (CZE), Mrkva (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 10 194

1:15
Hra se nám na chvíli zastaví, protože pracovníci arény pracují na rozbitém mantinelu.
1:15
Hrajeme dál.
1:26
Nabídku na brejk hned po vhazování dostal Martin Látal, ale stihl jej hradecký obránce a šanci zneškodnil.
2:42
Dopředu to zkoušel také Matěj Beran, ale puk mu odskočil a Mazanec jej kryje lapačkou.
4:15
Hradečtí založili útok od vlastní brány dlouhou přihrávkou, která bez teče skončila až na druhé straně hřiště, ale zakázané uvolnění se nepíská.
5:18
Volný Aleš Jergl dostal přihrávku přímo mezi kruhy, ale skákavý puk netrefil ideálně a sbírá jej Kacetl!
6:12
Zakázané uvolnění Dynama.
7:24
Jakub Lev se objevil v první šanci v hradeckém dresu a v pěkně nebezpečné! Kacetl vyrazil puk přímo před něj a Lev mohl pouze dorazit puk do sítě, jenže minul.
7:59
Vyloučen hráč Pavlík (Hr. Králové), 2 min. za podražení
A je tu první přesilovka pro domácí. Filip Pavlík dostává dvě minuty za podrážení.
8:44
Vyloučen hráč Mandát (Pardubice), 2 min. za podražení
Přesilovka však příliš dlouho netrvala. V útočném pásmu fauloval Jan Mandát a taktéž dostává dvě minuty za podrážení.
9:22
Zdráhal pouze nahodil puk ze středního pásma a Mazanec jej v klidu sbírá do lapačky.
9:48
Další nabídka na únik pro Látala, ten však nezpracoval vysokou přihrávku.
10:12
Hradec má před sebou půl minuty přesilovky.
10:30
Kacetl vyráží příklep z první od Filipa Pavlíka.
11:44
Vlach hledal před brankou Berana, ten byl ale zády k puku a nezpracoval.
12:37
Hradec teď mohl využít chyby při domácím střídání, ale jeho hráči volný prostor zaregistrovali o zlomek vteřiny později než bylo třeba.
12:48
Po vhazování v útočném pásmu Mountfieldu si další zákrok připisuje Kacetl a následuje komerční přestávka.
14:10
Puk se zničehonic objevil v brankovišti Dynama a Kevinu Klímovi se jen těsně nepodařilo poslat jej bekhendem do odkryté branky!
15:17
Střílet zkoušel také Aleš Jergl, ale puk neprošel přes obránce.
16:42
Na modrou dostal nabito Juraj Mikuš, ale jeho střelu zblokoval hradecký obránce.
18:53
V posledních minutách první třetiny se střídá ofsajd se zakázaným uvolněním a na ledě se toho moc neděje.
19:35
Domácí bek naprosto propadl při jednoduchém odehrání kotouče a před Kacetlem se najednou zjevil volný Petr Koukal, který ovšem netrefil branku.
20:00
První třetina nám toho moc hokejového nepřinesla a stav je stále bezbrankový.
20:00
21:06
V úvodu druhé části se domácí drží v útočném pásmu, ale zatím bez zakončení.
21:30
Denis Kindl trefuje boční síť.
21:54
Zdráhal se dostal k puku za hradeckou brankou a pálil z otočky, netrefil však.
22:57
Mazanec si připisuje zákrok po nahození od modré čáry a hra je po delším čase přerušena.
23:33
Po pravém křídle se rozjel expardubický Jordann Perret, ale dobře jej odclonil domácí bek.
24:07
Zakázané uvolnění Hradce.
24:39
Paulovič (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Pilař
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:1

První šance Hradce ve druhé třetině znamená jeho první gól! Matej Paulovič si nejprve dobře navedl puk mezi kruhy a následnou dorážkou po své střele posílá Mountfield do vedení!
24:57
Vyloučen hráč Cingel (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Dynamo dostává možnost odpovědět v přesilovce. Lukáš Cingel inkasuje dvě minuty za podrážení.
25:28
Od modré tvrdě pálil Eklund, nicméně Mazanec sbírá i následnou nepříjemnou dorážku od Tybora!
25:47
Hradec dostává puk ven ze třetiny.
26:13
Do dobré pozice si najel Roman Vlach, avšak Mazanec vyráží.
26:57
Hosté jsou kompletní, následuje komerční přestávka.
27:57
Úplně sám před Kacetlem stál Oskars Cibulskis, jenže otálel se zakončením a z jeho šance nakonec nic nebylo.
30:23
Poulíček hledal před brankou lépe postaveného Berana, ale ten vůbec nezpracoval.
30:57
V další šanci domácích byl opět Poulíček, který se snažil před Mazancem nadvakrát dorážet, ale neuspěl.
31:20
Kacetl vyráží betonem tvrdý příklep Pavlíka od modré čáry.
33:14
V dobré pozici se objevil Matěj Beran, ale jeho střela neměla potřebnou výšku a Mazanec ji vyrazil betonem!
34:30
Hradecký brejk dvou na jednoho málem do odkryté branky zakončoval Kevin Klíma, ale skvěle se proti němu přesunul Ondřej Kacetl a puk vyrazil.
35:02
Vysoko nad pálil Perret.
35:31
Koukal se před Kacetlem dostal k puku mezi dvěma domácími beky, ale ze vzduchu minul.
36:32
Cingel (Hr. Králové) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Smoleňák a Chalupa
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:2

Domácí beci jen na chviličku přestali bránit a Hradec toho okamžitě využívá. Po přihrávce před branku puk přesně pod víko pověsil Lukáš Cingel! Kacetl po něm sahal lapačkou marně.
37:37
Ofsajd Hradce.
39:41
Rozkouskovaná hra se blíží ke svému závěru ve druhé třetině.
40:00
Skóre pro ní vyhlíží lépe pro hradecký Mountfield, který po gólech Mateje Pauloviče a Lukáše Cingela vede 2:0.
40:00
40:41
Třetí třetinu v první domácí formaci absolvuje Martin Látal, který teď zatáhl puk za hradeckou branku a hledal v mezikruží najíždějícího Mandáta, ten ale netrefil.
41:14
41:59
Vyloučen hráč Vlach (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
V úvodu poslední třetiny dostává dvě minuty za nedovolené bránění Roman Vlach a Hradec bude hrát přesilovku.
42:36
Domácí vyhazují kotouč.
43:45
Poulíček projel s pukem až za hradeckou branku a našetřil Dynamu spoustu vteřin.
43:59
A Pardubice už jsou kompletní.
44:50
Dragoun (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Jergl
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:3

Hradečtí hráči se hnali tři na nikoho a nemohlo to skončit jinak. V roli zakončovatele byl nakonec Michal Dragoun, který poslal puk za bezmocného Kacetla!
45:48
Vyloučen hráč Voráček (Pardubice), 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Přesilovka také pro hradecký Mountfield. Ve středním pásmu podle rozhodčích fauloval Tomáš Voráček, který dostává 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Menší trest odsedí Michal Pochobradský.
47:07
Již poněkolikáté jel dnes sám na branku Martin Látal, jeho bekhend však Mazanec vyrazil.
47:48
Dynamo je kompletní.
50:14
Kolář (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Harju a Mikuš
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:3

Nadechnou se ještě domácí k vyrovnání? Dynamo vybojovalo puk ve středním pásmu pásmu a na vrcholku pravého kruhu do něj práskl Jan Kolář, jenž nedal Mazancovi žádnou šanci.
50:35
Kacetl záhy chytá do lapačky také střelu Hradce Králové.
51:55
Perret se sice objevil úplně sám před Kacetlem, ale ještě před zakončením jej zastavil hvizd kvůli předešlé přihrávce rukou.
53:24
53:48
Koukal tečoval střílenou přihrávku od modré čáry, ale Kacetl zareagoval včas a vyráží.
55:15
Také Mandát na druhé straně tečoval těsně před Mazancem, ten však vůbec netrefil branku.
55:46
Do potyčky se u mantinelu v útočném pásmu domácích pustili Jan Mandát se Zdeňkem Čápem, ale rozhodčí ji roztrhli dřív než vůbec začala.
55:46
Vyloučen hráč Čáp (Hr. Králové), 2 min. za hrubost
Oba borci však půjdou na trestnou lavici. Dvě minuty za hrubost pro Zdeňka Čápa...
55:46
Vyloučen hráč Mandát (Pardubice), 2 min. za hrubost
...A také pro pardubického Jana Mandáta.
57:08
Při hře čtyři na čtyři si Hradec chrání své dvoubrankové vedení a utkání se spíše dohrává.
57:53
Oskars Cibulskis dostal přihrávku do jízdy od Petra Zámorského, ale netrefil branku.
57:53
Domácí ještě zkouší brát oddechový čas a Kacetl zůstává na střídačce.
58:13
Perret (Hr. Králové) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Lev
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:4

A je hotovo! Čtvrtý gól Hradce do odkryté branky přidává z levého křídla Jordann Perret.
58:30
Beran to zkoušel těsně před brankou Hradce bekhendem, ale Mazanec vyráží.
59:21
Hra stojí ve skrumáži u mantinelu ve středním pásmu, ale rozhodčí nechtějí přerušovat.
Už by to totiž stejně nic neřešilo. Hradec dvěma góly ve druhé a dvěma ve třetí třetině rozhodl o svém vítězství 4:1, z derby tak odjíždějí spokojenější fanoušci zpod Bílé věže. Hezký zbytek týdne vám z Pardubic přeje Marek Votke.

5. 3. 2023 16:30Hr. Králové–Pardubice 3:1
20. 1. 2023 18:00Pardubice–Hr. Králové 4:1
4. 12. 2022 17:10Hr. Králové–Pardubice 4:0
21. 10. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 5:2
18. 2. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 1:4
4. 1. 2022 17:30Hr. Králové–Pardubice 1:4
7. 11. 2021 17:00Pardubice–Hr. Králové 3:4
26. 9. 2021 17:20Hr. Králové–Pardubice 5:2