Dnes máme v pardubické enteria areně před sebou první derby letošní sezony mezi domácím Dynamem a Hradcem Králové.
Hradec přijel do Pardubic odčinit poslední porážku 0:4 od Karlových Varů, zatímco Dynamo bude chtít navázat na první tříbodový zisk po výhře 2:1 nad Kometou.
0:00

Rozhodčí: Hradil (CZE), Kubičík (CZE) - Rožánek (CZE), Gebauer (CZE)

0:52
První zásah v dnešním utkání si připisuje Štěpán Lukeš, po dvaapadesáti vteřinách hry jej z pravého křídla prověřil Valentin Claireaux.
1:29
Matěj Blümel z otočky posílal před branku střílenou přihrávku na Mateje Pauloviče, ten ale puk nezpracoval, od brusle se mu odrazil do rohu hřiště.
1:51
Vyloučen hráč Machač (Pardubice), 2 min. za podražení
Mountfield si zahraje první přesilovku, Michal Machač inkasuje dvě minuty za podrážení.
2:21
V oslabení tvrdě příklepem vypálil Radoslav Tybor, ale Lukeš byl pozorný.
2:50
Dynamo vyhazuje kotouč.
3:25
Dobrých dvacet vteřin teď Dynamo podrželo puk za brankou Hradce a ukrojilo pořádný kus oslabení.
4:22
Radek Pilař dostal dobrou přihrávku ve středním pásmu a už to vypadalo, že se zvládne obtočit kolem domácího beka a vyrazí sám na bránu. Obránce Dynama jej ale zvládl od kotouče odstavit.
5:01
Zakázané uvolnění Dynama Pardubice.
5:15
Vyloučen hráč Holland (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Další přesilovka pro Hrade, Rhett Holland dostává dvě minuty za vysokou hůl.
5:51
Od modré nahazoval puk na branku Petr Zámorský, ale jeho pokus zblokoval Juraj Mikuš.
6:16
K pohotové dorážce se dostal Jakub Lev, ale zblízka pálil mimo.
6:42
Za volným kotoučem směrem dopředu vystartoval pardubický Patrik Poulíček, ale Lukše byl u puku dřív a odpálil jej do bezpečí.
7:08
Tentokrát ovšem Štěpán Lukeš vyrobil velikou hrubku, když se snažil s pukem obtočit okolo Valentina Claireauxa! Francouz jej o kotouč obral a měl na bekhendu prázdnou bránu, nakonec ale minul.
8:29
Již při hře pět na pět vyrazil dopředu Petr Zámorský, ale do zakončení se nedostal.
8:37
Na druhé straně střelu Vladimíra Svačiny kryje Štěpán Lukeš.
8:44
Zakázané uvolnění Hradce.
8:50
Po vhazování v útočném pásmu pálil z první Marek Ďaloga, ale Lukeš jeho pokus vyrazil.
9:10
Smoleňákovo zakončení má v lapačce Pavel Kantor.
9:39
Sklenář (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Orsava a Růžička
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:1

Další útočná akce Hradce ale už končí gólem! Střelu Jakuba Orsavy ještě Kantor vyrazil, ovšem přímo před sebe a z následné dorážky jej překonal Jakub Sklenář.
11:32
Vyloučen hráč Chalupa (Hr. Králové), 2 min. za krosček
Dynamo má šanci odpovědět v přesilovce, dvě minuty za krosček totiž obdržel Matěj Chalupa, když u mantinelu nepříjemně sestřelil Jakuba Nakládala.
11:50
Po Nakládalově přihrávce trefuje Marek Ďaloga od modré čáry tyč!
12:03
V oslabení se málem do zakončení dostal bývalý pardubický hráč Jordann Perret, ale neprošel přes posledního obránce Dynama.
13:26
Další Ďalogovu střelu zablokoval Perret.
15:33
Nejdřív pálil Radek Smoleňák a po něm i Matěj Chalupa, jehož střelu Kantor vyrazil špičkou betonu, velká šance Hradce!
16:41
17:08
Jerglova střela z pravého křídla příklepem letěla mimo.
17:34
Další hradeckou tutovku spálil Radek Pilař, jenž na brankovišti hned nadvakrát dorážel, ale Kantor udržel puk před brankovou čárou!
18:36
Přes obránce z velkého úhlu střílel také domácí Matej Paulovič, ale Lukeš jeho pokus zastavil betonem.
19:34
Půl minutky před koncem první třetiny je pískán ofsajd Hradce.
20:00
V první třetině úvodního letošního derby byl Hradec jasně lepší a po zásluze vede 1:0, v desáté minutě skóre po dorážce otevřel Jakub Sklenář. Dynamo mohlo odpovědět v následné přesilovce, ale Marek Ďaloga trefil pouze tyč.
20:00
20:30
Po chybě domácích ve středním pásmu se Hradec dostal do zakončení, ale Kantor byl pozorný.
20:42
Vyloučen hráč Claireaux (Pardubice), 2 min. za sekání
Mountfield si zahraje třetí přesilovku, Valentin Claireaux dostává dvě minuty za sekání.
20:56
Na modré čáře dostal nabito Filip Pavlík, ale střela mu nesedla. Dynamo následně vyhodilo kotouč.
21:38
V oslabení se do zakončení dostal Matěj Blümel, ale Lukeš jeho střelu vyrazil.
21:55
Kelly Klíma dobře mířil do pravé šibenice, ale Kantor zastavil puk lapačkou.
22:16
Zámorský nalil na modré čáře Lukáši Cingelovi, ale i jeho pokus Kantor chytá.
22:42
Dynamo je v pěti.
23:38
Blümel (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:1

Dynamo srovnává na 1:1! Na modré čáře si vybojoval kotouč Matěj Blümel a po samostatném úniku se štěstím přes beka propálil Lukeše.
24:31
Vyloučen hráč Jank (Hr. Králové), 2 min. za krosček
Dynamo má k dispozici další přesilovku, dvě minuty za krosček dostal Bohumil Jank.
26:02
Marek Ďaloga předvedl krásné sólo, když projel skoro celé hřiště skrz několik hradeckých hráčů, ale jeho finální přihrávka před branku nevyšla.
26:47
Vyloučen hráč Cingel (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Sotva se síly na ledě vyrovnaly, Dynamo bude hrát další početní výhodu. Lukáš Cingel dostává dvě minuty za podrážení.
27:23
Dobrou bekhendovou přihrávku před branku dostal od Patrika Poulíčka Matej Paulovič, ale do zakončení se nedostal.
28:06
Camara se v nájezdu snažil vymyslet přihrávku na Claireauxa, ale puk neprošel.
28:47
Hradec je kompletní, Dynamo odmítlo již třetí přesilovku.
29:37
Zámorský (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:2

Na modré čáře na nic nečekal a krásnou bombou přímo pod horní tyčku vrací Hradci vedení v dnešním zápase!
31:06
Další hradecká rána od modré, Filip Pavlík už ale pálil mimo.
32:23
Koukal dobře našel před brankou Zámorského, jeho další střelu ale Kantor vyrazil.
32:45
Vyloučen hráč Smoleňák (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Dynamo bude hrát čtvrtou přesilovku v dnešním utkání, jsou to dvě minuty za podrážení pro Radka Smoleňáka.
33:15
Mandátova střela po přihrávce od Mikuše neprošla.
34:03
Nakládal pálí mimo.
34:34
Kolářův pokus zblokoval Filip Hronek.
34:45
Přesilovky Dynama jsou skutečně tragické, Hradec přestál další.
36:24
Na další útočný výlet se vydal Marek Ďaloga, ale nezakončil.
36:35
Kolářovu střelu od modré chytá Štěpán Lukeš do lapačky.
37:36
Zámorského střelu na druhé straně vyráží Kantor.
37:46
Zdálo se, že prudkou ránu od modré čáry ještě někdo těsně před Kantorem tečoval, ale pardubický gólman stihl zareagovat!
38:49
Ofsajd Dynama.
40:00
Ve druhé třetině jsme viděli po jednom gólu na každé straně. Za Dynamo nejprve po samostatném úniku vyrovnal Matěj Blümel, vedení však hostům dělovkou od modré čáry vrátil Petr Zámorský.
40:00
40:32
Petr Zámorský je dnes skutečně při chuti, Kantor ale jeho další střelu vyrazil.
41:20
Od modré zkusil vystřelit Rhett Holland, ale trefil pouze spoluhráče Kusého.
41:32
42:14
Vyloučen hráč Kusý (Pardubice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Dynamo snad již tradičně jako v každém zápase špatně střídalo a dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů. Odsedí je Denis Kusý.
42:28
Hronek zpracoval prudkou přihrávku po mantinelu až za modrou čárou a je pískán ofsajd Hradce.
43:02
Hronek hledal před brankou dobře postaveného Smoleňáka, ale ten nezakončil.
43:13
Pavlík (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Růžička a Hronek
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:3

Chvíli nato však Mountfield přesilovku přece jen využívá! Byl to opět Filip Hronek, kdo posunul puk na Vladimíra Růžičku, a ten našel Filipa Pavlíka, jenž propálil Pavla Kantora.
45:07
Růžička (Hr. Králové) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:4

A z tohohle už se bude Dynamo sbírat hodně těžko... Juraj Mikuš ve vlastní třetině namazal přímo na hůl Vladimíra Růžičky, který Kantora překonal po kličce do bekhendu.
45:07
Dynamo si záhy bere oddechový čas.
46:56
Z mezikruží po zemi vypálil Vladimír Svačina, ale Lukeš si jeho střelu pohlídal.
46:58
Vyloučen hráč Lev (Hr. Králové), 2 min. za sekání
Dynamo bude hrát další přesilovku, ale je otázka, jestli to domácím k něčemu bude. Dvě minuty za sekání pro Jakuba Lva.
47:12
Málem nebylo, Koukal se Sklenářem ujeli dva na jednoho, Kantor si ale nepříliš razantní zakončení prvního jmenovaného pohlídal lapačkou.
48:10
Camara (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Nakládal
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 2:4

Na pátý pokus se Dynamo v početní výhodě přece jen prosazuje! V přesilovce se poprvé za Dynamo trefil Anthony Camara.
50:37
Šaldovu ránu od modré chytá Pavel Kantor.
51:01
Na druhé straně hřiště měl dobrou pozici Matej Paulovič, ale jeho střela neprošla.
51:21
Dynamo nastartovalo další útočnou akci, ale zastavil ji ofsajd.
51:45
Clairaux obkroužil hradeckou branku a poslal puk do brankoviště, spoluhráči jej ale za Lukeše došťourat nedokázali.
52:43
53:50
Hradec se logicky začíná soustředit hlavně na bránění výsledku, Dynamu už to jde dopředu pěkně těžko.
54:18
Další zakázané uvolnění Mountfieldu.
54:55
Perret (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Orsava
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 2:5

V úniku dvou na jednoho ještě Jakub Orsava s přihrávkou do druhé vlny neuspěl, za malý okamžik si ale spravil chuť, když ke skórování vybídl Jordanna Perreta.
58:01
Běží poslední dvě minuty dnešního zápasu, tohle už Dynamo neotočí.
59:42
Hradec zápas v klidu dohrává s pukem na hokejkách.
Tři branky Hradce v poslední části znamenají jeho pohodlnou výhru 5:2. Dynamo prohrává po osmé v deseti zápasech. Hezký zbytek pracovního týdne vám z Pardubic přeje Marek Votke.

5. 3. 2023 16:30Hr. Králové–Pardubice 3:1
20. 1. 2023 18:00Pardubice–Hr. Králové 4:1
4. 12. 2022 17:10Hr. Králové–Pardubice 4:0
21. 10. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 5:2
18. 2. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 1:4
4. 1. 2022 17:30Hr. Králové–Pardubice 1:4
7. 11. 2021 17:00Pardubice–Hr. Králové 3:4
26. 9. 2021 17:20Hr. Králové–Pardubice 5:2