Žel stále před prázdnými tribunami se dnes rozehraje třetí východočeské derby v letošní sezoně. Hradec Králové je jediný tým, který ještě Dynamo letos nedokázalo porazit. Povede se mu to dnes? Sledujte online reportáž.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Obadal (CZE) - Svoboda (CZE), Lhotský (CZE)

Ofsajd Mountfieldu.
1:14
Barulin si připisuje první zákrok po střele Pavlíka ze středního pásma.
2:24
Kolářovu střelu od modré se před Mazancem snažil tečovat Zohorna, ale hradecký brankář má puk ve výstroji.
2:43
Barulinovi vypadl do brankoviště kotouč po jedné ze střel, ale naštěstí pro Dynamo nebyl poblíž soupeř, který by dokázal dorazit do prázdné brány.
3:43
Poulíček nenápadně tečoval další Kolářovu střelu a Mazanec jen tak tak zareagoval!
4:13
Ďaloga od modré netrefil bránu.
4:35
Cingel (Hr. Králové) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Lev a Šalda
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:1

Hradec se poprvé v dnešním zápase na delší čas usadil v útočném pásmu a hned jde do vedení! Už to vypadalo, že po střele má Barulin puk v moci, ale nakonec jej dokázal dostat do brány Lukáš Cingel!
5:34
Camara naslepo neúspěšně hledal Kousala.
5:49
Vyloučen hráč Zdráhal (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Hradec si zahraje přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Jan Zdráhal.
5:55
Růžička (Hr. Králové) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Koukal
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:2

A trvalo šest vteřin, než Hradec početní výhodu využil! V útočném pásmu se ke střele dostal dnešní oslavenec Vladimír Růžička a zvyšuje na 2:0!
8:20
Vyloučen hráč Pavlík (Hr. Králové), 2 min. za sekání
Dynamo může taktéž odpovědět v přesilovce. Do brejku už startoval Robert Kousal, ale byl faulován a Filip Pavlík dostává dvě minuty za sekání.
8:35
Mikuš při střele zlomil hůl, další vykryl Marek Mazanec.
9:33
Střela Mateje Pauloviče byla sražena do ocharnné sítě.
9:59
Zohorna nabil Kosticynovi, ale ten pouze bolestivě zasáhl Radima Šaldu.
10:29
11:05
Od modré pálil Váchal a Smoleňák v pádu nedokázal dorazit puk do prázdné brány!
11:16
Vyloučen hráč Smoleňák (Hr. Králové), 2 min. za krosček
Další přesilovka pro Pardubice Radek Smoleňák dostává dvě minuty za krosček.
11:46
Camara dostal přihrávku přímo mezi kruhy, ale jeho střelu nádherně Mazanec schoval do lapačky!
11:54
A. Kosticyn (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Mikuš a Kousal
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:2

Běloruský útočník Andrej Kosticyn se dočkal první extraligové trefy! Dostal nabito na pravé křídlo a s jeho bombou z první nemohl Mazanec naopak dělat vůbec nic! 1:2.
13:08
Zakázané uvolnění Hradce.
13:23
Po Mazancově zákroku následuje komerční přestávka.
14:52
Horký ve středu hřiště zahrál na housle Jakubu Lvovi, Dynamo se začíná dostávat do hry.
16:43
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení, ani jeden z týmů si ale nevypracoval zakončení.
17:01
Tentokrát už Čápovu střelu od modré kryje Barulin a bude se vhazovat.
17:10
Z velkého úhlu nahazoval před Barulina Lev, ale kotouč pouze prolétl brankovištěm.
17:28
Stejně jako během minulého zápasu Dynama s Olomoucí se i dnes řeší problém s plexisklem.
Aby se hra zbytečně nezdržovala a pořadatelé měli čas situaci vyřešit, sáhli rozhodčí dvě a půl minuty před koncem k předčasnému ukončení první části. Bude se dohrávat po čtvrthodinové pauze.
17:28
Pokračujeme v první třetině.
17:35
Zohorna (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Mikuš
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 2:2

Tak tohle byl z pohledu Dynama snový vstup do závěru třetiny! Okamžitě po buly se prosazuje Tomáš Zohorna a vyrovnává na 2:2!
18:10
Kolář trochu zaspal v obraně, ale o chvíli později vše vynahradil skokem do střely.
19:57
Blain to zkusil z ostrého úhlu, ale Barulin prostor u tyče utěsnil.
0:00
20:13
Hra plynule navazuje začátkem druhé třetiny.
21:00
Před Barulinem někdo tečoval střelu Jakuba Sklenáře, ale domácí gólman zasáhl.
22:05
Přes beka to zkoušel Kosticyn, ale Mazanec vyráží betonem i následnou dorážku spoluhráče.
23:06
Vyloučen hráč Poppel (Hr. Králové), 2 min. za hákování
Dynamo se usadilo v útočném pásmu a vybojovalo faul. Petr Poppel dostává dvě minuty za hákování.
23:38
Po nepovedené domácí kombinaci se na Barulina mohl rozjet Zachar, ale s kličkou do bekhendu neuspěl.
25:29
Další přesilovku Dynamo nevyužilo, Hradec dostává puk už na zakázané uvolnění.
27:05
Na modré napřáhl Kousal, ale Mazanec má puk v lapačce.
27:38
Přímo před Barulina si sjel Jakub Lev a nebezpečně zakončil, ale domácí gólman zareagoval!
27:59
Blain (Hr. Králové) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Klíma 34 a Smoleňák
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 2:3

O chvíli později už ale Barulin kapituluje. Do útočné třetiny zavezl puk Kevin Klíma a předal jej za sebe Kevinu Klímovi, jenž Barulina prostřelil!
28:27
29:02
Snahu Dynama o kontr zastavuje útočící hráč v brankovišti.
31:06
Bučkův příklep Mazanec kryje vyrážečkou.
31:48
Vyloučen hráč Zdráhal (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Domácí bek Jan Zdráhal dnes podruhé usedá na trestnou lavici, tentokrát za držení a nabízí Hradci další přesilovku.
32:04
Dynamo hned po buly vyhazuje kotouč.
32:56
Ránu Blaina z první vyráží Barulin.
33:18
Sklenář si dobře před pardubickou brankou počíhal na přihrávku, kterou taky dostal, ale na jeho zakončení z první Barulin zareagoval!
34:59
Zajímavý bekhend naslepo do hradeckého brankoviště poslal Kosticyn, ale Mazanec puk přikryl lapačkou.
35:32
37:10
Šalda dostal prostor na modré čáře, ale při střele zlomil hokejku.
37:27
Další útočnou akci Hradce zastavuje ofsajd.
37:54
Zachar s Růžičkou ujížděli dva na jednoho, ale situaci překombinovali!
38:18
Ostrou ránu Jergla Barulin vyráží mimo hřiště.
38:38
Mazanec má v lapačce střelu Matěje Blümela z levého křídla.
38:57
Přímo před Barulina dostal přihrávku volný Cingel, ale mezírku mezi jeho betony netrefil!
39:24
Na druhé straně měl velkou šanci také Tomáš Zohorna, který už si kličkou pokládal Mazance, ale nakonec zakončil pouze do jeho betonu!
40:00
Druhá třetina končí za vedení Hradce 3:2. Vedení hostům po Zohornově vyrovnání vrátil obránce Jérémie Blain.
40:00
40:39
Po přihrávce Koukala zpoza brány pálil Filip Pavlík, ale trefil pouze boční síť.
41:23
Dobrou pozici na střelu měl Matej Paulovič, ale šance ho trochu překvapila a nezamířil přesně.
41:58
Ďalogovo nahození od modré zblokoval obránce.
42:08
Ďaloga (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Roman a A. Kosticyn
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 3:3

Napodruhé už se však slovenský rychlík ze zadních řad Dynama může radovat! Vrátil se pro odražený puk a v rychlosti následně trefil výstavní vikejř!
42:47
Vyloučen hráč Zeman (Pardubice), 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Po zákroku Mazance se u hradecké branky strhla drobná mela a bude se vylučovat. Útočník Dynama Tomáš Zeman dokonce odchází s osobním desetiminutovým trestem. Dvě minuty odsedí Radoslav Tybor.
43:40
Dynamo vyhazuje kotouč, Hradci se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.
44:12
Blain posílal na teč před branku, ale Barulin zakročil.
44:48
Tybor je na ledě, Dynamo však v cestě do útoku zastavuje ofsajd.
45:46
47:28
Barulin vyráží střelu Jergla.
48:42
49:21
Zdráhal měl dobrou pozici, ale ještě se ji snažil vylepšit pro spoluhráče a Mazanec stihl zasáhnout.
52:05
Barulin velmi odvážně vystartoval proti Lvovi a položil se mu do zakončení jako Dominik Hašek za starých časů! Brána Dynama pak byla docela dlouho opuštěná, ale Hradec nedokázal dorazit.
53:58
Z otočky zkusil pálit Smoleňák, ale ztratil rovnováhu.
54:31
Ofsajd Hradce.
55:04
Barulin vyráží střelu Pavlíka.
57:14
Volný Jergl našel přímo před Barulinem najíždějícího Perreta, ale pardubický brankář puk za svá záda nepustil!
57:58
Vyloučen hráč Cingel (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Lukáš Cingel dostává dvě minuty za podrážení a Dynamo sehraje závěr základní hrací doby v přesilovce.
58:37
Camara (Pardubice) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Kousal a Zohorna
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 4:3

Domácí nabídnutou výhodou nepohrdli a minutu a půl před koncem otáčí vývoj zápasu! Puku se v útočném pásmu ujal Anthony Camara a prostřelil Marka Mazance.
58:54
Hradec se hned po buly vydal dopředu, ale Barulin si dnes věří a opět rozehrává.
59:13
Hradec v šesti!
59:50
Po Klimově střele mohl do prázdné brány dorážet Blain, ale nedal! Barulin následně do lapačky schoval i další střelu Klimy.
59:58
Ještě jedno zakázané uvolnění. Jeden z domácích hráčů ze středního pásma jen těsně minul bránu.
59:58
Dynamo bere oddechový čas.
Utkání končí! Využitou přesilovkou minutu a půl před koncem, kterou proměnil Anthony Camara, si zajistilo tři body. Po konci zápasu se ještě Lev snažil za domácí brankou pustit do Kousala, ale už je to zbytečné. Z Pardubic se s vámi loučí Marek Votke.

5. 3. 2023 16:30Hr. Králové–Pardubice 3:1
20. 1. 2023 18:00Pardubice–Hr. Králové 4:1
4. 12. 2022 17:10Hr. Králové–Pardubice 4:0
21. 10. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 5:2
18. 2. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 1:4
4. 1. 2022 17:30Hr. Králové–Pardubice 1:4
7. 11. 2021 17:00Pardubice–Hr. Králové 3:4
26. 9. 2021 17:20Hr. Králové–Pardubice 5:2