Rozjeté Dynamo čeká dnes třetí zápas v nové sezoně. Na domácím ledě před kamerami České televize vyzve pražskou Spartu, pro kterou se naopak jedná o premiéru v letošním extraligovém ročníku. Pardubice už stihly porazit Plzeň a Boleslav 4:0, respektive 4:3.
Proti svému bývalému klubu dnes poprvé od přestupu nastoupí dvojice pardubických hráčů Jan Košťálek a Robert Říčka.
0:00

Rozhodčí: Šír (CZE), Obadal (CZE) - Ondráček (CZE), Kis (CZE)
Počet diváků: 8 105

0:20
První útok Sparty v dnešním zápase zastavuje ofsajd.
0:49
Po levém křídle to zkoušel Adam Musil, který sice na chvíli udržel pro Dynamo útočné pásmo, ale zakončení nepřišlo.
1:30
Na levém kruhu pro vhazování ke střele natáhl Marek Hecl, ale Neužil vyráží.
1:54
Mimo šla střela Roberta Říčky.
2:54
Dobrou přihrávku do jízdy dostal Patrik Prymula, ale v útočné třetině si to neměl s kým dát a útočná akce Sparty skončila.
3:50
K odraženému puku se mezi kruhy dostal Filip Chlapík, ale k Frodlovi se jeho pokus nedostal.
4:32
O chvíli později už ale Frodl zasahovat musel! David Kaše jej málem zaskočil svižnou střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování, ale pardubický gólman jeho pokus vyrazil.
5:19
Vhazovalo se v obranném pásmu Sparty a hned po buly příklepem pálil Ondřej Vála, Neužil ale jeho ránu vyrazil.
6:11
Ve středním pásmu nabral rychlost Robert Kousal, jeho přihrávka Mateji Paulovičovi však nakonec nevyšla.
6:52
Forman (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Zikmund
Stav zápasu Pardubice - Sparta 0:1

Po zakázaném uvolnění Dynama se vhazovalo po pravici Dominika Frodla, po buly vyplaval kotouč v předbrankovém prostoru a do pardubické sítě jej pohotově doklepl Miroslav Forman. 1:0 pro Spartu!
7:41
Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Robertson a Musil 11
Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:1

Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat! Pardubice se ihned usadily v útočném pásmu a na 1:1 vyrovnal Patrik Poulíček, jenž za Neužila tečoval nahození Dennise Robertsona od modré čáry.
8:41
Říčka dostal dobrou přihrávku zpoza branky a z první vypálil, Neužil ale jeho pokus vytěsnil.
9:22
Nabídku na brejk dostal domácí Ondřej Rohlík, ale v rychlosti nedokázal zpracovat skákavý kotouč.
9:58
Přihrávku na pravý kruh pro vhazování dostal Ladislav Zikmund, ale jeho střela byla zblokována.
11:02
Polášek zkusil nahodit puk do změti těl před Frodlem, ale domácí brankář se zvládl zorientovat a střelu vyrazil.
12:12
Z úhlu nahodil puk na Frodla Ondřej Mikliš, ale gólman zareagoval.
12:47
Říčka v obranném pásmu Pardubic odevzdal puk Eriku Thorellovi, ten se ale do zakončení nedostal.
13:34
Další chybu přihrávkou naslepo zpoza vlastní branky vyrobil Košťálek, ale ani tentokrát Sparta netrestala.
13:51
Po zákroku Neužila na druhé straně se před brankou Sparty strhla drobná mela, následuje komerční pauza.
13:51
Během komerčního brejku se na kostce nad ledem promítalo video památného gólu v oslabení Ladislava Lubiny, který dnes v 54 letech podlehl rakovině mozku. Aréna tleská.
15:23
Kaše posílal před Frodla střílenou přihrávku, ale puk neprošel přes obránce.
16:52
Po nahození od Košťálka Neužilovi vypadl puk přímo na hůl Roberta Říčky, ale bývalý útočník Sparty nedokázal kotouč vrátit do branky!
18:35
19:38
V poslední minutě Sparta obléhá obranné pásmo Pardubic, ale Frodl příliš práce nemá.
20:00
První dvacetiminutovka končí za vyrovnaného stavu 1:1, skóre otevřel v sedmé minutě sparťan Miroslav Forman, ale ani ne šedesát vteřin nato šikovnou tečí odpověděl domácí Patrik Poulíček.
20:00
20:30
Na pravém křídle natáhl Michal Řepík, Frodl vyráží betonem.
21:26
Tvrdou ránu od modré čáry si na druhé straně připravil také Jakub Nakládal, ale Neužil má puk ve výstroji.
22:28
Michal Moravčík posílal před branku ideální pas pro Zdeňka Doležala, ale ten v jízdě nezasáhl kotouč!
23:50
Volný prostor se otvíral před Robertem Kousalem, ale domácí útočník nezpracoval přihrávku.
24:56
Patrik Poulíček sklepl puk do jízdy pro Matěje Blümela, ale ten kotouč nepřevzal.
25:21
Chlapík (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Thorell a Polášek
Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:2

A Sparta jde znovu do vedení! Po dvou rychlých přihrávkách přes celé hřiště se na pravém křídle objevil volný Filip Chlapík a pověsil puk za Dominika Frodla.
26:24
Obrovskou šanci na vyrovnání měl Robert Říčka, který u pravé tyče vší silou napálil puk příklepem, ale minul!
27:24
Dynamo drží útočné pásmo, Nakládalovu střelu vyráží Neužil.
27:53
Po Kousalově pasu napříč útočným pásmem měl dobrou pozici Anthony Camara, ale i jeho pokus vyrazil Neužil!
28:00
Zakázané uvolnění Sparty Praha.
28:29
To samé na straně Pardubic.
29:13
Vyloučen hráč Musil 11 (Pardubice), 2 min. za krosček
V polovině zápasu si Sparta zahraje první přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Adam Musil.
30:03
Spartě se prozatím nedaří udržet se v útočném pásmu.
31:13
Domácí jsou kompletní, Frodl byl bez práce.
32:40
Do mezikruží si najel Matej Paulovič, ale z první trefil Neužila někam do masky!
33:18
Z první to zkoušel také Kousal, Neužil vyráží.
34:06
Neužil si připisuje další zákrok proti střele Jana Koláře, brankář Sparty dnes prozatím podává naprosto precizní výkon.
34:28
Domácí obránce nedosáhl ve vlastní třetině na kotouč a ke střele se tak dostal Adam Polášek, jenž orazítkoval tyč za Dominikem Frodlem!
36:48
Sparta měla k dispozici brejk tří na jednoho, ale Pražanům nevyšla finální přihrávka!
37:15
Nakládalova střela letí nad.
37:35
Vyloučen hráč Zikmund (Sparta), 2 min. za držení protihráče
V závěru druhé části si první přesilovku zahrají také Pardubice. Ladislav Zikmund inkasuje dvě minuty za držení.
37:50
Sparta vyhazuje kotouč.
38:12
Poulíčkovu střelu vykryl Neužil.
38:40
Camara na pravém křídle pálil z první vysoko nad.
39:44
Podstatnou část přesilovky Dynamo strávilo v útočném pásmu a na Neužila vyslalo několik nebezpečných pokusů, gólman ale drží Spartu i nadále ve vedení.
40:00
Ve druhé dvacetiminutovce se skóre měnilo pouze jednou, a to když se ve 26. minutě z pravého kruhu pro vhazování prosadil Filip Chlapík. Sparta tak po dvou třetinách vede v Pardubicích 2:1.
40:00
40:30
Sparťanský útočník Roman Horák posílal nebezpečný pas před pardubickou branku, ale zablokovala jej domácí obrana.
41:05
Robertson už si chystal střelu, ale zastavil jej ofsajd.
42:18
Rozjetý Říčka mířil nad levý Neužilův beton, ale gólman Sparty střelu vyrazil.
43:44
Frodl vyjel proti Romanu Horákovi, zmenšil mu střelecký úhel a chytil puk do výstroje.
45:10
Zdeněk Doležal zachytil Robertsonovu rozehrávku, na kterou nedosáhl spoluhráč, ale Frodl následnou střelu vyrazil.
46:53
Říčka (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Cienciala a Vála
Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:2

Dynamo v posledních minutách dostalo Spartu pod velký tlak a je z toho vyrovnání na 2:2! David Cienciala s Robertem Říčkou se dostali do přečíslení dvou na jednoho a druhý jmenovaný prolomil dnešní střeleckou smůlu!
47:21
Další útok domácích zastavil ofsajd.
47:55
Vyloučen hráč Polášek (Sparta), 2 min. za držení protihráče
Dynamo může svoji převahu potvrdit v přesilovce, dvě minuty za držení pro Adama Poláška.
48:27
Neužil vyráží ukrytou střelu Davida Ciencialy.
49:25
Druhá přesilovka se ale Dynamu příliš nedaří, samo se vyhnalo z útočného pásma.
49:55
Sparta je kompletní.
50:35
Dynamo je ve třetí třetině jasně lepším týmem, nepřichází však tolik potřebné kvalitní zakončení.
53:22
Útok Sparty dotíral na Frodla, ale pardubický gólman udržel puk před čárou a následuje komerční přestávka.
53:40
Z úhlu to zkoušel Vladimír Sobotka, ale Frodl vyráží.
54:32
K tvrdé střele napřáhl obránce Kolář, ale Neužil jeho ránu dobře viděl a má puk v lapačce.
55:00
V mezikruží se ke střele dostal David Kaše, ale vysoko přestřelil.
55:57
Vitouch (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Forman a Moravčík
Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:3

Sparta v posledních minutách začala svého soupeře znovu přehrávat a po zásluze si bere zpět jednobrankové vedení! V mezikruží se k puku dostal David Vitouch a propálil Frodla.
56:20
Neužil má v lapačce nahození Roberta Kousala.
57:32
Kousal z první trefil Neužila do masky.
57:32
Domácí Dynamo zažádalo o oddechový čas, pravděpodobně to bude zkoušet v šesti hráčích.
57:44
Chlapík (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Buchtele
Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:4

Je rozhodnuto! Dominik Frodl skutečně zůstal na střídačce a Sparta záhy zvyšuje na 4:2. Ze středního pásma se prosadil Filip Chlapík.
58:29
Řepík (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Sobotka
Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:5

A nakonec je z toho pro Dynamo velmi nepěkný výsledek! Utkání už se pouze dohrává a sám na Dominika Frodla se rozjel Michal Řepík, jenž domácího brankáře překonál bekhendovým blafákem.
59:24
Šestý gól mohl přidat Patrik Prymula, ale útočník Sparty trefil pouze tyč.
Zápas nakonec končí jednoznačným výsledkem 5:2 pro Spartu, Dynamo však bylo po většinu zápasu Pražanům vyrovnaným soupeřem. Ještě čtyři minuty před koncem byl stav nerozhodný 2:2, tři rychlé góly Sparty však rozhodly o jejím přesvědčivém vítězství. Z Pardubic se s vámi loučí Marek Votke.

5. 2. 2023 14:45Sparta–Pardubice 4:2
13. 1. 2023 18:00Pardubice–Sparta 0:0
10. 1. 2023 17:30Pardubice–Sparta 0:3
6. 11. 2022 17:20Sparta–Pardubice 2:3
30. 9. 2022 18:00Pardubice–Sparta 2:3
1. 2. 2022 19:00Sparta–Pardubice 5:4
21. 12. 2021 18:30Pardubice–Sparta 3:2
20. 10. 2021 18:30Sparta–Pardubice 1:2