Vítejte u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny, kde dnes domácí Dynamo v rámci 11. extraligového kola vyzve Liberec.
V brance Dynama znovu dostane důvěru Dominik Frodl, který byl v minulém kole na ledě brněnské Komety střídán už po první třetině. Pardubice nakonec prohrály 3:4 po prodloužení. Inkasovaly v oslabení, které hrály neprávem. Marek Ďaloga byl za přihraný faul potrestán finanční pokutou.
Zápas je pro Pardubice dalším soubojem o čelo tabulky. Na průběžném třetím místě mají devatenáct bodů, Liberec je pátý a má o dva méně.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Veselý (CZE) - Špůr (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 8 699

Přestože jsou Tygři až na páté příčce, zůstávají stále jediným týmem, který ještě letos neprohrál v základní hrací době. V posledních třech utkáních se naopak Severočeši pokaždé radovali z výhry, postupně porazili Třinec (4:3 pp.), Budějovice 6:1 a Olomouc 6:2.
0:00
0:34
První liberecký pokus o útok v dnešním zápase zastavil ofsajd.
1:03
Daleko nebezpečnější už byl pokus Mislava Rosandiče, kterému se otevřel prostor na kruhu pro vhazování, ale Frodl jeho střelu zápěstím vyrazil do rohu.
2:27
Skóre mohl otevřít Sebastian Čederle, který těsně před Frodlem vystihl pardubickou rozehrávku, ale z otočky pálil vedle!
4:29
V útočném pásmu zakombinovalo i Dynamo a sám před Kváčou vyplaval Ondřej Matýs, trefil ale jen libereckého brankáře!
5:09
Liberec pod tlakem vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
5:43
I čtvrtá domácí pětka udržela Liberec pod zámkem v jeho obranné třetině a dobrou šanci měl Filip Koffer, Kváča ale puk vyrazil.
6:24
Po zaváhání Lukáše Radila ujížděl Liberec ve třech proti jedinému hráči, ale Frodl si se zakončením i s pomocí Tomáše Dvořáka poradil!
7:43
Průnikovou přihrávku dostal Adam Musil, jehož střelu Kváča vyrazil přímo před volného Roberta Říčka, na kterého zívala poloprázdná brána, ale domácí útočník trefil jen libereckého brankáře!
9:55
Z levého křídla pálil nepříjemně přes Čerešňáka Faško-Rudáš, ale Frodl se rozhodit nenechal.
10:32
Ofsajd Dynama.
11:31
Čerešňák dlouhou přihrávkou hledal Tomáše Zohornu, ale hraje znovu Liberec, který je zatím více na kotouči.
12:18
Přes posledního obránce se pokoušel prokličkovat Lukáš Radil, ale ke Kváčovi se nedostal.
13:56
Nebezpečnou přihrávku Michala Birnera zastavil až na brankovišti před Frodlem domácí obránce.
14:36
Zakázané uvolnění Liberce.
17:44
Dynamo se poměrně dlouho drželo v útočném pásmu, ale z kombinace neplynula žádná střela, Kváča zatím moc práce neměl.
18:22
19:04
Michael Frolík dorážel z nebezpečné pozice, ale Frodl puk vytěsnil!
20:00
Velmi svižná první dvacetiminutovka je u konce. Gól jsme v ní neviděli, šance však byly na obou stranách, za Pardubice největší spálil Robert Říčka, který nedokázal trefit odkrytou bránu, Liberec zase promarnil únik tří na jednoho.
20:00
20:43
Zohorna naslepo našel přesně mezi kruhy najíždějícího Lukáše Radila, ale ten nedokázal zpracovat kotouč.
21:32
Před Kváču se dostal rozjetý Jan Košťálek, ale stahovačku do bekhendu mu liberecký brankář překazil hokejkou.
22:24
Kotouč se záhadně odrazil od zadního mantinelu za libereckou brankou do mezikruží, Kváča už si v tu chvíli sjížděl k mantinelu, ale Adam Musil se nedokázal k puku dostat včas, aby zakončil do prázdné.
23:52
Košťálek střílel z vrcholku pravého kruhu a jeho ránu ještě dorážel Lukáš Radil, ale Kváča byl úspěšný. Liberec pak dostal puk pouze na zakázané uvolnění.
24:53
První ránu od modré si dnes připsal také Peter Čerešňák, ale Kváča měl dobrý výhled a puk v klidu schoval ve výstroji.
25:40
Sám před Frodlem byl Lukáš Derner a už si chystal kličku do bekhendu, ale pardubický gólman proti ní skvěle vystrčil beton a sklízí potlesk!
26:43
Po nahození Košťálka se za libereckou brankou strhla mela několika hráčů, bude se vylučovat.
26:43
Po dvou vyloučeních na obou stranách pokračuje hra pět na pět.
27:35
Kolář měl možnost dorážet do prázdné brány, ale na odražený puk nezareagoval včas!
28:50
Vála pálil z první od modré do betonu libereckého brankáře.
29:19
Další závar Dynama před brankou Liberce! Zajímavě kroužil Robert Říčka, který dostal Kváču úplně mimo pozici, neuspěl ale ani Tomáš Dvořák z dorážky.
30:16
Zohorna nezpracoval ideálně přihrávku před Kváčou a liberecký gólman má další zákrok. Liberec posílá puk znovu jen na zakázané uvolnění.
31:11
Po delším čase přišlo na řadu také zakončení Liberce, ale se střelou Rychlovského Frodl neměl problém.
31:36
Vyloučen hráč Říčka (Pardubice), 2 min. za hákování
Další vyloučení už znamená přesilovku pro Liberec. Robert Říčka dostává dvě minuty za hákování.
31:48
Ostrou ránu Filipiho z první kryje Frodl.
32:30
Dynamo vyhazuje kotouč.
33:36
Dynamo je kompletní.
36:07
Vyloučen hráč Rychlovský (Liberec), 2 min. za hákování
Přesilovku dostane také Dynamo. Jakub Rychlovský nedovoleně před brankou v dobré šanci zastavil Ondřeje Matýse a dostává menší trest za hákování.
36:55
První dlouhá kombinace Dynama v pásmu se zakončení nedočkala a Liberec vyhazuje.
37:51
Druhá přesilovková pětka se do pásma nedostala vůbec a i Liberec své první oslabení zvládne.
38:28
Úplně volný Adam Musil dostal přihrávku před Kváču, ale nezpracoval kotouč!
38:46
Na druhé straně zleva na Frodla najížděl Michael Frolík, ale trefil jen boční síť!
40:00
Ani ve druhé třetině v Pardubicích gól nepadl. Ani jeden ze soupeřů nevyužil nabídnutou přesilovku.
40:00
40:37
Zpoza branky si před Frodla vybruslil Tomáš Filipi, ale bekhendem trefil jen beton domácího gólmana.
42:32
Po nahození od Davida Musila sbírá puk do lapačky Petr Kváča.
44:23
Střelu Pauloviče z bezprostřední blízkosti kryje Kváča, ve třetí třetině zatím sledujeme velmi urputný souboj.
45:38
Dynamo se tlačí dopředu, ale liberecká obrana je dnes nachystaná výborně.
48:17
Ofsajd Liberce.
49:00
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 8 699 diváků.
50:32
Frodl měl práci po zakončení Balinskise, ale dokázal dostat puk do rohu.
51:57
Mezi kruhy dostal dobrou nabídku Jan Kolář, ale trefil pouze Kváču. Po jeho zákroku se před libereckou brankou strhla další dobrá strkanice, ale tentokrát se vylučovat nebude.
53:35
Dynamo dnes nemůže najít recept na cestu do zakončení.
54:39
Ondřej Matýs dorážel z otočky, ale Kváča byl znovu připraven.
55:24
Po střele Filipiho od modré čáry byl puk sražen do ochranné sítě.
55:55
Dynamo se pokusilo o rychlou rozehrávku přes celé hřiště, ale Radil stál v ofsajdu, který byl navíc posouzen jako úmyslný.
56:57
Liberec měl k dispozici brejk dvou na jednoho, ale Frodl udržel skóre na nulách!
57:45
Ze vzduchu se pokusil před Kváčou zakončit Jan Košťálek, ale puk netrefil.
57:49
Po buly v útočném pásmu Dynama to od modré zkoušel Tomáš Dvořák, ale Kváča viděl na puk dobře a má další zákrok.
58:00
Stejně tak Frodl po střele Filipiho od levého mantinelu.
59:29
Říčka byl úplně sám před Kváčou a měl spoustu času na zakončení, ale trefil jen libereckého brankáře!
60:00
Ani třetí třetina gól nepřinesla a Liberec ani na jedenáctý pokus neodejde poražený s nulovým bodovým ziskem. Uvidíme prodloužení.
60:00
60:26
Čerešňák si vyjel úplně sám před Kváču, ale liberecký gólman udržel svůj tým ve hře!
61:23
Také Adam Najman jel sám na Frodla, ale domácí gólman zasáhl betonem.
61:38
Příklep Poulíčka skončil v lapačce Petra Kváči.
61:53
Z nenápadné akce se stalo přečíslení Liberce a dobrou pozici měl Oscar Flynn, puk ale skončil v lapačce Frodla.
62:25
Radil (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:0

Utkání nakonec rozhoduje Lukáš Radil, který vzal puk na levém kruhu pro vhazování a na první pohled propagační střelou pověsil puk za Kváču!
Dynamo tak vítězí nejtěsnějším možným rozdílem a druhý bod zůstává v Pardubicích. Z eneteria areny vám příjemný start do nového pracovního týdne přeje Marek Votke.

28. 2. 2023 18:00Liberec–Pardubice 5:1
13. 1. 2023 18:00Liberec–Pardubice 3:4
29. 11. 2022 18:00Pardubice–Liberec 1:3
16. 10. 2022 17:00Pardubice–Liberec 1:0
22. 2. 2022 18:00Pardubice–Liberec 1:2
9. 1. 2022 16:00Liberec–Pardubice 3:4
23. 11. 2021 17:20Pardubice–Liberec 2:3
1. 10. 2021 18:00Liberec–Pardubice 3:4