Hezký podvečer z Werk Arény v Třinci, vítejte u reportáže třetího čtvrtfinálového zápasu mezi Třincem a Pardubicemi.
Po dvou zápasech na ledě Pardubic je stav série nerozhodný 1:1. V prvním utkání vyhráli třinečtí hokejisté 3:1, druhý zápas byl vítězný pro domácí Pardubice v poměru 5:3.
V historii je to třináctý zápas mezi těmito soupeři v play-off. Pro koho to bude smolný zápas a kdo se naopak bude po jeho skončení radovat? Dosavadní bilance hovoří pro Pardubice, které z předchozích dvanácti duelů vyhrály v osmi případech při skóre 56:29 pro Východočechy.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Šindler (CZE) - Kalivoda (CZE), Charvát (CZE)
Počet diváků: 4 385

V předchozích dvou zápasech pardubičtí hokejisté výrazně Slezany přestříleli, Dominik Hašek čelil pouze devětatřiceti střelám, na jeho protějška Hamerlíka šlo celkem sedmdesát pět pokusů. Zde pod Beskydy lze však očekávat, že hostující hrdina z Nagana bude čelit většímu tlaku domácích hokejistů.
V domácí sestavě chybí lotyšský obránce Andersons, místo něj oblékne dres Lubomír Vosátko. V pardubické sestavě vyměnil obránce Mitchella bek Aaron MacKenzie. V útoku pak oproti minulému zápasu chybí Buchtele a hrát by měl další mladík Nahodil.
Bubeníci obou mužstev se rozehřívají na provozní teplotu a vypadá to tady na perfektní hokejovou atmosféru. Věřme, že i hokejisté obou mužstev se rychle dostanou do tempa a bude se na co dívat.
Hráči Pardubic v čele s Haškem již nastupují na ledovou plochu.
Domácí již také nastupují na led za mohutného aplausu tribun a ohnivé šou, utkání za malou chvíli začne.
0:01
0:01
Pardubice vyhrály úvodní buly, ale Třinec se dostal k puku a zahajuje první akci.
0:33
Kolář objížděl branku Hamerlíka a bekhendem velmi hezky zvedal puk, Hamerlík byl pozorný a chytá.
0:33
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za sekání
Kolář však při své akci sekal soupeře a dostává dvě minuty.
1:06
Třinec má tlak v pásmu, ale Hašek zatím neměl zas tak velkou práci.
1:59
Růžička se snažil najet na střelu mezi kruhy, ale obrana hostí jeho pokus zblokovala.
2:33
Polanský nejprve uvolňoval na pravém křídle Růžičku, pak se k dobré střele z kruhu dostal Balej, ale Hašek betonem zastavil.
3:36
Třinec získal na začátku tlak i díky přesilové hře, ale ten teď brzdí nepřesná rozehrávka Platila a zakázané uvolnění.
3:45
Nepříjemná střela Píši po ledě z pravé strany hledala někoho na teč, ale před hamerlíkem byli jen domácí obránci a slovenský brankář jeho pokus chytil.
3:59
Na druhé straně se z levého křídla dostal k pohotové střele Kohn, Hašek trošku s problémy, ale zastavil jeho pokus a přerušil hru.
5:26
Polák zbytečně při signalizovaném postavení mimo hru plácl do hokejky Havíře a vhazuje se před Hamerlíkem.
5:30
Kolář nahazoval před branku Hamerlíka, ale jeho pokus byl nepřesný a nikdo na něj nedosáhl, Třinec zakládá svůj útok.
6:07
Petr Sýkora si hezky povodil domácí obránce, přešel jak přes Kanka tak přes Vosátka, ale stopku mu vystavil pozičně dobře hrající Platil. Sýkora nakonec svou pohlednou akci nezakončil.
6:18
Na Sýkoru si domácí dávají velký pozor, předchozí buly Pardubic bylo jasně zahráno na střelu tohoto bombardéra, který v základní části vstřelil 27 branek, ale Kanko k němu velmi rychle přistoupil a střelu mu znemožnil.
6:59
Vyloučen hráč Vosátko (Třinec), 2 min. za podražení
Vosátko podrazil soupeře při tlaku hostí a dostává dvě minuty.
7:19
Koukal u pravé tyče nepříjemně dorážel, Hamerlík ale ustál u tyčky tento souboj a nepustil puk do branky.
8:35
Pivko opět hledal Sýkoru, který už měl napřaženo až ke stropu, přihrávku zblokoval obětavě domácí Peterek.
8:59
Vosátko na ledě, stále 0:0.
9:30
Domácí útok Peterek, Květoň a Martynek motala hlavu hostující obraně, nic vážného však nevymyslel.
9:50
Kočí prověřil Hamerlíka z levého křídla, ten však zkrotil puk ve svém klíně.
10:15
Vyloučen hráč Nakládal (Pardubice), 2 min. za držení hole
Faul na zkušeného Kohna trestají rozhodčí.
10:39
Sýkora (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Pivko
Stav zápasu Třinec - Pardubice 0:1

Nedáš - dostaneš, hostující dvojice Pivko-Sýkora ujela domácím a jednoduchou přihrávkou uvolnil Sýkoru Pivko a ten zavěsil nahoru nad padajícího Hamerlíka.
10:30
Polanský hledal Tomase, který dostal hezkou žabku k pravé tyči Haškovy branky, ale kotouč mu přeskočil čepel a puk končí za brankou Haška.
12:15
Nakládal na ledě, Pardubice nejen, že přežily oslabení, ale navíc v něm expres Sýkora proměnil svoji šanci a hosté můžou být zatím v Třinci spokojeni.
12:55
Koukal zabral na pravém křídle jako jeho bratr ve sprintu dvojic na OH ve Vancouveru, našel na druhé straně najetého Havíře, jeho střelu však zblokovala domácí obrana, přesto hezká akce hostí.
13:55
Po Zohornově akci opět zkoušel štěstí Sýkora, domácí dobře vědí, jak je nebezpečný a rychle k němu ve vlastním pásmu přistupují.
14:32
Domácí obrana chybuje a Pivko se dostal v mezikruží k volnému puku, míjí však těsně domácí klec.
15:03
Lojkovu střelu zblokoval před Haškem MacKenzie a puk se došoural pod lapačku Dominátora. Jeden z jednoduchých zákroků bohaté Haškovy kariéry.
16:01
Domácí kapitán Peterek nabral rychlost jako za mladých časů ve Vítkovicích a projel po levém křídle kolem hostujících bránících hráčů, střela zápěstím končí na Haškově výstroji.
16:10
Bonk tečoval před Haškem nabídku Tomase, Hašek teď nevěděl přesně, jak puk vyrazil.
16:16
A Hašek byl dezorientovaný a nebyl v přesném postavení, puk mu po dalším nahození od levého mantinelu skončil v brance, prohlíží se video.
16:16
Kohn (Třinec) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Růžička
Stav zápasu Třinec - Pardubice 1:1

Branka platí, puk byl totiž po nahození Růžičky tečován Kohnem a zkoumalo se, zda nešlo o vysokou hůl, videorozhodčí potvrdil branku a je vyrovnáno 1:1.
17:30
Třinec má obrovský tlak! Hosté neví, kam dřív skočit a největší šanci měl Kohn, který si vyjel z rohu až před Haška, ten si však svým typickým způsobem lehl na led a zabránil Kohnovi ve skórování.
19:04
Peterek byl v souboji s Kočím u mantinelu a nečekal jeho náraz, faul to však nebyl a Peterek je v pořádku, do hlavy se naštěstí neudeřil.
19:24
Pardubice ukázaly rychlý přechod přes střední pásmo a opět to byl rychlík Sýkora, který se z otočky dostal mezi kruhy k zakončení, Třinec nakonec vysvobodil rozhodčí, když odpískal Zohornovi pobyt v brankovišti.
20:00
Končí první třetina hraná ve velmi dobrém tempu, hosté šli v oslabení do vedení po gólu Sýkory, za domácí vyrovnal zkušený Ladislav Kohn, jehož trefu musel potvrdit videorozhodčí. Domácí prověřili Haška čtrnácti střelami, hosté Hamerlíka dvanácti pokusy.
20:00
20:01
20:01
Kabáti dohráli a začíná druhá třetina za vyrovnaného stavu.
20:40
Havíř (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kolář
Stav zápasu Třinec - Pardubice 1:2

Rychlá akce hostí, Havíř přečíslil svým najetím domácí obranu a zápěstím se trefil přesne nad lapačku Hamerlíka.
20:30
Bonk hledal zadovkou Kohna před brankou, ale hosté měli pozice dobře obsazeny a nedovolili domácím nějakou větší šanci.
22:30
Pineault našel hezky od levého mantinelu Rákose před brankou u pravé tyčky, dobrá šance hostí na odskočení však neskočila gólem.
23:04
Pardubice mají dobrý pohyb a dělají problémy domácím, další vyhraná buly před Hamerlíkem znamenala ránu Kočího do tyče!
23:36
Bonk z pravého křídla dostal prostor, krásně z jízdy vystřelil do růžku pardubické branky a Hašek vytasil nádherný zákrok pro tribuny, lapačkou zkrotil puk a stáhl jej jako mouchu ze vzduchu.
23:51
Na druhé straně zase Hamerlík zasahoval betonem proti střele z levé strany.
25:14
Obránce Kolář nahazoval před Hamerlíka s nabídkou na teč někomu z aktivní trojice Pineault, Špirko, Somík, ale nikdo z nich se k puku nedostal.
26:07
Vyloučen hráč Zíb (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
Rákos se snažil dostat přes Zíba a vypadalo to na poměrně ztracený souboj, ale podle rozhodčího zasáhl Zíb Rákose vysokou holí a hosté si zahrají přesilovku.
26:46
Malec se nepohodl s Kolářem před brankou Hamerlíka a oba půjdou na dvě minuty vychladnout.
26:46
Vyloučen hráč Malec (Třinec), 2 min. za hrubost
26:46
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za hrubost
27:30
Pivko pronikal po pravém křídle a podrazil při průniku rozhodčího Kalivodu.
27:44
Sýkora (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Pineault a Cetkovský
Stav zápasu Třinec - Pardubice 1:3

Pardubice přesilovku využívají. Dlouho signalizovaná akce na bombardéra Sýkoru vyšla přesně podle nákresů trenéra Václava Sýkory. Sýkora měl několik vteřin napřaženo na modré čáře a div, že neprotrhl síť.
29:19
Domácí jsou naprosto mimo obraz, Starý byl sám před Hamerlíkem, ale neprostřelil jej a v zápětí se dostal k další střele z levého kruhu, domácí brankář ale drží pouze dvoubrankové manko.
29:34
Vyloučen hráč Peterek (Třinec), 2 min. za držení protihráče
Peterek visel na Zohornovi jako nezralá hruška na stromě a rozhodčí to odhalili přesně. Peterek dostává dvě minuty za držení protihráče.
30:25
Špirko se po nezdarech domácích o vyhození dostal velmi blízko před Hamerlíka kde měl chvíli času na střelu, těsně minul střelou na lapačku horní růžek branky.
31:19
Na ledě zůstává ležet Nakládal po soboji s domácí obranou v levém kruhu, hra je kvůli tomu přerušena.
31:19
Nakládal odjíždí v doprovodu spoluhráčů na střídačku, bude snad v pořádku.
31:34
Peterek na ledě, domácí se mohou konečně dostat zpět do hry.
32:22
Vyloučen hráč Kohn (Třinec), 2 min. za sekání
Jasná sekera domácího Kohna před zraky rozhodčího nemůže zůstat nepotrestána, domácí budou opět oslabeni a v této fázi zápasu se jim hrubě nedaří.
33:29
Peterek (Třinec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Květoň
Stav zápasu Třinec - Pardubice 2:3

Domácí oplácí Pardubicím první branku stejnou mincí a trefují se ve vlastním oslabení, Květoň obral hosty o puk v jejich obranném pásmu a elegantně zavěsil Peterek pod horní tyčku.
34:22
Kohn na ledě a určitě je rád, že za jeho pobytu na trestné lavici padla branka do Haškovy sítě a domácí jsou tak opět na dostřel.
35:45
Vyloučen hráč Cetkovský (Pardubice), 2 min. za hákování
Cetkovský fauloval Malce a domácí publikum cítí šanci.
35:57
Bonk (Třinec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kohn a Růžička
Stav zápasu Třinec - Pardubice 3:3

Rychle využitá přesilovka, Bonk zasunul puk za Haškova záda a domácí diváci slaví točením šál nad hlavami. Mistr světa z Vídně 1996 tak překonal olympijského vítěze z Nagana 1998. Začíná se opět od nuly.
37:00
Třinec evidentně ožil a opět se ukazuje, jak se vývoj hokejového zápasu může rychle změnit a nabrat jiný směr.
38:27
Vyloučen hráč Somík (Pardubice), 2 min. za hrubost
Somík teď předvedl nesportovní zákrok u mantinelu a pěstí trefil Peterka do obličeje a po zásluze dostává dvě minuty za hrubost.
38:27
Vyloučen hráč Platil (Třinec), 2 min. za hrubost
Na druhé straně se však snažil trestat Platil jeho zákrok a dostává od rozhodčích také dvě minuty. Hodně šalamounské rozhodnutí dvojice Hradil - Šindler.
39:10
Pivko od levého mantinelu zkouší pozornost Hamerlíka, gólman se zkušenostmi z angažmá v Bělorusku a Kazachstánu však vyrážečkou bez problémů jeho pokus likviduje.
40:00
Končí druhá třetina, přestože byl poměr střel 6:16, oba týmy daly stejný počet branek a stav je i po druhé třetině nerozhodný, tentokrát 3:3.
40:00
40:01
40:08
Kolář (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Koukal
Stav zápasu Třinec - Pardubice 3:4

Opět rychlý úder hostí! Zpoza brány nahrával Koukal a Kolář dostává Východočechy opět do vedení. Sehraná dvojice ve hře 4 na 4 platila na domácí.
40:36
Vyloučen hráč Platil (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
Platil zasáhl soupeře vysokou holí a oslabuje tak domácí tým.
41:00
Malec vyhazuje přes všechny čáry, Pardubice to musí zkusit znovu.
42:00
Cartelli s Květoněm zdržují hru v útočném pásmu Třince a Pardubice se nemohou usadit před Hamerlíkem.
42:36
Zcela jalová přesilovka Pardubic končí, Platil bude platnější na ledové ploše.
42:50
Jillsonův pokus Hamerlík na chvíli ztratil z dohledu a byl rád, že jej kotouč trefil.
43:17
Tomas na druhé straně trefuje z pravého křídla plastron Haška.
44:32
Třinecký Martynek se prohnal kolem levého mantinelu k zakončení, Hašek byl pozorný a jistě chytá puk. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
45:36
Zcela mimo dění zůstal ležet u mantinelu na středové čáře domácí hráč, hra je přerušena.
45:36
Jedná se o Cartelliho, odjíždí po svých na střídačku v doprovodu dvou spoluhráčů. Vypadá to na zranění nohy.
46:11
Vystoupení jako z Národního divadla jsme viděli od Libora Pivka, který po odpískání přišel do velmi jemného kontaktu s Malcem a skácel se s ohromným výkřikem na ledovou plochu. Samozřejmě se o nic nejednalo a za bučení domácích tribun odjíždí Pivko na střídačku bez nominace na cenu Thálie.
48:28
Seman v pozici falešného pravého křídla hezky pronikl podél pravého mantinelu a vyhrál dva osobní souboje, po jeho akci se dostal do dobré pozice před brankou Peterek, ale nedokázal tísněn vystřelit dostatečně tvrdě.
49:43
Vyloučen hráč Kanko (Třinec), 2 min. za hrubost
Kanko se před Haškem nepohodl s Havířem a pravým hákem jej skolik na zem. Jsou z toho dvě minuty pro oba.
49:43
Vyloučen hráč Havíř (Pardubice), 2 min. za sekání
Havíř sekal Kanka a to byla prvotní situace, která se nakonec vyvinula v tresty pro oba hráče.
51:00
Špirko z dálky vyprášil Hamerlíkovu vyrážečku, poté se ještě snažil s Cetkovským něco vymyslet, ale Třinec se ubránil jejich akci.
52:30
Pardubice stále kontrolují jednobrankový náskok a Třinci zbývá posledních sedm a půl minuty k případnému vyrovnání.
53:05
Květoň zkoušel z levé strany překvapit Haška, ale přestřelil branku a puk se nakonec dostal mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
54:00
Pardubice zatím zkušeně hlídají střední pásmo, nikam se neženou a v případě, že se dostanou k puku, automaticky jej zavezou za střední čáru a nahodí do útočného pásma. Třinec má teď těžký přechod do útočného pásma.
54:52
A tato hra pokračuje i nyní, Třinec se těžko dostává před Haška a nyní zahrál dokonce na zakázané uvolnění.
55:14
Důležitý souboj teď vyhrál Polák a připravil stoprocentní šanci Semanovi, který si sjel od modré čáry před Haška, ten fantasticky koncem lapačky zachránil Pardubice od vyrovnání!
55:29
Vyloučen hráč Květoň (Třinec), ot 10 min. za nesportovní chování
Květoň dostává osobní trest za nesportovní chování a bude Třinci chybět v závěru třetí třetiny.
55:49
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Velká šance pro domácí, Kolář dostává menší trest za vysokou hůl.
56:22
Cartelli na modré velmi špatně trefil puk a hosté mohli jít do přečíslení, ale Koukal v přečíslení také nezpracoval dobře kotouč.
57:20
Malec v těsné blízkosti před Haškem nepřehodil pardubického brankáře ani z dorážky, hosté stále vedou.
57:49
Pineault z pravé strany nahazoval puk na Hamerlíka, ten u tyčky utěsnil všechny mezírky, Pardubice jsou v plném počtu a do konce třetí třetiny zbývají poslední dvě minuty.
58:40
Hamerlík z branky
59:04
Kohn našel mezi kruhy Růžičku, Hašek je pozorný i po jeho dobré střele.
59:04
Po přerušení se dostal Hašek do souboje s domácími útočníky a vypadalo to na pěstní souboj.
59:04
Vyloučen hráč Hašek (Pardubice), 2 min. za hrubost
Hašek 2 minuty hrubost za potyčku s Polanským.
59:04
Vyloučen hráč Polanský (Třinec), 2 min. za hrubost
Za potyčku s Dominátorem dostává dvě minuty Polanský.
59:24
Pineault nepřelstil Hrabala kličkou a netrefil prázdnou branku!
59:31
Vyloučen hráč Hašek (Pardubice), ot 10 min. za nesportovní chování
Hašek má nervy na pochodu, obořil se na Hrabala a dostává desetiminutový trest.
59:31
Vhazování před Haškem, 5 na 4 power play.
59:35
Bonk (Třinec) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Balej a Cartelli
Stav zápasu Třinec - Pardubice 4:4

Rozhozený Hašek inkasuje vyrovnávací gól, od modré pálil Balej, puk se odrazil od zadního mantinelu před branku a nakonec Bonk srovnal na 4:4!
60:00
Krásný zápas bude mít další část, po šedesáti minutách je stav 4:4
60:00
V Třinci se v play-off již za stavu 4:4 jednou prodlužovalo, bylo to v sezóně 2002/2003 a Pardubice tady dokázaly vstřelit vítězný gól. Bude tomu tak i tentokrát nebo dokážou domácí proměnit výhodu domácího prostředí?
Prodloužení začne po přestávce, která bude trvat 18 minut, tedy přibližně v 21:11.
Hokejisté obou týmů se již trousí na ledovou plochu, Haška vítají diváci pískáním. Oba brankáři zamířili do branek bližší střídačkám, ale rozhodčí je poslali do opačných klecí. Prodloužení za chvíli začne.
60:10
Hašek již vypadá klidně a v pohodě chytá střelu Růžičky.
61:44
Hra je zatím opatrnější než v základní části, nyní se bude vhazovat ve středním pásmu.
62:32
Koukal (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kolář
Stav zápasu Třinec - Pardubice 4:5

Pardubická sehraná dvojice Kolář - Koukal rozhoduje zápas po hezké akci a Pardubice se ujímají vedení v sérii.