Zlín se těší na rozhodující duel vyrovnané série s Třincem. Pokud dnes zvítzí domácí tým, obhájce titulu bude po Kladnu druhým mužstvem, kterému skončí sezona. V takovém případě by se Zlín ve čtvrtfinále střetnul s Plzní a Kometa by vyzvala Spartu.
Pokud ovšem vyhraje slezský celek, skoční sezona naopak Zlínu, který býval v posledních letech tradičním účastníkem čtvrtfinále. Kometa by se pak střetla v sérii s Plzní a Sparta by přivítala Třinec.
Domácí mají v sestavě jen 11 útočníků, oproti čtvrtému utkání chybí nemocný forvard Filip Čech.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Jeřábek (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 6 322

0:01
0:21
začátek je svižný. Varaďovo nahození doplachtilo nad Sedláčkovým ramenem na horní síťku.
0:59
Galvas otestoval Hamerlíka, který zasáhl poprvé v zápase.
1:24
Druhá pětka domácích se usadila v pásmu, ale Hamerlík musel řešit jen nahození z úhlu.
1:55
Třinec dobře napadal, ale k puku se nedostal. Dlouho však držel Zlín v jeho pásmu.
2:32
Ostřížek se dostal k puku a od pravého mantinelu otestoval Sedláčka. Ten vyrazil střelu ramenem.
2:46
Vyloučen hráč Zíb (Třinec), 2 min. za držení hole
Honejsek se dostal k odraženému puku a tvrdě vypálil. Střelu však zblokoval jeden z beků. Vše se odehrálo už ve výhodě pro Zlín, který si zahraje první přesilovku.
3:01
Veselý se protlačil z prava až před branku a už už se dostával s pukem vedle ležícího Hamerlíka. Kotouč mu však v poslední chvíli sklouzl z hole.
4:46
Zlínský druhý útok měl tlak, ale další větší šanci si už nevypracoval. V závěru přesilovky už se Třinci podařilo několikrát vyhodit puk.
5:02
Vyloučen hráč Tesařík (Zlín), 2 min. za hákování
Tesařík chyboval a musel faulovat v situaci, kdy jeli dva třinečtí hráči na jednoho obránce.
5:42
Třinec se dlouho nedostal do pásma, nakonec se to pvoedlo adamskému, jenž byl sám v pásmu, takže z pravé strany vystřelil a dojel před Sedláčka, čímž vybojoval buly.
6:02
Vyloučen hráč Hamrlík (Zlín), 2 min. za podražení
Hamrlík fauloval na modré a Třinec tak bude minutu hrát v pěti proti třem!
6:27
Bonk hledal Varaďu před brankou, ale puk sebral řezníček a vyhodil ho z pásma.
7:02
Domácí poté ještě dvakrát vyhodili a ve třech se ubránili.
7:14
Trest týmu (Třinec), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Hostům se přesilovka vůbec nepovedla a navíc špatně střídali. Hraje se tedy 4 na 4.
8:02
Zlín je kompletní a začíná jeho přesilovka.
8:27
Köhler se dostal k dorážce a z otočky zblízka vystřelil. hamerlík však šel betony na led a přízemní pokus chytil.
9:14
Varaďa s Bonkem dobře šetřili čas u manitnelu, Zlín přesilovku nevyužil. Bude však hrát další, momentálně má výhodu, protože Lojek sekl pronikajícího Veselého, jenž se málem protlačil až k brance.
9:25
Vyloučen hráč Lojek (Třinec), 2 min. za sekání
9:42
Veselý (Zlín) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Melenovský
Stav zápasu Zlín - Třinec 1:0

Dosud nejaktivnější útočník zápasu otevírá skóre. Zlín rozehrál krásnou kombinaci, při níž si Veselý narazil do trojúhelníku s Melenovským a skóroval do odkryté branky.
10:12
Nabuzený Zlín předvádí nebývale ofenzivní podívanou. Leška nechal puk za sebou Holíkovi, jenž tvrdou bombou střílel pod břevno. Hamerlík dobře zasáhl ramenem.
11:52
Vyloučen hráč Hamrlík (Zlín), 2 min. za zdržování hry
Hamrlík vyhodil puk z obranné třetiny na střídačku, Třinec hraje přesilovku.
13:01
Hosté zamkli soupeře, Bonk střílel od modré na teč Kůrkovi, ale puk se odrazil vedle. Pak Zlín vyhodil.
13:52
Je po přesilovce. Třinec v ní měl dvě střely, ale Sedláček s bránící čtveřicí se postarali o dorážky.
14:55
Hosté se drželi v útočním pásmu, ale k ohrožení branky se nedostali.
15:12
Mladík Orsava namířil svou nebezepčnou střelu těsně vedle.
15:58
Domácí se po dlouhé době dostali do útoku a hned z toho byla velká šance. Lojek špatně rozehrál a puk se dostal do pravého kruhu ke zcela volnému Kubišovi. Ten však zamířil při pokusu o střelu z voleje vedle poloodkryté branky.
17:18
Veterán Peterek naznačil, že bude objíždět branku, ale pak chytře poslal puk kolem bližší tyčky Hořavovi. Ten střílel zblízka, ale Sedláček puk vyškrábl.
18:01
Hořava se snažil obtočit kolem Řezníčka, ale ten ho dobře pohlídal a odtlačil třineckého forvarda od puku.
18:24
Zlín měl možnost jet do brejku dvou na jednoho, ale Holík na pravém kruhu zbrzdil akci zpětnou kličkou a následnou střelou trefil jen spoluhráče Köhlera.
19:45
Hraje se nahoru dolů, ale bez šancí, protože koncem třetiny dominují pozorné obrany.
20:00
Zlín byl až do vstřelení gólu lepším týmem, pak převzali na pár minut iniciativu hosté. Závěr třetiny byl vyrovnaný a patřil obranám. Oba brankáři chytají velmi dobře, skvěle hraje druhý zlínský útok a v něm hlavně střelec gólu Veselý.
20:01
21:00
Zlín nastoupil velmi aktivně do druhé třetiny. Minutu mačkal soupeře v pásmu, Holík dvakrát pálil a jen díky Hamerlíkovi se Třinec ubránil.
21:22
Vyloučen hráč Kůrka (Třinec), 2 min. za sekání
Tlak Zlína vyústil v přesilovku.
21:22
Melenovský (Zlín) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Galvas a Veselý
Stav zápasu Zlín - Třinec 2:0

Zlínští se natlačili před branku, kde udělal vítr Čajánek. Díky tomu mohl Galvasovu střelu od modré dorazit Melenovský za Hamerlíkova záda.
22:11
Hosté vůbec nestíhají pokrýt domácí hokejisty, kteří do druhé třetiny naskočili ďábleským tempem. Leška mohl dorážet do poloprázdné branky, na poslední chvílui mu však zezadu zvedl hůl jeden z třineckých beků.
24:35
Zlín hraje velmi sebevědomě. Krátkými přihrávkami se v pohodě dostal od vlastní branky až ke střele. Čajánek však zamířil jen do Hamerlíkových prsou.
25:00
Třetí útok domácích na chvíli zmáčkl Třinec. Ten se však vymanil z tlaku a v protiútoku ohrozil Sedláčka, jenž povyjel a jistým zákrokem puk chytil.
25:45
Hořava nahrával před branku od zadního mantinelu, před Hrňou však odpálil puk do bezpečí obránce Linhart.
26:18
Třinec se přece jen probral a v posledních minutách vyrovnal hru. Dokonce napadáním donutil soupeře k zakázanému uvolnění.
26:43
Třinec vyhrál buly a Richter posunul puk doslova po modré čáře Novotnému. Jeho střela končí po teči na ochranné síti za brankou.
27:11
Řezníček otestoval v protiútoku Hamerlíka střelou od mantinelu. Brankář ji v pohodě odrazil rozklekem.
27:56
Köhler se v rohu zbavil soupeře a našel pěknou přihrávkou Holíka. Ten byl na chvíli úplně sám mezi kruhy, ale rychlou střelou Hamerlíka nepřekonal.
29:18
Třinec dobrým napadáním vybojoval puk a Hampl trefil z úhlu spojnici břevna a tyčky!
29:45
Rozhodčí pro jistotu volají po prvním přerušení hry videorozhodčího, ten má však rychle jasno.
30:32
Vyloučen hráč Leška (Zlín), 2 min. za zdržování hry
Leška napodobil dalšího veterána Hamrlíka a vyhodil puk z vlastní třetiny ven ze hřiště.
31:55
Zlín se brání dobře, třikrát vyhodil. Třinec měl přesto šanci, když Peterek pěkně nahrál křížem celým pásmem Lojkovi. Ten však v dobé pozici trefil jen Sedláčkovu lapačku.
32:32
Vyloučen hráč Polanský (Třinec), 2 min. za sekání
Polanský vysekl soupeři před zlínskou brankou hůl. Třinec pak dal gól, ale dávno po odpískání, kdy už domácí nehráli. Přesilovku si zahraje Zlín.
34:01
Melenovský (Zlín) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Čajánek
Stav zápasu Zlín - Třinec 3:0

Zlínští projeli do pásma, vyměnili si puk a Melenovský se snažil najít před brankou Čajánka. Puk se však odrazil od Zíbovy nohy smolně do třinecké branky.
35:26
Orsava tvrdě sestřelil Zámorského na modré a vypracoval tak útok Třince.
36:15
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Zámorský (Zlín) za hákování
Orsava se následně dostal do samostatného úniku a byl faulován.
36:15
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Orsava (Třinec) proměnil (2 gól v play-off)
Třinecký mladík najel do pásma, rozhýbal Sedláčka a po kličce do forhendu nakonec skrz ruku gólmana puk za čáru protlačil.
37:30
Domácí kontrolují puk a po gólu Třince mu nedovolují dostat se do tlaku.
37:41
Bonk musel projít individuálně a dostal se až před Sedláčka, ale na zakončení byl už příliš blízko připraveného gólmana.
38:33
Slezané se dostali do krátkého náporu, ale puk jim poskakoval na hokejkách a před brankou ho dopálili domácí beci.
39:28
Třinec drží puk, ale do šancí ho zlínská obrana nepouští.
40:00
Zlínu se vyplatila velká aktivita na začátku druhé třetiny, díky níž si vytvořil dostatečný náskok. Zazářil Melenovský, jenž po asistenci v první třetině přidal dva góly. Třinec v závěru přece jen vykřesal jistou naději do třetí třetiny, když Orsava proměnil penaltu.
40:01
40:13
Vyloučen hráč Köhler (Zlín), 2 min. za sekání
Zlín vstřelil gól, ale až po signalizovaném faulu Köhlera. Ten sekl Hamerlíka do lapačky a tím mu z ní vysekl puk, který zapadl do branky.
41:07
Veselý (Zlín) vstřelil branku (4. gól v play-off)
Stav zápasu Zlín - Třinec 4:1

Hosté fatálně selhali při přechodu útočné modré čáry. Ztratili puk, který sebral Veselý a řítil se z pravé strany na branku. Mohl ještě nahrávat, ale zvolil střelu mezi Hamerlíkovy betony. Zlín se díky gólu v oslabení hodně přiblížil postupu.
42:13
Otřesený Třinec se na nic moc v přesilovce nezmohl.
42:27
Naopak jakmile byli domácí znovu v pěti, vydali se do útoku a Čajánek dvakrát otestoval nebezpečnými pokusy Hamerlíka.
42:49
Vyloučen hráč Adamský (Třinec), 2 min. za hákování
Třinec pod tlakem fauluje, Adamský fržel před brankou dotírajícího Lešku.
43:30
Modrožlutí se už nikam neženou, zatím se neusadili v útočném pásmu.
43:52
Vyloučen hráč Hrabal (Třinec), 2 min. za sekání
Sotva se však Zlín dostal do útoku, rozehrál kombinaci, na jejímž konci byl Čajánek před odkrytou brankou. Hrabal ho musel faulovat a domácí tak budou hrát téměř minutu pět na tři.
44:19
Galvas pálil od modré, ale brankář Hamerlík viděl a lapil puk do rukavice.
44:33
Leška se tlačil do branky, Hamerlíkovi vypadl puk. Sudí však odpískali, protože ho ztratili z dohledu.
44:49
Třinec je ve čtyřech.
45:52
Třinec je kompletní a může začít s pokusy snížit a dostat se do zápasu.
47:00
Hosté se nastěhovali do pásma, ale Zíb od modré mířil hodně vedle.
47:24
Domácí vybojovali buly v pásmu a po něm Honejsek rozvlnil střelou síť. Ovšem jen tu boční.
49:00
Zlínští jakoby měli víc sil i přesto, že hrají jen na tři útoky. Mají rychlejší starty, jsou dřív u puků, pokryjí si je tělem. Třinci se tak jen velmi těžko vynucuje nápor.
49:48
Třinec už musí otevřít hru a domácí se toho snažili využít. Ujeli ve dvou na jednoho, ale Čajánek byl příliš blížko u levého mantinelu, tudíž musel nahrávat, a Zíb tak jeho snahu snadno přečetl.
50:24
hořava se prokličkoval až mezi kruhy, ale na střelu už neměl dost prostoru, takže zamířil vedle.
50:51
Vyloučen hráč Leška (Zlín), 2 min. za hru vysokou holí
Leška z otočky trefil vysokou holí Hrabala. Třinec má jednu z posledních šancí se zápasem něco udělat.
51:28
Květoň trefil jen holeň soupeře a puk se odrazil ven z pásma.
52:09
Vyloučen hráč Galvas (Zlín), 2 min. za podražení
Třinec bude hrát přesilovku opět na tři. Trenér Tlačil si bere oddechový čas.
52:17
Adamský se hned z buly natlačil před branku, ale puk mu ujel.
52:51
Adamský dostal puk z rohu před branku, ale zamířil mimo. Zíb pak trefil Sedláčka do masky, která potřebuje drobnou údržbu. Trio Hamrlík, Čajánek a Linhart se ubránilo, Zlín je ve čtyřech.
53:40
Zlín se dobře brání, odebírá Třinci puky a vyhazuje je až na zadní mantinel.
54:09
Domácí jsou kompletní a zdá se, že jejich cestu do čtvrtfinále už Třinec těžko zastaví.
54:56
Zlínská defenziva je stažená na modrou, odebírá Třinci puky a posílá je do středního pásma. Pokud projde nahození až k brance, pokryje ho Sedláček jako v posledním případě.
55:15
Třinec se usadil před Sedláčkovou brankou. Puk se odrazil k Adamskému, ale ten zblízka zamířil vedle.
55:20
Vyloučen hráč Lojek (Třinec), 2 min. za držení protihráče
Honejsek se tlačil do brejku před branku a Lojek poslal k ledu. Slezané se tak místo náporu musí bránit v oslabení.
55:30
Zápas sleduje 6322 diváků, z nichž už všichni až na hlouček hostů v rohu oslavují postup.
57:20
Zlín se do šancí netlačil, ale strávil přesilovku v útočném pásmu.
57:24
Linhart zlomil při rozehrávce hůl a využil toho Hořava, jenž obránce objel a dostal se sám před Sedláčka. ten však vytrčil hůl a puk útočníkovi vypíchl.
57:57
Hampl (Třinec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Zíb
Stav zápasu Zlín - Třinec 4:2

Hampl dostal pěknou křížnou přihrávku na levý kruh a parádně se trefil do horního růžku. Třinec má dvě minuty na vstřelení dvou branek.