Příjemný podvečer ze Zlína, kde dnes pokračuje série předkola druhým zápasem za stavu 1:0 pro domácí, kteří úvodní duel vyhráli 2:1.
Zatímco Zlín sestavu nezměnil, Třinec nechal pohromadě jen první útok. Poprvé do série zasáhnou hosté z prvoligového Havířova Pechanec a Kanko, mimo sestavu se ocitl Kreps. V obraně Slovák nahradil Milana Douderu.
Úvodní duel měl dohru u disciplinárky, podněty obou klubů na zákroky zlínského Kotvana a třineckého Adamského však její šéf Karel Holý smetl.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Polák (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 5 475

Je znát, že soupeři hrají v play-off proti sobě posedmé, první duel byl vyhrocený i proto, že rozhodčí pustili tvrdou hru. Lotyšský útočník Bukarts ji v podání Třince nazval anglickými výrazy ugly a dirty - ošklivý a špinavý.
Před zápasem proběhne slavnostní okamžik, obránce Tomáš Žižka dostane dres s číslem 900 v upomínku na jeho jubilejní extraligový start.
0:00
0:15
První zásah si připsal Kašík po střele Kopeckého z vrcholu pravého kruhu doprostřed brány.
1:00
První minutu odehrál Třinec v útočném pásmu, Kašík musel zasahovat dvakrát.
2:35
Proti Ruferově střele zpoza beka vytáhl Kašík lapačku.
3:26
Vyloučen hráč Svačina (Třinec), 2 min. za hrubost
Nic neřešící faul Svačiny v útočném pásmu posílá Třinec do čtyř.
4:30
Bukarts zůstal chvíli sám v levém kruhu, z dobré pozice vypálil do Hamerlíkova betonu.
5:41
Vlach (Zlín) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kotvan a Veselý
Stav zápasu Zlín - Třinec 1:0

Už po návratu Svačiny z trestné lavice skóruje Vlach. Odražený puk mu poslal před poloodkrytou klec Kotvan a syn domácího kouče procedil po ledě do sítě.
6:39
Zlín vedení povzbudilo, Žižkovo ránu od levého hrazení vyrazil Hamerlík do ochranné sítě.
7:13
Nosek vypálil ještě za modrou, takové střely Kašík nepouští.
8:31
Asistent rozhodčího zacláněl u mantinelu Bukartsovi, Lotyš ale dokázal nahrát Holíkovi, který po ledě Hamerlíka nezaskočil.
9:41
Adamský nahodil puk na zadní mantinel, po odrazu skončil na zadní síti Kašíkovy brány a vhazuje se tak ve středním pásmu.
10:00
Vyloučen hráč Žižka (Zlín), 2 min. za krosček
10:00
Vyloučen hráč Rákos (Třinec), 2 min. za hrubost
Rákos mstil Žižkův krosček a Třinec přišel vlastní nedisciplinovaností o přesilovku. Trenér Třinec Jiří Dopita si to nechává ještě vyložit od rozhodčích.
11:05
Obránce Horák se ocitl za obranou, ale sám před Hamerlíkem mířil vedle.
11:42
Vyloučen hráč Ondráček (Zlín), 2 min. za faul kolenem
12:00
Po návratu Žižky a Rákose následuje klasická přesilovka hostů. Trvat bude minutu a třičtvrtě.
12:46
Od modré střílel do připraveného Kašíka obránce Hrabal.
12:58
Dravecký (Třinec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kopecký a Galvas
Stav zápasu Zlín - Třinec 1:1

Ránu od modré Kašík ještě zpacifikoval, u pravé tyče volný Dravecký pak pohodlně zavěsil. Třinec využl přesilovku.
13:21
Kanko švihl z jízdy do puku, Kašík ho třímá v lapačce.
13:50
Čachotskému se kličky v obranném pásmu málem nevyplatily, Polanský mu sebral puk, střela vypustil těsně vedle.
15:37
Po icingu Třinec se hra přesunula před Hamerlíka.
15:51
A je tady zakázané uvolnění i na druhé straně.
16:11
Za bránou Třince leží Stehlík a nechce se mu zvedat. Třinec bek upadl při bránění Šťastného a zřejmě si při pádu poranil pravé koleno. Obrovitý bek odkulhla do šatny a uvidíme, zda dnes dohrál.
16:56
Vyloučen hráč Jank (Třinec), 2 min. za krosček
18:02
Vyloučen hráč Hrabal (Třinec), 2 min. za hrubost
Zlín má k dispozici 54 vteřin přesilovky pěti proti třem.
18:56
Třinec je ve čtyřech. Dvojnásobnou výhodu nezvládl ani se čtyřmi útočníky.
20:00
Zápas má stejný průběh jako včera, jenom v obráceném gardu. Vedení Zlína srovnal Třinec ze své jediné přesilovky. Zlín s nimi zatím nakládá špatně.
20:00
20:02
Třinec je po delší době kompletní.
21:47
Třinecký nápor v úvodu třetiny ukončil faul Kanka.
21:47
Vyloučen hráč Kanko (Třinec), 2 min. za podražení
22:47
Zlínu ale přesilovky dnes vůbec nejdou, za minutu brankáře Hamerlíka neprověřil.
23:05
Veselému najížděl před bránu Štumpf, zlínský kapitán ale volil střelu - do brankáře.
23:29
Hamerlík secvakl betony a Kotvanu ránu od modré kryje.
23:50
Hosté další z řady oslabení ustáli.
25:18
Jank naroloval zezadu na mantinel Ondráčka, rozhodčí jsou v klidu i diváci.
26:17
Holík (Zlín) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Bukarts a Říčka
Stav zápasu Zlín - Třinec 2:1

Zlín posílá do vedení 2:1 stejná dvojice jako včera. Tentikrát nahrával Bukarts svému centrovi mezi kruhy a Holík se trefil pod víko.
27:04
Třinec se okamžitě nadechl k náporu, Slovák ale přes clonu hráčů puk do okryté brány nedostal.
28:00
Komerční pauza přichází vhod domácím hráčům, kteří byli pod tlakem.
29:19
Čtvrtá řada Zlína si vynutila vířivým pohybem velký tlak, Hamerlík odolal, nejvíce práce měl se střelou Šťastného.
30:16
Matějíček sebral puk na modré, vydal se na zteč a střelou z úhlu prověřil pozornost Hamerlíka.
31:56
Vyloučen hráč Maruna (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Třinec první přesilovku využil. Jak naloží z druhou?
32:03
Holík ujel v oslabení po pravé straně, z úhlu ale neměl velkou šanci prostřelit Hamerlíka.
32:39
Po ráně Svačiny se před Kaším strhla mela, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.
34:25
Těsně před návratem Maruny domácí opět faulovali a po komerční pauze bude následovat další přesilovka Třince. Nedovolený zákrok vyplynul z drtivého tlaku Ocelářů.
34:25
Vyloučen hráč Čech (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
34:34
Holík vyhodil a ulevuje přetížené defenzivě Zlína.
35:33
Pechanec (Třinec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Svačina a Kanko
Stav zápasu Zlín - Třinec 2:2

Tenhle gól visel ve vzduchu hodně dlouho a postarala se o něho Pechanec střelou z pravého kruhu. Kašík se nestihl přesunout k levé tyči.
36:25
Ondráčka zastavil v rozmachu ofsajd.
36:59
Rufer vyprovokoval bitku před Hamerlíkem a junior Lukáš Doudera dostal od Šťastného za vyučenou. Iniciátor rvačky vyvázl nepochopitelně bez trestu.
39:15
Nosek napřáhl od modré, Kašík betonem puk vytěsnil.
39:39
Nadějně vyhlížející akci Třince zrušil ofsajd.
40:00
Zlín je lepší v pěti proti pěti, v nerovnovážném stavu zase Třinec, a tak je stav zaslouženě nerozhodný.
40:00
40:01
Třinec dohrává početní výhodu. Ještě 13 vteřin.
40:15
Zlín je v plné síle.
41:32
Hamerík ležel na ledě, ale betonem ještě stihl vyrazit Vlachovu střelu bekhendem z otočky.
42:55
Zlín se dostal pod tlak po chyby střídačky, půl minuty hrál nechtěně ve čtyřech.
43:39
Kanko (Třinec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Pechanec
Stav zápasu Zlín - Třinec 2:3

Domácí nevyhodili a Kanko je za to ztrestal. Zkušeně si počkal na pohyb Kašíka a puk mu šoupl mezi betony. Havířovská dvojka tahá Třinec z bryndy.
44:51
Vyloučen hráč Plíhal (Třinec), 2 min. za podražení
46:30
Kotvan ostřeloval Hamerlíka od modré, bezúspěšně. Třinec vyhodil a další přesilovka Zlína vyznívá do ztracena.
46:51
...a je po přesilovce.
47:10
Rákos byl v nájezdu tísněný Ondráčkem a na přesné zakončení neměl prostor.
48:33
Šťastný obral o puk obránce, sám před Hamerlíkem ale selhal, puk poslal pod betony vedle pravé tyče.
49:45
Matějíčkovu ránu od modré vytečovali hosté až pod strop haly.
50:13
Hru nyní kouskují častá přerušení.
50:16
Čachotský (Zlín) vstřelil branku (1. gól v play-off)
Stav zápasu Zlín - Třinec 3:3

Čachotský vybojoval napadáním puk a pak ho příklepem procedil mezi betony brankáře.
50:27
Adamský mohl vrátit Třinci vedení, Kašík ale zblízka neobelstil.
51:22
Hektické okamžiky pokračují. Na druhé straně dostal puk do ideální pozice Holík, Hamerlíka ale podruhé nepřekonal. Střílel nad.
52:47
Adamský se snažil zasáhnout puk ze vzduchu, dopravil ho na střídačku Zlína.
53:13
Akce zlínských obránců. Matějíček našel v ulici Žižku, dnešní jubilant pálil do brankáře.
53:57
Polanský vystavil Adamského do ofsajdu.
55:00
Do konce třetí třetiny chybí pět minut, Zlín se nastěhoval před Hamerlíka.
56:00
Teď zase zlačí Třinec, ani jeden tým nemá zájem o únavné prodloužení.
56:35
Bukartsova rána zpoza beka zaduněla o zadní mantinel.
57:13
První lajna Třince zakázaně vyhodila a od náporu Zlína si neodpočine.
57:23
A další icing hostů.
57:34
S Adamského propagační střelou měl Kašík nečekané potíže, puk nakonec ukryl pod lapačku.
57:49
Při Hamerlíkovi stáli všichni svatí, po Holíkově pumelici zvonila tyčka. 5475 diváků sleduje druhé utkání.
58:59
Zlín mrhá šancemi. Kubiš předložil puk Šťastnému, hrdinou zápasu se ale nestal, Hamerlíka nepropálil.
60:00
Ve Zlíně se bude hrát prodloužení, podle nových pravidel bude trvat dvacet minut a pokud se nerozhodne, budou následovat nájezdy.
60:00
60:07
Třinec začal nastavení icingem.
61:45
Nosek měl na holi rozhodnutí, zblízka trefil Kašíka. Nápor Třince vznikl poté, co Marušák přišel o puk a úvodní střídání si protáhl domácí veterán na dvě minuty.
62:57
Vyloučen hráč Říčka (Zlín), 2 min. za podražení
Říčka se snažil vypíchnout puk Jankovi a přitom ho podrazil.
63:05
A Plíhal přesilovku Třince rychle ruší.
63:18
Vyloučen hráč Matějíček (Zlín), 2 min. za hrubost
Adamský najel zbytečně do Kašíka a ven jde za atak třineckého provokatéra Matějíček.
64:00
Třinec se zatím ke střele nedostal.
65:00
Kašík ukazuje reprezentační formu, teď chytil Třinci velkou šancí a pokryl také dorážku Kanka.
65:18
Hraje se pět na pět.
65:45
Dravecký se po tlaku Třince ocitl před Kašíkem, překonaného brankáře Zlína spasila horní tyč.
67:18
Třinec je v prodloužení lepší, Zlín nestíhá a vyhazuje.
69:01
Zlín hraje od poloviny poslední třetiny na tři pětky a zdá se, že mu rychleji ubývají síly.
70:05
Teď zabral i Zlín, Hamerlík se zapotil při střelách Bukartse i Řezníčka.
72:24
Čachotský si počkal na Horáka najíždějícího ze střídačky, zlínský bek poslal puk z levého kruhu do Hamerlíka.
73:06
Svačina si přivezl obránce na zádech až před Kašíka a na zakončení neměl už sílu.
74:13
Hra má vysoké tempo, ani jeden tým zjevně nespoléhá na nájezdy.
74:58
Kašík má puk ve své moci, rozmíška byla zbytečná a obešla se bez vyloučení.
75:17
Marušák měl po nahrávce Bukartse před sebou jen brankáře, kterého ze čtyř metrů trefil do hrudi.