Třinec přivítá celek Zlína k víkendovému dvojboji za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy. Do sestavy Slezanů se po vypršení disciplinárního trestu vrací obránce Roth, naopak Zlínu vypadl jeden z klíčových útočníků Honejsek s vykloubeným ramenem.
Oba týmy jsou na ledě. V sestavě Třince chybí nejproduktivnější hráč základní části extraligy Martin Růžička.
0:01

Rozhodčí: Šindler (CZE), Jeřábek (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 5 200

1:08
Vyloučen hráč Zámorský (Zlín), 2 min. za sekání
Zámorský najel do obrábrankáře Hamerlíka, který měl puk pod sebou. Nadělalo to hodně zlé krve, ale na trestnou putuje jen Zámorský.
2:03
Varaďa se tlačil do Sedláčka, který krotil puk. Linhart brankáře chránil a nakonec na něj spadl. Sedláček, který předtím vyřešil i střelu Bonka z první, bude v pořádku.
3:08
Třinec sehrál velmi nebezpečnou přesilovku. V jejím závěru skákal puk po Galvasově nahození brankovištěm, ale nakonec se odrazil vedle. Zlín se tak ubránil a je v pěti.
4:23
Sedláček trochu riskantně najel proti nahození za branku a dostal se tam do souboje o puk s Ruferem. Puk se však odrazil mimo led.
5:00
Hraje se pohledný ofenzivní hokej. Na jedné straně zahrozil Bonk, ale mířil vedle. Na druhé straně nabil Leška Balaštíkovi, ani on se však netrefil ideálně.
6:11
Pěknou akci Zlína zakončila střela od modré, kterou Hamerlík vyrazil ramenem.
6:27
Do protiútoku ujížděl po pravé straně Rákos, který byl půl kroku před obráncem. Jeho střelu však Sedláček vyrazil.
8:00
Hra se trochu zpomalila. Zlín se stáhl víc do obrany a nepouští soupeře přes střední pásmo.
8:57
Třinečtí šli ve dvou na jednoho. Rákos nahrál Peterkovi, ten se tak ocitl sám před brankářem. Sedláček však jeho pokus o bekhendový blafák chytil.
9:56
Veselý trefil čistě Matuše ve středním pásmu. Zlín tak získal puk a najel do pásma. Po tandemové přihrávce střílel ihned Čech, ale jen do připraveného gólmana.
10:53
Adamský se snažil z úhlu překvapit Sedláčka a trefil boční kostrukci v oblouku. Následný krátký nápor Třince vyřešil až zlínský gólman.
11:19
Vyloučen hráč Zámorský (Zlín), 2 min. za hru vysokou holí
Třinec se dobře pohybuje, vynutil se tlak a z něj i přesilovku. Zámorský trefil Rákose do obličeje a dnes podruhé putuje za katr.
13:19
Třinecká přesilovka se tentokrát moc nepovedla. Sedláček musel řešit jen Rothovo nahození.
13:27
Až proti pěti měli domácí šanci. Klimenta objel branku a snažil se překonat Sedláčka bekhendem, puk sklouzl vedle levé tyčky.
15:00
Třinec drží puk a ovládá hru, ale většinou jen hru v obranném a středním pásmu. V tom útočném dominuje pevná zlínská obrana.
15:45
Po delší době jsou v útoku Moravané. Zámorského pokus letěl vedle, po chvíli tečoval Okál pokus Veselého těsně vedle.
15:58
Čech (Zlín) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Ondráček
Stav zápasu Třinec - Zlín 0:1

Hostům stačila minuta aktivity k tomu, aby se dostali do vedení. Ondráček na modré projel kolem beka nahrál Čechovi. Ten naznačil nahrávku, ale místo ní střelou otřel puk o bližší tyčku do branky.
17:12
Peterek projel středním pásmem a od modré vypálil přes beka. Sedláček puk viděl a v pohodě ho chytil.
18:59
Šikulové Klimenta s Polanským si vyměnili za zlínskou brankou puk a Klimenta vypálil. Sedláček byl na místě a odrazil puk helmou.
19:33
Třinečtí se občas snaží překonat vysunutou obranu Zlína hokejbalovými obloučky. Jeden teď doplachtil až k Sedláčkovi, jenž puk raději schoval pod lapačku.
20:00
Zatímco Třinec se v první třetině snažil útočit, Zlín vstřelil gól. Domácí totiž nevyužili ani jednu z přesilovek, v nichž jim jim chybí nachlazený Růžička. Moravané, kteří hrají jen na tři pětky, si trpělivě počkali na svou šanci a jednu z prvních hned využili.
20:01
21:44
Aktivní Čech dvakrát střílel z úhlu, ale Hamerlík se nenechal překvapit.
22:09
Zlín začal velmi aktivně a zasypává soupeře střelami. Veterán Peterek obětavě padl do Leškovy rány.
22:57
Orsava najel po pravé straně do šance a chtěl prostřelit Sedláčka. Ten puk chytil a když se postavil, propadl mu do branky. Jenže to už bylo pár vteřin po odpískání.
24:00
Třinec přidal a tlačí se před Sedláčka. Ten si však poradil i s Květoňovým nebezpečným pokusem.
25:33
Domácí přidali, jejich nápor trval téměř minutu. Sedláček vyrazil Orsavův pokus a Varaďa se snažil dorážet. Pak střílel ještě Zíb, Sedláček puk pokryl. Zlín je pod tlakem.
27:00
Třinecký talk pokračuje. Ke střele se však po dlouhém pobytu v útoku dostal jen Rákos a Sedláček jeho pokus vyrazil.
28:01
Po dlouhé době se dostal do brejku Zlín. Okál poslal zprava na branku jedovatý bekhend, Hamerlík ho vytěsnil ramenem.
28:21
Vyloučen hráč Řezníček (Zlín), 2 min. za podražení
30:21
Zlín je kompletní. Třinec se v přesilvoce tlačil ve čtyřech hráčích před branku, ale vyloženou šanci neměl.
32:00
Tlak Třince je ve druhé třetině téměř permanentním jevem. I publikum nyní vytvořilo výtečnou atmosféru.
33:01
Po delší době zahrozili hosté. Melenovský individuálně projel po pravé straně až k brance a z úhlu vystřlelil. Hamerlík byl na místě a ustál i Melenovského pád do brankoviště.
34:26
Okál (Zlín) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Čajánek a Veselý
Stav zápasu Třinec - Zlín 0:2

Zlín těží z minima maximum. Veselý založil na útočné modré akci tím, že se kličkou na místě zbavil napadajícího hráče. Nahrál Čajánkovi a ten potáhl puk po pravé straně. Jeho pokus Hamerlík vyrazil, ale Okál ho z brankoviště dorazil za čáru.
34:41
Vyloučen hráč Tesařík (Zlín), 2 min. za podražení
Třinec si zahraje další přesilovku. Zlín neměl zatím jedinou podobnou možnost, což plyne hlavně z obrazu hry.
36:41
Zlínská čtveřice se bránila ukázkově. Třinec se v přesilovce tentokrát do náporu nedostal.
37:13
Orsava obral Matějíčka o puk a zpětnou přihrávkou našel před brankou Varaďu. Ten však neměl moc času a puk nezvedl, takže si ho Sedláček pohlídal.
38:40
Čajánek odvádí pro Zlín skvělou práci. Nejen v defenzivě, ale i jako špílmachr. Jeho další přihrávku využil Veselý k pvoedené střele a Čajánek se pak ještě dostal k dorážce. Ta však letěla z příliš ostrého úhlu.
38:58
Peterek (Třinec) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Roth a Rákos
Stav zápasu Třinec - Zlín 1:2

Poté, co se Třinec spíš bránil, se mu paradoxně hned z prvního útoku podařilo snížit. Rákos vyhrál vhazování na Rotha, jeho střelu od modré Sedláček vyrazil k tyčce a tam puk ve vzduchu trefil Peterek.
40:00
Zajímavý zápas slibuje napínavou třetí třetinu poté, co se Třinci konečně podařilo skórovat a snížit na 1:2. Do té doby se sice domácí snažili neustále útočit, ale Zlín vynikající obranou držel dlouho nulu a po povedené akci dokonce zvýšil.
40:01
40:20
Balaštíkova střela švihem byla jen pozdravem pro připraveného Hamrlíka.
42:01
Balaštíkova další možnost. Útočník dostal puk do jízdy a málem si obhodil Kloučka. Ten ho na poslední chvíli trefil bokem a vychýlil ho z rovnováhy.
42:53
Hrabal nahazoval puk před branku a tam ho omylem tečoval Tesařík. Sedláček však stačil puk na poslední chvíli vyškrábnout těsně vedle.
43:42
Krátký třinecký nápor: Adamský pálil z pravé strany, Polanský z levé. Sedláček odolal.
44:57
První lajna Třince se tlačila před branku. Bonk tam nahrál od zadního mantinelu, ale Orsava tísněný beky promáchl.
46:07
Leška vybojoval puk v rohu a nahrál zadovkou Balaštíkovi, jehož nebezpečnou střelu vykopl Hamerlík.
46:31
Vyloučen hráč Rákos (Třinec), 2 min. za nedovolené bránění
Zlín si poprvé v zápase zahraje přesilovku.
48:31
Zlín sehrál dobrou přesilovku. Zámorského dvě střely však neprošly a neujala se ani Köhlerova teč. Třinec je v pěti.
48:42
Leška (Zlín) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Hamrlík
Stav zápasu Třinec - Zlín 1:3

Mazák Leška vstřelil další gól v sérii z pozice za brankou. Hamrlíkova střela od modré letěla vedle, ale Leška sebral puk za brankou a rychlým bekhendem k pravé tyčce ho posunul do sítě, než se tam třinecký gólman stačil přesunout.
52:29
Klimenta (Třinec) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Adamský a Roth
Stav zápasu Třinec - Zlín 2:3

Třinec sedm a půl minuty před koncem snižuje! Povedla se mu pěkná kombinace, kterou urychlil Adamský bekhendovou přihrávkou mezi kruhy. Tam stál Klimenta a prosadil se v pádu.
53:04
Třinec se hned rychle natlačil do útoku i do brankoviště, což se nelíbí zlínským bekům. Tesařík s Rákosem se do sebe pustili, vylučovat se nejspíš nebude.
53:23
Vyloučen hráč Zámorský (Zlín), 2 min. za podražení
Zámosrká potřetí na trestnou a Třinec má velkou šanci vyrovnat v přesilovce.
55:23
Třinečtí miohutně mačkali soupeřovu čtveřici, celé dvě minuty byli v pásmu. Jenže střely Zíba, Orsavy ani Bonka se neujaly, mířily buď vedle, nebo do hráčů před Sedláčkem.
55:46
Peterek (Třinec) vstřelil branku (5. gól v play-off) , asistence Klimenta a Galvas
Stav zápasu Třinec - Zlín 3:3

Třinecký nápor pokračoval i po přesilovce. Peterek se dobře natalčil před branku a puk se po střele od moré odrazil od jeho kalhot za Sedláčkova záda.
57:30
Sudí odpustili Polanskému faul. A Bonk najížděl do brejku, protože Matějíček zakopl o padlo Polanského hůl. Sedláček jeho pokus vyrazil. Hraje se skvělý hokej ve vynikající atmosféře a před námi je napínavý závěr.
59:33
ZLínské obraně se podařilo otupit nápor Třince a naopak se dostal do nebezpečného brejku. Leška našel najetého Baalštíka, jenž mezi kruhy v ideální pozici střílel. Hamerlík dokázal puk vyrazit.
59:56
V samém závěru 3. třetiny měl další velkou šanci Köhler. Jeho střela se odrazila od klubka těl pár centimetrů vedle tyčky.
60:00
60:01
62:30
Prodloužení začalo velmi opatrně. Ani jeden tým nepouští soupeře do šancí a střely zdálky létají vedle.
64:02
Zatím největší šance proloužení: Linhart se dostal k puku mezi kruhy, ale namířil puk vedle.
65:12
Leška opět operoval s pukem za brankou. Pak nahrál Balaštíkovi, jenž však byl tísněn dvěma soupeři a vystřelil vedle.
66:30
Hra ve čtyřech prospěla spíš Zlínu, který je v prodloužení o něco aktivnější. I Třinec se teď ovšem dostal do útoku a přes půl minuty mačkal soupeře v pásmu. Do šance se však nedostal.
66:59
Hrabal najížděl po pravé straně a měl dost času. Přesto poslal svou střelu vedle.
68:00
Oba celky jsou poměrně opatrné a hlavně nechtějí udělat chybu. Zdá se, že zápas směřuje do nájezdů.
68:44
Největší třinecká šance v prodloužení: Zíb se dostal z druhé vlny ke střele a pálil v ideální pozici. Před Sedláčkem navíc clonil Varaďa. Přesto si zlínský gólman poradil.
69:43
Veselého pokus srazil Lojek mimo led. Nájezdy se blíží... I když, ještě je tu buly v pásmu Třince.
70:00
Rákos si pomohl při Čajánkově protiútoku, což znamená jediné: nesmí jet nájezd.
65:00
0:0
Orsava (Třinec) nájezd neproměnil
Orsava si poližil Sedláčka, ale nedokázal dobře zakončit.
0:1
Čech (Zlín) nájezd proměnil (2 gól v play-off)
Čech najel přes pravý kruh a vystřelil do horního růžku.
0:1
Polanský (Třinec) nájezd neproměnil
před brankářem zpomalil, ale Sedláček se nenechal rozhodit a forhendovou kličku vystihl.
0:1
Köhler (Zlín) nájezd neproměnil
Köhlerův forhendový blafák byl příliš pomalý.
0:1
Květoň (Třinec) nájezd neproměnil
Sedláček vyškrábl Květoňův pokus těsně vedle a vítězoslavně vyjel z branky.
Zlín urval výhru v Třinci a v sérii vede 2:1 na zápasy.Další duel se hraje v neděli v Třincï.

25. 2. 2022 17:30Zlín–Třinec 1:4
14. 1. 2022 17:00Třinec–Zlín 6:2
25. 11. 2021 17:30Zlín–Třinec 2:1
3. 10. 2021 17:00Třinec–Zlín 2:1
23. 2. 2021 17:30Zlín–Třinec 2:3
7. 2. 2021 15:00Třinec–Zlín 5:2
30. 12. 2020 17:30Zlín–Třinec 2:3
15. 11. 2020 17:00Třinec–Zlín 5:2