Třinec se chystá na velkou odvetu. Jeho hokejisté se střetli se Zlínem i v loňském semifinále, tehdy postoupil tým z druhé strany Beskyd. Stejně jako ve všech dalších případech, když se tyhle dva týmy střetly v play-off. Zlín vyřadil Třinec v historii celkem pětkrát.
Letošní Třinec je však o něco silnější než ten loňský. Kanonýr Martin Růžička má skvělou formu a kouč Jiří Kalous naučil ofenzivní tým bránit. Třinec díky tomu ve čtvrtfinále porazil Pardubice s přehledem 4:1 na zápasy.
Zlín postoupil ve čtvrtfinále přes Hradec díky zkušenému výkonu a výhrám v prodloužení. Tým hraje dlouho pohromadě, je semknutý, stojí na pevné defenzivě, ale dovede velmi dobře měnit rytmus hry. Dvojice Leška - Balaštík je stále hrozbou, přesto Zlín každý rok mládne doplněním vlastních talentů.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Homola (CZE) - Bádal (CZE), Pouzar (CZE)
Počet diváků: 4 402

Oba celky jsou na ledě, téměř zaplněná Werk Arena v Třinci je připravená na úvodní vhazování.
0:01
0:05
Adamský se hned po buly prodral k brancew, Štůrala musel puk schovat do rukavice.
0:46
Čajánek projel do pásma a lehkou střelou jen otestoval Hrubcovu pozornost.
1:12
První šance zápasu. Bonk projel za brankou a nahrál Linhartovi, který si dobře najel na levý kruh. Jeho střelu však stihl zlínský gólman vyrazit.
2:31
Hosté vyhodili puk z vlastního pásma, naštěstí pro ně jen na střídačku.
3:03
Čajánkova řada je zatím nejaktivnější. Na chvíli se usadila v pásmu a kombinací se snažila přehrát soupeře. Nepřesnou přihrávkou se však sama připravila o šanci.
3:15
Zíb mířil po buly mimo, navíc byl s pukem na chvíli za modrou a sudí tak odpískali ofsajd.
3:42
Ofsajd na druhé straně. Před střelou ze středního pásma projel jeden ze zlínských útočníků.
3:54
Vyloučen hráč Polanský (Třinec), 2 min. za sekání
Po delších debatách putuje na tresnou lavici Polanský, Zlín hraje přesilovku.
5:54
Zlínu se přesilovka vůbec nepovedla. Naopak v jejím závěru se řítil do nebezpečeného brejku Rufer, trefil však jen Štůralův beton.
7:01
Třinec má velký tlak. Růžička najížděl zprava, nazančil střelu a místo ní přihrál Adamskému. Ten byl volný u tyčky, ale puk k němu nedoletěl.
8:32
Domácí začínají soupeře přehrávat. Jejich třetí útok zamkl Zlín v pásmu, ale množstvím osobních soubojů se neprokousal od mantinelu.
9:09
Vyloučen hráč Balaštík (Zlín), 2 min. za krosček
První přesiloivku si zahraje Třinec.
10:00
Domácí hrají přesilovku o poznání lépe než Zlín. Udrželi se v pásmu, Zíb dvakrát pálil od modré. Štůrala si však vždy poradil.
10:55
Vyloučen hráč Růžička (Třinec), 2 min. za podražení
Třinec se o přesilovku obral sám. Chvíli se bude hrát ve čtyřech.
11:09
Zlín je kompletní, začíná jeho přesilovka.
12:55
Zlín se na chvíli usadil v pásmu, Čajánek nahazoval puky na teč. Nic moc z toho však nebylo a Třinec už je kompletní.
13:50
Oba týmy jako by se potřebovaly srovnat po přesilovkách. Nikam se neženou, nahazují puky a hrají spíš ze zabezpečené obrany.
14:14
Vyloučen hráč Holík (Zlín), 2+2 min. za hru vysokou holí
Domácí mají velkou příležitost otevřít skóre. Při krátkém třineckém náporu fauloval Holík.
14:31
Ač rozvážným tempem, proháčkoval se Bonk celou zlínskou čtveřicí až před branku. Štůrala ho však na poslední chvíli zastavil.
16:30
Trončinsaký trefil těžký puk na modré, bez přípravy ho napálil na branku. Štůrala byl však pozorný. Zlínský čtverec v oslabení je zatím bezchybný a nedává dvěma bekům moc prostoru ke střelbě.
17:00
Leška výborně zapracoval u mantinelu, Zlín vyhazuje.
18:01
V závěru přesilovky postavil Třinec deštník s Noskem na špičce, ale ani tudy cesta k ohrožení zlínské branky nevedla.
18:14
Zlín je kompletní.
19:31
Vyloučen hráč Marušák (Zlín), 2 min. za podražení
Vzhledem k nadskočení třineckého hráče celkem přísné vyloučení, domácí hrají další přesilovku.
První větší emoce v sérii vyvolala strkanice Čajánka s Polanským, která se strhla těsně před sirénou. Rozhodčí to zatím neřeší.
20:00
Třinec byl v první třetině podle očekávání o něco aktivnější, ale Zlínu zatím plán vychází. Dobře brání, skvěle hraje v oslabeních. A co projde, pochytá solidní Štůrala. Třinec nevyužil ani čtyřminutovou přesilovku a proto je zatím stav bezbrankový.
20:01
20:46
Trončinský křížným pasem rozehrál pěknou kombinaci, domácí dostali puk až před Štůralu. Tam však neměli klid v zakončení.
21:30
Trončinský (Třinec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Nosek D. a Růžička
Stav zápasu Třinec - Zlín 1:0

Vteřinu před návratem Marušáka na led Třinec přece jen využil přesilovku. Postarali se o to obránci: Nosek naznačil střelu a našel místo toho volného Trončinského, který z pravého kruhu trefil bezt přípravy odkrytou část branky.
21:49
Hala se rozbouřila nadšením. Před vhazováním bylo ještě třeba uklidit led.
22:39
Čech prokličkoval do pásma, ale jeho přihrávka před branku minula všechny hráče.
24:04
Vyloučen hráč Veselý (Zlín), 2 min. za držení protihráče
Třinec zamkl soupeře v pásmu, vše vyřešil až Štůrala. Na ledě se přiostřuje. Holíkovo přidržení soupeře ještě sudí netrestali, Veselého faul už ano.
24:28
Leška ujel v oslabení, řítil se zcela sám na třineckou branku. Zkoušel mířit mezi betony, ale Hrubec si mezeru pohlídal.
25:01
Růžička (Třinec) vstřelil branku (5. gól v play-off) , asistence Polák a Hrubec
Stav zápasu Třinec - Zlín 2:0

Prastaré pořekladlo nedáš-dostaneš se opět potvrdilo. Zlínská čtveřice špatně střídala, třinecký brankář Hrubec rozehrál akci a domácí jeli ve třech sami na gólmana. Růžička zakončil chladnokrevným blafákem.
26:32
Otřesený Zlín se snaží odpovědět. Dostal se do kráítkého tlaku, ale Veselému střela nesedla.
27:28
Naopak z Třince jakoby po druhém gólu spadla veškerá nervozita. Hráči s lehkostí kombinují a vytvářejí ši šance. Štůrala spolu s obětavou obranou však nyní dvě střely prvního útoku odrazil.
27:51
Třinec nyní jasně ovládá zápas. Marušák měl problémy u tyčky s dotírajícím Květoněm, Štůrala raději skočil po puku a pokryl ho rukavicí.
28:30
Vyloučen hráč Okál (Zlín), 2 min. za krosček
Hostům tečou nervy. Okál velmi okatě fauloval Rákose, jenž šel rychle k zemi. Pak se hostující drsňák ještě rozčiloval, že třinecký útočník v dané situaci filmoval, a přidal mu pár dalších štulců hokejkou.
30:30
Třinec sehrál velmi dobrou přesilovku. Mačkal soupeře v pásmu, ale Polanský ve velké šanci nasměroval křížnou přihrávku mimo branku.
30:37
Polák (Třinec) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Bonk a Květoň
Stav zápasu Třinec - Zlín 3:0

Co nevyšlo v přesilovce, povedlo se chvilku po ní. Polák dostal ideální přihrávku z rohu před branku, přehodil si puk na bekhend a pohodlně ho poslal k levé tyčce zlínské branky.
32:30
Třinec ovládá zápas, hraje se téměř výlučně ve středním a útočném pásmu domácích. Hosté potřebují po gólové sprše především zkonsolidovat síly a postupně nastartovat ofenzivu, zatím však jen pod tlakemk vyhazují na zakázaná uvolnění.
33:44
Zlín se snaží přitvrdit a rozhodit tak dobře vyladěnou třineckou mašinu. Kubiš ostře trefil Růžičku u mantinelu, ten se po něm ohnal. Incident zatím neměl větší dohru.
34:40
Zlín zatím neví, jak zastavit rozjetého soupeře. Tlak si vynutil i čtvrtý třinecký útok vedený mazákem Peterkem.
35:12
Zajímavý moment u mantinelu. Řezníčkovi praskla hůl při přebírání pasu, přesto stačil puk naněkolikrát vykopat z pásma a dostal se tak z problémů.
35:59
Třinec jel ve dvou na jednoho, ale Růžičkova žabka spoluhráče nenašla.
36:34
Zlín viditelně přitvrdil, rozhodčíá jsou zatím v klidu. Třinecké publikum se však bouří.
37:00
Třinec předvedl parádní kombinaci a polovina stadionu se radovala z gólu. Otázka je, zda Štůrala stačil zasáhnout před, nebo až za brankovou čárou. Sudí volá videorozhodčího.
37:00
Polák (Třinec) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Rákos a Nosek D.
Stav zápasu Třinec - Zlín 4:0

Gól byl uznán, Štůrala vyškrábl svým parádním zákorkem puk až za čárou. Třinec vede 4:0 a zdá se, že je o dnešním zápase předčasně rozhodnuto.
38:32
Třinec se baví hokejem. Peterek nabil do jízdy Hrňovi, jeho pokus vytěsnil zlíánský gólman ramenem. Zlín už toužebně čeká na přestávku.
39:29
Zlínští hokejisté dál dráždí Třinec tvrdým přístupem. Linhart skončil po osobním souboji bez helmy a hodně se zlobí.
40:00
Třinec prožil třetinu snů. Čtyřmi góly ovládl zápas, Zlínu pomohla jenom přestávka. Do třetí třetiny by se hosté museli zázračně sebrat, aby dokázali s vývojem utkání ještě něco udělat.
40:01
41:13
Vyloučen hráč Orsava (Třinec), 2 min. za podražení
42:35
Marušákova střela byla nepřesná, další Kotvanovo nahození domácí v pohodě zvládli.
43:13
Třinec se bez větších potíží ubránil.
44:44
Zlín se snaží, nedá se mu upřít snaha ani za téměř rozhodnutého stavu, ale domácí rychle přistupují k hráčům a nedávají jim prostor.
45:45
Hrubec dostal po nahození pukem do helmy, ale sudí ani nepřerušil hru.
47:21
Třinec si v pohodě kontroluje vývoj zápasu a čeká na závěrečnou sirénu. Kdyby pustil takhle luxusní náskok, bylo by to extrémní překvapení.
Strkanice před třineckou brankou, ve které je zlínský Čajánek aktivní. Bude se vylučovat.
47:41
Vyloučen hráč Čajánek (Zlín), 2 min. za hrubost
47:41
Vyloučen hráč Rufer (Třinec), 2 min. za hrubost
48:58
Zíbova střela z první jde nad. Třinec má při hře čtyři na čtyři navrch.
49:17
Vyloučen hráč Řezníček (Zlín), 2 min. za hákování
Domácí budou hrát chvíli čtyři na tři.
49:41
Už je to klasická početní výhoda.
51:17
Růžička hledal od pravého hrazení na Adamského, jenž dojížděl před branku a Zlín měl štěstí. I díky tomu se ubránil a je v plném počtu.
52:32
Po hrubce ve zlínské rozehrávce se dostal do šance Rákos, ale ani nadvakrát nedokázal překonal Štůralu.
54:11
Polanský nadělal velké problémy zlínské obraně, ale nakonec jeho střela neprošla.
54:24
Vyloučen hráč Zámorský (Zlín), 2 min. za podražení
55:55
Noskovu ostrou ránu vyrazil gólman do rohu. Pak Polanský s Adamským předvedli narážečku a střelu, kterou Štůrala chytá. Mezitím Zlínští vyvezli i puk do útočného pásma.
56:24
Zlín je v pěti.
58:00
Poslední dvě minuty, které dělí Třinec od prvního zářezu v semifinálové sérii. A brankáře Hrubce od nuly.