Dobrý den ze Zlína, kde dnes začne druhé semifinále. Postaví se proti sobě dva loňští kolegové ze zlínské lavičky. Domácího Rostislava Vlacha vyzve třinecký Josef Turek.
Oba týmy se v play-off potkaly čtyřikrát a pokaždé slavil Zlín. Uspěl v předkole 1996, čtvrtfinále 1999 a 2004, i loňském předkole.
V letošní sezoně byl úspěšnější Zlín, který zvítězil třikrát. Doma dvakrát vyhrál 4:2 a venku 3:2. Stejný poměrem dopadlo jediné třinecké vítězství.

Rozhodčí: Homola (CZE), Fraňo (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 5 772

V domácí sestavě chybí marodi Horčička s Kubišem. Třinci scházejí distancovaní Roth a Polanský, na marodce jsou Hrňa a Ostřížek.
Úvodní buly vhodí bývalý kapitán Zlína i Třince Josef Štraub.
Ještě před slavnostním buly zazněla česká hymna, kterou stejně jako před čtvrtfinále zazpívala studentka JAMU Markéta Pešková.
0:01
0:13
První zásah si připsal Sedláček, který vyrazil Zíbovu střelu od modré.
0:45
Balaštík v tutovce neprostřelil Hamerlíka.
1:24
Další šance Zlína. Z levé strany najížděl na branku Honejsek, Hamerlík včas vyjel. Puk ale neudržel, ovšem Veselý se z dorážky neprosadil.
2:17
Květoň objel branku a střílel do Sedláčka.
2:51
Ondráček na levé straně najel do pásma a vystřelil přímo do Hamerlíka.
3:42
Ovčačík střílel od pravého mantinelu do Sedláčkovy lapačky.
4:01
Rákos trefil tyčku. Zůstal chvíli volný před Sedláčkem a přestože stál zády z branky, vystřelil z rychlé otočky.
4:59
Vyloučen hráč Hamrlík (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
5:52
Sedláček bruslí vyrazil Hrabalovu střelu od modré.
6:59
Zlín je v pěti.
7:33
Leška se Zámorským ostřelovali Hamerlíka od modré, hostující brankář všechno vyrazil.
8:35
Čajánek od vlastní brankové čáry prokličoval na útočnou modrou a vystřelil, Hamerlík puk zkrotil nadvakrát.
10:00
Vyloučen hráč Klouček (Třinec), 2 min. za krosček
Melenovský objel branku, ale neměl dost času na přesné zakončení. Akce pokračovala a Klouček srazil nedovoleně za brankou Ondráčka.
10:29
Köhler (Zlín) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Hamrlík
Stav zápasu Zlín - Třinec 1:0

Köhler zůstal volný před Hamerlíkem. Střela mu nesedla, ale pod ležícím gólmanem puk doklouzal do branky.
12:11
Leška od zadního mantinelu nahrál před branku Köhlerovi, jehož střelu z první Hamerlík vyrazil ramenem.
14:15
Od modré nenápadně vystřelil Adamský. Sedláček přes clonící hráče moc neviděl, puk přesto zachytil do lapačky.
14:48
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Tesařík (Zlín) za hákování
Květoň dostal přihrávku za obranu a jel sám na brankáře. Tesařík jel fauloval. Květoň stačil zakončit, ale Sedláček puk vyrazil.
14:48
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Květoň (Třinec) neproměnil
Sedláček bruslí vyrazil Květoňův blafák.
17:11
Čech přenechal do tandemu Okálovi, který vystřelil těsně vedle pravé tyčky.
17:45
Menší tlak čtvrté zlínské lajny vyvrcholil Ondráčkovou střelou, kterou Hamerlík vyrazil.
19:11
Klimenta (Třinec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Rákos a Adamský
Stav zápasu Zlín - Třinec 1:1

Adamský u zadního mantinelu obehrál Horáka, posunul Klimentovi, který si najel před branku a backhandem nedal Sedláčkovi šanci.
20:00
Zásahy brankářů v 1. třetině: Sedláček 9 - Hamerlík 15.
Ve Zlíně sledujeme vyrovnaný a možná až příliš opatrný zápas. Domácí šli šťastně do vedení v přesilovce, ale chybou v poslední minutě dovolili Třinci vyrovnat.
20:01
20:13
Leška pálil z pravého kruhu do Hamerlíka.
21:23
Třinec dlouho nemohl dostat puk z pásma, nakonec ho uklidnil Zíb, který puk přes plexisklo poslal do ochranné sítě.
23:34
Balaštíkova slabá střela od modré neměla šanci na úspěch.
24:25
Po Honejskově špatné rozehráce Bonk střelou od modré vybídl k teči Růžičku, Sedláček odolal.
25:45
Holík při brejkové akci vystřelil z levého kruhu nad branku.
26:22
Tutovka Třince. Peterek zůstal zcela volný před prázdnou brankou, ale než stačil puk dorazit, Fořt jej odpálil do bezpečí.
26:31
Zagrapan nastřelil puk na zadní mantinel. Od něj se překvapivě odrazil před branku, ale dojíždějící třinecký forvard jej nestačil doklepnout za záda zaskočeného Sedláčka.
27:21
Po střele od modré zůstal puk u tyčky, ale dorážející Honejsek jej nedokázal doklepnout do branky.
28:15
Zcela volný Ondráček nedokázal v tutovce prostřelit Hamerlíka.
28:44
Leška (Zlín) vstřelil branku (2. gól v play-off)
Stav zápasu Zlín - Třinec 2:1

Leška udělal dvě otočky za brankou a rychlým pohybem zasunul puk těsně kolem tyčky do branky.
29:51
Volný Bonk nezpracoval Růžičkovu přihrávku.
31:48
Zlín stáhl sestavu na tři lajny a je v posledních minutách mnohem aktivnější než v úvodu druhé třetiny.
31:53
Vyloučen hráč Rákos (Třinec), 2 min. za sekání
33:53
Třinec se ubránil. Domácí měli největší šanci v závěru, kdy Melenovský zblízka neprocedil puk přes Hamerlíka.
36:11
Dlouhou pasáž bez přerušení ukončil Hrabalův pokus do Sedláčka. Tempo v posledních minutách výrazně vzrostlo, hraje se nahoru dolů.
36:34
Ondráček se uvolnil za brankou, ale k zakončení se nedostal.
40:00
Zásahy brankářů ve 2. třetině: Sedláček 10 - Hamerlík 13.
Druhá třetina nabídla mnohem vyšší tempo než první. Lépe do ní vstoupil Třinec, na což domácí zareagovali stažením sestavy na tři formace. Vyplatilo se to, větší aktivitu zužitkoval ve vedoucí gól.
Domácí v závěru druhé třetiny špatně střídali, poslední část proto začnou v oslabení.
40:01
40:01
Trest týmu (Zlín), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
40:55
Tutovka Třince. Růžička křížným pasem nabil Varaďovi, jehož střelu z pravého kruhu z první Sedláček stačil rychlým přesunem zachytit.
42:00
Třinec sehrál výbornou přesilovku, Zlín se přesto ubránil.
43:53
Hamrlík (Zlín) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Leška
Stav zápasu Zlín - Třinec 3:1

Volný Balaštík před brankou promáchl puk, který dojel k modré k Hamrlíkovi, jenž přesnou střelou k tyčce rozjásal stadion.
46:15
Zlín po třetím gólu dobře brání střední pásmo a nepouští soupeře do tlaku.
46:44
Po střele od modré měl Sedláček velké štěstí, protože nic neviděl. Puk se naštěstí pro něj odrazil do bezpečí.
48:51
Holík zavezl puk do pásma, kde dobře počkal na najíždějícího Balaštíka. Ten okamžitě a z dálky pálil, ale své střelecké trápení neukončil.
50:31
Velká šance pro Zlín. Do brejku je Holík. Neměl dostatečnou rychlost, takže jej předstihl vracející se obránce. Holík zastavil a vystřelil, Hamerlík vyrazil.
51:14
Vyloučen hráč Tesařík (Zlín), 2 min. za hru vysokou holí
Třinec hraje přesilovku, protože rozhodčí přešli Rákosovu hrubost v přerušené hře. Hostující útočník bez podtrestání srazil stojícího Ondráčka.
51:47
Sedláček vyrazil Hrabalovu střelu, opakovaný pokus srazil Leška do ochranné sítě.