Domácí jsou na hrací ploše, úvod bude patřit různým slavnostním akcím.
Ke stropu haly je vytažen dres, který bude připomínat loňský budějovický úspěch, kdy Motor skončil na třetí příčce.
Úvodní buly vhodí budějovický hokejový talent Pavel Novák, který bojuje se zákeřnou chorobou.
0:00
0:13
Hrachovina si připsal první snadný zákrok.
1:30
Poprvé zasahoval i exbudějovický gólman Čiliak v dresu Brna. Zdaleka to nebyl tak jistý zákrok, ale situaci ustál.
3:16
Pech vystihl rozehrávku soupeře a jel sám na Čiliaka, v úniku ale neuspěl, stejně jako z dorážky Gulaš.
4:34
Na druhé straně nepříjemně tečoval puk Strömberg před Hrachovinou, ten odolal.
5:41
Kometa v úvodu kupí řadu zkažených rozehrávek, což startuje nebezpečné útoky Motoru.
7:50
Z dlouhé pasáže v obraně vyrazili domácí dopředu, Doležal ale ze vzduchu puk netrefil.
8:08
Vyloučen hráč Gulaši (Kometa), 2 min. za držení protihráče
9:05
Místo šancí Motoru ale ujel Horký, natlačil se před Hrachovinu, který s vypětím všech sil udržel puk před brankovou čarou.
10:27
Bez střely na branku prohospodařili domácí první početní převahu.
11:36
Do otevřené obrany Jihočechů vjel Zaťovič, tvrdou ranou s dlouhým nápřahem ale minul prostor mezi třemi tyčemi.
11:55
Šalé (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Zbořil a Strömberg
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 0:1

Další protiútok už končí vedoucí brankou Brna. Přihrávka Zbořila se příhodně odrazila k Eduardu Šalému, který puk nadvakrát doklepl do sítě.
12:48
Valský (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Hanzl
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:1

Klasické "nedáš - dostaneš" znovu platí. Na 2:0 mohl zvýšit Flek, který byl sám před Hrachovinou. Prostřelit ho ale nedokázal, a tak domácí vyrazili dopředu. Hanzl dlouhým pasem našel rozjetého Jakuba Valského, který bekhendem pokořil Čiliaka.
14:59
Nahození Hollanda cinklo o tyč branky Hrachoviny! Na druhé straně ujížděl sám Doležal, ale nemířil přesně.
15:24
Sledujeme hodně svižný hokej nahoru dolů s minimem přerušení a řadou šancí.
17:00
Teď hru po delší době zklidnilo zakázané uvolnění hostů.
18:07
Šalé mohl podruhé v utkání skórovat, ale tentokrát si z mezikruží na budějovického gólmana nepřišel.
19:38
Přikryl (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Pech a Vráblík
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 2:1

Jihočeši před pauzou otáčejí stav. Lukáš Pech vjel do útočné třetiny, našel na druhé straně volného Filipa Přikryla, který do protipohybu Čiliaka trefil přesně.
20:00
První třetina měla vysoké tempo, Motor po ní vede 2:1. První gól dala Kometa, pak ale domácí skóre otočili. Oba celky si vytvořily hodně šancí a stav mohl být daleko vyšší na obou stranách. Diváci se zatím rozhodně nenudí.
20:00
21:25
Gulaš zpětnou přihrávkou založil akci soupeře, Hovorka ale zvládl vytlačit Fleka mimo výhodnou pozici.
22:29
Strnad zakončil svůj útočný výpad střelou z těžkého úhlu, po teči se bude vhazovat po pravici Čiliaka.
24:19
Ďaloga hledal před brankou volného Fleka, který tečoval puk mimo tři tyče.
24:44
Dvě dobré možnosti Motoru v krátkém sledu. Nejprve Karabáček minul branku, záhy si Čiliak pohlídal otočku za brankou od Dzierkalse.
26:14
Ďaloga nabral velkou rychlost, a ač byl faulovaný, tak se dostal do nájezdu na Hrachovinu, kterého ale neprostřelil.
26:18
Vyloučen hráč Štencel (Č. Budějovice), 2 min. za sekání
27:03
Bindulis vystihl rozehrávku soupeře a odpálil puk přes celé kluziště.
28:35
Ani brněnská přesilovka nebyla moc povedená a Motor ji snadno přestál.
28:59
Vyloučen hráč Hovorka (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
29:09
Nahození Ščotky zlikvidoval domácí brankář, který znovu působí jistým dojmem.
30:01
Téměř celou minutu držela Kometa domácí v šachu, Vincour promáchl v dobré pozici. Pak střílel opět Ščotka, ale zase jen do lapačky Hrachoviny.
31:05
I druhé oslabení však Motor nakonec přestál a chce se připomenout znovu i v útoku.
32:45
Vyloučen hráč Gulaši (Kometa), 2 min. za krosček
32:45
Vyloučen hráč Karabáček (Č. Budějovice), 2 min. za hrubost
32:45
Vyloučen hráč Gulaši (Kometa), 2 min. za hrubost
Gulaši dostal dvojnásobný trest, a tak Motor hraje přesilovku.
34:07
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Šenkeřík a Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 3:1

Milan Gulaš nechal promluvit svoji pověstnou ránu z vrcholu kruhu, a tak Budějovice využívají přesilovku a vedou 3:1.
35:10
Horký (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 3:2

Radost domácím vydržela jen krátce. Kometa vyrazila do útoku, Luboš Horký se snažil přihrávat před branku, ale domácí bek Hovorka srazil puk do vlastní branky.
36:25
Jihočeši rychle přišli také o psychologickou výhodu, osud utkání je dál otevřený.
38:07
Flek byl blízko vyrovnání, ale do gólové dorážky mu skočil Hrachovina.
38:54
Vyloučen hráč Štencel (Č. Budějovice), 2 min. za nedovolené bránění
39:34
Ščotka vyslal další pokus na Hrachovinu, ten tento minisouboj zatím jasně ovládá.
40:00
Motor vede i po druhé třetině o jeden gól, tentokrát 3:2. Dvě přesilovky daly elán Kometě, pak se ale slova ujali Jihočeši. Gulaš využil početní výhodu, ale dvoubrankový náskok vydržel domácím jen krátce, kdy pak šťastně snížil Horký.
40:00
40:30
Kometa začíná třetí část ve zkrácené přesilovce.
40:59
Motor už je kompletní.
42:15
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 4:2

Další vlastní gól, který tentokrát rozradostnil Budvar arénu. Z pravé strany tvrdě vypálil Milan Gulaš, Čiliak ránu jen vyrazil do nohou bránícího Fajmona, který si jej srazil do sítě.
44:20
A protože toho Čiliak v sezoně na jihu Čech moc nechytil, domácí fanoušci si ho po celý zápas "vychutnávají". Aktuálně mu přejí pátý gól v jeho síti.
45:17
Jak byl zatím zápas hodně otevřený, tak i vzhledem k dvoubrankovému náskoku se nyní Motor trochu víc zatáhl.
47:14
Hrachovina zariskoval při zastavování kotouče za brankou, ošemetnou situaci ale ustál.
47:31
6102 diváků dnes dorazilo do Budvar arény.
50:00
Motor je opravdu teď hodně zatažený a v pěti čeká na útoky soupeře. Do konce třetí třetiny zbývá deset minut, taková taktika je pochopitelná.
51:15
Andrej Kollár se proháčkoval přes dva soupeře před Hrachovinu, kterého ale bekhendem nepokořil.
52:20
Zakázané uvolnění vrací hru před Čiliaka. Hosté začínají být trochu netrpěliví a zbrklí, což ústí v chyby a ztráty puků.
53:15
Gulaš útočil na hattrick, z úhlu ale růžek Čiliakovy svatyně minul.
54:45
Jihočeši klidně vyhodí na zakázané uvolnění, to jim v tuto chvíli nevadí.
55:38
Vyloučen hráč Holland (Kometa), 2 min. za krosček
Zbytečný zákrok Hollanda dává domácím šanci definitivně rozhodnout.
55:57
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Hanzl a Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 5:2

Na ledě se sbírají čepice, dokonce i šály. Budvar arénou zní "Pátá", Milan Gulaš tvrdou ranou pod břevno pokořil Čiliaka a zaznamenal hattrick.
56:46
Třígólové manko už asi hosté nesmažou, což si dobře uvědomují. Naopak domácí už se nikam neženou a fanoušci slaví.
57:27
Dokonce mexické vlny se linou hledištěm. Motor si první zápas nové sezony užívá naplno.
59:01
Začala poslední minuta utkání, Motor porazí Kometu a fanoušci už pomalu vstávají na závěrečný potlesk.
59:50
Valský (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Toman
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 6:2

Ještě jedna budějovická radost! Jakub Valský dorazil za Čiliaka vlastní střelu a zvyšuje na 6:2.
Je hotovo. Motor ve velmi pohledném a atraktivním utkání přestřílel Brno 6:2, když se hrál svižný hokej plný šancí.