Vítejte u on-line přenosu z tradičně zaplněné haly Rondo, kde domácí Kometa zahajuje sérii pěti domácích zápasů proti Českým Budějovicím.
0:01
0:25
Domácí navrátilec Dopita nastupuje v prvním útoku s křídly Eratem a Hubáčkem, úvodní akce jim ale nevyšla a vhazovat se bude před brněnskou brankou.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Souček (CZE) - Rozlílek (CZE), Lhotský (CZE)
Počet diváků: 7 200

1:27
Brněnským obráncům pláchnul Podlešák, protlačil se až před Hoviho, tváří v tvář brankáři Komety ale branku minul.
2:27
Mezi budějovickými obránci se prosmýkl Hubáček, neměl už ale dost klidu na zakončení a brankář Kovář tak odolal.
2:54
Vyloučen hráč Květoň (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
3:36
Hosté zatím zvládají oslabení s přehledem s pukem na holích.
4:09
Jen co se Kometa dosala do pásma, měla velmi dobrou šanci, ale Huml střelou z první z ideální pozice těsně minul branku.
4:54
Budějovice oslabení přežily, s výjimkou Humlovy šance se Kometa k ničemu nedostala.
5:42
Domácího brankáře prověřil Kašpařík, šlo však spíš o propagační pokus, který Hovi bez problémů vyrazil.
6:04
Kuchejda (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Mertl
Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 0:1

Hodně šťastný gól Budějovic. Kuchejda přihrával před branku, kde se puk od brusle obránce Protivného odrazil mezi betony Hoviho, který s tečí vlastního spoluhráče nepočítal.
7:29
Kometa se zatím prosazuje ztěžka, naposledy Zubíčkova prudká přihrávka skončila zakázaným uvolněním.
8:07
Dopita se ocitl ve slušné pozici, ještě však přihrál dozadu Houdkovi, jehož střelu budějovičtí obránci zblokovali.
9:28
V útočném pásmu teď chvíli operovali hosté, Brňané se k nevoli diváků osvobodili jen zakázaným uvolněním.
9:57
Další icing Komety. Ta má s aktivní budějovickou hrou velké problémy.
10:26
Do třetice zakázané uvolnění domácích. Jejich rozehrávka je hodně kostrbatá.
11:08
Z další mizerné rozehrávky Komety vznikla šance pro Pletku. Jeho první střela ale skončila na bruslích obránce a druhá vedle.
12:03
Vyloučen hráč Zubíček (Kometa), 2 min. za sekání
12:08
Od modré čáry tvrdě pálil Vydarený. Domácí gólman puk pořádně neviděl, přesto jej dokázal vyrazit.
12:56
Kometa si málem dala druhý vlastňák, tentokrát se však puk od Mojžíše odrazil těsně vedle branky.
13:48
Kometa si po delší době vyslechla potlesk svých fanoušků, druhou část oslabení zvládá s přehledem.
13:52
Po buly v útočném pásmu pálil od mantinelu Kotaška, Hovi puk schoval ve výstroji.
14:03
Kometa je v pěti.
15:17
Brňané po dlouhé době navštívili budějovické pásmo, zdrželi se ale jen chvíli.
15:43
Mezi kruhy dostal nabito Malec, puk však trefil tak špatně, že místo střely vyslal na budějovického brankáře jen neškodný oblouček.
15:55
Hoviho lapačka máchla vzduchem a zachytila šikovný pokus hostujícího Květoně.
16:23
Hostující Kovář si po dlouhé době připsal ostrý zákrok, když betonem vyrazil Mojžíšovu ránu od modré.
17:35
Vyloučen hráč Stehlík (Kometa), 2 min. za krosček
Domácí obránce příliš vehementně bránil brankáře Hoviho.
18:14
Brňané dlouho nemohli vyhodit, nakonec jim pomohlo postavení hostujícího hráče v brankovišti.
18:34
Hovi vyrazil nepříjemný přízemní pokus Snopka.
18:46
Vyloučen hráč Pšurný (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
Bude se hrát čtyři na čtyři.
19:01
Mezi kruhy si najel hostující Gulaš a z dobré pozice jen o kousek minul horní roh brněnské branky.
19:45
Kometa už hraje přesilovku, ale na velkou výhodu to nevypadá. Diváci nespokojeně pískají.
20:00
Budějovice byly na střely aktivnější 11:7 a po první třetině zaslouženě vedou. Kometa zatím působí hodně vykolejeně.
20:01
20:46
Kometa začala druhou třetinu v početní výhodě, ale kromě střely Stehlíka od modré z ní nic nevytěžila.
21:30
Elitní brněnský útok soupeře na chvíli zmáčkl, s Kvapilovým pokusem si ale Kovář poradil.
22:49
Vyloučen hráč Dlouhý (Kometa), 2 min. za podražení
Nápor domácích je přerušen faulem, v budějovické výhodě ještě musel lapačkou zasahovat Hovi.
23:30
V přesilovce zatím hosté nic nevymysleli.
23:40
Hoviho ohrozil až Gulaš, brněnský brankář byl pozorný.
23:45
A Hovi zneškodnil i Ptáčkovu ránu od modré.
24:49
Kometa oslabení přežila bez úhony.
26:03
Kometa se vůbec nemůže dostat do rytmu, má problém přejít i červenou čáru, natož proniknout do útočného pásma.
27:19
Vyloučen hráč Langhammer (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
Faul u mantinelu. Pomůže domácím do sedla?
27:45
Mojžíš neprve dělovkou trefil budějovického beka, následně už pálil na branku, kde byl však pozorný Kovář.
28:39
Brňané zatím v přesilovce dokážou vymyslet jen střely z dálky. Tu Houdkovu Kovář jen vyrazil, následně se k němu však puk bezpečně vrátil.
29:00
Hubáček (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Erat a Dopita
Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 1:1

Kometa se pokusila o kombinaci až "do kuchyně" a hned slavila úspěch. Eratovu přihrávku od brankové čáry doklepnul z brankoviště do sítě Hubáček.
29:34
Kometa ožila. Závar před budějovickou brankou zakončoval Kvapil, brankář jeho nedůrazný pokus vyrazil.
30:44
Brabenec (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Malec a Mojžíš
Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 2:1

Brabenec si počíhal za budějovickou obranou na přihrávku a jel sám na Kováře, kterého si forhendovou kličkou položil a následně po ledě zasunul puk do brány. Nádherně provedený blafák.
31:40
Skoro půlku zápasu působila Kometa mdle a neškodně, vyrovnávací gól ji však probudil a od té doby hosty přehrává. Druhý gól sice padl z brejku, ale byl výsledkem předchozího tlaku.
31:54
Zchladit nadšení vyprodaných tribun se pokusil Gulaš, brněnský gólman Hovi proti němu však pohotově vyjel a tvrdou střelu z úhlu vyrazil.
32:14
Vyloučen hráč Hruška (Kometa), 2 min. za hákování
Hosty může vrátit do hry přesilovka.
32:18
Hned po buly zkoušel od modré štěstí Vydarený, jeho střela skončila nad.
32:57
Budějovice zahodily neuveřitelnou šanci. Hovimu propadl puk za záda a dorážka jednoho z útočníků projela po brankové čáře, ne však za ni!
34:14
Zbytek oslabení ustála Kometa bez nejmenších problémů a nadšená hala bouří.
34:32
Hned co byli domácí v pěti, pustili se do útoku, a Kovář musel ustát atak Dopity.
35:08
Hruška (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Houdek
Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 3:1

Budějovice úplně vypadly z role. Houdek vysunul dlouhou přihrávkou Hrušku, který z mírného úhlu zamířil přesně ke vzdálenější tyči na Kovářovu vyrážečku.
36:15
A domácí mohli přidat další gól. Po Zubíčkově střele dorážel Huml, tentokrát však byl úspěšnější hostující brankář. Po jeho zákroku se na ledě strhla mela.
36:15
Vyloučen hráč Snopek (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
Potyčka zůstala bez trestu, Snopek fauloval už předtím.
36:45
Svižnou brněnskou kombinaci zakončil Mojžíš nepovedenou střelou do ochranné sítě. Je to ale jedna z mála věcí, co se Kometě v posledních minutách nepovedla.
37:04
V další dobré šanci Erat, střelu k bližší tyč likvidoval Kovář betonem.
38:00
Brabenec (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kvapil a Protivný
Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 4:1

Tohle byla hodně kuriózní trefa. Nejprve chtěl z první vypálit Protivný, střela mu však nesedla a puk se odrazil ke Kvapilovi. Ani ten netrefil puk pořádně a tak se ke slovu dostal Brabenec, který z úhlu uklidil kotouč přes ležícího Kováře do sítě.
38:50
Vyloučen hráč Stehlík (Kometa), 2 min. za podražení
39:20
Hosté jsou logicky otřesení a přesilovka se jim nedaří.
39:55
Budějovice jsou v přesilovce neškodné a domácí fanoušci aplaudují svému týmu vestoje.
40:00
Ve druhé třetině přestřílela Kometa soupeře 16:9, celkově vede na střely 23:20. Důležitější je však poměr gólů 4:1. Brňané hráli přesně 29 minut mizerný zápas, od vyrovnání však naprosto ovládli led a předvedli skvělý výkon.
40:01
40:20
Budějovice hrají přesilovku, ale stále bez úspěchu.
40:50
Na konci přesilovky se k odraženému puku dostal Květoň, domácí brankář jeho pokus betonem vyrazil. Nic víc hosté v početní výhodě nevymysleli.
42:45
Hra se teď odvíjí ve středním pásmu, což domácímu týmu stačí.
44:00
Ve třetí třetině zatím mnoho zajímavého vidět není, ale brněnským fanouškům to nevadí a spokojeně pějí chorály.
45:26
Kotaška (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Mikeska
Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 4:2

Hosté zničehonic snižují. Kotaškova střela se po nejméně dvou tečích odrazila do horního rohu Hoviho branky.
47:24
Budějovice nyní Kometu zlobí, Hovi musel vyrážet střelu Pletky.
48:20
Vyloučen hráč Protivný (Kometa), 2 min. za zdržování hry
Protivný nebyl atakován, přesto vyhodil puk do hlediště a Budějovice mají šanci zdramatizovat zápas.
48:50
Kometa měla velké štěstí. Pšurný se proháčkoval domácí obranou a sám před Hovim přestřelil, puk se odrazil k Mikeskovi a jeho dorážku finský brankář vleže na brankové čáře zázračně chytil.
49:58
Budějovice hrají přesilovku velmi dobře, Květoňovu střelu odvrátila až spojnice brněnské branky!
50:20
Kometa je v pěti, předtím v oslabení prožila krušné chvíle.
51:12
Vydarený (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Martynek
Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 4:3

Teď přišlo to, o co si Kometa laxní hrou koledovala. Podlešák hledal před brankou Kašpaříka, ten byl zablokován, ale puk se dostal k Martynkovi a poté k Vydarenému, který z poměrně ostrého úhlu prostřelil Hoviho.
51:50
O odpověď se pokoušel Stehlík, jeho pokus od mantinelu ale budějovický brankář lapačkou chytil.
51:56
Po buly se v dobré pozici ocitl domácí Jaroslav Svoboda, branku ale minul.
52:04
Vyloučen hráč Květoň (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
52:30
Hostující brankář Kovář vyrazil střelu Malce a jeho spoluhráči vzápětí odpálili puk do bezpečí.
53:05
Teď se Kovář vyznamenal. Nejprve s námahou vyrazil povedenou Bičánkovu ránu z prvni a vzápětí ustál i dorážku Hrušky.
53:33
Budějovický gólman si připsal další dva zákroky, pak se Kometa sama vyhnala z útočné třetiny.
54:04
Budějovice jsou kompletní a mohou se pokoušet o vyrovnání.
55:05
Při Kometě dnes stojí všichni svatí. Hosté rozebrali brněnskou obranu a zdálo se, že Mikeska zblízka musí dát gól, jenže Hovi zázračně betonem vyrazil na tyč!
56:17
Budějovicý tlak pokračuje.
56:43
Nyní je k vidění strhující hokej. Dopita v brejku nabil Stehlíkovi, ten z mezikruží těsně minul horní roh hostující branky.
57:30
Kometa se urputně brání, zatím úspěšně.
58:00
Domácí znovu a znovu vyhazují puk do středního pásma.
58:26
Hovi po nahození raději schoval puk v lapačce. Hosté si berou oddechový čas.
58:45
Kovář už byl na cestě z branky, ale musel se vrátit.
59:06
Hra je přerušena, vhazovat se bude v brněnském pásmu. Hosté už jsou v šesti.
59:14
Hovi zastavil střelu od modré a Budějovičtí doráželi tak vehementně, až byla posunuta branka.
59:14
Buly bude před Hovim, tentokrát si timeout bere Kometa.
59:20
Puk se odrazil mimo led od budějovického hráče, vhazovat se bude ve středním pásmu. Kovář se vrací do branky.
59:40
Puk je v rohu za brněnsnkou brankou.
59:55
Teď je za budějovickou svatyní.
Ve třetí třetině byly aktivnější Budějovice v poměru 14:7. Celkově hosté vyhráli na střely 34:30, tři body ale patří Kometě.