Dnešní utkání Dynama s Olomoucí startuje zhruba za čtyřicet minut. V brance domácích se představí čerstvá posila z Třince Peter Hamerlík.
0:00
1:18
Miloš Bubela se před brankou dostal k odraženému kotouči a měl dost volného místa v brance, ale netrefil puk.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Sýkora (CZE) - Polák (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 6 743

1:43
Zakázané uvolnění Olomouce.
2:25
Dynamo je v úvodu zápasu aktivnějším týmem, ale nutno říci, že žádnou vyloženou šanci si zatím nepřipravilo.
2:53
Zakázané uvolnění také na straně domácích.
3:34
Zbyněk Irgl dostal dobrou přihrávku zpoza branky, ale rozvlnil pouze boční síť.
5:01
Hamerlík vyráží další střelu Olomouce od modré čáry.
6:00
Podél pravého mantinelu pláchl Antonín Dušek, když nic, tak vybojoval pro domácí alespoň vhazování v útočném pásmu.
7:12
Bránit se v těchto chvílích začíná spíše Dynamo. Hamerlík však prozatím všechny šance Olomouce vytěsnil.
8:11
Vyloučen hráč Skokan (Pardubice), 2+2 min. za hru vysokou holí
Hanáci si dnes jako první vyzkouší přesilovou hru. Čtyři minuty za vysokou hůl pro Dávida Skokana.
8:49
Olomouc se v přesilovce již dvakrát dostala ke střele, ale oba její pokusy byly zablokované domácí obranou.
9:00
Dynamo vyváží kotouč a drží jej za brankou Olomouce.
9:14
Na cestě zpět do útoku hosty zastavil ofsajd.
11:18
Olomouc dlouho bez střely kombinovala v útočném pásmu a nakonec se sama vyhnala až za Lukáše.
11:33
Ostřížek (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Knotek
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 0:1

Náprava se ale Hanákům vyvedla dokonale! V útočném pásmu dostal dobrou přihrávku David Ostřížek a střelou na vyrážečku nedal Hamerlíkovi žádnou šanci.
12:49
Vyloučen hráč Mráz (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
Přesilovka také pro Dynamo. Taktéž za vysokou hůl dostává dvě minuty Bruno Mráz.
13:09
Ty Wishart v obranném pásmu Dynama nabil Zbyňku Irglovi, ten však trefuje pouze lapačku Petera Hamerlíka!
13:57
Kotouč na branku nahodil Mikuš, ale nic z toho nebylo.
14:49
Olomouc je kompletní.
16:18
Olomoučtí hráči se hnali dva na jednoho, ale naštěstí pro domácí je dojela obrana Dynama, která celou akci zbrzdila.
18:24
Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Jergl a Holec
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 0:2

Lukáš Nahodil naprosto bez problémů najel do útočného pásma a nejprve vyslal na Hamerlíka tvrdý příklep. Slovenskému gólmanovi kotouč vypadl a Nahodil jej bekhendem uklidil do brány.
20:00
Dynamo se prozatím i nadále topí v krizi. S Olomoucí po první třetině doma prohrává 0:2.
20:00
21:07
V mezikruží si puk na střelu postavil Jakub Kotala, ale jeho pokus byl zblokovaný. Následný příklep od jiného olomouckého hráče vyrazil Hamerlík.
21:38
Cestou do útočného pásma se puk snažil zpracovat domácí Dušek, ale nebyl úspěšný.
22:28
Bekhendová střela Olomouce Hamerlíkovi vypadla z lapačky, domácí ale kotouč zametli do bezpečí.
23:42
Další chyba domácí obrany. Jeden z pardubických obránců se snažil vyhodit, ale trefil brusle útočníka soupeře na modré čáry. Puk nakonec skončil v lapačce Hamerlíka.
24:00
Ve středním pásmu kotouč vybojoval Petr Strapáč a posunul jej na modrou čáru. Příklep odtud vyrazil Hamerlík.
25:00
Domácí Ondřej Machala výborně vypracoval šanci pro Antonína Duška, ten však trefil Jana Lukáše do ramena!
25:52
Volný v mezikruží byl Rostislav Marosz, po jehož střele se ještě puk odrazil k dobře postavenému Budíkovi, ale ani on nedokázal skórovat! Velká smůla pro Dynamo.
26:18
Na druhé straně pálil Miroslav Holec, ale Hamerlík jeho pokus schoval do lapačky. Následuje komerční přestávka.
26:46
V útočném pásmu Olomouce dostal nabito Marek Laš, ale svým příklepem netrefil branku.
27:19
Ilja Děrvuk v útočném pásmu obkroužil branku a vybruslil si až do dobré pozice na střelu, Lukáš ji však zkrotil a hra je přerušena.
28:03
Olomouc je v těchto chvílích vcelku nebezpečným týmem, ale nedaří se jí dostat do vyložené příležitosti.
28:53
Dlouhý pas zpracoval rozjetý Tomáš Vondráček, ale střelou zápěstím netrefil branku.
29:41
Dvě nebo tři vyložené šance teď mělo domácí Dynamo! Kotouč už poskakoval po brankové čáře a domácím stačil jen nějaký šťastný odraz, Lukáš se svou obranou ale nakonec gólu dokázal zabránit!
31:47
Krásnou přihrávku přímo před Hamerlíka dostal Zbyněk Irgl a stačilo mu málo. Po ličce do bekhendu však trefuje pouze beton domácího brankáře!
32:59
Vyloučen hráč Jergl (Olomouc), 2 min. za podražení
Dynamo si zahraje přesilovku. Aleš Jergl inkasuje dvě minuty za podrážení.
33:15
Olomouc vyhazuje kotouč.
33:54
Dobrá přihrávka pro Rolinka, ale jeho střelu Lukáš vyrazil do rohu.
34:22
Dynamo kombinuje velmi nepřesně a Olomouc znovu vyhazuje.
34:59
35:24
Vondráček to zkoušel z otočky, ale jeho střela neprošla.
35:45
Přímo před Lukáše se propasíroval Daniil Miromanov, ale v rychlosti nedokázal překonat olomouckého brankáře!
35:50
Vyloučen hráč Vondráček (Pardubice), 2 min. za hákování
Přesilovka také pro Hanáky. Tomáš Vondráček dostal dvě minuty za hákování.
36:55
Irgl z první pálí mimo, Dynamo posléze vyhazuje kotouč.
37:18
Jergl (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Dujsík a Ostřížek
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 0:3

Nakonec však hosté přesilovku přece jen využívají! Na hranici kruhu pro vhazování si dobrou pozici na střelu vytvořil Aleš Jergl a trefil se přesně pod víko.
37:50
Bubela (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Poulíček a Mandát
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 1:3

Záhy je to však znovu o dvě branky! Patrik Poulíček poslal dobrou přihrávku před branku Miloši Bubelovi, který dnes poprvé rozjásal své spoluhráče.
39:47
Antonín Dušek se sám řítil na Lukáše, ale neuspěl!
40:00
Po dvou třetinách vede Olomouc stále o dvě branky, tentokrát však 3:1.
40:00
40:48
Hned v úvodu třetí třetiny mohla Olomouc jít do vedení 4:1! Kotouč na branku nahodil Galvas a slibný prostor se otevřel před Burianem, ten však pouze nasunul puk pod Hamerlíkovu lapačku.
43:45
Sledujeme podivnou část hry, kdy ani jeden tým není schopen vytvořit si kloudnou šanci, respektive ani zpracovat kotouč...
44:21
Machala to zkoušel bekhendem, ale Lukáš s tím nemohl mít žádný problém.
44:55
Děrvuk nahodil kotouč od modré čáry, ten vylétl do ochranné sítě.
45:29
Vyloučen hráč Skladaný (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
Dynamo si zahraje přesilovku. František Skladaný dostal dvě minuty za držení protihráče.
45:50
Zkoušel to Petr Sýkora, ale jeho střela vůbec nebyla nebezpečená.
46:29
Polovina z trestu Dynama je pryč a zatím vůbec nic nevymyslelo.
47:15
Rostislav Marosz to zkoušel z nulového úhlu, ale neúspěšně.
47:29
Olomouc je kompletní. Následuje komerční přestávka.
47:51
Na druhé straně pálil David Ostřížek, ale puk se odrazil mimo tři tyče.
48:53
Tomáš Rolinek měl našlápnuto do úniku, ale skvělou prací s hokejkou jej zbrzdil olomoucký obránce!
49:37
Vyloučen hráč Jaroměřský (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Další přesilovka pro Dynamo. Jan Jaroměřský usedá na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
50:04
Martin Procházka pálil z úhlu, ale Lukáš jeho šanci zastavil.
50:07
51:41
Procházka střílel z mezikruží, ale Lukáš byl připravený. Mezitím vypršel olomoucký trest.
53:23
Domácí jsou opravdu bezzubí...
54:05
Hamerlík kryje lapačkou nikterak nebezpečné nahození Olomouce.
55:27
Zakázané uvolnění Olomouce. Hanáci už se za ničím nijak zvlášť neženou.
55:54
Jan Knotek nejprve trefil Hamerlíka, kterému vypadl kotouč. Rozhodčí okamžitě přerušil hru, protože si myslel, že pardubický brankář puk drží, jenže ten byl úplně volný a Kontek skóroval. Gól však neplatí a rozhodčí se omlouvá.
57:27
Lukáš vyráží příklep od Miloše Bubely.
58:11
Dynamo si vzalo oddechový čas, Hamerlík zůstává na střídačce.
58:20
Irgl (Olomouc) vstřelil branku (14. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 1:4

A Olomouc nabídnutou power play využívá bleskurychle! Na střelu si puk na modré čáře chystal Daniil Miromanov, kotouč mu však vypíchl Zbyněk Irgl a dovezl puk až do brány.
Utkání končí a Dynamo si připisuje osmou porážku v řadě. Olomouc dnes vítězí poměrně v klidu 4:1. Z Pardubic se s vámi loučí Marek Votke.

22. 3. 2023 17:00Olomouc–Pardubice 2:3
21. 3. 2023 19:00Olomouc–Pardubice 4:5
18. 3. 2023 17:00Pardubice–Olomouc 2:0
17. 3. 2023 19:00Pardubice–Olomouc 5:1
3. 2. 2023 18:00Pardubice–Olomouc 4:1
26. 12. 2022 17:30Olomouc–Pardubice 3:2
3. 11. 2022 18:00Pardubice–Olomouc 3:0
27. 9. 2022 18:00Olomouc–Pardubice 1:2