Krejčí sice vybojoval puk u mantinelu v útočném pásmu Dynama, jenže jej posunul pouze do mezikruží na Pauloviče. Ten ještě prodlužoval na spoluhráče, ale nikdo nikde.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Ondráček (CZE) - Pešek (CZE), Malý (CZE)

Camara doslova nahodil puk do jízdy Musilovi, ten ale na zpracování ze vzduchu neměl nárok.
Robertson nabil Kousalovi, jeho pokus ale končí v lapačce Sedláčka.
2:38
Cienciala hledal Romana, ten pálil z první, ale i jeho pokus Sedláček betonem zneškodnil.
3:39
Na pravém křídle nabral rychlost domácí Rohlík a dostal se až před Sedláčka, zakončit však nedokázal.
3:56
Do útoku se vydala také Olomouc, Frodl si ale připisuje pohodový zákrok.
4:55
V mezikruží se zjevil úplně volný Lukáš Kucsera a střelou zápěstím trefil tyč!
5:17
Ofsajd Olomouce.
6:07
Chybná kombinace domácí čtvrté formace nabídla zakončení Lukáši Klimkovi, Frodl ale puk chytá.
6:41
Další okénko v obraně Dynama a další šance pro Lukáše Klimka, olomoucký útočník však nedokázal zpracovat kotouč při brejku dvou na jednoho!
7:33
Na druhé straně se v mezikruží do zakončení dostal Matej Paulovič, ale Sedláček jeho střelu vyrazil.
7:45
Nahození Juraje Mikuše od modré čáry skončilo na břevně olomoucké branky!
8:26
Matěj Blümel se dostal do samostatného úniku, ale Sedláčka nepřekonal!
9:45
Druhá formace Dynama víří v útočném pásmu, Musil nadvakrát pálil do Sedláčka.
10:29
Před odkrytou pardubickou brankou si puk našel Jan Knotek, z otočky už ale pálil pouze do připraveného Frodla.
11:05
Rozjetý Anděl pálil vysoko nad.
12:19
Košťálek našel dlouhou přihrávkou rozjetého Camaru, který se svou klasickou stahovačkou zbavil obránce, ale nakonec nezakončil přesně.
14:32
Přímo před Sedláčkem tečoval nahození Lukáš Anděl, ale gólman Olomouce zareagoval.
14:38
Vyloučen hráč Nahodil (Olomouc), 2 min. za hákování
Dynamo si zahraje přesilovku, Lukáš Nahodil dostává dvě minuty za hákování.
15:31
První minutu Dynamo kombinovalo v útočném pásmu, Olomouc se ale nakonec osvobozuje.
15:52
Sedláček má další zákrok po střele Jana Košťálka.
16:23
Říčka z voleje pálil do přesouvajícího se Sedláčka.
16:38
Vyloučen hráč Musil 11 (Pardubice), 2 min. za podražení
Vteřinu před vypršením olomouckého trestu jsou tu dvě minuty také pro Dynamo. Adam Musil dostává menší trest za podrážení.
17:22
Přímo před branku dostal nabito Lukáš Klimek, tvrdě však pálil pouze do Frodla!
17:58
Dynamo drží puk za brankou Sedláčka a šetří čas.
19:11
Dynamo se znovu usadilo v útočném pásmu, nahození od modré ale Koffer za Sedláčka neprocedil.
19:30
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za hákování
Chybu v obraně museli domácí řešit faulem a je tu další přesilovka pro Olomouc. Jan Kolář dostává dvě minuty za hákování.
19:35
Po úspěšném Krejčího vhazování pálil Káňa, ale Frodl byl připraven.
20:00
První třetina končí za bezbrankového stavu, oba týmy však trefily tyč. Na straně Olomouce to byl v páté minutě Lukáš Kucsera, za Dynamo břevno od modré rozezvučel Juraj Mikuš. Do druhé části Hanáci vstoupí minutu a půl dlouhou přesilovkou.
20:00
20:16
20:59
Frodl vyrazil kotouč a spoluhráči jej dostali ven ze třetiny.
22:02
Do dobré pozice dostal puk Robertson, ale celou situaci překombinoval další přihrávkou.
22:35
Knotek se v mezikruží nedostal ke střele přes obránce.
24:11
Třetí domácí formace se dlouho držela v útočném pásmu, všechny střely ale pochytal Sedláček.
24:51
Z levého křídla pálil Káňa, ale minul.
25:16
Zakázané uvolnění Hanáků.
25:14
Po Kousalově přisunutí se ke střele dostal Nakládal, ale přestřelil.
26:39
Cienciala poslal puk do druhé vlny na rozjetého Říčku, ten byl však tísněn obráncem a nedokázal zakončit.
27:07
Dominik Frodl rozehrál kotouč, ale trefil přitom do hlavy spoluhráče Michala Hrádka, ten je zdá se v pořádku.
28:13
Nabídku na brejk dostal Jakub Navrátil, jenže kotouč nedostihl a hraje znovu Frodl.
28:59
Rostislava Olesze v brejku dvou na jednoho vychytal Frodl!
30:23
Po puku se natáhl Jan Bambula, ale jeho pokus vyrazil Frodl betonem.
30:42
32:29
Pardubicím se v posledních minutách vůbec nedaří založit útok, zakázané uvolnění.
32:51
Z pravého kruhu pro vhazování střílel Kucsera, Frodl kryje.
34:29
Ondřej Roman zkusil vystřelit přes beka, ale puk neprošel.
36:09
Říčka posílal Ciencialovi přihrávku před branku, ten se ale do zakončení nedostal.
36:41
Krejčí získal další buly v útočném pásmu Olomouce, z čehož pramenila dobrá šance pro Jana Káňu, jeho střelu ale vyrazil Frodl.
37:11
Káňa byl v dalším nájezdu na Frodla, ale i tentokrát byl domácí gólman úspěšnější!
39:09
Po Rohlíkově přihrávce si mezi kruhy vyjel Lukáš Anděl, jeho pokus ale zkrotil Sedláček.
39:28
Zakázané uvolnění Olomouce.
39:43
Vyloučen hráč Řezníček (Olomouc), 2 min. za hákování
V závěru třetiny si Dynamo zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Dalibor Řezníček.
39:59
Vteřinu před koncem druhé třetiny se ke střele z levého křídla v oslabení dostal Jiří Ondrušek a Frodl chvíli nevěděl, kde má puk, nakonec jej ale našel pod sebou.
40:00
Ani ve druhé třetině se skóre nepohnulo a stav je tedy stále nerozhodný 0:0. Dynamo do třetí části vstoupí přesilovkou.
40:00
40:47
Dynamu se příliš nedaří usadit se v útočném pásmu.
41:44
Olomouc je v plném počtu.
42:17
Anděl dostal dobrou přihrávku o mantinel, jeho následnou střelu ovšem zneškodnil Sedláček.
42:36
Vyloučen hráč Říčka (Pardubice), 2 min. za podražení
Olomouc bude hrát přesilovku, Robert Říčka inkasuje dvě minuty za podrážení.
42:42
Ondruškova střela skončila vysoko nad.
42:42
43:09
Nahodil z první těsně minul!
44:08
Krejčí našel dobrou přihrávkou Knotka, který si položil Frodla, ale i on minul!
44:36
Dynamo je kompletní.
45:21
Kucsera vypálil přes beka, ale Frodl vyrazil.
45:59
47:55
Frodl lapačkou zachytil nahození od mantinelu, ale hned rozehrává.
48:23
Paulovič napálil odražený puk, ale mířil hodně nepřesně.
49:52
Dynamo má velký tlak v útočném pásmu, Sedláček nadvakrát krotil velkou bombu Patrika Poulíčka.
51:01
Adam Musil z úhlu trefil tyč!
51:37
Dynamo dál drží útočné pásmo, Olomouc dostává kotouč pouze na zakázané uvolnění.
52:42
Další icing Olomouce, Dynamo vytváří na soupeře opravdu silný tlak.
54:01
Robertson hledal před brankou Musila, ale ten nezamířil přesně.
54:27
Volný prostor měl okolo sebe David Cienciala, ale jeho střelu zastavil Sedláček.
55:25
Káňa našel Krejčího, jeho střelu však vyráží Frodl.
56:54
57:51
Vyloučen hráč Paulovič (Pardubice), 2 min. za podražení
Olomouc může zápas rozhodnout v přesilovce, v samém závěru základní hrací doby si dvě minuty za podrážení odsedí Matej Paulovič.
58:00
Dynamo hned po buly vyhazuje kotouč.
58:46
Olomouc se nemůže usadit v útočném pásmu.
58:58
Hanáky na cestě před Frodla zastavuje ofsajd.
59:28
Ondruškovu střelu zastavil Frodl, který si poradil i s následnou dorážkou Lukáše Nahodila.
60:00
Po mnoha letech v Pardubicích v základní hrací době nepadl ani jeden gól a enteria areně bude po krátké přestávce sledovat prodloužení.
60:00
60:28
Krejčí si sjížděl pro puk před branku, ale čistě jej odstavil Anthony Camara.
60:58
Sám na Sedláčka se řítil David Cienciala, ale přestřelil!
61:55
Prudkou střelu Nahodila vyráží Frodl.
62:32
Z otočky to zkusil Poulíček, ale jeho střelu vyrazil Sedláček.
63:29
Kolouch (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Strapáč
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 0:1

Olomouc se dostala do brejku dvou na jednoho, do přihrávky se zkusil položit Jakub Nakládal, ale tvrdou ranou zblízka Frodla propálil Petr Kolouch!
Dynamo tedy po čtyřech výhrách v řadě musí zkousnout nejtěsnější možnou prohru, navíc až po prodloužení. Nejlepším mužem zápasu byl na straně Olomouce po právu označen Jakub Sedláček. Příjemný vstup do nového týdne vám z Pardubic přeje Marek Votke.

22. 3. 2023 17:00Olomouc–Pardubice 2:3
21. 3. 2023 19:00Olomouc–Pardubice 4:5
18. 3. 2023 17:00Pardubice–Olomouc 2:0
17. 3. 2023 19:00Pardubice–Olomouc 5:1
3. 2. 2023 18:00Pardubice–Olomouc 4:1
26. 12. 2022 17:30Olomouc–Pardubice 3:2
3. 11. 2022 18:00Pardubice–Olomouc 3:0
27. 9. 2022 18:00Olomouc–Pardubice 1:2