Vítejte v Budvar Areně v Budějovicích, kde domácí Motor už za pár minut přivítá Dynamo Pardubice.
Souboj mezi šestým a třetím mužstvem tabulky slibuje pěkný a napínavý hokej, forma obou mužstev je taktéž podobná, kdy oba celky slavily v posledních pěti utkáních tři výhry.
Osobnosti obou týmů jsou jasné, domácí táhne dvojice matadorů Milan Gulaš a Lukáš pech, kteří jsou s Erikem Thorellem ze Sparty na bedně kanadského bodování soutěže. Na druhé straně je možná trochu překvapivým lídrem Robert Říčka, který je s 19 body sedmým nejproduktivnejším mužem sezony.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Sýkora (CZE) - Lederer (CZE), Rožánek (CZE)
Počet diváků: 6 005

0:00
Utkání začalo.
0:08
Domácí Pech sice vyhrál buly, na puk se ale vrhl Holec a Perdubice chtěly startovat do útočné třetiny. Zastavuje je ale ofsajd.
0:28
Nejprve zahrozil Hrachovinovi Camara nahozením před branku, puk ale nikoho nenašel a domácí šli naopak rychle dopředu. Holec od pravého mantinelu vyzval Pecha v mezikruží ke střele a Klouček musel rychle sklapnout svoje betony. Zvládl to.
1:00
Po ofsajdu domácích se vhazovalo před modrou čarou Pardubic, Motor se rychle dostal do zakončení, protože krátce po buly a získání pásma pálil Jandus, tedy nová akvizice Motoru. Pálil nad, ale Klouček raději puk stáhl a přerušil hru.
1:44
A další rychlý výpad domácích. Puk dostal na levém mantinelu připravený Abdul, který vybruslil podél hrazení a také vypálil zápěstím na Kloučka.
2:20
Percy teď chtěl zrychlit hru a vybízel Pechakřižným pasem za obranu někam na úroveň vhazovacího kruhu v útočné třetině. Pech ale tak rychlé nohy neměl. Proti akci Pardubic ale zastavuje zakázané uvolnění. Ani Košťálek nerozehrál nejlépe.
3:34
Probíhá bitva o střední pásmo. Spousta nepřesných pasů jde z obou stran a žádný z týmů se nedovede usadit v útočném pásmu.
3:58
Pardubicím se to teď daří. Do akce se dostala třetí formace hostí, jmenovitě Říčka. mezi kruhy byl na chvíli sám a také hned pálil. Hrachovina byl ale vyjetý a střelu lapačkou zneškodnil.
4:55
Šance na obou stranách, nejprve Hrachovina musel zassahovat proti dobré střele z pravého kruhu, poté musel být pozorný i Klouček, když zastavoval protiútok dvojice Abdul, Voženílek.
5:59
A další výborný zákrok Hrachoviny, který má v posledních chvílích plné nohy a ruce práce. Palovičovo zápěstí na lapačku Hrachoviny nenašlo svůj cíl.
7:04
Jeden z domácích obránců vypíchl na vlastní modré kotouč soupeři a poslal jej hned na najíždějícího Holce, který najel před Kloučkem mezi kruhy připravený trestat. Rána ale Kloučka nevylekala, brankář ji zneškodnil vyražením puku do ochranné sítě.
7:36
Hra je teď nahoru a dolů a to se divákům musí líbit. Teď se ale trochu uklidní, neboť Piskáček rozehrával příliš rychle a jeho pas letí až na zakázané uvolnění.
7:54
Vondrka se teď proháčkoval s pukem středem hřiště až na pravý kruh útočného pásma. Ke střele se ale nakonec nedostal, Anděl mu vypíchl puk.
8:50
Voženílek s Abdulem teď ve formaci přivítali Karabáčka a tato trojice hrozila dobrým pohybem, střely ale neměly gólové parametry.
9:57
Velká šance Pardubic. Vyhození motoru zachytili obránci na své modré a okamžitě kotouč poslali útočníkům za obranu domácích. Puk převzal Paulovič a zakončoval na lapačku Hrachoviny, který už jen bezmocně zabíral rozklelem prostor v dolní části branky. Slovenský útočník ale trefil božní síť.
10:16
Nedorozumění v obranných řadách motoru způsobilo zmatky před Hrachovinou a tak se další pokus hostí, který skončil v ochranné síti stal spíš vysvobozením z této zmatečné situace a možností se znova srovnat.
11:29
Ciencala s Romanem dobře napadali a získali na chvíli útočné pásmo, do zakončení je ale domácí nepustili.
12:18
Stejně tak si počínala na druhé strana čtvrtá formace domácích, zakončení teď ale schází oběma týmům.
13:18
Vše chtěli změnit Pech s Gulašem. Druhý jmnovaný si najel po levém mantinelu a Pech jej hned vyzýval k nějaké akci. Gulaš si sjel s pukem na střed, byl ale těsně bráněný obranou hostí, která ho k zakončení nepustila.
13:59
Od modré čáry pálil s obrovským nápřahem Bindulis a jeho střelu ještě chtěl dorážet po Kloučkově zákroku pravým betonem Pech. Na puk už ale nedosáhl.
14:32
Hrachovina teď musel po malé pauze zasahovat proti střele Robertsona. Puk chytil a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka a úklid ledu.
6:29
Na vhazování se postavila třetí domácí lajna proti druhé formaci hostí. Puk vybojoval Novotný, Camara s Kousalem se ale rychle dostávají do pásma a Camara se dokonce dostal od zakončení mezi kruhy. Hrachovina nic neviděl, puk ale ramenem vytěsnil.
15:40
Roman se musel rychle vracet z útočných hrátek zpět, Abdul nepříjemně číhal na las na modré a jen kousek chyběl, aby ho pas našel.
16:06
Říčka si připisuje další střelu, z levého kruhu pálil na vzdálenější tyč. Branku ale minul a Hrachovina zasahovat nemusel.
16:33
Motor se osvobozuje ze sevření jen za cenu zakázaného uvolnění.
16:46
Na ledě je už dlouho Voženílek s Valským, a tak se po vysvobození z pásma raději hned uchýlili ke střídání, k čemuž jim získal čas vyhozeném puku Holec.
17:40
Nyní dal o sobě vědět i čtvrtý útok hostí. Koffer pálil od pravého mantinelu zřejmě naslepo, puk ale trefil brusle někoho před brankou a jen těsně minul branku.
18:13
Vyloučen hráč Pech (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
Pech si počínal za brankou nešikovně a podrazil svého bývalého spoluhráče ze Sparty Košťálka.
18:37
Novotný dokázal hned po vhazování vyhodit, to se pak daří i Bindulisovi.
19:02
Pardubice se konečně porovnaly do tradičního postavení.
19:19
Camara na pravém kruhu napřáhl po nabídce od Mikúše a pálil hodně prodce. Do rány se ale položil Štich a tak Hrachovina nemusel zasahovat. Puk je v ochranné síti.
19:44
Domácí jsou velmi obětaví a tak se další blok střely daří zužitkovat a puk letí až k Hrachovinovi.
20:00
Skončila první třetina.
První část je za námi. Hosté jsou o něco aktivnější a Hrachovina si zachytal určitě o kousek víc, než Klouček. Nikdo ale ani na jednoho z nich nevyzrál a tak se jde do kabin za bezbrankového stavu. Na střely vedou Pardubice 10:8.
Vše je připraveno na vhazování, Budějovice jsou ještě 12 sekund ve čtyřech.
20:00
Začala druhá třetina.
20:08
Už jen 4 sekundy chybí k návratu Pecha na led a puk musí krotit Klouček po nahození a má s tím trochu problémy.
20:40
Percy neodpálil puk a tak se musel chvíli přetahovat s napdajícími hráči, pak už se to ale obránci Motoru povedlo.
21:18
Blümel chtěl proniknout do útočné třetiny, zastavuje ho ale ofsajd.
21:52
Bude se vylučovat, hosté ale ještě v šesti kombinují.
21:57
Vyloučen hráč Jandus (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
22:15
Pardubicím se ale stejně jako minule nedaří usadit se a zformovat na přesilovku. Domácí vyhodili.
22:46
Teď už ale jsou v postavení a Mikuš rozdává pouky na modré pro Camaru s Říčkou. Pálil Camara z pravého kruhu, Hrachovina je ale postavený dobře.
23:43
Domácí se osvobodili.
21:59
Vondrka ujel a zakončoval mezi betony. Puk nezasunul ale pojede se trestné střílení, byl faulován.
21:59
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Hanzl (Č. Budějovice) neproměnil
Bekhendový blafák rodinné firmy Hanzlových, známé hlavně od bratra Robina, tentokrát ale úspěch neslaví.
24:43
Hraje se dál, Abdul opět číhá na modré čáře a čeká na dlouhé pasy od rozehrávajícího Vráblíka s Piskáčkem.
25:41
Na hřišti se objevil sedmý bek Vála a pálil na Hrachovinu z levé strany. Vzápětí ale musel do obrany, kde se jen koukal na pokus Karabáčka od pravého hrazení. Klouček zasahuje.
25:57
A jak už to dnes bývá pravidlem, dobré šance následuje solidní akce i na straně druhé. Do střely z pravé strany se položil Camara a Hrachovina si připisuje další dobrý zákrok na straně lapačky.
26:47
Hru teď zastavuje zakázané uvolnění, i když se Camara hodně zlobí, protože na puku by asi byl dříve než domácí. Právě rodák z Toronta je na ledě hodně dlouho a tak mají domácí šanci využít jeho prodloužené střídání.
27:13
Abdul (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Valský
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 1:0

Abdul si vysloužil odměnu za svoji pilnou práci. Mikuše otravoval na mantinelu Valský, Roman neuhlídal Abdula, který si vyšťoural puk z Mikušova držení na střed a mezi betony propaluje Kloučka.
27:58
Pech si poradil na buly a motor mohl zakládat další útok, Roman ale dobře a rychle napdal, donutil domácí k zakázanému uvolnění a tak se vhazování bude opakovat na druhé straně.
28:53
Výborné střídání první hostující formace. Pálil Vála od modré, doráželi Blümel a Poulíček, kteří byli hodně blízko Hrachovinovi, který nevěděl kde je puk a nakonec se svalil na záda s tím, že puk chce schovat. Hra je přerušená.
28:53
Ač se před chvílí ledová plocha uklízela v rámci komerční přestávky, rozhodčí Jeřábek povolává úklidovou četu k brankovišti Hrachoviny, který jej i to zřejmě požádal. Vhazovat se bude ve středním pásmu před modoru čarou domácích.
29:05
Další akce hostí, tentokrát Musilovy formace a puk se po ráně Kousala povaloval před brankovištěm, aniž by aktéři věděli, kde je. Nakonec jej ale sbírají domácí.
29:40
Novotný je sice už veteránem, teď se ale dostal rychle k puku na modré čáře a pálil v částečně samostatném úniku. Byl ale ještě daleko a Klouček byl připravený.
30:40
Další šance čtvrté formace domácích. Abdul znovu poctivě šlapal do brusí, předal puk Voženílkovi, který už jel středem do zakončení, ale ještě chtěl vylepšit zpětnou přihrávkou do tandemu na Valského. Ten už to nečekal a tak z šance nic není.
32:36
Motor teď kostrbatě střídal a k puku se tak dostal Matěj Blümel mezi obránci mezi kruhy. Položil se pěkně do střely zápěstím na levou tyč Hrachoviny, ten ale kotouč vyrazil.
32:45
Vyloučen hráč Holec (Č. Budějovice), 2 min. za zdržování hry
Rozhodčí teď dobře viděli, že Holec bekhendem nešťastně vyhodil puk přes mantinely.
32:56
Jak je již tradicí, přesilovka Pardubic začíná vyhozením Motoru.
33:20
Mikuš pálí od modré čáry, po něm přihrával křížem Ciencala na Říčku u pravé tyče. Říčka vůbec nečekal, že by pas prošel, a tak nedošlo k přímému ohrožení Hrachoviny.
34:03
Ciencala už zase musí za pukem do středního pásma. Pardubicím v přesilovkách přebývají přihrávky a chybí střelba.
34:54
Holec naskočil z trestné lavice, hned dostal puk a jel sám na Kloučka. Zakončoval forhendem mezi nohy, ani druhým pokusem o dorážku ale neuspěl.
35:19
Kolář si teď u levého mantinelu počkal na Valského a přišpendlil ho na hrazení. Valský se jen těžko zvedá z ledu, hit to byl ale čistý.
35:52
Pardubice vyhodily na zakázané uvolnění, elitní formace tak půjde do unavených vojů hostí.
36:02
Pech pálil zápěstím z prostoru těsně nad kruhy pro vhazování a Klouček musel být hodně pozorný a vytrčit rameno či vyrážečku rychle. Puk ale dokázal vyrazit. Jihočeši jsou ve druhé třetině rozhodně aktivnějším týmem a po zásluze vedou.
37:10
První formace hostí vedená Poulíčkem se teď pokusí obraz třetiny změnit. Blümel ale bojuje o puk pouze za brankou Hrachoviny.
37:49
Tyčka zvoní za Kloučkem. Premiérovou trefu v dresu Motoru si málem připsal Tomáš Šoustal, který propálil brankáře hostí. z pravého kruhu mezi betony. Rozhodčí Jeřábek ještě situaci přezkoumával s videorozhodčím, puk ale za čarou nebyl.
38:09
Hra už je zase před Hrachovinou. Na buly po přerušení snadným zákrokem Hrachoviny se rovná druhá řada Pardubic.
38:35
Kousal (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Musil 11 a Nakládal
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 1:1

A dnes nejživější řada hostí se prosazuje. Nakládal zastavil puk letící po pravém mantinelu pro Musila, ten jej hodil doprostřed na Kousala a ten stylově na jedné noze prostřelil Hrachovinu nad vyrážečku.
39:08
Pardubice gól nabudil a od vhazování obléhají útočné pásmo. Motor jen vyhodil na zakázané uvolnění.
39:27
Motor vhazováním přerušuje tlak. Holec je ale v ofsajdu.
39:37
Vondrka (Č. Budějovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Gulaš a Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 2:1

Nakonec půjdou domácí přeci jen do šatny s vedením. Po vhazování Pech předal kotouč Gulašovi, ten jej zavezl mezi kruhy, poslal ho po ledě doleva do prostoru, kde byl Vondrka kterého puk trefil do brusle, od té kotouč trefil brusli bránícího hráče a zaletěl za bezmocného Kloučka.
40:00
Skončila druhá třetina.
Tři branky a mnoho dalších šanci nabídla druhá třetina. Motor byl mnohem aktivnějším týmem, než v první třetině a byl o kus nebezpečnější, než soupeři z Pardubic. Vedení je tedy zřejmě zasloužené. Na střely však stále vedou hosté 21:18.
40:00
Začala třetí třetina.
40:02
Vhazován vyhrál Lukáš Pech. Puk rozehraje Bindulis z vlastního pásma.
40:36
Domácí se ale do akce neprokombinovali. Hrát tak budou hosté ze středního pásma.
41:16
Puk létá středním pásmem, jde ale spíše o nahození, než o cílené přihrávky a tak mají oba týmy k zakončení daleko.
41:48
To neplatilo po akci Abdula. Ten projel kolem branky a hledal před Kloučkem zaparkované spoluhráče, nakonec přihrával až Štěchovi sjíždějícího od modré, který pálil tvrdě, ale nepřesně.
42:30
Šoustal s Hanzlem se probíjeli podél pravého mantinelu do útoku, Hanzl se ale do zakončení nedostal, protože byl příliš těsně bráněn.
43:27
Vráblík nahodil do útočného pásma a vyzývá své kamarády k forčekingu.
43:43
Vyloučen hráč Mikuš (Pardubice), 2 min. za podražení
A forčeking donutil Mikušek faulu,za brankou přerazil hokejky o nohy jednoho z útočníků.
44:20
Domácím se ale také nedaří postavit do vzorce a zamknout oslabeného soupeře. Hrachovina musel už dvakrát rozehrávat.
45:00
Nakládal ještě vyhodit nestačil, Válovi se to ale vzápětí podařilo a tak Budějovice znovu musí zakládat útok.
45:40
Voženílek teď ale měl dobrou příležitost. Byl zaparkovaný před Kloučkem a dostal dobrý pas zpoza branky. Centr čtvrté formace byl ale až příliš blízko.
46:35
Košťálek střílel od modré v době, kdy už Pardubice bezpečně hrály v pěti lidech. Hra je přerušená a následuje komerční přestávka.
46:40
Říčka pálil ihned po buly, střela ale nedoputovala až k Hrachovinovi.
47:13
Bučko vyhazuje na zakázané uvolnění. Oba týmy tak využívají i své sedmé beky. U Bučka je to ještě pikantnější, protože je v Budějovicích na hostování právě z Pardubic.
47:34
Robert Kousal se teď dostal v mezikruží k puku a zakončoval forhendem. Hrachovina si připisuje další zákrok, tentokrát vyrážečkou.
48:17
Novotný se protáhl mezi dvěma soupeři a pálil z pravého kruhu pod vyrážečku. Klouček byl ale připravený a prostor pod paží rychle zaplnil.
48:47
Vála (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Roman
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 2:2

Žádná zářná akce, ale šťastná teč. Vála napřáhl na levé straně u modré ke střele, ta trefila Anděla před Hrachovinou a zapadla do branky.
49:42
Blümel (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Říčka a Cienciala
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 2:3

A jen chvíli na to je tu dokonaný obrat. Říčka dostal přihrávku mezi kruhy, ťuknul puk za sebe, tam pálil Ciencala, jehož střelu ještě Hrachovina vyrazil, pro puk si sjel ale Blümel a Hrachovinu propálil pod betony.
50:55
Do útoku tak musí domácí. Percy se snaží nahodit a získat pásmo.
51:26
Domácí už kombinují útočníky do zvláštní řad. Na ledě se tak nyní objevuje po bodu Voženílka s Abdulem Karabáček.
52:22
Domácí kombinují v útočné třetině a Anděl si neodpustil faulovat. Bude tu přesilovka Motoru.
52:26
Vyloučen hráč Anděl (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
52:30
Novotný snad poprvé v zápase prohrál vhazování a Hrádek osvobozuje Pardubice, alespoň na chvíli.
53:00
Domácím se nedaří uklidnit hru a postavit přesilovkový vzorec.
53:24
Blümel opět vyhazuje, víc než minuta je z trestu Anděla pryč.
53:55
Abdul a Percey už kombinují v klasickém diamantu.
54:15
Vondrka pálil z levého kruhu příklepem, puk ale míří mimo.
54:38
Už po přesilové hře se dostal ke střele Voženílek, ani nadvakrát nevyzrál na Kloučka.
55:03
Pechovi teď přelomili u mantinelu hůl, rozhodčí ale faul neviděli.
55:26
Blümel mohl s Ciencalou hodně přiblížit únikem hosty vítězství. Ciencala nabízel kotouč parťákovi na pravou stranu už za překonaného Hrachovinu. Blümelovi ale Bučko na poslední chvíli zablokoval hůl.
56:55
Vodnrka bojuje v pravém útočném rohu s Poulíčkem, hostům to ale stačí.
57:28
Vyloučen hráč Koffer (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Koffer odjíždí na trestnou lavici, na modré čáře nešikovně najel do Voženílka. To je obrovská šance na vyrovnání.
57:28
Motor je v šesti. Hrachovina je odvolán a přesilovku posiluje ještě Hanzl.
57:48
Gulaš pálil z levého kruhu z Ovečkinova místa, Klouček byl ale rychlý jako blesk a už byl připravený u své tyče. Předtím Pech zlomil po Gulašově pasu při zakončení hůl.
58:04
Pech dal výbornou prudkou přihrávku před branku, kde byl Hanzl. Jen o malý kousek puk letěl nad.
58:32
Percy nestihl puk v pásmu a píská se tak ofsajd.
58:59
Pardubice nečekaně vyhodily a puk se otřel o tyčku prázdné branky.
59:36
Budějovice se nemohou dostat do pásma.
59:53
Gulaš ještě zkoušel zpoza branky nahodit puk na nějaké nešťastně sražení si puku do klece, nestalo se tomu tak.
Konec utkání.
Hosté se tedy radují z výhry za tři body, i když to dlouho vypadalo, že se budou radovat fanoušci Motoru. Dva góly v necelé minutě ale vývoj zápasu úplně zvrátily. Díky za sledování a přeji pěkný večer.

Vzájemné zápasy

15. 2. 2023 17:30Č. Budějovice–Pardubice 3:7
30. 12. 2022 18:00Pardubice–Č. Budějovice 4:1
17. 11. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 2:4
2. 10. 2022 17:00Pardubice–Č. Budějovice 6:1
28. 3. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 4:3
26. 3. 2022 17:00Pardubice–Č. Budějovice 3:2
25. 3. 2022 19:00Pardubice–Č. Budějovice 1:2
22. 3. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 3:2
21. 3. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 3:1
1. 3. 2022 17:30Č. Budějovice–Pardubice 7:1
30. 12. 2021 18:00Pardubice–Č. Budějovice 1:6
5. 11. 2021 17:30Č. Budějovice–Pardubice 2:3
24. 9. 2021 18:00Pardubice–Č. Budějovice 3:2
28. 2. 2021 17:00Pardubice–Č. Budějovice 5:1
9. 2. 2021 17:30Č. Budějovice–Pardubice 0:1
17. 1. 2021 17:00Č. Budějovice–Pardubice 1:2
1. 12. 2020 18:00Pardubice–Č. Budějovice 3:2
21. 4. 2019 17:00Č. Budějovice–Pardubice 5:2
12. 4. 2019 18:00Pardubice–Č. Budějovice 2:0
7. 4. 2019 17:00Č. Budějovice–Pardubice 3:4
29. 3. 2019 18:00Pardubice–Č. Budějovice 4:1
21. 4. 2017 17:30Č. Budějovice–Pardubice 1:3
11. 4. 2017 18:00Pardubice–Č. Budějovice 2:3
7. 4. 2017 17:30Č. Budějovice–Pardubice 2:4
28. 3. 2017 18:05Pardubice–Č. Budějovice 1:2
21. 5. 2016 15:15Č. Budějovice–Č. Budějovice 0:0
25. 1. 2013 17:30Č. Budějovice–Pardubice 2:1
9. 12. 2012 17:00Pardubice–Č. Budějovice 1:3
28. 10. 2012 17:00Č. Budějovice–Pardubice 5:2
23. 9. 2012 17:00Pardubice–Č. Budějovice 2:3
31. 1. 2012 17:30Č. Budějovice–Pardubice 1:4
20. 12. 2011 18:00Pardubice–Č. Budějovice 5:2
4. 11. 2011 17:30Č. Budějovice–Pardubice 2:5
30. 9. 2011 18:00Pardubice–Č. Budějovice 2:1
28. 1. 2011 18:00Pardubice–Č. Budějovice 1:0
22. 12. 2010 17:40Č. Budějovice–Pardubice 1:3
4. 11. 2010 18:10Pardubice–Č. Budějovice 3:0
1. 10. 2010 17:40Č. Budějovice–Pardubice 3:2
31. 1. 2010 17:00Č. Budějovice–Pardubice 3:2
13. 12. 2009 18:10Pardubice–Č. Budějovice 5:0
17. 11. 2009 17:00Pardubice–Č. Budějovice 2:4
25. 10. 2009 17:00Č. Budějovice–Pardubice 1:4
30. 1. 2009 17:30Č. Budějovice–Pardubice 2:3
23. 12. 2008 18:00Pardubice–Č. Budějovice 3:1
30. 10. 2008 17:00Č. Budějovice–Pardubice 3:0
22. 9. 2008 18:00Pardubice–Č. Budějovice 2:1