Vítejte při sledování prvního zápasu čtvrtfinále play off. V něm od 17 hodin přivítají České Budějovice soupeře z Pardubic.
Jihočeši si v samotném závěru základní části zajistili čtvrté místo v tabulce, které je posunulo přímo do čtvrtfinále.
Pardubice skončily páté a do předkola musely. V něm však v nejkratším možném čase vyřadily Karlovy Vary 3:0 na zápasy.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Mrkva (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 6 421

Vzájemné zápasy v sezoně nabídly po dvou rozdílných zápasech. Ty první dva ovládli Východočeši po velkém boji dvakrát 3:2. Druhá dvě utkání však patřila Motoru a to jednoznačně 6:1 a 7:1.
Jihočeši nastupují prakticky kompletní, chybí jen mladíci Koláček a Chlubna. Do sestavy se tak nevešel bek Bučko.
Pardubičtí posílají do utkání i dva marody, beka Košťálka a útočníka Blümela. Brankoviště bude hájit Frodl.
Oba celky jsou na ledové ploše, hlediště už téměř zaplněné.
Zápas otevře Jihočeská filharmonie s českou státní hymnou.
0:00
0:23
Camara se postaral o první výpad směrem k domácí brance. Hrachovina si ale jeho objezd klece a zakončení pohlídal.
1:27
Jihočeši se uvedli důrazem v útočném pásmu. Od první chvíle chtějí ukázat, že lehké to Dynamo mít v Budějovicích nebude.
2:20
Od úvodu se hraje ve vysokém tempu. Takovém, které rozhodující fázi sezony odpovídá.
3:15
Piskáčkovu střelu Frodl jen vyrazil a domácí se hned drali po dorážce. Hosté ale situaci ustáli.
4:12
Gulaš nepřesnou rozehrávkou nabídl šanci soupeři. Hosté pokračovali v akci, kterou zakončil Rohlík. Jeho sražený pokus však skončil v ochranné síti.
4:32
První velká šance! Karabáček zachytil za brankou nepřesnou rozehrávku, připravil šanci Piskáčkovi, který ale z mezikruží nepropálil Frodla.
4:48
Vyloučen hráč Bindulis (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
První trest pro domácí. Bindulis v úniku rozhodil Camaru a půjde pykat.
5:40
Jihočeši se zatím dobře brání. Hrachovina viděl střelu Camary a snadno ji ukryl do lapačky.
5:52
To samé platí i při nahození Košťálka.
6:25
Teď ale Ciencela prohodil puk na Kousala, který byl sám před Hrachovinou. Toho ale neprostřelil.
6:44
Vyloučen hráč Cienciala (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
7:28
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Šenkeřík a Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 1:0

Jihočeši využívají první početní výhodu. Milan Gulaš na levé straně dlouho přemýšlel, co s pukem. Nakonec se rozhodl vystřelit a trefil přesně roh branky. Frodl nic neviděl.
9:57
Motor dál pokračuje v aktivitě. Domácí hráče i fanoušky úvodní gól výrazně povzbudil.
11:25
Pardubice naopak zatím předvádí mdlý výkon a agilním domácím příliš nestačí. Jihočeši velmi dobře drží střední pásmo.
11:47
Vyloučen hráč Paulovič (Pardubice), 2 min. za sekání
13:00
Budějovičtí se sice usadili v útočném pásmu, pak ale Pechovi nevyšla přihrávka a hosté se osvobozují.
13:56
Druhá přesilovka Motoru nebyla tak nebezpečná a ani se po ní nemění skóre. Domácí ale dál zůstávají aktivnější.
14:13
Snadný zákrok Hrachoviny po střele Blümela domácí brankář možná po delší době i přivítal.
15:08
Vyloučen hráč Vondrka (Č. Budějovice), 2 min. za sekání
15:49
Kousal pálil z mezikruží, jeho pokus po ledě vykopl Hrachovina pravým betonem.
16:34
Mikuš pálil od modré čáry nepřesně. Do následné křížné přihrávky přes celou třetinu vložil hůl obránce Piskáček a kotouč skončil v hledišti.
17:34
Zodpovědný výkon v oslabení Motoru. Naopak hosté toho v početní přesile moc nevymysleli.
17:51
Vyloučen hráč Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za sekání
18:53
Série početních výhod dostává Pardubice do tlaku, i když jim to v přesilovce zatím moc nejde.
20:00
Lépe rozehrály čtvrtfinále České Budějovice. Ty vedou 1:0 díky brance Gulaše. Domácím patřil úvod, kdy se dostali do zaslouženého vedení. Dynamo se pak nadechlo díky série přesilovek.
20:00
20:49
Abdul (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 2:0

Domácí vedou o dvě branky. Zdánlivě neškodné vyhození Piskáčka nadělalo velké problémy obránci Zdráhalovi. Puk se mu svezl na hokejku a jen zpomalil, do útočného pásma vlétl Jindřich Abdul a z úhlu prostřelil Frodla.
22:15
A Jihočeši útočí dál, Gulaš křížným pasem hledal Vondrku, kterému ale rána vůbec nesedla.
22:17
Mikuš (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Paulovič
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 2:1

Hosté z ničeho nic snižují. Matej Paulovič vyhrál vhazování v útočném pásmu, Juraj Mikuš vystřelil od modré čáry a puk skončil v síti překvapeného Hrachoviny.
23:40
A hned se do další šance dral Ciencela. V mezikruží se mu zajímavě otevřel prostor, pak ale pořádně ani nevystřelil.
24:13
Domácí vypadli z role. Dynamo je najednou všude dřív. Anděl teď měl slušnou možnost, ale Hrachovina byl rychle u tyčky.
26:16
Východočeši dlouho drželi domácí pod tlakem, ti se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
28:12
Na ledě se ještě víc přiostřilo a poslední desítky vteřin jsou víc boj než hokej.
29:15
Tři zakázané uvolnění v řadě nastřádali domácí hráči. Hra teď ztratila trošku tempo.
30:21
Vyloučen hráč Abdul (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
31:50
Když se Dynamo usadilo v útočné třetině, ke střele se odhodlal Košťálek. Rána mu ale úplně nesedla a Hrachovina ukryl puk v lapačce.
32:38
Musil v přečíslení netrefil branku, a tak domácí vyráží do útoku už i s Abdulem na ledě.
33:36
Hosté se dál ženou za vyrovnáním. Motor by naopak potřeboval silnější pasáž, aby se vrátil do zápasu.
34:27
Hrachovina maskou zasáhl proti ráně Košťálka. Na druhé straně vyrazil dopředu Piskáček, skončil na zemi v brance, ale sudí faul pískat nehodlají.
35:43
Tentokrát Abdulovi rána nesedla tak jako na začátku třetiny. Frodl ji viděl a ukryl do náručí. Vhazovat se bude po jeho pravici.
36:13
Podobně si Hrachovina na druhé straně poradil s pokusem Pauloviče. Obě obrany pracují velice dobře.
38:06
Tým trenéra Krále tlačí. Má v posledních minutách jasně navrch, ale budějovická obrana s Hrachovinou zatím odolává.
39:05
Další ošemetná situace v domácím brankovišti, Hrachovina ale nemusel proti tečované střele zasahovat.
39:51
Vyloučen hráč Musil 11 (Pardubice), 2 min. za faul loktem
39:54
Gulaš pálil hned po buly, ale Frodl si na jeho pokus počíhal.
40:00
Druhá třetina skončila a jsou za to rádi hlavně domácí. Ti sice na jejím začátku zvýšili na 2:0 díky Abdulovi, záhy ale snížil Mikuš a zbytek druhé části patřil jasně Východočechům. Hrachovina ale zbylé střely polapil, a tak domácí vedou 2:1.
40:00
40:49
Jihočeši hrají přesilovku z konce druhé třetiny, zatím se ale nemohou dostat do útočné třetiny.
41:34
Vráblík napálil střelou od modré tyčku!
42:38
Zvýší Jihočeši aktivitu a budou usilovat o zvýšení náskoku, nebo Pardubice zvládnou navázat na závěr druhé části, kdy měly navrch? Uvidíme, jakým směrem se zápas bude ubírat.
43:54
Poulíčkovu střelu nebezpečně tečoval Říčka, teď měl Hrachovina i trochu štěstí.
45:20
Před Voženílkem se otevřel prostor, domácí forvard se napřáhl a vypálil, ale hokejka jediného bránícího hráče přizvedla kotouč do ochranné sítě.
47:27
Dlouhé bitvy u mantinelu konečně skončily a zase se hraje. Oba celky se nebojí přitvrdit.
48:19
Matys byl první u vyhozeného puku a zkusil pozornost Hrachoviny, ten však byl dobře natěsnaný u tyčky.
49:36
Domácí se teď stáhli do obranné ulity a nikam se zbytečně nevydávají. Otázka je, jestli není jen na obranu příliš brzy.
50:29
Ofenzivním výletem to mohl změnit Gulaš. Frodlovi totiž vypadl kotouč a domácí kapitán zkusil objet branku a zakončit. Pardubický brankář to ale stihl.
51:25
Štencel dlouhým pasem vysunul Valského, ten byl sice tísněný, ale dokázal zakončit. Frodl jeho nájezd ustál.
52:01
Ondráček na jedné a Říčka na druhé pálili celkem nebezpečně. Oba brankáři ale předvedli jisté zákroky.
53:14
Novotný (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Valský a Voženílek
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 3:1

Budvar aréna bouří, domácí vedou 3:1! Voženílek ve středním pásmu prostrčil puk do jízdy Valskému, ten v situaci dva na jednoho vysokým pasem našel Jiřího Novotného, který puk dopravil do sítě.
54:22
Najednou se Dynamu čas na dva góly výrazně zkrátil.
55:05
Hosty mohl vrátit do hry Mikuš, sám před Hrachovinou ale minul branku.
55:59
Velmi spokojení jsou nyní domácí fanoušci. Ti si užívají vedení a také návrat do extraligového play off po dlouhých devíti letech.
57:05
Posouvat puky do středního pásma, to teď Motoru stačí.
57:27
6421 diváků dorazilo dnes do Budvar arény, tak máme vyprodáno.
57:30
Pardubice hrají v šesti.
58:21
Hosté si vyžádali oddechový čas.
59:01
Východočeši se nemohou dostat do optimálního vzorce. Navíc po přihrávce rukou se hra vrací do středního pásma.
59:38
Domácí drží puk u mantinelu, to už jim bude stačit.
Budějovice poráží Pardubice 3:1 a mají první bod ve čtvrtfinálové sérii. Jihočeši měli lepší vstup do utkání, střední pasáž patřila hostům, ale uklidnění Motoru dala až branka Novotného. Potvrzuje se, že to bude asi vyrovnaná a dlouhá série.

15. 2. 2023 17:30Č. Budějovice–Pardubice 3:7
30. 12. 2022 18:00Pardubice–Č. Budějovice 4:1
17. 11. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 2:4
2. 10. 2022 17:00Pardubice–Č. Budějovice 6:1
28. 3. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 4:3
26. 3. 2022 17:00Pardubice–Č. Budějovice 3:2
25. 3. 2022 19:00Pardubice–Č. Budějovice 1:2
22. 3. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 3:2