Vítám vás u dalšího online přenosu z extraligového zápasu, tentokrát mezi Olomoucí a Pardubicemi. Hlavními rozhodčími dnešního zápasu jsou René Hradil a Tomáš Cabák.
Po pětidenní zápasové pauze zaviněné poruchou rolby v Karlových Varech vyzve jediný dosud neporažený extraligový celek na domácím hřišti pardubické Dynamo.
Olomouc ve třech dosavadních zápasech inkasovala pouze dvě branky, poměrně konstantní výkony však podávají i Pardubice. V minulém kole sice nestačily na Mladou Boleslav 2:3 po prodloužení, i tak ale bodovaly, stejně jako v každém předchozím zápase.

Rozhodčí: Hradil (CZE) - Gebauer (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 4 665

V pardubické brance bude poprvé v letošní extraligové sezoně stát Dominik Frodl, do čtvrté formace se vrátil Daniel Rákos z pardubické rezervy, nahradil Ondřeje Rohlíka.
0:00
0:32
Nahozením zpoza branky zkusil na úvod Konráda překvapit Tomáš Zohorna, ale olomoucký gólman má první zákrok.
1:43
Letošní první zákrok si připsal také Dominik Frodl, nebyl ovšem nijak náročný, protože Frodl jen ukryl do lapačky nahození ze středního pásma.
2:20
Kunc posílal z pravého křídla před Frodla nebezpečnou bekhendovou přihrávku, ale najíždějící Knotek na ni nedosáhl.
2:36
Vyloučen hráč Koffer (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Olomouc si vyzkouší první přesilovku, Filip Koffer totiž inkasuje dvě minuty za držení.
2:59
Mezi kruhy vypálil z první Jiří Ondrušek, ale Frodl jeho pokus vyrazil.
3:14
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za hákování
Síly na ledě se ovšem vyrovnají. Olomouc totiž posílá do čtyř právě Ondrušek, který dostává dvě minuty za hákování.
3:55
Do útočného pásma zavezl puk David Cienciala a zkoušel hledal Jana Košťálka, ten ale na puk nedosáhl.
4:12
Další zákrok má Dominik Frodl, před kterým dotíral Jan Knotek a hostující gólman musel schovat puk do lapačky.
4:33
Hra ve čtyřech více sedí Hanákům, další střelu si chystal Lukáš Klimek, ale zblokoval ji David Musil.
4:36
Frodl má další zákrok po nahození Švrčka, v tu chvíli už běží zkrácená pardubická přesilovka.
5:15
Z první stihl vypálit Matej Paulovič, ale Konrád měl dobrý výhled a vyrazil. Olomouc už je kompletní.
6:44
Přihrávku do mezikruží dostal úplně volný Lukáš Klimek, který okamžitě vypálil, ale netrefil bránu!
7:16
V další šanci Lukáš Klimek trefuje tyč! Olomouc motá Dynamo v obranném pásmu.
7:35
Vyloučen hráč Vála (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Tlak navíc může vyústit v další olomoucké přesilovce, Ondřej Vála dostává dvě minuty za držení.
7:42
Hned po buly Dynamo vyhazuje puk až za Konráda.
8:21
Z první od modré pálil Ondrušek, ale rána neprošla.
8:38
Tvrdou ránu z pravého kruhu si připravil také Jan Káňa, ale nemířil přesně.
8:56
Díky dobré práci Dominika Frodla s hokejkou Dynamo znovu dostalo puk do středního pásma.
9:45
Dynamo je v plném počtu, oslabení zvládlo bez větších problémů.
9:49
Záhy ovšem znovu za Frodlem zvonila tyč, kterou trefil někdejší pardubický útočník Lukáš Nahodil!
10:22
Radil posílal bekhendem puk před prázdnou bránu Olomouce, ale nikdo jej nevyzvedl.
11:29
Další útok Olomouce zastavuje ofsajd.
12:44
Košťálek měl před sebou hodně prostoru, ale místo střely volil přihrávku pro Tomáše Zohornu, který Konráda příliš neohrozil.
13:21
Na pravém křídle Olomouc zapomněla na Roberta Říčku, ale jeho rána prolétla jen kolem brány.
14:33
Kousal (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Poulíček
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 0:1

Robert Kousal dobře udržel útočné pásmo pro Dynamo a ke střelám se tak mohli postupně dostat Matej Paulovič s Patrikem Poulíčkem, nakonec ale zafungovala až dorážka prvního jmenovaného a Dynamo vede 1:0!
15:04
Radil zkoušel Konráda překvapit z blízka bekhendem, ale puk prolétl kolem brány.
16:10
S vedoucím gólem Dynamo výrazně zlepšilo pohyb a Olomouc má poměrně velké problémy s rozehrávkou.
17:57
Vyloučen hráč Vála (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
V závěru první třetiny si Olomouc zahraje další přesilovku. Na trestnou lavici znovu putuje Ondřej Vála, jenž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
18:33
Z první pálil Kunc, ale Frodl se dobře přesunul a vyrazil.
18:59
Další střela Kunce z pravého křídla letěla do rohu a následně se puk po mantinelu dovezl až ke Konrádovi.
19:54
Bambula mohl z pravého křídla pálit do odkryté brány, ale na špatném ledě mu puk přeskočil hokejku!
20:00
Olomouc do zápasu vstoupila hodně slušně a Dynamu několikrát zatopila nejen v přesilovkách, dvakrát dokonce trefila tyč. Vede však pardubické Dynamo, když se v 15. minutě prosadil Robert Kousal.
20:00
20:51
Říčka mohl využít špatné olomoucké rozehrávky, ale bekhendem nemířil přesně.
21:08
Od modré nepřesně pálil Tomáš Dvořák.
21:24
Vyloučen hráč Říčka (Pardubice), 2+2 min. za hru vysokou holí
Olomouc dostává nabídku další přesilovky, a to dokonce čtyřminutové. Za vysokou hůl je totiž dostává Robert Říčka.
21:49
Od modré nahazoval puk Rašner, Frodl jej ale srazil do rohu.
22:20
Paulovičovi se podařilo puk vyhodit až za Konráda.
22:43
Hodně prostoru měl před sebou Jan Káňa, připravil si puk na střelu, ale nakonec vůbec nemířil přesně.
23:18
Káňa (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Orsava
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:1

Olomouci se nakonec daří srovnat ještě v prvních dvou minutách přesilovky! Po nahození od modré čáry se puk od zadního mantinelu odrazil přímo před Jana Káňu, který neměl problém zakončit! Frodl se po puku natahoval marně.
24:18
Na bližší tyč to z pravého křídla zkoušel Michal Kunc, ale nemířil přesně.
25:05
Další střelu Orsavy ztlumil Frodl, který si poradil i s následnou dorážkou Káni.
25:24
Dynamo je kompletní.
26:31
Radil zkoušel střílet z ostrého úhlu, ale Konráda nepřekvapil.
27:34
Sám před Konrádem byl David Cienciala, ale netrefil skákavý kotouč!
29:42
Dynamo má aktuálně více ze hry, zastavuje jej však ofsajd, po kterém následuje komerční pauza.
30:05
Robert Říčka si dobře pomocí mantinelu obhodil obránce, ale zakončení nakonec nebylo přesné.
30:21
Olomoucký Pavel Musil měl dost prostoru na pravém křídle, ale ani on svižnou ranou netrefil branku.
31:50
Do mezikruží si puk od mantinelu navedl Tomáš Urban, ale mířil přímo do hrudi Konráda, který si v klidu připisuje další zákrok.
32:34
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Přesilovou hru si po delším čase vyzkouší také Pardubice. Jan Švrček inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
32:53
Tvrdou ránu Čerešňáka Konrád vyrazil před Zohornu, ale jeho dorážka už nebyla přesná.
33:50
Radil z pravého kruhu pro vhazování posílal skákavý puk před Konráda jako nabídku pro Zohornu, ale olomoucký gólman jej zkrotil.
34:25
Dynamu v přesilovce chyběla střelba a Olomouc vyhazuje.
35:15
Rašner nenápadně vypálil od mantinelu, ale Frodl včas zasáhl svým betonem.
36:16
Tomáš Zohorna byl v samostatném úniku a mohl dát svůj letošní sedmý gól, ale Konrád dokázal puk schovat do lapačky!
36:39
Vyloučen hráč Menšík (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
Další přesilovka pro Dynamo, Matouš Menšík dostává dvě minuty za držení.
36:54
Košťálkova rána rozezněla zadní mantinel.
37:06
Košťálek (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:2

Na modré čáře se znovu k puku dostal Jan Košťálek, který byl napodruhé přesnější, nahodil puk do Konrádovy výstroje a puk nakonec propadl až do sítě!
37:06
Rozhodčí gól ještě konzultovali na videu kvůli možné vysoké holi Davida Ciencialy, ale branka platí!
38:08
Další Košťálkova rána od modré letěla mimo.
38:23
Sám na Konráda se hnal Tomáš Hyka, ale nechal vyniknout Konrádovu vyrážečku!
40:00
Ve druhé třetině byly k vidění dva přesilovkové góly. Olomouci se nejprve podařilo vyrovnat zásluhou Jana Káni, ale vedení Dynamu trochu se štěstím nahozením od modré čáry vrátil Jan Košťálek.
40:00
41:14
Na úvod třetí třetiny zakázané uvolnění Dynama.
41:30
Další icing hostů.
42:58
Dynamo hraje ve výhodě, následuje pardubická přesilovka.
43:20
Vyloučen hráč Strapáč (Olomouc), 2 min. za podražení
Petr Strapáč dostává dvě minuty za podrážení.
43:51
Říčkovi nesedla střela a k puku se nakonec dostal Kousal, ale ani jeho pokus neměl gólové parametry.
44:23
Tvrdou ránu Košťálka ještě těsně před Konrádem tečoval Adam Musil, ale olomoucký gólman nezaváhal.
44:46
Dynamo se dostalo do zakázaného uvolnění a po vhazování před Frodlem v oslabení tvrdě pálil Jan Švrček, ale hostující gólman dobře zmenšil střelecký úhel a zabránil vyrovnání.
45:15
Radil při střele zlomil hůl.
46:16
Jeden z pardubických hráčů vybojoval kotouč přímo před Konrádem, ale nedokázal překonat olomouckého gólmana!
47:05
Po buly před Frodlem pálil od modré čáry domácí obránce, ale pardubický brankář v pohodě zasáhl.
47:26
Lukáš Radil získal puk ve středním pásmu a měl před sebou hodně prostoru, ale při zakončení netrefil branku!
47:31
Vyloučen hráč Škůrek (Olomouc), 2 min. za faul kolenem
Další přesilovka pro Pardubice. David Škůrek dostává dvě minuty za faul kolenem.
48:25
Dynamo dobře kombinuje v útočném pásmu, ale Konrád je zatím bez práce.
49:31
Dynamo strávilo téměř celou přesilovku v útočné třetině, ale větší šanci si nepřipravilo. Mora už je kompletní.
49:42
Dnešní utkání v Olomouci sleduje 4 665 diváků.
50:16
Vyloučen hráč Rákos (Pardubice), 2 min. za podražení
Přesilovku si vyzkouší také Olomouc. Na trestnou lavici putuje Daniel Rákos, jenž inkasuje dvě minuty za podrážení.
50:54
Tvrdá rána Káni letěla mimo.
51:16
Dynamu se už podruhé daří dostat kotouč ke Konrádovi.
52:16
Dynamo oslabení zvládlo v pohodě a je kompletní.
53:07
Radil vybídl Tomáše Hyku, ale ten nemířil přesně.
54:00
Do konce základní hrací doby zbývá šest minut a Dynamo je v pěti hráčích znovu o něco lepším týmem.
54:12
Ofsajd Olomouce.
54:43
Od modré zkoušel nahazovat puk Ondřej Vála, ale obrana hostů pokus zblokovala.
55:17
V mezikruží se ke střele přes dva obránce dostal olomoucký Lukáš Klimek, ale gólman Frodl byl připravený.
55:37
Robert Říčka na levém křídle bolestivě zasáhl pukem do obličeje Tomáše Černého, kterému se kotouč svezl po hokejce a olomoucký zadák míří na šití.
56:12
Robert Říčka s Davidem Ciencialou jeli dva na jednoho, ale druhý jmenovaný Konrádovi příliš zabrat nedal!
56:48
56:48
Olomouc bere oddechový čas.
56:48
Vhazovat se bude před Frodlem a gólman Olomouce Branislav Konrád tak logicky zůstává na střídačce!
56:55
Další zakázané uvolnění Pardubic.
57:23
Radil mířil do odkryté brány, ale trefil pouze vracejícího se Jakuba Orsavu.
58:03
Dynamo dobře stráží střední pásmo, Olomouci se nedaří dostat dopředu.
58:57
David Škůrek pálil od modré, ale po zákroku Frodla puk zametla pardubická obrana.
59:11
Olomouc už v šesti drží útočné pásmo, ale chybí střelba.
59:39
Pardubice dostaly puk za branku Olomouce bez zakázaného uvolnění a šetří vteřiny.
Těsný náskok ze druhé třetiny tak Pardubice dokázaly udržet a vezou z Hané tři body za výhru 2:1. Moře nepomohla ani více než tříminutová hra bez brankáře. Z Olomouce se s vámi pro dnešek loučí Marek Votke.

22. 3. 2023 17:00Olomouc–Pardubice 2:3
21. 3. 2023 19:00Olomouc–Pardubice 4:5
18. 3. 2023 17:00Pardubice–Olomouc 2:0
17. 3. 2023 19:00Pardubice–Olomouc 5:1
3. 2. 2023 18:00Pardubice–Olomouc 4:1
26. 12. 2022 17:30Olomouc–Pardubice 3:2
3. 11. 2022 18:00Pardubice–Olomouc 3:0
27. 9. 2022 18:00Olomouc–Pardubice 1:2