Hezký večer všem hokejovým fanouškům z pražské O2 Areny. Netradičně už v 16 hodin začíná utkání mezi domácí Spartou a Karlovými Vary.
Sparta se po vlažném startu do sezony pomalu začíná rozjíždět, pomáhá si především tříbodovými výhrami na domácím ledě, kde je zatím stoprocentní. Naposledy uspěla v Pardubicích po samostatných nájezdech a nese se na vlně tří vítězství.
Karlovy Vary měly skvělou přípravu, ovšem v extralize se jim zatím nedaří podle představ. Vyhrály pouze jednou, paradoxně na ledě favorita z Třince.

Rozhodčí: Šír (CZE), Sýkora (CZE) - Svoboda (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 7 345

Adam Polášek přebírá za 300. zápas ve Spartě pamětní puk, Miroslav Forman za 100 gólů v extralize speciální hokejku.
0:00
0:34
První střelu poslal na branku Karlových Varů Dominik Graňák, Habal s přehledem kryje.
0:56
Střílí také Polášek, hosté se zatím nemůžou dostat z pásma.
1:09
Až nyní vyvezl Kohout puk přes střední pásmo, backhandový pokus poslal do ochranné sítě.
1:40
Beránek obkroužil Kovářovu klec, ale puk za brankovou čáru neprotlačil.
2:57
Nenápadná, ale přeci nebezpečná akce Energie. Černoch posílá backhandovou střelu o tyč do ochranné sítě.
3:19
Vary drží kotouč na svých holích a snaží se velmi přímočaře ohrožovat Kováře v brance.
3:50
V obrovské šanci se ocitl Gustaf Thorell, který si našel ztracený kotouč přímo v mezikruží, ale napálil jen Habalův beton.
4:37
A další závary Sparty. Daří se čtvrté formaci, dvakrát skórovat mohl Forman.
5:23
Sobotka mohl střílet, ale ještě nahrál Řepíkovi, který netrefil branku ze slibné pozice.
7:45
Vysvobození pro Vary v podobě komerční přestávky. Už přes čtyři minuty se nedokázaly dostat do útočného pásma, naposledy hrozil za Spartu ze strany Němeček.
9:27
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, střelecké pokusy avšak létají spíše od mantinelů.
10:40
Němeček v obranném pásmu zlomil hokejku a Vary mohly na několik desítek sekund zavřít Spartu před Kovářem. Branku ale neohrozily.
12:14
Kaše adresoval kotouč ze strany do brankoviště, různě se vlnil, točil, poskakoval. I tak ho Habal úspěšně zkrotil.
12:30
Zatím největší šance zápasu! Měl ji Gríger, který se řítil sám na Kováře. Halou zněly betony.
13:30
Hladonik krásně našel před brankovištěm Rachůnka, který ihned posílal puk mezi tři tyče. Kovář se stihl včas přemístit.
Stav zápasu Sparta - K. Vary 1:0

Rychlý průnik do pásma, Kaše zleva našel volného Němečka, který střelou z první překonal brankáře Habala.
15:50
Oba týmy hrají v plném počtu.
16:40
Z podobné situace jako před chvílí Kaše hledal Horák Sobotku, puk ovšem zastavil klečící obránce.
18:05
Černoch napálil z velkého úhlu masku Kováře, pro jeho štěstí se puk odrazil za branku.
18:13
Vyloučen hráč Černoch (K. Vary), 2 min. za sekání
18:57
Tomášek zkoušel nahodit puk směrem k brance, trefil pouze obránce a hosté se osvobozují.
19:34
Krejčík se dostal ke slibné střele, Habal jeho pokus vyrazil.
19:59
Tomášek v poslední vteřině minul zhruba ze dvou metrů zcela odkrytou branku!
20:00
Ačkoliv Karlovy Vary měly v úvodní dvacetiminutovce pár nadějných příležitostí, stav 0:1 je pro ně určitě přijatelný stav. Minimálně Tomášek mohl v závěru přidat druhou branku, šance měli také Řepík, Forman nebo Krejčík.
20:00
20:30
K Horákovi se odrazila od zadního mantinelu Řepíkova rána, ovšem puk netrefil úplně čistě.
21:36
Tomášek střílel ze strany, puk se ještě odrazil ke Kašemu, jehož pohotové zakončení kryje Habal.
22:22
Erik Thorell střílel ze strany pouze nad břevno.
22:24
Trest týmu (Sparta), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
23:14
Forman teď ukázkově šetří čas při oslabení.
24:24
Sparta hraje v pěti, Vary se ani na vteřinu neusadily v útočném pásmu.
24:26
Vyloučen hráč Jurčina (Sparta), 2 min. za sekání
24:48
Bernad tvrdě pálí z kruhu, Kovář na poslední chvíli zasahuje betonem.
25:34
Beránek (K. Vary) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Plutnar
Stav zápasu Sparta - K. Vary 1:1

Tak tahle přesilovka už Energii vyšla! Plutnarovo nahození těsně před Kovářem tečoval Beránek a srovnává na 1:1.
26:34
Havlín (K. Vary) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Redlich a Pulpán
Stav zápasu Sparta - K. Vary 1:2

Rychlá otočka hostů. Kovář neviděl Havlínovo nahození od modré čáry, které zaplulo přímo pod břevno.
27:56
Vary jako znovuzrozené určují tempo hry, hráči Sparty nestíhají. Naposledy pálil Černoch, jeho pokus ukryl Kovář v lapačce.
28:30
Tomáškovu střelu z otočky kryje Habal betonem.
29:52
Safin trefil Habalovo rameno.
31:20
Řepík (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Sobotka a Horák
Stav zápasu Sparta - K. Vary 2:2

Jednoduchá, ale efektivní kombinace Sparty. Sobotka chvíli podržel puk za brankou Habala, pak našel osamoceného Řepíka, který brankáře Energie překonává střelou mezi betony.
31:55
Koblasa netrefil puk před odkrytou brankou.
32:55
Trest týmu (K. Vary), 2 min. za napadení
34:56
Sparta se snažila ohrozit branku Habala střelami od modré, většinu z nich ale karlovarští hráči zblokovali.
37:03
Po dlouhé a nevýrazné pasáži bez přerušení končí kotouč v hledišti.
37:14
Střela Erika Thorella končí na zadním mantinelu.
39:20
Závěr druhé třetiny doprovází řada nepřesností na obou stranách.
40:00
Karlovy Vary dvěma slepenými brankami převrátily skóre na svou stranu, po pěti minutách ale srovnal Řepík. Zatímco v první třetině měla značně navrch, ta druhá byla o mnoho vyrovnanější.
40:00
40:07
Nepřesná rozehrávka Sparty, zakázané uvolnění.
40:30
Sobotkovu střelu od mantinelu Habal s mírnými potížemi kryje.
41:49
Vyloučen hráč Jandus (Sparta), 2 min. za držení protihráče
41:58
Koblasa střílel, jeho pokus srazil do rohu Němeček.
42:43
Forman si hru v oslabení očividně užívá, opět ušetřil na puku zhruba dvacet vteřin.
43:14
Černoch našel v mezikruží volného Beránka, jemu se puk zamotal pod nohama.
43:49
Slušná přesilovka Varů, žádný z pokusů se avšak neujal.
45:02
Černoch (K. Vary) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kohout a Plutnar
Stav zápasu Sparta - K. Vary 2:3

U odraženého puku v rohu byl nejdříve Kohout, který jednoduše poslal puk na brankoviště, kde stál připravený Černoch a puk nasměroval přímo nad rameno Kováře.
45:18
Redlich jen těsné míjí Kovářovu pravou tyč.
45:51
Sparťané se trápí, vázne jim kombinace, teď navíc končí jejich nepřesnost zakázaným uvolněním.
46:48
Vyloučen hráč Pulpán (K. Vary), 2 min. za podražení
47:10
Erik Thorell trefil pouze stojícího obránce, Sparta musí začínat od vlastní branky.
48:44
Snad tyčku teď trefil z brankoviště střelou po zemi Horák.
48:51
Vyloučen hráč Forman (Sparta), 2 min. za hákování
50:59
Němeček (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Forman a Thorell
Stav zápasu Sparta - K. Vary 3:3

Už to vypadalo, že sparťané promarní přečíslení tři na jednoho nepovedenou kombinací. Útok ale doplnil také Němeček, který byl u odraženého puku před brankovištěm jako první a podruhé v zápase překonává gólmana Habala.
53:22
Rachůnek (K. Vary) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hladonik
Stav zápasu Sparta - K. Vary 3:4

Sparta zamkla na několik desítek vteřin hosty před jejich brankou, jenže branku z tlaku nevstřelila. Naopak udeřily Karlovy Vary, před brankou se nejlépe zorientoval Rachůnek a vrací vedení na stranu Energie.
55:40
Komerční přestávku doprovází porada rozhodčích, kteří budou rozdávat tresty. Vylučovat se bude určitě na straně Sparty, výhodu ukončil hit Sobotky a následná šarvátka.