Že Češi nepoletí do Toronta jako postrach, nepřekvapí. Však i kouč Josef Jandač po páteční (do)nominaci reálně uvažoval: „Nemáme černé, ale ani růžové brýle. Víme, že na Světovém poháru můžeme jedině překvapit. Tým Evropy je takový nečitelný, ale síla Kanady a Ameriky je neuvěřitelná. Mám pocit, že si nás i vybrali jako takový sparring na rozehrání. Tak jim to musíme hodně ztížit.“
Že ale „hokejový svět“ vnímá jeho tým až za takové otloukánky, lehce překvapivé je. The Hockey News to však na svém webu, kde se zaměřuje na sílu jednotlivých celků, vysvětluje následovně: „Jen pár hráčů ve výběru dokázalo převzít pochodeň po skvělých českých hokejistech z minulosti. Ten tým prostě není vážným soutěžícím na tomto turnaji.“
To jsou silná slova, podle Campbella však oprávněná. A jeho kritika míří především na českou defenzivu, což je složka týmu, o které „pochybují“ i čeští trenéři či manažer Ručinský.
„Když jejich obránci dostanou puk ve vlastním obranném pásmu, tak čeští útočníci nemohou rychle vyrazit vpřed, protože mezi beky není nikdo, kdo by puk rozehrál alespoň trochu rychle,“ píše The Hockey News.
Přesto stejně jako u každého jiného týmu i u Čechů našel autor pozitiva. A ty zní: „Češi mají dva dobré mladé gólmany. A také mají útočníky, kteří mohou hrát v řadě různých rolí.“
Jenže ani to prý nebude stačit na Kanadu, Spojené státy a Tým Evropy, na které Češi narazí ve skupině. A právě Kanada je dle The Hockey News největší favorit turnaje. „Mají tunu palebné síly i zkušeností. Jsou bez viditelných slabin na jakékoliv pozici. Mají nejlepšího hokejového kouče a jejich čtvrtá lajna by v kterékoliv jiné zemi byla tou první.“
A po Kanadě je žebříček „síly“ následující : 2. Švédsko, 3. Finsko, 4. Tým Severní Ameriky, 5. Rusko, 6. USA, 7. Tým Evropy, 8. Česko.
Tak alespoň jedno pozitivum - vyjma Kanady mají Češi ve skupině ty „nejslabší.“
Připomeňte si, koho nominoval trenér Jandač na Světový pohár: