V dohrávce 27. kola se budou Pardubice snažit prolomit zlínské prokletí z první poloviny základní části. V prvním kole totiž moravský tým vyhrál v Pardubicích na nájezdy, ve 14. kole ve Zlíně uspěli domácí výhrou 4:2.
Zlínští byli téměř týden bez zápasu, naposledy hráli doma v pátek proti Slavii. Pardubice se potýkají s rozsáhlou marodkou, trenér Václav Sýkora nedal dohromady ani čtyři útoky. Chybějí klíčoví hráči: útočníci Sýkora, Špirko, Divíšek a brankář Hašek.
Přesto domácí útočí na špičku extraligové tabulky, na první Vítkovice jim chybějí přesně tři body. Pár minut před začátkem utkání druhého a čtvrtého týmu tabulky je hala překvapivě zaplněna sotva ze dvou třetin.

Rozhodčí: Homola (CZE), Jeřábek (CZE) - Kreuzer (CZE), Jindra (CZE)
Počet diváků: 7 954

0:01
1:03
Růžička si poprvé osahal puk, když řešil Balaštíkovo nahození ze středního pásma. Předtím se v pásmu krátce usadila nově sestavená první formace Pardubic, ale ke střele se nedostala.
1:42
Důras se křížem projel přes modrou a nechal puk do tandemu Lučkovi, jeho lehkou střelu Růžička vyrazil a Jillson puk zametl do bezpečí před dotírajícím Záhorovským.
2:38
Oba týmy se zatím jen zdálky oťukávají. Do pásma najel Kubiš a vyzkoušel Růžičku, tomu ale další z lehkých střel nemohla nadělat problémy.
3:22
Hosté jsou aktivnější, jejich čtvrtý útok dostal domácí pod tlak. Zlín z něj ale nic nevytěžil.
3:49
První možnost Pardubic měl Koukal, který dostal přihrávku z rohu do ideální pozice mezi kruhy. Zaklekl při střele berz přípravy, ale puk mu sjel z hole.
4:01
Domácí přidali, po závaru před zlínskou brankou letěl puk jen těsně vedle levé tyčky.
4:45
Vyloučen hráč Pineault (Pardubice), 2 min. za hrubost
Za Sedláčkovou brankou se schylovalo k bitce mezi Lučkou a Kanaďanem Pinealutem. Do strkanice se ale vmísili rozhodčí a oba soky odtrhli.
4:45
Vyloučen hráč Lučka (Zlín), 2 min. za hrubost
Jak Pineault, tak Lučka už zamířili na trestnou lavici.
4:56
Vyloučen hráč Pivko (Pardubice), 2 min. za hákování
Pivko fauloval při brejku hostů, Zlín bude hrát výhodnou přesilovku 4 na 3.
6:20
Balaštík málem dorážel do prázdné branky, v poslední chvíli mu do střely vložil hůl Píša. Pardubice pak dvakrát vyhodily.
6:45
Oba "rváči" jsou na ledě, pokračuje přesilovka Zlína 5 na 4.
6:56
Pivko je na ledě, Pardubice se ubránily. Kromě šance Balaštíka Zlín v přesilovce nic nepředvedl.
7:07
Vzápětí zahrál Zlín poněkolikáté nepříliš přesnou kombinaci, která opět skončila zakázaným uvolněním.
7:40
Vyloučen hráč Záhorovský (Zlín), 2+2 min. za faul kolenem
Na ledě se přiostřuje. Záhorovský dvakrát sestřelil na modré pardubického útočníka, podruhé za to byl vyloučen na 2+2 minuty. Poté se ještě na Záhorovského chtěli vrhnout domácí hráči, sudí situaci uklidnili.
8:06
Domácí přesilovku bleskově využili, ale sudí okamžitě ukazuje, že bude situaci konzultovat s videorozhodčím. Zřejmě jde o to, zda se puk nedostal do branky kopnutím nebo rukou.
8:06
Somík (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Cetkovský a Zohorna
Stav zápasu Pardubice - Zlín 1:0

Kouč Venera ještě vehementně protestuje, ale sudí gól uznali. Somík si zřejmě puk, který mířil na hranici brankoviště, zpracoval rukou, a pak jej poslal hokejkou do sítě.
8:06
Zvláštní situace: sudí poté, co s ním akci konzultoval kouč Zlína, jel pro radu videorozhodčího znovu. Už podruhé tedy volá kvůli gólu, který již jednou uznal.
8:06
I napodruhé ovšem rozhodčí branku uznal, Pardubice vedou 1:0. Navíc bude ještě dvě minuty pokračovat jejich přesilovka, protože gólem se smazal jen první trest Záhorovského.
9:40
Druhá část dlouhé přesilovky se domácím nedaří, naopak přes půl minuty držel puk Zlín.
10:04
V závěru přesilovky krásně obešel na modré Zohorna obránce Bořutu a nahrál do šance Somíkovi. Ten podruhé Sedláčka zblízka neprostřelil. Poté, co domácí posléze dotírali před brankou, se do sebe znovu krátce pustili tři zlínští a tři pardubičtí hráči.
10:06
Během deseti minut bylo k vidění několik náznaků bitek. Sudí ale nevylučovali a tak je Zlín po návratu Záhorovského na led znovu v pěti.
11:20
Od gólu hrají Pardubičtí v pohodě. S jejich dobrým napadáním si Zlín neví rady.
12:01
Po delší době se hosté dostali do útočného pásma, Záhorovský však otestoval Růžičku jen z velkého úhlu.
13:23
Vlach se snažil rybičkou dosáhnout mezi kruhy na odražený puk, ale ten mu utekl.
13:44
Další akce domácích končí ofsajdem. Spíš než přesnými kombinacemi zatím utkání opývá tvrdými střety, nátlakovou hrou a častými ztrátami kotouče.
14:07
Balán nahazoval z úhlu před branku, Finsterle odražený puk ve vzduchu promáchl.
14:32
Další zakázané uvolnění, tentokrát na straně Pardubic.
15:02
Leška vyvážel puk z pásma, ale špatně došlápl a odkulhal na střídačku v bolestech. Zdálky to vypadalo, jako kdyby "brknul" o modrou čáru.
15:31
Sedláček řešil střelu od modré, bude se vhazovat po jeho levici.
15:41
Kouskalova střela z otočky byla zblokována do sítě za brankou. Další buly v pásmu Zlína.
16:26
Pineault (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Pivko
Stav zápasu Pardubice - Zlín 2:0

Druhý gól Pardubic začal u obětavého skoku Pivka, jímž dostal útočník puk z vlastního pásma. Ve střední třetině jej dojel Pineault, nabruslil si na levý kruh a z úhlu bekhendem překvapil Sedláčka.
16:26
Rozhodčí znovu nechali gól přezkoumat videem, tentokrát ale zřejmě nebude co řešit.
16:26
Branka je skutečně záhy uznána. Pardubice vedou 2:0 a Sedláček odjel ze zlínské branky. Na jeho místo se postavil náhradník Štůrala.
16:55
Pardubice vstřelily třetí gól. Ten už ale uznán nebude, padl zřejmě až po odpískání faulu domácích při výhodě Zlína.
16:55
Vyloučen hráč Kočí (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Domácí ani neprotestovali, Štůrala totiž před gólem už opouštěl branku, aby Zlín mohl hrát v šesti. Teď bude mít dvě minuty možnost snížit v přesilovce.
18:18
Zlínu se podařilo zamknout Pardubice v pásmu, brankáře Růžičku ale neohrozili a po nepřesné střele Hamrlíka vyhodil puk Jillson.
18:55
Domácí se bez větších potíží ubránili.
19:15
Zlínu chybí čstější a hlavně tvrdší střelba. Růžička opět jako bonbónek zabalil puk po lehkém nahození od modré do lapačky.
19:34
Vyloučen hráč Kubiš (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Přesilovku si zahrají Pardubice. Při vyloučení Kubiše fanoušci posměšně skandují: "Video, video..."
19:59
V první třetině už tuto přesilovku Pardubice nevyužijí.
20:00
První třetinu zakončil další náznak hromadné šarvátky před zlínskou brankou. Rozhodčí to ponechali bez vyloučení.
Zápas je zatím spíš než pohlednými hokejovými akcemi zajímavý jen tvrdými střety, množstvím šarvátek a góly, které si sudí museli naněkolikrát nechat posvětit u videa. Zlín působí podrážděně a zatím si prakticky nevypracoval čistou gólovou šanci.
20:01
20:01
Domácí budou ještě minutu a půl dohrávat přesilovku.
20:39
Pardubice zamkly soupeře, Píšova střela ale končí v lapačce Štůraly.
20:46
I Havíř z druhé strany pálil jen do gólmana.
21:34
Zlín se ubránil. V oslabení se navíc dostal do brejku, ale v poslední chvíli Lučkovi puk sklouzl z čepele.
23:13
Linhart (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Leška a Hamrlík
Stav zápasu Pardubice - Zlín 2:1

Leškův útok dobře napadal a dostal domácí pod tlak. V signalizované výhodě využil šestého hráče v poli, když Hamrlík nahodil téměř ztracený puk s tečí Lešky na zadní mantinel. Od něj se puk odrazil ke druhé tyčce, kam sjel volný Linhart a dopravil jej do odkryté branky.
25:00
Zlín je rázem lepším týmem. Drží puk a tlačí se dopředu. Další nahození od mantinelu teď prolétlo kolem branky Pardubic.
25:36
Hezká akce Koukala, jenž najel s pukem mezi kruhy, zasekl a z otočky nahrál přijíždějícímu Starému. Ten ale mířil jen do Štůraly.
26:14
Vyloučen hráč Čech (Zlín), 2 min. za podražení
Koukal si dojel pro faul, když po jeho forhendové kličce upadl přes hůl Čecha. Ten chtěl vypíchnout puk, místo toho odevzdaně míří na trestnou lavici.
27:06
Zámek Pardubic zatím hosté přežili. Po sérii pěkných nahrávek pálil Píša, Zohorna se už k dorážce nedostal, i když šťoural mezi Štůralovými betony.
27:33
Kolář (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Koukal
Stav zápasu Pardubice - Zlín 3:1

Pardubice využívají další přesilovku. Koukal vyhrál buly v útočném pásmu, Pivko výborně zablokoval vyjíždějícího Noska a tak měl obránce Kolář dost času na to najet si s pukem doprostřed pásma a švihem ho poslat za Štůralova záda.
29:40
Zlínští se snaží snížit, nadlouho se usadili v pásmu domácích. Z náporu ovšem vytěžili jen střelu Hamrlíka od modré.
30:19
Do brejku se prodíral Cetkovský, od pravého mantinelu se dostal až k brance, ale z úhlu už Štůralu nepřekonal.
11:01
Střela Starého od modré zápěstím letěla těsně vedle.
31:51
Pracovitý Pineault vybojoval pásmo, pak ale u mantinelu nevěděl co s pukem, takže jej jen lehce nahodil do Štůralovy lapačky.
32:47
Nosek získal ve středním pásmu puk, vjel do pásma, ale znovu předvedl to, co dnes trápí Zlín: slabé zakončení.
33:14
Po ojedinělé chybě domácí obrany se dostal do obrovské šance Balán. Chvíli byl sám před Růžičkou, ale ten mu nezbaštil bekhendovou kličku a puk vyrazil.
33:28
Do brejku najížděl Koukal, ale Mika ho pohlídal a jeho střelu srazil do ochranné sítě.
33:53
Hamrlík (Zlín) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Leška
Stav zápasu Pardubice - Zlín 3:2

Po zaváhání Růžičky Zlín nečekaně snadno snižuje. Leška vyhrál ve středním, pásmu buly doprava na Hamrlíka, ten jen přejel modrou a napálil puk do sítě.
34:06
Čech (Zlín) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Balán
Stav zápasu Pardubice - Zlín 3:3

Zlín vyrovnává během 13 vteřin z 1:3 na 3:3! Balán získal puk za brankou a naznačil, že ji objede. Místo toho ale chytře nahrál k bližší tyči Čechovi, jenž zblízka skóroval.
35:20
Rozjetý Zlín bude mít navíc přesilovku, při náporu hostů fauloval Pivko.
35:59
Hosté hrají přesilovku dobře, snaží se nahazovat puky na tečujícího Balaštíka. Růžička se zapotil, ale dvakrát puk chytil.
36:33
Obrovská šance hostů, Růžička teď zachránil Pardubice skvělým zákrokem proti střele i dvěma dorážkám Köhlera. Ten dostal křížnou přihrávku k tyčce, pardubický gólman mu znemožnil skórovat bleskovým rozklekem. Dorážky pak řešil ve stylu Haška: na zemi a bez hokejky.
37:20
Domácí se ubránili.
37:49
Koukal (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Píša a Starý
Stav zápasu Pardubice - Zlín 4:3

Pardubice znovu vedou. Píša dostal přihrávklu z rohu na modrou a tvrdě vypálil. Před brankou clonil Koukal a podařilo se mu puk šikovně tečovat, Štůrala neměl šanci.
38:56
Aktivní Cetkovský objížděl branku a z úhlu málem procpal puk skrz padajícího Štůralu. Poté se opět semlela menší strkanice se zlínskými beky.
39:32
Velmi dramatická druhá třetina se dohrává v poklidu ve středním pásmu.
39:42
Po nahození se ještě bude vhazovat před Štůralou.
39:58
Obránce Lučka jen vyčkává za zlínskou brankou na konec třetiny, o založení útoku se deset vteřin vůbec nepokusil.
40:00
Druhá třetina nabídla mnohem lepší hokej především díky Zlínu, jenž se sebral dvěma rychlými góly a Pardubicím je na rozdíl od první části důstojným soupeřem. Nadále se hraje hodně důrazný zápas, k tomu však přibyla lepší střelba a občas i pohledné kombinace nebo povedené přesilovky.
40:01
40:42
Ani jeden tým nemohl dobýt pásmo, tak to Cetkovský udělal jednoduše: nahodil přes dvě čáry na Štůralu a dojel puk.
41:14
Další strkanice, Lučka si cosi vysvětloval s dotírajícím Buchtelem. opět bez vyloučení.
42:07
Vyloučen hráč Pivko (Pardubice), 2 min. za podražení
Pivko míří potřetí v zápase na trestnou lavici, tentokrát za podražení soupeře za vlastní brankou.
42:41
Po pěkné kombinaci Zlína se zdálo, že se puk odrazil od zadní tyčky v brance. Sudí ale tentokrát s videorozhodčím situaci nekonzultují a ani Leška a spol. se to nesnaží iniciovat.
44:07
Pardubice se nakonec ubránily.
44:23
Zlín se dál snaží vyrovnat. Poté, co se puk odrazil od chumlu hráčů, chvíli ležel u opuštěné pravé tyčky pardubické branky. Tam na něj ale zlínští nedosáhli.
45:04
Zlín je teď jasně lepší. Po jeho tlaku střílel Míka od modré a Kubiš zblízka dorážel, ale v pádu přestřelil.
45:53
Po delší době přišel nápor první pardubické formace. Cetkovský ale střílel z úhlu a ránu Píši od modré Štůrala viděl a v pohodě puk chytil.
46:20
Noskovo nahození obloučkem se dostalo až k Čechovi, který dostrkal puk před branku. Nepovedlo se mu ho však zkrotit ani ideálně trefit.
47:15
V těchto fázích zápasu se hraje atraktivní hokej nahoru - dolů. Většinou má více ze hry Zlín, který se ze všech sil snaží vyrovnat.
48:22
Velmi pěkná akce Zlína: puk se po ose Leška, Balaštík dostal zadovkou až k z druhé vlny najíždějícímu Hamrlíkovi. Jeho tvrdou střelu Růžička tak tak vyrazil ramenem.
49:52
Domácí defenziva teď zmatkuje, Starý dokonce poslal puk na vlastního brankáře.
51:26
Zohorna šel se Somíkem ve dvou na jednoho, volil ale střelu. Ta se mu nepovedla, byla velmi slabá a mířila Štůralovi přímo do prsou.
52:09
Kousal pěkně obkroužil kolem Noska z pravého kruhu vystřelil. Štůrala si pomocí vyrážečky nadvakrát s pukem poradil.
53:01
Pardubice srovnaly krok a nyní jsou opět lepším týmem. Zohorna dostal po menším náporu puk do ideální pozice mezi kruhy, ale minul branku.
54:15
Ani jednomu z týmů se nedaří rozehrávka, akce Pardubic končí zakázaným uvolněním.
54:26
Koukala trefil ve středním pásmu čistě Míka, byl to klasický "strom".
55:26
Tlak Zlína opět síli, po náporu Leškova útoku se vytáhl Růžička.
55:34
A znovu Růžička. Tentokrát ve vzduchu stylem lovce motýlů lapil puk těsně před tím, než ho trefila hůl Balaštíka.
55:49
Zlín otevřel hru, všechny síly vrhá do útoku a to vytvořilo prostor pro brejk. Somík se řítal sám na branku, ale nic moc nevymyslel a jeho střelu Štůrala vyrkyl betonem.
57:00
Zlín mačká soupeře, Pardubicím se skoro minutu nedaří vyhodit. Nápor hostů ale končí místo před brankou jen v rozích.
57:21
Domácí se konečně osvobodili nahozením na Štůralu přes celé hřiště.
58:33
Další brejk Pardubic, do odkryté obrany si to namířil Somík a Cetkovským. Somík našel přihrávkou Cetkovského, jenž byl sám před brankou, ale skákavý puk netrefil ideálně a namířil ho jen do horní sítě za brankou.
58:48
Na ledě je první zlínský útok, ale dostal se s pukem do ofsajdu.
58:59
Štůrala je venku z branky, Zlín hraje power play.
59:31
Hosté mačkají pardubickou pětku v pásmu. Hamrlík nahodil od modré puk Růžičkovi do lapačky a trenér Venera si bere oddechový čas, aby dal oddechnout elitnímu Leškovu útoku.
59:32
Pokračuje power play Zlína, buly po pravici brankáře Růžičky vyhrál Leška.
59:40
Puk po ráně Linharta koční na zadí síťce pardubické branky, další vhazování na stejném místě.
59:53
Zohorna zablokoval puk na buly a cetkovský ho vyhodil na zakázané uivolnění, těsně vedle prázdné branky.
59:59
Další vyhraná buly Lešky, nahozený puk od modré se pak ale oddrazil od chumlu hráčů do rohu. Je rozhodnuto.
Pardubice vítězí a bodově se dotahují na první Vítkovice. Otázkou ale je, zda rozhodčí neobrali Zlín o vyrovnávací gól, kterého si ve 43. minutě nikdo nevšiml.
Podle vyjádření aktérů zápasu včetně Petra Lešky se při situaci ve 43. minutě jednalo nejspíš o tyčku, Pardubice tak vyhrály zaslouženě.

8. 3. 2022 17:20Zlín–Pardubice 0:3
23. 1. 2022 17:00Pardubice–Zlín 4:1
5. 12. 2021 15:30Zlín–Pardubice 1:4
5. 10. 2021 18:00Pardubice–Zlín 5:1
5. 2. 2021 17:00Zlín–Pardubice 1:3
28. 12. 2020 18:00Pardubice–Zlín 5:2
13. 11. 2020 17:30Zlín–Pardubice 3:2
27. 9. 2020 17:00Pardubice–Zlín 0:2