Příjemný sváteční den z Pardubic, kde dnes uvidíme utkání mezi domácím Dynamem a hostujícím Zlínem. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.
Zlínu se v posledních kolech daří. Formu potvrzuje hlavně na vlastním ledě, kde neprohrál od 22. listopadu. Ovšem body přivezli Ševci i zvenku, když naposledy uspěli v prodloužení v Mladé Boleslavi.
Naopak Dynamo se dál potácí na předposledním místě tabulky. Naposledy odjelo z prázdnou po východočeském derby, když padlo v Hradci Králové vysoko 1:5.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Petružálek (CZE) - Zíka (CZE), Barvíř (CZE)
Počet diváků: 7 381

Na poslední mač se Zlínem však Pardubičtí vzpomínají v dobrém. Na stadionu Luďka Čajky totiž vyhráli 5:4 po prodloužení, a to poté, co ještě půl minuty před koncem základní hrací doby zaostávali o dvě trefy.
Dnes budeme svědky jednoho velkého návratu. Do sestavy se vrací někdejší pardubický kanonýr Jan Starý, jehož zápasová pauza se kvůli zranění dolní končetiny protáhla na dlouhých 411 dní. Starý dnes figuruje ve čtvrté formaci.
Zlín v prosinci zapracoval na defenzivě. V šesti utkáních tohoto měsíce neinkasoval ani jednou více než třikrát. I díky tomu vyhrál pět z těchto šesti duelů.
Hosté díky svému výsledkovému vzestupu pošilhávají po desáté příčce, která by jim zajistila účast v předkole play-off. Momentálně jsou jedenáctí, ovšem pouze vinou horšího skóre oproti desáté Olomouci.
To Dynamu je desátá příčka zatím na hony vzdálená. Ze třinácté pozice zaostávají za vysněným cílem o osm bodů. Nechme se překvapit, zda dnes z této ztráty domácí něco umažou.
Pohled na sestavu Dynama prozrazuje, že v domácím kádru dnes neuvidíme útočníka první lajny Petra Hubáčka. Jeho místo na levém křídle zaujme Američan Nicholas Johnson.
0:00
1:07
Rolinek zabojoval za bránou Zlína. Zmocněný puk poslal na volného spoluhráče, kterému však střela nesedla.
1:27
Chytil (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Zlín 0:1

Hosté se radují z první trefy. Dorostenec chytil nastřelil puk, který se odrazil od mantinelu. Zlínský mladík si ho dojel a bekhendem ho nahodil na Růžičku, kterému kotouč propadl z úhlu až za záda.
16:28
Vyloučen hráč Sýkora (Pardubice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Dynamo hrálo dlouho dobu v šesti, takže si Zlín zahraje přesilovku.
4:16
Marušák obstřeloval bránu Dynama. Jeho poslední pokus vyrazil Růžička do ochranné sítě.
4:57
Zlín je v solidním tlaku. Matějíčkův pokus skončil opět v ochranné síti.
5:36
Zlín přesilovku nevyužil, ačkoliv i do jejího konce se tlačil za druhým gólem.
6:00
Redenbach ujížděl na Kašíka, ale ten jeho střelu vyrazil.
7:37
Vyloučen hráč Horák (Zlín), 2 min. za podražení
8:05
Sýkorova střela skončila mimo. Zlín se na chvíli osvobodil z vlastního pásma.
8:51
Další snahu Pardubic přerušuje hra vysokou holí.
9:19
Dynamo opět doplatilo na nepřesnost při kombinaci. Zlín se opět dostal i s pukem z obranného pásma.
9:38
Přesilovka Dynama neměla gólový efekt, takže se nám stav nezměnil.
11:13
Tomášek rozjel útočnou akci, ale zlínští beci ho o puk zavčas obrali.
12:32
Příliš hokejové krásy dnešní utkání zatím nenabídlo. Uvidíme, zda se to po reklamní pauze změní.
12:59
Mallet přejel útočnou modrou dříve než Redenbach s pukem, takže je z toho ofsajd.
13:42
Ovčačík nahazoval puk na Kašíka, před kterým se o teč pokoušel Panna. Zlínský brankář puk dokázal zkrotit.
15:13
Konečně pořádná závar Pardubic. Jejich druhá formace dlouho motala hlavy zlínských soků. Opakované příležitosti Rolinka k vyrovnání nevedly.
17:47
Po delší době si na puk sáhl i Růžička, jehož pozornost prověřil od modré Marušák.
18:25
Bukarts (Zlín) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Kubiš
Stav zápasu Pardubice - Zlín 0:2

Ve zlínském sektoru se opět točí šály nad hlavami. K radosti hostů přispěl Bukarts, který se nadvakrát prosadil, když zakončoval do odkryté brány.
19:31
Vyloučen hráč Schaus (Pardubice), 2 min. za podražení
19:51
Bukarts to znovu zkoušel z křídla. Růžička tentokrát zasáhl spolehlivě.
20:00
První třetina je za námi a s lepší náladou po ní odjíždějí do kabin hosté. Ti totiž vedou o dvě branky, o které se postaral mladík Chytil a pak i kanonýr Bukarts. První trefa šla na vrub gólmana Růžičky. U druhé neměl domácí gólman svůj díl viny.
20:00
20:40
Pokračuje zlínská přesilovka, ale zatím bez náznaku šance.
21:41
Střela Schause byla ztečována mimo ledovou plochu.
22:02
Tomášek se snažil vyslat do úniku Sýkoru, ale jeho přihrávka byla notně nepřesná a je z toho icing.
22:45
Nahodil hledal před bránou Klimentu, ale nedal mu přesnou přihrávku, takže z toho opět nic nebylo.
23:40
Redenbach měl blízko ke snížení, ale jeho skrytá střela skončilo mimo bránu Kašíka.
25:45
Vyloučen hráč Schaus (Pardubice), 2 min. za hákování
26:05
Leduc (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Klimenta
Stav zápasu Pardubice - Zlín 1:2

Dynamo se prosazuje ve čtyřech. Klimenta zabojoval v útočném pásmu o puk, která následně předložil najetému Leducovi. Ten ho napálil krásně nad Kašíkovo rameno.
28:13
Mallet mohl vyrovnat, ale jeho střelu zastavilo břevno.
28:48
Dynamo už hraje nějakou tu chvíli v pěti. Oslabení mu vyšlo tentokrát na výbornou. Zlín se ovšem tlačí dál do útoku.
29:40
Rolinek poslal puk raději pod lapačku Růžičky a zastavuje tak hru.
31:11
Vyloučen hráč Starý (Pardubice), 2 min. za hákování
Navrátilec do sestavy Jan Starý se jde posadit na trestnou lavici. Nedovoleně zastavil ve vlastním pásmu pronikajícího soupeře.
31:42
Dynamo je i v tomto oslabení poměrně aktivní.
32:10
Vyrovnání bylo neskutečně blízko. Znovu dobrou souhru Leduca a Klimenty zakončoval druhý jmenovaný. Kašík už byl překonaný, ovšem dorážku Klimenty směřující do volné brány zastavil jeden z beků.
34:00
Řezničkovo nahození skončilo ve výstroji Růžičky.
34:37
Nedbal vybojoval u mantinelu puk který poslal na Malleta. Tomu ovšem střela z první vůbec nesedla.
35:35
Zlínskou akci zastavuje ofsajd.
38:05
Dynamo je v tlaku.
38:44
Nápor končí až nyní, kdy Zlín vyhazuje na icing. Hosté toho mají viditelně dost, takže jejich trenéři berou oddechový čas.
38:46
Oba aktéři na buly do něho šli tak vehementně, až puk skončil mimo hrací plochu.
40:00
Nic podstatného už se nám do konce druhé třetiny nestalo. Druhou třetinu zvládli lépe domácí, kteří se prosadili ve vlastním oslabení zásluhou Leduca.
40:00
40:27
Rychlou kombinaci Dynama zakončoval Tomášek, ale při střele upadl, takže zakončení nedopadlo podle jeho představ
41:12
Nahodil znovu vyzkoušel pozornost Kašíka, ale ten se střelou švihem zaskočit nenechal.
41:29
Růžičkova lapačka zastavila střelu Okála.
42:05
A další zákrok domácího brankáře, který si poradil se střelou Kotvana od modré.
42:25
Střelu Sýkory zblokoval jeden z beků hostů mimo mantinely.
42:32
Posunutá brána Zlína, vhazovat se bude po levici Kašíka.
43:46
Chybu Ovčačíka napravil včasným návratem Klimenta.
44:11
Vyloučen hráč Veselý (Zlín), 2 min. za podražení
Veselý nedovoleně zastavil pronikajícího Tomáška a oslabuje své spoluhráče.
44:54
Dvakrát tvrdě pálil od modré Schaus, ale ani jednou jeho střela do brány Zlína nespadla.
45:22
Nahození Tomáška mířilo na Klimentu, který ho dobře tečoval, ale Kašík puk udržel.
45:54
Říčka zakončil přečíslení jen střelou do Růžičky.
46:19
Vyloučen hráč Žižka (Zlín), 2 min. za zdržování hry
Zlín jde opět do čtyř. Krátce po návratu Veselého putuje na trestnou lavici Žižka, který puk vyhodil bez přičinění protihráčů za mantinel.
46:22
Rolinek (Pardubice) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Sýkora a Redenbach
Stav zápasu Pardubice - Zlín 2:2

Krásná rána Rolinka, který od modré napálil puk pod horní tyč. Žižka si na trestné dlouho neposeděl.
48:30
Nahodil to zkusil z otočky, ale jeho střela dalším zásahem neskončila. Kašík zasáhl spolehlivě.
49:07
Dynamo je v posledních minutách aktivnější. Domácí touží dokonat obrat.
50:09
7381 diváků bylo svědkem ofsajdu Zlína.
50:49
Další přerušení hry, tentokrát kvůli puku v ochranné síti. Vhazovat se bude v pásmu Dynama.
51:11
Vlach otestoval pozornost Růžičky. Ten má puk pod lapačkou.
51:51
Žižka se prokličkoval přes dvojic bránících hráčů, kteří ho nakonec zastavili. Hostující bek skončil v bráně, která se vychýlila ze své pozice.
52:05
Redenbachova svižná rána po nahrávce Malleta prověřila pevnost Kašíkových betonů.
54:10
Střela Leduca od modré se zastavila o Klimentu.
55:30
Ondráčkova svižná střela byla hodně nebezpečná a prolétla kousek pravé tyče domácí brány.
56:21
Ovčačík dobruslil puk a hned ho vypálil na Kašíka, jehož lapačka se vyznamenala.
56:55
Redenbach v dobré pozici pálil mimo. Dynamu v závěru stupňuje tlak.
57:28
Tomášek se ocitl sám před Kašíkem, ale byl moc blízko, a tak nezakončil úplně ideálně.
59:00
Tomášek hledal Sýkoru, ale akci uťala nepřesná přihrávka. Na druhé straně to zkoušel Říčka, ale Růžička puk ukryl ve výstroji.
60:00
60:00
60:50
K dorážce se dostal Ondráček, ale Růžička si s menšími obtížemi poradil.
61:28
Johnson zakončil přečíslení hodně nepřesnou střelou.
62:09
Okál vybídl ke skórování Říčko, ale tento tísněný borec mířil vedle.
62:54
Po střele Redenbacha cinklo břevno!
63:35
Po nahrávce Sýkory pálil Rolinek, ale mířil opět vedle.
64:03
Tomášek (Pardubice) vstřelil branku (11. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Zlín 3:2

Tomášek ukončuje dnešní mač přesnou střelou.
Děkujeme za sledování textového přenosu a s konstatováním, že Dynamo dokázalo opět otočit vývoj na konečných 3:2 se s Vámi loučíme. Hezký zbytek večera.

8. 3. 2022 17:20Zlín–Pardubice 0:3
23. 1. 2022 17:00Pardubice–Zlín 4:1
5. 12. 2021 15:30Zlín–Pardubice 1:4
5. 10. 2021 18:00Pardubice–Zlín 5:1
5. 2. 2021 17:00Zlín–Pardubice 1:3
28. 12. 2020 18:00Pardubice–Zlín 5:2
13. 11. 2020 17:30Zlín–Pardubice 3:2
27. 9. 2020 17:00Pardubice–Zlín 0:2