V prvním náznaku šance byl Svoboda, ale zblízka neuspěl.
Domácí mají hned po pár vteřinách možnost přesilové hry.

Rozhodčí: Horák (CZE), Pešina (CZE) - Barvíř (CZE), Skopal (CZE)
Počet diváků: 6 844

1:19
Nahodil (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 1:0

Dynamo se ujímá bleskurychlého vedení, které se zrodilo po fatálním kiksu Ritticha. Boleslavský gólman nahrál zpoza brány zpět před svoji prázdnou klec přímo na hůl Nahodila. Pro něho už to byla snadná práce.
3:21
Boleslav se snaží o odpověď. Domácí obrana pracuje pozorně. Jarůškovo nahození z velké dálky Mawella v bráně Pardubic neohrozilo.
3:30
Bekhendový pokus Látala byl o něco jedovatější, ale nula na domácí straně svítí stále.
4:46
Přerušuje se z důvodu ofsajdu domácích.
5:28
Vyloučen hráč Musil (Ml. Boleslav), 2 min. za hákování
5:44
Tybor (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Moučka a Štajnoch
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 2:0

Šály se točí radostí fandů Dynama podruhé. Po ráně od modré, kterou odnesl nepříjemným zásahem Pabiška, se puk dostal k Tyborovi, který bekhendem po ledě zvyšuje na rozdíl dvou gólů.
5:56
Úspěšný střelec je vyvoláván ochozy, které jsou dnes řádně prořídlé.
6:42
Tybor málem využil zaváhání boleslavského zadáka. Slovenský rychlík při nájezdu hledal Svobodu, ale k němu se puk nakonec nedostal.
7:15
Vyloučen hráč Robar (Ml. Boleslav), 2 min. za držení hole
7:37
Nahodil (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Poulíček a Rolinek
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 3:0

Fantastické! Jinak nelze nazvat dnešní představení Dynama v přesilovkách. Z dorážky před bránou se podruhé prosazuje navrátilec do sestavy Lukáš Nahodil.
7:37
Hostující trenéři na výtečný vstup Pardubic do utkání reagují už v 8. minutě oddechovým časem.
7:37
9:40
Maxweel lehce hazardoval s rozehráním puku, ale nakonec se dvojice napadajících hostů zbavil.
10:12
Po další šanci Dynama se hra přerušuje z důvodu icingu Boleslavi.
10:50
Musil se hezky proháčkoval přes duo pardubických bekl, ale před zakončením byl vytlačen mimo střelecký úhel.
11:40
Rolinek se na modré zmocnil puku, následně obkroužil bránu, ale Rittich měl všechny skuliny u tyče pokryté.
12:14
Před očistnou kůrou ledové plochy měl blízko ke snížení Pacovský, ale Maxwell své spoluhráče v červenobílém podržel.
12:50
Bárta vyslal nabídku na pardubickou bránu, před kterou puk tečoval Urban. Kotouč se však zvedl až příliš vysoko a skončil v síti za bránou.
13:55
Mohlo to být 4:0. Střelu mladíka Nedbala tečoval šikovně Redenbach. Puk po teči kanadského útočníka zacinkal o tyč.
16:54
Ďuračův pokus se ani nedal nazvat střelou. Po odrazu od domácího beka se puk k Maxwellovi stova doklouzal.
15:30
Po rychlém ťukecu v útočném pásmu Pardubic zakončoval Havlík jen do Pacovského.
18:43
Boleslav je směrem vpřed bezzubá. Nyní to dokumentuje postavením mimo hru.
19:30
Nahodil je při chuti, ale jeho přihrávka zpoza brány správného adresáta nenašla.
20:00
První třetina je za námi a z pohledu Dynama šlo o třetinu snů. Tři přesilovkové direkty zatím určily jasný ráz utkání.
Trenérské duo Pardubic Král-Zadina si musí libovat. Jejich soubor si za první dvacetiminutovku zaslouží pochvalu. Hostující kouč Výborný bude v kabině nejspíše o něco hlasitější. Jeho svěřenci totiž v Tipsport areně téměř nic nepředvedli.
20:00
20:52
Boleslav se s krajně nepříznivým stavem nehodlá smířit a dere se do brány. Aktivní byl Jarůšek, ale zblízka se neprosadil.
21:23
Vyloučen hráč Ščotka (Pardubice), 2 min. za podražení
Hosté si zahrají první přesilovku. Uvidíme, zda si v ní budou vést stejně úspěšně jako domácí výběr.
22:32
Po levém křídle se prodíral rychlá Látal, ale zakončil jen do Maxwella.
22:42
Boleslav se o možný tlak zatím připravuje kvůli prohraným vhazováním v útočném pásmu.
23:20
Pacovský chtěl přišpendlit jednoho z domácích hráčů. Ten před ním mrštně zrychlil, a tak se hostující útočník spíše rozplácnul o mantinel.
25:04
Tybor mohl přidat svůj druhý gól, ale závar první domácí formace čtvrtým kouskem za Rittichem neskončil.
26:09
Látal ujížděl spolu s Trončinksým na jediného beka Dynama. Pasem do jeho hokejky nadějnou akci pohřbil.
26:09
Vyloučen hráč Trončinský (Ml. Boleslav), 2 min. za sekání
Trončinský navíc následně jde pykat za sekání.
26:31
Moučka v brankovišti=hra do středního pásma.
27:25
Dělovka Štajnocha míjí těsně bránu hostů.
28:15
Tato přesilovka zůstala nevyužita a Boleslav už je kompletní.
29:30
Trončinský napálil jen masku Maxwella. Rozhodčí však nepřerušují.
30:05
Pabiška (Ml. Boleslav) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Voráček a Jarůšek
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 3:1

V polovině zápasu je tu snížení, o které se po sérii odrazů v domácím pásmu postaral Lukáš Pabiška.
30:55
Vyloučen hráč Urban T. (Ml. Boleslav), 2 min. za nedovolené bránění
Rozjezd Boleslavi zastavuje faulem Urban.
31:25
Nicméně i v oslabení hosté zahrozili, konkrétně Žejdl, který na sebe vzal zakončení při přečíslení dvou na jednoho.
31:36
Přesilovka je zatím krajně nepovedená. Po icingu se vhazuje před Maxwellem.
32:19
Vyloučen hráč Svoboda (Pardubice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Síly na ledové ploše jsou srovnány. Čároví rozhodčí načapal domácí soubor v šesti.
33:02
Kučný se za boleslavskou bránou pustil do Poulíčka, který se ale prát nechtěl. Žádné tresty tedy nepadly.
33:52
Bárta chtěl přihrát na modrou. Po teči domácího beka končí puk pod lapačkou Maxwella.
34:30
Nebezpečně teď tečoval kotouč Pabiška. Puk se snášel obloučkem na bránu Pardubic, tu ale ke štěstí Dynama minul.
36:01
Vyloučen hráč Látal (Ml. Boleslav), 5+20 min. za faul kolenem
Látal nevybíravým způsobem sejmul u pardubické brány Tybora a dostává vyšší trest za faul kolenem.
36:14
Redenbach našel před bránou Nahodila, která pálil jen do připraveného Ritticha.
36:54
Žejdl neustál souboj s Nahodilem a při pádu srazil do pardubické brány jejího strážce Maxwella.
37:31
Hra se rychle přelila na druhou stranu kluziště a vhazuje se po pravici Ritticha.
37:53
Svoboda se rychle zorientoval v útočném pásmu. Střelu ale nasměroval příliš vysoko.
38:10
Vyloučen hráč Redenbach (Pardubice), 2 min. za podražení
Redenbach na obranné modré podrazil Žejdla a počet hráčů na ledě se vyrovná.
39:10
Pacovský se zbavil pardubických obránců, posléze mířil jen do Maxwella.
39:55
Vyloučen hráč Bárta (Ml. Boleslav), 2 min. za hru vysokou holí
Bárta trefil Nahodila do obličeje a jde obsadit místo, na kterém hokejisté nesedí rádi.
39:55
Krátce před faulem byla k vidění velká šance Pardubic. Rolinek z blízka nasměroval puk jen do pravé tyče.
40:00
Druhá třetina je minulostí. Viděli jsme v ní jedinou branku, o kterou se postaral pohotový Pabiška. Stav je pro hosty hratelný, takže jsme zvědaví, zda se ještě dočkáme dramatické zápletky.
Podstatnou zprávou je, že třetí třetina začne za početního stavu 4 na 3. Ten se však změní po devíti vteřinách v přesilovku Pardubic 5 na 3. Na přetavení výhody ve čtvrtý gól v síti Ritticha bude mít poté Dynamo téměř minutu.
Boleslavští už krouží po ledě. V kabině se dlouho nezdrželi. Do začátku třetí třetiny zbývají ještě téměř tři minuty.
40:00
40:15
Už se hraje pět na tři.
40:54
Redenbach (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Štajnoch a Čáslava
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 4:1

Góóól číslo pět je tu. Ještě ve dvojnásobné přesilovce se prosazuje z dorážky Redenbach, k němuž se odrazil puk od zadního mantinelu postřele Štajnocha. Ležící Rittich neměl nárok.
41:47
Po delší době si na puk sáhl i Maxwell. Navštívenka Hrušky od mantinelu ale byla pouze propagační, nežli nebezpečná.
42:21
Výborný mohl redukovat stav. Po úniku mířil sám na Maxwella, ale puk po bekhendovém blafáku za brankovou čáru nedostal.
42:21
Vyloučen hráč Štajnoch (Pardubice), 2 min. za hrubost
43:10
Štajnoch vyhozením osvobozuje Pardubice.
43:49
Maxwell má na kontě další zákrok. Diváci ho za něho odměňují potleskem.
44:27
Štajnoch (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Nahodil a Maxwell
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 5:1

Domácí fanoušci volali po "bůru" a je tady. Na navrátilce z trestné lavice Štajnocha obrana Boleslavi zapomněla a pardubický bek mazal sám na Ritticha. Únik zakončil přesnou střelou mezi betony. Je pravda, že puk se do brány klouzal hodně pomalu.
44:27
Vyloučen hráč Štajnoch (Pardubice), 2 min. za sekání
Při gólové akci se Štajnoch dopustil záhadným způsobem dalšího prohřešku a zase si jde sednout za katr. Rozhodčí šťastného střelce trestají za sekání do Ritticha.
47:10
Hosté přesilovku nevyužili a na ledě už je opět plný počet aktérů.
47:47
Tohle už bude Boleslav stahovat těžko. Zdá se, že spokojenější dnes bude drtivá většina z celkem 6844 diváků, kteří si našli cestu na toto utkání.
48:45
Puk je mimo mantinely u boleslavské střídačky. Vhazuje se v pásmu "Bolky".
49:07
Bárta pálil pohotově, jenže Maxwellova lapačka byla ještě hbitější a nadvakrát puk zkrotila.
50:07
Pabiška chtěl ještě před středovou čárou převzít puk a vyrazit do úniku. Černý kus gumy však nezpracoval ideálně. Ten mu ujel a píská se zakázané uvolnění.
50:48
Diváci tleskají a mají důvod. Ten se jmenuje další úspěšný zásah Maxwella.
51:03
Hodně blízko druhému gólu Boleslavi byl Pacovský, ale trefil do masky jen výtečně se přemisťujícího Maxwella.
51:03
Vyloučen hráč Bokroš (Pardubice), 2+2 min. za držení protihráče
Výbušný temperament následně ukázal při strkanici s Lencem Bokroš, což se nezdálo hlavnímu rozhodčímu.
51:03
Vyloučen hráč Lenc (Ml. Boleslav), 2 min. za hrubost
Lenc se jen bránil a z potyčky si odnáší "jen" dvě minuty, zatímco jeho sok si přibalil ještě další dvouminutovou porci navrch za sekání.
53:14
Přesilovka byla rychlá a z pohledu Dynama kvalitně ubráněná.
54:03
Pardubický kotel nyní spustil jeden ze svých popěvků, v němž se zpívá o tom, jak si Pardubáci jdou pro tři body. A ty jsou pro Dynamo vskutku blízko. Byl by to teprve čtvrtý triumf v sezoně a vůbec první pro nové trenérské duo Král-Zadina.
54:48
Pacovský zůstává po souboji s jedním z domácích hráčů klečet v pardubickém pásmu a rozhodčí raději hru přerušuje.
54:55
Vyloučen hráč Výborný (Ml. Boleslav), 2 min. za nedovolená výstroj
K boxu trestoměřičů se vydává i
55:30
Vyloučen hráč Redenbach (Pardubice), 2 min. za sekání
56:44
Za permanentního potlesku pardubických fandů se duel pomalu dohrává.
58:21
Moučka předvedl hezké sólo. Zakončil ho střelou do Ritticha.
59:15
Voráček trefil od modré břevno.
59:40
Arénou se rozléhá pokřik Hoši děkujem a fanoušci aplaudují Dynamu vstoje.
Na ledě přistávají perníčky. Sladká pochutina se letos zatím na ploše objevila jen ve dvou případech. Nyní se tak děje potřetí a zaslouženě.
Domácí si šli po výhru od začátku utkání. Nástup měli vskutku drtivý, když se třikrát prosadili v přesilovce.
Kotel nyní skanduje jméno gólmana Maxwella, který ho odměnil hbitou rybičkou. Dynamo si tři body odnáší poté, co se konečně dokázalo střelecky výrazněji prosadit. Pět zásahů do sítě hostů dostali Pardubičtí poprvé v sezoně.
Od nás je to pro dnešek všechno. S informací, že se již dost odstrojení hráči Dynama vrací slavit výhru 5:1 zpět na led, se s vámi z Pardubic loučíme. Hezký zbytek večera a někdy příště se na vás opět těšíme.

29. 1. 2023 17:30Ml. Boleslav–Pardubice 3:5
22. 12. 2022 18:00Pardubice–Ml. Boleslav 2:1
1. 11. 2022 17:30Ml. Boleslav–Pardubice 0:1
25. 9. 2022 18:00Pardubice–Ml. Boleslav 2:3
30. 1. 2022 17:00Pardubice–Ml. Boleslav 0:4
12. 12. 2021 16:00Ml. Boleslav–Pardubice 2:4
24. 10. 2021 17:00Pardubice–Ml. Boleslav 4:3
12. 9. 2021 16:00Ml. Boleslav–Pardubice 3:4