Vítejte u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny, kde dnes bude domácí Dynamo hostit Mladou Boleslav.
Pro hlavního kouče Pardubic Radima Rulíka půjde o první ostrý zápas proti svému bývalému zaměstnavateli, v přípravě Dynamo Boleslavi dvakrát podlehlo, jednou 0:1 a podruhé pak 1:2 po nájezdech.
V brance domácích bude znovu stát Roman Will, který naposledy v Plzni (výhra Pardubic 4:1) předvedl první výraznější výkon sezony. Dominik Frodl, kolem nějž se spekuluje o přesunu do Litvínova, začíná opět jen na střídačce.

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Šír (CZE) - Lederer (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 8 547

Dynamo je v letošní sezoně zatím neporažené a patří mu se sedmi body průběžná pátá příčka, Boleslav je však hned za ním a má jen o bod méně. V posledním kole porazila doma Budějovice 5:1.
0:00
0:47
První střelu zápasu si připravil domácí Tomáš Hyka, ale Krošelj ji v pohodě vyrazil do rohu.
1:08
1:53
Hra je zpočátku hodně rozkouskovaná, rozhodčí píská ofsajd Boleslavi.
2:26
Pro změnu zakázané uvolnění hostů.
2:35
Dvořák zkoušel v útočném pásmu napálit odražený puk, ten ale neprošel přes beka.
2:46
Daleko nebezpečnější však už byla Hykova střela z otočky v mezikruží, trefil ale pouze připraveného brankáře Boleslavi!
4:43
Roman Will vyrazil betonem puk přímo na hůl Davida Šťastného, který měl dobrou pozici, ale vůbec netrefil branku!
5:28
Z pravého křídla to zkoušel rozjetý Koffer, ale Krošelj puk zkrotil na své výstroji.
6:14
Hyka (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Zohorna a Čerešňák
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 1:0

Peter Čerešňák dobře udržel útočné pásmo pro Dynamo, našel za brankou Tomáše Zohornu, který ještě na pravém kruhu vybídl Tomáše Hyku, a ten z první otevírá skóre dnešního zápasu!
7:12
Dynamo dostalo chuť a drží útočné pásmo, další střela ale zatím nepřišla.
9:55
Říčka dostal dobře puk do jízdy ve středním pásmu, ale kličkou na beka si nepřišel.
10:30
Na levém kruhu pro vhazování zkusil zápěstím vystřelit Tomáš Šmerha, ale netrefil branku.
11:26
Od modré se prezentoval také Ondřej Najman, Will ale nechal vyniknout svůj beton.
12:54
Krošelj ukryl do lapačky střelu Jana Košťálka z první od mantinelu.
13:25
Hrádek zkusil nahodit puk přes několik hráčů, ale Krošelj jej ukryl do lapačky.
15:08
Dobrou možnost vyrovnat měl Róbert Lantoši, který si bekhendem navedl puk až před Willa, trefil jej však přímo do hrudi!
16:37
Tomáš Fořt mohl jet do samostatného úniku, ale na poslední chvíli mu puk přeskočil hokejku!
16:59
V útočném pásmu pak chvíli úřadovala první pětka Dynama, Krošelj musel vytáhnout jeden zákrok.
18:07
Ukrytou střelu přes obránce si připravil Lantoši, ale Will má další zákrok.
18:36
Pláněk (Ml. Boleslav) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Šťastný
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 1:1

Necelou minutu a půl před koncem prvního dějství se Boleslavi daří srovnat na 1:1! Na modré čáře si na důraznou střelu z první počíhal Martin Pláněk a puk nakonec doskákal až do pardubické sítě!
19:14
19:22
Po další Pláňkově ráně zvoní tyč!
19:35
Vyloučen hráč Pláněk (Ml. Boleslav), 2 min. za krosček
V samém závěru prvního dějství si Dynamo ještě zahraje přesilovku. Úřadoval znovu Martin Pláněk, jenž dostává dvě minuty za krosček.
20:00
Dynamo se hned usadilo v útočném pásmu, ale výrazněji branku Krošelje neohrozila. Platí tedy stav 1:1, když se o góly postarali Tomáš Hyka a Martin Pláněk. Do druhé části Dynamo vstoupí přesilovkou.
20:00
20:42
Radil zkusil pálit z první, ale zlomil hůl.
21:24
Říčka na křídle taktéž z první branku netrefil.
22:36
Střelu Davida Šťastného Will vyrazil do rohu.
22:57
Vyloučen hráč Poulíček (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
První přesilovku si vyzkouší také Mladá Boleslav. Kapitán Dynama Patrik Poulíček inkasuje dvě minuty za držení.
23:10
Kantner (Ml. Boleslav) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Najman
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 1:2

Po vhazování v útočném pásmu Boleslavi se puku zmocnil Matyáš Kantner, prokličkoval se až před Willa a prudkou střelou zápěstím mu nedal žádnou šanci!
23:37
Puk odražený od zadního mantinelu napálil Robert Kousal, ale Krošelj jeho pokus vyrazil.
24:48
Při rychlém protiútoku Dynama zavezl puk do útočného pásma Matej Paulovič, který hledal ve druhé vlně Ondřeje Válu, jeho příklep ale přes Krošelje neprošel.
25:47
Boleslav viditelně přidala na tempu a dělá Dynamu problémy.
26:37
Utnout je mohl Tomáš Hyka, který obkroužil bránu, ale vypálil jen do tyče!
28:57
Boleslav je aktuálně jasně lepším týmem, Will ale v konečném důsledku příliš práce nemá.
30:51
Dynamo pouze vyhazuje puky z vlastní třetiny.
31:41
Z velkého úhlu zkoušel střílet Tomáš Hyka, ale bez nároku.
31:57
Mladou Boleslav zastavuje ofsajd.
32:12
Vyloučen hráč Lantoši (Ml. Boleslav), 2 min. za držení protihráče
Druhá přesilovka pro Dynamo, Róbert Lantoši inkasuje dvě minuty za držení.
33:10
Dynamo kombinovalo v pásmu a z první pálil Hyka, Krošelj ale jeho pokus v pohodě vyrazil a Boleslav vyhazuje.
33:57
Ciencialovi puk přeskočil hokejku a Dynamo je znovu venku z pásma.
34:22
Už při vyrovnaném počtu hráčů byl úplně sám před Krošeljem Robert Říčka, ale trefil pouze boleslavského gólmana!
36:16
Dynamo vydolovalo puk u mantinelu a ke střele se dostal Filip Koffer, Krošelj ji ale vyrazil.
36:51
Vyloučen hráč Dvořák (Pardubice), 2 min. za podražení
Boleslav dostane nabídku další přesilovky. Tomáš Dvořák putuje na trestnou lavici na dvě minuty za podrážení.
37:31
Dynamo již podruhé v krátkém čase dostává puk ven ze třetiny.
38:24
Trochu prostoru dostal Tomáš Šmerha, který okamžitě pálil, ale neprocedil puk přes clonu bránících hráčů.
39:49
Tomáš Dvořák pálil od modré, ale trefil pouze bránícího Jeřábka.
40:00
Boleslav byla ve druhé fázi hry jasně lepším týmem, z čehož vytěžila vedoucí branku. Z kraje třetiny se o ni během přesilovky postaral Matyáš Kantner.
40:00
40:45
Hyka posílal puk před úplně prázdnou branku Boleslavi, ale přihrávku nikdo z jeho spoluhráčů nereflektoval.
41:35
Dynamo je od začátku třetiny hodně aktivní v útočném pásmu, Říčka trefil pouze beton Krošelje.
42:29
45:37
Hodně prostoru se otevřelo před Tomášem Dvořákem, který ale příliš dlouho váhal a nakonec vystřelil na lapačku. Dorážet se ještě pokoušel Kousal, ale neuspěl.
47:13
Hrádek zkoušel nahazovat od modré, ale Krošelj má puk v lapačce.
47:42
Zohorna střelou mezi beky netrefil branku.
48:37
Boleslav v pěti lidech stráží střední pásmo.
48:52
Dynamo zastavuje ofsajd.
50:23
Ofsajd také na straně Boleslavi.
51:04
Na pravém křídle byl rozjetý Tomáš Hyka, ale za Krošelje puk neprotlačil.
53:27
Urban vypálil z úhlu a Krošelj vyrazil puk pouze před sebe, nikdo ale mezi kruhy nečíhal na dorážku.
54:14
Dynamo se tlačí dopředu, ale pod tlakem se mu příliš nedaří v kombinaci.
54:58
Ofsajd Pardubic.
55:34
Boleslav skvělým pohybem napadá pardubickou rozehrávku a domácí jsou snad poprvé v sezoně až na výjimky první pětky bezradní.
56:07
Prudká Radilova střela z křídla proletěla kolem Krošelje.
56:25
Krošelj sbírá další nahození od modré a potvrzuje jistý výkon.
56:45
Krošelj vyráží do ochranné sítě střelu z velkého úhlu.
56:52
Musil 11 (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Čerešňák a Cienciala
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 2:2

Trpělivost se ale nakonec domácím přece jen vyplatila! Od modré čáry puk nahodil Peter Čerešňák a s velkým štěstím ji za Krošelje ve výskoku protečoval Adam Musil!
57:38
Zakázané uvolnění Pardubic.
58:54
Chybu v domácí rozehrávce málem potrestal Tomáš Fořt, který stál volný v mezikruží, ale netrefil branku!
60:00
Základní hrací doba končí, Dynamo nakonec navzdory průběhu vyválčilo remízu, kterou tři minuty před koncem šťastnou tečí zařídil Tomáš Zohorna. Za dvě minuty začne prodloužení.
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 8 547 lidí.
60:00
60:32
Šťastný (Ml. Boleslav) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 2:3

Dva body nakonec z Pardubic odveze Mladá Boleslav! V útočném pásmu Dynama u mantinelu upadl Lukáš Radil, čehož využil David Šťastný, ujel do samostatného úniku a prostřelil Willa mezi betony!
Prodloužení tak skončilo hned po půl minutě po zaváhání Lukáše Radila. Z Pardubic vám pěkný zbytek víkendu přeje Marek Votke.

29. 1. 2023 17:30Ml. Boleslav–Pardubice 3:5
22. 12. 2022 18:00Pardubice–Ml. Boleslav 2:1
1. 11. 2022 17:30Ml. Boleslav–Pardubice 0:1
25. 9. 2022 18:00Pardubice–Ml. Boleslav 2:3
30. 1. 2022 17:00Pardubice–Ml. Boleslav 0:4
12. 12. 2021 16:00Ml. Boleslav–Pardubice 2:4
24. 10. 2021 17:00Pardubice–Ml. Boleslav 4:3
12. 9. 2021 16:00Ml. Boleslav–Pardubice 3:4