Pardubice se chystají na souboj dvou tradičně ofenzivně laděných týmů. V utkání s Třincem vždy padalo hodně branek.
To ovšem pro to dnešní nemusí platit. Kouč Jandač ordinuje Pardubicím defenzivní styl a tak se Východočeši v této sezoně mohou pochlubit pro ně nezvyklým nejmenším počtem inkasovaných branek.
Na kontě nastřílených gólů jsou však Pardubice nezvykle nejhorším týmem celé extraligy. Byť mají na ostatní ještě dva zápasy k dobru, je produktivita velkým problémem. Obhájce titulu nedává góly ani doma, kde vyhrál před více než měsícem. Od té doby má na kontě pět domácích porážek.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Minář (CZE), Šír (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)

Nástup obou týmů na led sledují na pardubické poměry lehce prořídlé tribuny. Diváci však stále přicházejí, současná návštěva se dá odhadnout na šest tisíc fanoušků.
0:01
Utkání začalo.
0:35
Zápas začal zostra, oba brankáři mají napilno. Svoboda nejdřív řešil střelu Poláka z otočky, Hamerlík pak v brejku domácích vyrazil střelu Strarého.
1:12
Třinečtí jeli po ztrátě puku domácích ve středním pásmu tři na jednoho, ale Kohn nevyřešil sitauci dobře. Lehkým nahozením jen otestoval pozornost Svobody, který dnes dostal přednost před prvním gólmanem Růžičkou.
2:27
Pardubice mají potíže se sladněním pohybu při založení útoku. Rozehrávající Jilsson se tak dostal do tísně a nahodil puk po mantinelu až na zakázané uvolnění.
3:09
Bonk prosšel přes dva hráče do rohu a nabil na modrou Polákovi. S jeho nepříliš prudkou střelou si Svoboda poradil.
3:52
První útok Pardubic se dral do protiútoku. Koukal od modré poslal střílený pas před branku, tam ho ale nikdo netečoval a puk skončil v rohu.
4:21
Květoň (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Peterek a Vágner
Stav zápasu Pardubice - Třinec 0:1

Už první akce Peterka s Květoněm si říkala o gól, Květoň ale těsně na puk nedosáhl. Pak se však hosté usadili v pásmu, nahodili puk před Svobodu, ten jen vyrazil. Peterek přiťukl puk Květoňovi, jenž ho poslal do prázdné branky.
5:27
Třinečtí hrají s lehkostí, která zatím domácím na hokejkách chybí. Pardubice se tlačí dopředu, ale jejich akce jsou křečovité.
6:18
Kolář (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Koukal a Starý
Stav zápasu Pardubice - Třinec 1:1

Koukalova řada se natlačila před branku, kde vytvořila velký tlak. Dvě střely se zablokovali třinečtí beci, ale pak se Koukal dobře zorientoval a přihrál na pravý kruh Kolářovi, jenž prostřelil rozhozeného Hamerlíka.
7:07
Pardubičtí po gólu ožili, nepustí Třinec z pásma. Po téměř minutovém náporu se puk dostal na modrou ke Kočímu, který málem prostřelil cloněného Hamerlíka.
7:16
Po delší době zasahoval Svoboda, třetí Polákovu střelu v zápase chytil v pohodě do lapačky.
7:38
Pineault ujížděl obránci po pravém křídle, ale jeho střela od mantinelu letěla z příliš ostrého úhlu. Hamerlík puk vyrazil a k dorážce se domácí nedostali.
8:56
Třinec byl pod tlakem, ale bleskově se z něj vymanil a po křížném pasu jel jeden na jednoho Květoň. Zatáhl puk mezi kruhy a vypálil, Svoboda vyrazil a poradil si i s dorážkou, při níž už měl útočník puk na dlouhou hůl.
10:30
Pardubice měly velký tlak, Nakládalova střela od modré se odrazila od boční konstrukce. Třinec pak raději vyhodil puk na zakázané uvolnění.
11:57
Špirko se dopustil velké chyby, když namazal ve středním pásmu křížnou nahrávkou Kohnovi, jenž najížděl o odkryté obrany. Jeho střelu však vyřešil Svoboda.
12:39
Domácí se hodně zlobí. Vytvořili tlak před Hamerlíkem, ten byl rozhozený. Ve chvíli, kdy puk vypadl z chumlu těl vedle branky, však sudí hru přerušili, protože ho ztratili z dohledu.
13:02
Koukal (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Starý
Stav zápasu Pardubice - Třinec 2:1

Po bleskové akci Pardubice vedou. Koukal dostal puk na modrou od Starého, najížděl zleva na branku a rychlým švihem prostřelil Hamerlíka mezi betony.
14:00
Somík si přehazoval puk na bekhend, přitom přepadl přes hokejku jednoho z hostů. Sudí však zapískali jen ofsajd, publikum se zlobí.
14:45
Pardubice hrají opět ofenzivní hru, která se divákům líbí. Výborným napadáním vyforčekoval Somík puk a domácí pak měli dlouhý tlak. Klíčovou přihrávku však zablokovali třinečtí útočníci.
16:02
Po rychlé sérii přihrávek najížděl do pásma s pukem Starý, jeho střelu přes obránce však Hamerlík bez potíží vyrazil.
16:20
Další povedená kombinace Pardubic končí střelou Kočího ze slibné pozice nad branku.
16:48
Po delší době zahrozil Třinec. Polák se za brankou zbavil obránce a přihrával křížně přes brankoviště. Květoň však na puk nedosáhl.
17:11
Somík (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Nakládal a Špirko
Stav zápasu Pardubice - Třinec 3:1

Pardubicím se vyplatilo velmi dobré napadání. Puk se dostal k Nakládalovi, jenž ho posunul lépe postavenému Somíkovi. Ten bombou od modré bez přípravy prostřelil přesouvajícího se Hamerlíka.
17:49
Zíb prošel přes dvě pásma a otestoval lapačku Svobody.
18:11
Na druhé straně se dostal do dobré střelecké pozice Bartek, z pravého kruhu však trefil jen Hamerlíka, jenž se bleskově přesunul k levé tyčce.
18:53
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Zohronovi u vlastní branky vyletěla hůl příliš vysoko, navíc soupeře složil na led. Třinec má šanci snížit v přesilovce.
19:30
Mezei čistým hitem sestřelil na modré McGregora, Třinec se k zámku v pásmu nedostal.
20:00
Skončila první třetina.
Nakonec velmi slušně zaplněná hala hostí velmi dobrý zápas, plný pohledných akcí a kombinačního hokeje s velkým nasazením.
Svoboda zasahoval patnáctkrát, Hamerlík dvanáctkrát. Často ovšem čelil velmi nebezezpečnému tlaku několika hráčů do branky. Díky tomu Pardubice dělají v útoku hostům velké problémy.
20:01
Začala druhá třetina.
20:53
Ve zbytku přesilovky se Třinec k ničemu nedostal, Pardubice jsou kompletní. V brance hostů se vystřídali brankáři, od druhé třetiny chytá místo Hamerlíka Vojtek.
21:22
Vyloučen hráč Hrabal (Třinec), 2 min. za nedovolené bránění
První přesilovku si zahrají Pardubice.
23:22
I Třinec se ubránil. Vojtek čelil třem střelám, žádná však nebyla nebezpečná.
24:14
Vyloučen hráč Mezei (Pardubice), 2 min. za pád pod nohy
Sudí dost přísně vyloučili Mezeie, přes kterého přepadl pronikající obránce Zíb.
26:14
Pardubice se ubránily. Dvě třinecké střely letěly nad branku, ve druhé minutě přesilovky stačilo domácím zachytávat nepřesné přihrávky soupeře a vyhazovat puky.
26:46
Varaďa srazil na modré Nakládala, ten kolem něj krouží a postrkuje ho. Třinecký útočník je však v klidu.
28:07
Dobře bruslící hosté se nerušeně projížděli pardubickým pásmem. Do slibné střelecké pozice se ale nedostali.
28:07
Dobře bruslící hosté se nerušeně projížděli pardubickým pásmem. Do slibné střelecké pozice se ale nedosstali.
28:07
Domácímu trenéru Jandačovi se nelíbil způsob pardubického bránění a trochu nečekaně v polovině utkání vyčerpal oddechový čas.
29:48
Buchtele (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Mezei a Rákos
Stav zápasu Pardubice - Třinec 4:1

Třinec se tlačil dopředu, ale nabídl tím Pardubicím šanci najet do oteřené obrany. Přečíslení tří hráčů proti jednomu vyřešil Buchtele ráznou střelou z pravého kruhu, která skončila za Vojtkovými zády.
30:42
Další kontr Pardubic vypadal slibně, ale Kolář situaci nevyřešil dobře a s jeho slabou střelou neměl Vojtek problémy.
30:46
Vyloučen hráč Bonk (Třinec), 2 min. za krosček
Nabuzené Pardubice si zahrají přesilovku.
32:35
Vyloučen hráč Lojek (Třinec), 2 min. za naražení zezadu
Pardubice nesehráýly přesilovku zle, ale Bartek k odraženému puku nedosáhl a Kaberle v dobré pozici poslal svou střelu nad. Lojek navíc nešetrně sestřelil v rohu Koukala a Pardubice tak hrají krátkou přesilovku 5 na 3.
32:46
Bonk je na ledě. Sudí se upískli, když Varaďa spadl na puk mezi kruhy, ale ten mu vypadl a domácí mohli mít slibnou šanci.
34:11
Domácí hrají ve velké pohodě, dovolují si kličky, ale v přesilovce málo střílejí. Mezei pálil v dobré pozici vedle, jeden z hostů ztratil hůl, ale Zíb vyhodil puk s tečí pardubického útočníka do horní sítě.
34:35
Třinec je v plném počtu a po sérii přesilovek může zkonsolidovat své řady v komerční pauze.
35:21
Zohorna (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Somík
Stav zápasu Pardubice - Třinec 5:1

Třinec ztratil puk ve středním pásmu a Pardubičtí šli do přečíslení ve dvou proti jednomu. Somík ideálně nabil Zohornovi, jenž napálil puk k levé tyči přesouvajícího se Vojtka.
36:20
Domácí diváci jsou z dnešního hokeje nadšení, hraje se nahoru dolů. Pineaultovu střelu Vojtek vyrazil, Pardubičtí se málem dostali k dorážce. V protiútoku pak šli hosté dva na jednoho, Adamský volil střelu, ale Svoboda byl připravený.
37:02
Vyloučen hráč Kaberle (Pardubice), 2 min. za krosček
Svoboda skvěle zlikvidoval nebezpečnou střelu Polanského. Při snaze zamezit dorážce však fauloval Kaberle.
37:14
Vyloučen hráč Růžička (Třinec), 2 min. za podražení
Růžička přehnal důraz při napadání, takže Třinecká přesilovka rychle skončila.
38:06
Mezei nestáhla Kohna a lehkým krosčekem ho postrčil k zemi, sudí však nevylučují. Třinecký forvard se zlobí.
38:22
Se slabou Bartekovou střelou při dalším protiútoku si Vojtek v pohodě poradil, holí puk odrazil až mezi diváky.
39:02
Pardubice jsou v pěti.
39:14
Skončila pardubická pidipřesilovka, i Třinec je kompletní.
39:51
Na závěr třetiny sehrál Třinec pěknou akci. Polanského bombu vykopl Svoboda levou bruslí.
40:00
Skončila druhá třetina.
Druhou třetinu zcela ovládli Východočeši. Dvěma góly z brejků definitivně zlomili domácí střelckou mizerii, hrají v pohodě a je vidět, že z nich spadla i psychická deka. S lehkostí kombinují a dovolují si i stahovačky v soubojích jeden na jednoho.
Třinec se symapticky snaží útočit, ale komplikuje si situaci chybami ve středním pásmu. Vojtek musel zasahovat třináctkrát, naproti tomu jeho spoluhráči počastovali Svobodu jen sedmi ranami.
40:01
Začala třetí třetina.
40:29
Kolář nahrával od zadního mantinelu před branku, na puk však nikdo z jeho spoluháčů nedosáhl.
41:33
Bartek (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Pivko a Zohorna
Stav zápasu Pardubice - Třinec 6:1

Vypadá to, že Třinec si odveze z Pardubic pořádnou nadílku. Od Zohorny přiklepnutý puk se dostal k Pivkovi, jenž od levého mantinelu našel na pravém kruhu zcela volného Barteka. Ten v pohodě prostřelil Vojtka, který už má na kontě stejně gólů jako jeho kolega na střídačce.
42:53
Nadšené obecenstvo začalo volat po desítce, vyslyšet se ho snažil Rákos. Jeho tvrdá střela ale trefila Vojtka do košíku u helmy.
42:22
Píša vyslal bekhendem tak vysoký lob, že málem trefil kostku nad ledem. Bartek se snažil divoký puk zpracovat na modré, ale po odskoku od hrany mu utekl.
45:26
Třinečtí trenéři poslali na led i trojici náhradníků Orsavu, Ostřížka a Hrňu. Jejich útok teď na chvíli zmkáčkl domácí, ale ti však odolali díky dobrému blokování střel.
46:32
Koukal (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kolář a Rákos
Stav zápasu Pardubice - Třinec 7:1

Pardubičtí způsobili zmatek ve třineckém pásmu, Kolář měl dobrou pozici, ale vystřelil vedle. Puk se ovšem odrazil od zadního mantinelu k volnému Koukalovi, jenž ho z úhlu trefil do odkryté branky.
47:32
Třinec se na chvíli usadil v pásmu Pardubic, Nakládal ztratil hůl. Hosté z toho však vytěžili jen kličky v rohu kluziště.
Mladík Orsava hezky projel do pásma Pardubic a posunul puk Ostřížkovi. Jeho střelu z kruhu však Svoboda vyrazil.
48:24
Vyloučen hráč Zíb (Třinec), 2 min. za hrubost
Zíb si ostře vyšlápl na Zohornu a je vyloučen.
50:24
Pardubice sehrály dobrou přesilovku, téměř dvě minuty svíraly Třinec v zámku. Chyběla však častější a lepší střelba. Puk letěl dvakrát vedle a Píša trefil přízemní ranou jen Vojtkův beton.
51:00
Pardubice přišly o levé křídlo první formace, Starý se nejspíš zranil. Místo něj nastupuje vedle Koláře s Koukalem Rákos.
53:59
Kolář (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Rákos
Stav zápasu Pardubice - Třinec 8:1

Opět uspěl první útok v protiútoku. Puk se odrazil ke Kolářovi, který ho nadvakrát protlačil za Vojtkova záda.
54:20
Diváci si skandováním žádají deset gólů. Dnešní duel je pro ně velkým zadostiučiněním za předešlá domácí trápení.
55:00
8761 diváků v hale slaví. Pardubice byly blízko deváté brance. Tentokrát však velmi dobře zasáhl upracovaný Vojtek.
55:39
Domácí hokejisté baví diváky. Somík hledal před brankou volného Pineaulta, ten v jasné šanci promáchl.
55:53
Vyloučen hráč Krajíček (Třinec), 2 min. za krosček
57:01
Třinci se dlouho nedařilo vyhodit. Dlouhý nápor Pardubic končí prozatím střelou Jilssona do prsou brankáře Vojtka.
57:53
Třinec se ubránil. Pardubičtí trenéři nasadily do hry i na přesilovku také sedmého obránce Koláře.
58:08
Varaďa (Třinec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Krajíček a Bonk
Stav zápasu Pardubice - Třinec 8:2

Třinec se dostal do přečíslení, Krajíček pěkně našel Varaďu a ten se trefil pod břevno.
58:29
Koukal (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Rákos
Stav zápasu Pardubice - Třinec 9:2

Pardubice ovšem bleskově odpovídají akcí, po níž se trefil Koukal pod břevno. Východočeši dali v tomto zápase víc gólů než v pěti předchozích domácích utkáních dohromady!
59:30
Vyloučen hráč Varaďa (Třinec), 2 min. za sekání
Domácí se s velkým nasazením derou za desátým gólem. Ostřelují Vojtkovu branku jako na pouti, navíc si velkým tlakem vykoledovali faul.
59:53
Poslední buly za ohromného aplausu publika, které slaví po pěti domácích porážkách vysokou výhru.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy

14. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 1:2
12. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 3:5
10. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 2:4
7. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 0:2
6. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 2:1
3. 4. 2023 18:00Pardubice–Třinec 0:3
2. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 4:2
24. 1. 2023 17:00Třinec–Pardubice 0:4
11. 12. 2022 17:00Pardubice–Třinec 0:3
27. 10. 2022 17:00Třinec–Pardubice 2:3
18. 9. 2022 16:30Pardubice–Třinec 4:3
6. 3. 2022 17:00Pardubice–Třinec 2:3
13. 2. 2022 18:05Třinec–Pardubice 3:2
3. 12. 2021 18:00Pardubice–Třinec 6:3
15. 10. 2021 17:00Třinec–Pardubice 2:3
19. 2. 2021 18:00Pardubice–Třinec 2:6
8. 1. 2021 17:00Třinec–Pardubice 1:4
8. 12. 2020 17:00Třinec–Pardubice 4:3
22. 11. 2020 17:00Pardubice–Třinec 7:6
1. 3. 2020 15:00Třinec–Pardubice 2:3
17. 1. 2020 18:00Pardubice–Třinec 2:3
1. 12. 2019 15:00Třinec–Pardubice 7:0
18. 10. 2019 18:00Pardubice–Třinec 5:2
1. 3. 2019 18:00Pardubice–Třinec 2:4
18. 1. 2019 18:00Pardubice–Třinec 2:5
29. 11. 2018 17:00Třinec–Pardubice 4:1
13. 10. 2018 18:00Třinec–Pardubice 6:1
25. 3. 2018 17:20Třinec–Pardubice 8:1
23. 3. 2018 18:20Pardubice–Třinec 6:3
21. 3. 2018 18:20Třinec–Pardubice 3:2
18. 3. 2018 16:40Pardubice–Třinec 3:0
17. 3. 2018 17:00Pardubice–Třinec 3:2
14. 3. 2018 17:00Třinec–Pardubice 4:1
13. 3. 2018 17:20Třinec–Pardubice 3:2
2. 3. 2018 17:20Třinec–Pardubice 2:6
7. 1. 2018 15:00Pardubice–Třinec 2:3
24. 11. 2017 17:00Třinec–Pardubice 3:2
13. 10. 2017 18:00Pardubice–Třinec 2:1
20. 1. 2017 17:20Pardubice–Třinec 5:4
4. 12. 2016 15:00Třinec–Pardubice 3:2
21. 10. 2016 18:00Pardubice–Třinec 0:4
9. 9. 2016 17:00Třinec–Pardubice 4:1
5. 2. 2016 17:00Třinec–Pardubice 3:2
26. 12. 2015 17:00Pardubice–Třinec 1:3
11. 11. 2015 17:20Třinec–Pardubice 0:1
20. 9. 2015 18:00Pardubice–Třinec 4:1
23. 1. 2015 18:00Pardubice–Třinec 2:0
5. 12. 2014 18:20Pardubice–Třinec 0:4
19. 10. 2014 15:00Třinec–Pardubice 5:2
12. 9. 2014 18:20Třinec–Pardubice 2:1
26. 3. 2014 18:20Třinec–Pardubice 6:3
23. 3. 2014 17:00Pardubice–Třinec 0:1
22. 3. 2014 18:20Pardubice–Třinec 1:2
19. 3. 2014 17:00Třinec–Pardubice 5:1
18. 3. 2014 17:00Třinec–Pardubice 0:4
4. 3. 2014 18:20Pardubice–Třinec 7:5
12. 1. 2014 15:00Třinec–Pardubice 4:2
29. 11. 2013 18:00Pardubice–Třinec 2:1
13. 10. 2013 17:00Třinec–Pardubice 3:0
19. 2. 2013 18:00Pardubice–Třinec 5:3
2. 12. 2012 17:00Třinec–Pardubice 8:4
21. 10. 2012 17:00Pardubice–Třinec 5:4
14. 9. 2012 17:00Třinec–Pardubice 4:1
21. 2. 2012 18:00Pardubice–Třinec 1:4
8. 1. 2012 18:10Třinec–Pardubice 1:3
25. 11. 2011 18:10Pardubice–Třinec 2:4
14. 10. 2011 17:00Třinec–Pardubice 3:2
16. 1. 2011 18:10Pardubice–Třinec 3:2
5. 12. 2010 17:00Třinec–Pardubice 3:0
25. 10. 2010 18:00Pardubice–Třinec 9:2
19. 9. 2010 17:00Třinec–Pardubice 1:3
24. 3. 2010 18:10Pardubice–Třinec 3:2
21. 3. 2010 18:15Třinec–Pardubice 0:5
20. 3. 2010 18:10Třinec–Pardubice 4:5
17. 3. 2010 18:10Pardubice–Třinec 5:3
16. 3. 2010 17:40Pardubice–Třinec 1:3
5. 3. 2010 18:10Pardubice–Třinec 6:1
10. 1. 2010 17:00Pardubice–Třinec 4:5
22. 11. 2009 17:00Třinec–Pardubice 0:6
6. 10. 2009 17:00Třinec–Pardubice 1:5
25. 1. 2009 17:00Třinec–Pardubice 5:3
14. 12. 2008 17:00Pardubice–Třinec 6:4
26. 10. 2008 17:00Třinec–Pardubice 3:2
21. 9. 2008 17:00Pardubice–Třinec 5:4

Diskuse

._palič: čus (21:03)

APW: no nic...já se loučím...čus... (21:02)

._palič: Takhle by se mělo zatočit s těma bulvárníma pisálkama z Blesku:-) (20:57)

APW: zdeňula: je to celkem sranda:-) (20:53)

zdeňula: nepotřebuju (20:52)

APW: zdeňula: ale můžeš si to pustit na webu Novy......:-) (20:49)

zdeňula: aha (20:49)

APW: zdeňula: Okresní přebor... (20:48)

._palič: zdeňula: Okresní přebor. Ale už je konec (20:48)

zdeňula: na co se díváte? (20:47)

APW: palič: nejlepší na tom je, že to takhle je i v reálu:-) (20:47)

._palič: zajímavej seriál:-)) (20:46)

._palič: právě. plus ty její punčocháče ještě z Tuzexu:-))) (20:44)

APW: :-)))) to je hnus, ta almara v negližé:-))) (20:43)

._palič: ježismarjá co to je?:-)) (20:43)

APW: palič: pojď tančit:-)) (20:41)

._palič: to je rozhovor:-))) (20:40)

zdeňula: třineeeeeeeeeeeeeeeec (20:39)

APW: palič: no v pátek jsme v TV, tak jsem zvědav:-) (20:37)

._palič: hokej má tu výhodu, že jdou zápasy rychle po sobě a není čas se v těch výsledcích moc hrabat (20:35)

APW: jsou to howada:-)) (20:34)

Andak: zdenula:tak to jo.-) mej se jdu neco delat (20:33)

APW: palič: :-))) (20:32)

._palič: to si děláte prde!! vodehrál štyry zápasy:-)))) (20:32)

sisihul: nstval mne kaberle, uz ho do sestavy nedam :) ale koukal dobryyy (20:32)

zdeňula: Andak: Já tím tak zaháním naštvání:-))) (20:31)

Andak: du na na skype dat do profilu nejakou peknou hlasku.-) (20:30)

APW: sisihul: no a za to můžeš ty, to si doufám uvědomuješ....:-) (20:30)

Andak: sisihul, taky jsem neco takovyho videl, dobre ze dostali za usi.-) (20:30)

MarioOne: já raději kečup:) (20:30)