Do budějovické sestavy se vrací kapitán Pavel Pýcha a Kanaďan Gilbert, mimo hru zůstává z řady marodů navíc například i mladík Pavel Novák. Proti svému bývalému klubu bude chytat Marek Čiliak. Do Sparty se z hostování vrátil Forman.
Kometa se také musí obejít bez řady hráčů, dnes jim v zápase například chybí Klimeš, Rákos, Bartejs, V. Němec či Šoustal.
Oba celky se utkávají poprvé v sezoně v Budějovicích. Předchozí dva duely v Brně oba vyhráli domácí. Jednou uspěli po nájezdech, podruhé drtivě 10:4.

Rozhodčí: Kika (CZE), Obadal (CZE) - Zíka (CZE), Axman (CZE)

Na ledě už jsou rozhodčí, za chvilku dorazí i oba celky a půjde se na věc.
Domácí na ledě první, Kometa ho následuje o pár desítek vteřin později.
0:00
0:21
První akci hostů zastavil ofsajd, Holík si nepohlídal rychlost spoluhráčů u modré čáry.
1:23
Do domácí obrany vnikl Mueller a poprvé prověřil Čiliaka, ten odrazil kotouč do rohu.
2:07
Na druhé straně zapsal úvodní střelecký pokus Gilbert, ale i Vejmelka je pozorný.
4:09
Gilbert se prodral před branku, kde hledal Martina Nováka, který se ale k zakončení nedostal. Akci ještě rozvířil nájezdem Kubíček, ale kotouč už nezískal.
5:36
Několik desítek vteřin hráli v útočném pásmu Jihočeši, ale k vážnému ohrožení branky soupeře se nedostali.
6:12
Na druhé straně pálil z mezikruží Střondala, ale bývalý gólman Komety měl dobrý výhled a ránu lapil.
7:13
Slováček dlouhým pasem hledal Voženílka, ten se sápal po kotouči, ale těsně na něj nedosáhl. Ze situace je zakázané uvolnění.
7:37
Největší šance zápasu! Domácím se náramně povedl přechod přes střední pásmo, Beránek dostal kotouč ideálně do jízdy a ze strany upaloval sám na Vejmelku. Svižnou ránu ale brněnský gólman srazil do ochranné sítě.
8:07
Záhy střílel od mantinelu Toman a tentokrát měl Karel Vejmelka výrazně snazší práci.
9:02
Zámorský při střele zapomněl kotouč za sebou a nabídl šanci soupeři. Dopředu se probíjel Karabáček, ale jeho pokus srazil vracející se Král.
10:05
Hollandovo nahození tečoval výrazně mimo tři tyče projíždějící Zaťovič.
10:49
Hra se přelévá, teď pálil bez přípravy Kubíček a Vejmelka si nadvakrát poradil. Následuje strkanice před brankou Komety.
10:49
Vyloučen hráč Kubíček (Č. Budějovice), 2 min. za hrubost
10:49
Vyloučen hráč Gulaši (Kometa), 2 min. za hrubost
Po vzájemném vyloučení se hraje 4 na 4.
11:54
Domácí obranu pozlobil Karel Plášek, dostal se ke dvěma zakončením, ale ani jedno nebylo příliš nebezpečné.
12:25
Pokus Karla Plášila z pravé strany byl pro Vejmelku snadnou kořistí, poté ale raději přerušil hru.
13:32
Obránce Svozil se vydal dopředu, střelou pod břevno překvapil Čiliaka, který zakročil maskou.
14:49
Brno se střelbou nešetří. Dávid Bondra zkusil pozornost Čiliaka z rohu, ten puk jen vyrazil, k jeho štěstí do míst, kde byli jeho spoluhráči.
16:04
Vyloučen hráč Král (Kometa), 2 min. za držení protihráče
16:35
Tři tvrdé rány Aldersona! První vyrazil Vejmelka vyrážečkou, druhou zastavila tyč, při třetí se brněnský brankář zaskvěl lapačkou.
17:38
Zbytek početní výhody už se však Motoru zdaleka tolik nedaří a nemůže se dostat do pásma.
18:52
Karabáčkovo nahození překvapivě potrápilo Vejmelku, který se štěstím zvládl situaci v brankovišti.
19:26
Vyloučen hráč Vydarený (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
20:00
První třetina je námi. Strhující podívaná to nebyla, šancí bylo málo. Ty dvě největší měli domácí, Beránek v sólu nechal vyniknout Vejmelku, pak v přesilovce Alderson napálil tyč. Kometa musí přidat, směrem dopředu toho moc nenabídla.
Oba celky jsou na ledě, jdeme na druhou periodu.
20:00
20:40
Druhou část začínají hosté ve zkrácené přesilovce.
20:58
Šanci měli ale domácí, Štencel se dostal do mezikruží, odkud ale Vejmelku nepropálil.
21:39
Z trestné lavice vracející se Vydarený možná trochu překvapil útočným výletem, obhodil si soupeře a i vypálil, ale ránu mu vykopl Vejmelka.
22:37
Holík křížným pasem vyslal do úniku soupeře Beránka, který si ale dal kotouč daleko od hole a nájezd nezakončil podle představ.
23:46
Vyloučen hráč Trška (Kometa), 2 min. za držení protihráče
24:38
Pýchovo nahození brankáře hostů nemohl překvapit.
25:54
Druhá minuta přesilovky Motoru vyšla daleko lépe. Nejprve pálil nebezpečně Plášil těsně mimo, záhy z úhlu zkoušel štěstí Toman. Bezbrankový stav ale platí dál.
26:47
Prospalův tým pokračuje v aktivitě. Přikryl kouzlil za brankou, nečekaně na první tyčce oslovil Karabáčka, který však neměl příliš prostoru k zakončení.
27:41
Podobně se hosté dostali do své zatím největší šance. Překvapeného Čiliaka ale Střondala zblízka trefil do prsou.
28:15
Různých strkanic a drobných potyček po odpískání dnes vidíme celou řadu. Potvrzuje to, že oba celky moc chtějí vyhrát a přerušit nepříznivé série.
29:33
Po Slováčkovo nahození se natahoval Karabáček, ale nedokázal ho přesně tečovat.
30:16
Michal Gulaši ukázal, proč nosí zelenou přilbu pro krále Radegast indexu. Na modré ukázkovým "stromem" poslal k zemi Karabáčka.
30:29
Po velkém zaváhání Plášila měl slušnou pozici Holík, ale z mezikruží střílel jen do středu branky.
31:47
Brněnský tlak teď stoupá! Nebezpečný Mueller se dostal k puku, nabídl příležitost Holíkovi, jehož pěknou střelu vyrazil Čiliak ramenem.
32:17
Opět v akci Čiliak, který musel řešit přečíslení soupeře. Brněnští jsou v posledních minutách rozhodně nebezpečnějším týmem.
33:15
Další střelecký pokus nabídl Klepiš, typicky hledal nějaké nečekané řešení, ale mezeru mezi betony Čiliaka neobjevil.
33:24
Vyloučen hráč Beránek (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
33:41
Klepiš (Kometa) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Mueller a Zámorský
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 0:1

Brno rychle využívá přesilovku a jde do vedení! Mueller z levé strany nahazoval puk před branku, kde ho mimo dosah Čiliaka usměrnil Jakub Klepiš.
34:24
Brněnská převaha pokračuje, ránu Gulašiho ale Čiliak dobře viděl.
36:30
Motor se vůbec nemůže dostat z pásma. Kometa výrazně přidala na bruslení a domácí nestíhají.
37:18
Klepiš zadovkou překvapil obránce a oslovil Vincoura, proti kterému dobře zasáhl domácí brankář.
38:13
Po hodně dlouhé době se připomněli domácí. Jonák se dostal na brankovišti k dorážce, ale Vejmelka měl beton připravený.
39:30
Zámorský po riskantním manévru před vlastní brankou dojel až do útočné třetiny, kde i vypálil, ale šlo o slabý pokus.
40:00
Druhá třetina je minulostí. Její úvod byl vyrovnaný, Motor zahrozil v přesilovce, ale pak začali mít hosté výrazně víc ze hry. Několikrát je podržel Čiliak, až v přesilovce přesnou tečí otevřel skóre Klepiš. Motor se ze šoku nevzpamatoval.
Kometa zpátky na ledě, Motor už také, takže jdeme na třetí třetinu.
40:00
41:12
Před Čiliakem tečoval nahození Valský, ale nedokázal puk usměrnit.
41:37
Karabáček (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Doležal a Slováček
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:1

Rychlá souhra Motoru znamená vyrovnání! Zdeněk Doležal zavezl kotouč do útočné třetiny, ostrou přihrávkou nastřelil kotouč před branku, kde ho přesně pod břevno tečoval Václav Karabáček.
42:43
Po křížném pasu Holíka zkoušel pálil z první Mueller, ale rána mu moc nevyšla.
43:03
Kometa po inkasované brance hned přidala a tlačí se před Čiliaka.
43:50
Jihočeši se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
45:05
Motor se nemůže dostat na delší čas na puk, Brno tlačí.
45:53
Mueller (Kometa) vstřelil branku (20. gól v sezóně) , asistence Zámorský
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:2

Domácí darují soupeři vedení. Plášil vedl protiútok, ale nepřesnou zpětnou přihrávkou vyslal soupeře do útoku. Zámorský přes šířku pásma našel Petera Muellera, jenž z první mířil přesně.
46:29
S postupujícím časem i přes předchozí vyrovnání mají brněnští hokejisté stále více a více ze hry. Motor nestačí bruslařsky a Vejmelka má povětšinou volné chvíle.
47:42
Po dlouhé době vyrazili domácí dopředu, Pýcha ale pálil bekhendem mimo.
48:13
Záhy se do rány opřel Roman Přikryl, ale na svůj první letošní gól čeká dál.
48:49
Zpátky k brance Motoru, kde hlídkoval Schneider, ale zametl volný kotouč mimo tři tyče.
49:34
Doležal se pokusil rychle objet branku a překvapit Vejmelku, to první zvládl, to druhé nikoliv.
50:47
Plášil mohl napravit své gólové zaváhání, jeho nahození proletělo těsně vedle. Gólman hostů toho moc neviděl.
51:16
Každopádně Jihočeši otupili nápor soupeře a konečně se také dostávají častěji dopředu. Aby se alespoň prodlužovalo, musí Vejmelku zaměstnávat víc.
51:50
Vydarený pálil rychle bez přípravy, následná dorážka Kubíčka nebyla nebezpečná.
52:07
Stále ale nesmíme zapomínat na rychlé brejky Komety, kterých může v dalších minutách přibývat.
52:43
Vyloučen hráč Plášil (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
Přísné vyloučení, domácí zuří, ale přichází přesilovka soupeře a komplikace v cestě za vyrovnáním.
53:53
Holík mohl hosty přiblížit výhře, po pasu Muellera minul poloprázdnou branku.
53:55
Zámorský (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Holík a Zaťovič
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:3

Co nezvládl Holík, to trefil Petr Zámorský. Brněnský bek napřáhl od modré a trefil přesně. Čiliak toho moc neviděl.
54:19
Za necelých šest minut se dají dát dva góly. Domácí ale vědí, že se jim případné prodloužení výrazně vzdálilo.
54:32
Třetí branka navíc dodala hostům klid. Vincour střílel z dobré pozice, ale do špatných míst.
55:53
Hráči Motoru vypadají, že na zvrat už nemají fyzické ani psychické síly. Ale třeba se pletu.
56:55
Vejmelka kryje střelu Nováka. Čiliak odjel na střídačku, Motor to zkusí v šesti.
57:29
Holík (Kometa) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Mueller a Holland
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:4

Domácí přišli o kotouč, Petr Holík si pohrál s bránícím Kubíčkem a pohodlně poslal kotouč do odkryté klece.
58:59
Utkání už se jen dohrává, o jeho osudu je rozhodnuto.
59:56
Slováček (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Voženílek a Jonák
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 2:4

Zpoza branky se domácí dočkali ještě snížení. Rozhozeného Vejmelku trefil do zad Ondřej Slováček.
Kometa si z jihu Čech odváží tři body. Polovinu utkání byli Jihočeši o něco lepší, pak ale hosté výrazně přidali a zbytek utkání opanovali. Na začátku třetí třetiny sice Motor vyrovnal, dalšími chybami ale soupeři nabídl rozhodnutí. Kometa vítězí zaslouženě 4:2.