Vítejte u online přenosu z pardubické enteria areny, kde na sebe v prvním zápase této semifinálové série narazí domácí Dynamo a Oceláři Třinec.
Zatímco Východočeši proletěli čtvrtfinále s Olomoucí výhrou 4:0 na zápasy, Třinec si svoji účast v nejlepší čtyřce vybojoval teprve minulý týden, když porazil pražskou Spartu 4:2 na zápasy.
V brance Ocelářů nebude stát nikdo jiný než domácím dobře známý Ondřej Kacetl, do pardubické klece jde již tradičně Roman Will.

Rozhodčí: Cabák (CZE), Jeřábek (CZE) - Axman (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 10 194

Do prvního semifinále jdou oba týmy ve stejném složení, v němž opouštěly své čtvrtfinálové série. Jen s tím rozdílem, že Dynamo v sestavě disponuje Lukášem Sedlákem, který musel čtvrtý duel s Olomoucí vynechat kvůli disciplinárnímu trestu.
0:00
0:29
Lukáš Sedlák spěchal do útočného pásma tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění, ale následná střela od modré nesedla Tomáši Dvořákovi.
1:02
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za hrubost
Hned v první minutě se do sebe pustili Tomáš Zohorna s Danielem Voženílkem a půjdou si na dvě minuty oba odpočinout.
1:02
Vyloučen hráč Voženílek (Třinec), 2 min. za držení protihráče
1:29
Válovo nahození od modré zblokoval obránce.
2:09
Daniel Kurovský těsně před Willem tečoval nahození od modré, ale kotouč letěl mimo.
2:32
Také Sedlák se snažil před Kacetlem clonit při střele Davida Musila, ale třinecký gólman byl pozorný.
2:47
Ofsajd Třince.
3:19
Radil přebral puk ve středním pásmu a zkusil střelu přes Jeřábka, Kacetlovi ale starosti nadělat nemohla.
4:04
Dynamo roztáčí turbíny v útočném pásmu, od mantinelu to zkoušel Adam Musil, na Kacetla pak trochu ochotně po souboji upadl Tomáš Vondráček.
5:10
Radil ve středním pásmu narazil dobře rozjetému Kousalovi, který trefil tyč!
5:45
Na ledě jsou cítit hned od začátku emoce. Patrik Poulíček dojížděl kotouč před Kacetlem a pěkně ho osprchoval. Vyfasoval od beka a jen tak tak utekl dvouminutovému trestu.
5:45
A u třinecké střídačky se řeší díra v ledu...
5:45
Ledaři si poradili rychle, hraje se dál.
6:19
Zakázané uvolnění Pardubic.
6:57
Vondráček zpracoval puk rukou ve vzduchu a hned hledal ve druhé vlně Mandáta, ten ale skákavý puk poslal mimo.
7:42
Hyka se natahoval po dlouhé přihrávce, ale je z toho pouze další zakázané uvolnění domácích.
8:10
Třinec měl na první pohled velkou šanci, když se na Willa hnali osamocení Smith s Marcinkem, ale ani jeden nakonec nedosáhl na kotouč a ten skončil v rohu.
8:59
Kacetl však po kontaktu s domácím hráčem šel na zem a Třinec ještě celou situaci reklamuje u rozhodčích, kteří jdou na video.
8:59
Třinec se svou výzvou uspěl! Domácí hráč skutečně v brankovišti atakoval Kacetla nedovoleně a branka neplatí.
9:39
Voženílek fauloval u mantinelu a Dynamo má výhodu.
10:10
Vyloučen hráč Voženílek (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
10:29
Sedlák (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Košťálek a Cienciala
Stav zápasu Pardubice - Třinec 1:0

O tomhle gólu už není pochyb! Robert Říčka dobře udržel útočné pásmo, Cienciala nabil Košťálkovi, který z první trefil Kacetla a odražený puk za něj ze vzduchu doklepl Lukáš Sedlák!
12:00
Dynamo je výrazně aktivnější, domácí hala bouří.
12:57
Třinec zkouší rychle přečíslovat domácí hráče, ale obrana Dynama je výborně nachystaná.
14:24
Na modré čáře zachytil puk Adam Smith, ale jeho nahození má Will v lapačce.
14:37
Kacetl vystartoval proti volnému kotouči, rozehrál ovšem nervózně jen na Roberta Říčku, který to okamžitě zkoušel, ale gólman svoji chybu napravil.
15:46
Na pravém křídle napřáhl Martin Růžička, Will ale jeho pokus vyrazil.
16:10
Sedlák (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Košťálek
Stav zápasu Pardubice - Třinec 2:0

Druhý gól Lukáše Sedláka! Domácí obránce Košťálek nahodil puk lobem z vlastní třetiny a ten spadl přímo do jízdy Sedlákovi, který se trefil přesně k tyči!
16:48
Poulíček v útočném pásmu hledal Kousala, který z první pálil, ale Kacetl byl pozorný. Po jeho zákroku rozhodčí řeší další strkanice.
17:25
V útočném pásmu Třince dostal puk do jízdy Martin Růžička, ale trefil Willa přímo na lapačku.
18:27
Třinec se snaží přidat na tempu, po levém křídle se do zakončení protáhl Andrej Nestrašil, ale Will byl u tyčky připravený.
18:48
Zakázané uvolnění domácích.
19:27
Další zakázané uvolnění Dynama, domácí se nikam netlačí.
20:00
První třetina se dohrála v klidu za Willovou brankou, Dynamo po ní díky dvěma trefám Lukáše Sedláka vede 2:0. Na ledě je znát rozdíl mezi odpočinutými Pardubicemi a Třincem, který má v nohách šest utkání se Spartou.
20:00
20:59
Dynamo se hned od začátku nastěhovalo do pásma, ale Kousalova střela neprošla.
21:22
Na druhé straně uháněl sám na Willa Martin Růžička, ale stihl jej dojet domácí bek a čistě jej připravil o kotouč!
22:03
Ofsajd Dynama.
22:21
O chvíli později domácí dostávají puk na zakázané uvolnění.
23:34
Jednoruč se do útočného pásma Třince protáhl Petr Vrána, obkroužil branku a chtěl překvapit Willa bekhendem, domácí gólman se ale nachytat nenechal.
24:27
Sedlák zblokoval střelu Třince od modré a okamžitě se hnal dopředu, jeho přihrávka do druhé vlny na spoluhráče ale neprošla.
25:46
Po souboji u mantinelu si před Willa vybruslil Hrňa, ale domácí brankář před ním přikryl puk lapačkou.
26:49
Třinec je v pěti hráčích zaparkovaný ve středním pásmu a jen čeká na Pardubice.
27:21
Na pravém křídle se otevřel prostor pro Tomáše Hyku, ale ten trefil jen beka před sebou.
27:42
Sedlák byl po Ciencialově přihrávce úplně sám před Kacetlem, ale nedokázal zpracovat puk! Třinec jej vyhodil na zakázané uvolnění.
28:12
Zohorna se u mantinelu nádherně zbavil beka a nabil Kolářovi, který trefil jen tyč!
29:13
Do útoku se po delším čase dostal také Třinec, po nahození od modré ale Will schoval puk do lapačky a následuje komerční pauza.
29:24
Nestrašil (Třinec) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Smith a Kurovský
Stav zápasu Pardubice - Třinec 2:1

Třinec vytěžil z minima maximum! Po buly znovu udržel útočné pásmo a od modré se puk dostal až k volnému Nestrašilovi, který úplně v pohodě překonal Willa bekhendem.
29:53
Willovi záhy propadla další rána Jeřábka od modré a puk šel jen těsně vedle!
30:07
Vyloučen hráč Daňo (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
V útočném pásmu Dynama sestřelil Marko Daňo Jana Mandáta a dostává dvě minuty za vysokou hůl.
31:39
Dynamo má velký tlak v útočném pásmu, jeden hráč Třince dokonce přišel o hokejku, finální střela ale skončila v lapačce Kacetla. A strhla se další mela.
32:19
Dynamo se i v pěti drží v útočném pásmu, hosté však velmi obětavě blokují jednu střelu za druhou a velmi pomáhají Kacetlovi.
34:27
Voženílek nadvakrát tečoval nahození před Willem, pokaždé ale puk zamířil vedle.
34:54
Na modré napřáhl Miloš Roman, ale jeho pokus z první vyrazil Will.
35:06
Ihned po buly v útočném pásmu Třince nebezpečně pálil Marko Daňo, ale Will má puk v lapačce!
35:14
Radil (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kousal
Stav zápasu Pardubice - Třinec 3:1

A Dynamo zasazuje z protiútoku třetí úder! Sáma na Kacetla se hnal Robert Kousal, který ještě přes beka vymyslel krásnou přihrávku pro Lukáše Radila před prázdnou branku!
35:45
37:38
První pětka Dynama drží útočné pásmo, Kacetl je ale bez práce.
38:33
Také Oceláři se usadili v útoku, střela Růžičky ale trefila jen Willa a domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění.
40:00
I ve druhé třetině v enteria areně padly dva góly. Na 1:2 z pohledu Třince nejdříve bekhendem snížil Andrej Nestrašil a dvoubrankový náskok Dynamu vrátil z brejku Lukáš Radil.
Po hvizdu ještě hráči poměrně dlouho zůstali na ledě a řešil se nějaký spor v brankovišti Romana Willa.
40:00
41:28
Daniel Voženílek rychle obkroužil pardubickou branku a zkusil překvapit Willa, jeho beton byl ale připravený.
42:20
Kotouč se od zadního mantinelu odrazil přímo na hůl Vondráčka před Kacetla, domácí útočník okamžitě napřáhl, ale trefil jen brankáře do hrudi!
42:59
Za obranou Třince u pravého mantinelu vyplaval Lukáš Radil, ale trefil jen Kacetla.
43:55
Třinec bude hrát první přesilovku. Po zákroku Willa před brankou Marcinka knokautoval jeho nedávný spoluhráč David Musil a odjíždí na trestnou.
43:55
Vyloučen hráč Musil 8 (Pardubice), 2 min. za hrubost
44:09
Dynamo hned po buly zavezlo puk do vlastní útočné třetiny a šetří pár vteřin.
44:41
Po dobré kombinaci Třince už Nestrašil mířil do odkryté branky, ale Will se proti němu zvládl přesunout a v pádu puk vytěsnil mimo!
45:31
Jeřábkovu střelu zachytil domácí hráč a Dynamo znovu vyhazuje.
47:32
Ofsajd Třince, domácí se začínají soustředit na obranu náskoku. Byť se Oceláři drží v útočném pásmu, Will zasahovat nemusel.
48:02
Vyloučen hráč Jeřábek (Třinec), 2 min. za držení protihráče
Přesilovku si zahraje také Dynamo. Dvě minuty za držení dostává Jakub Jeřábek.
48:13
Ránu z první si nachystal David Cienciala, ale Kacetl má další zákrok.
48:35
Další střelu od modré vyprodukoval Jan Košťálek, ale Třinec vyhazuje.
49:12
Na levém kruhu pro vhazování dostal nabito Robert Říčka, ale Kacetl se proti jeho střele z první zvládl přesunout a puk zastavil.
50:10
Dynamo strávilo téměř celou přesilovku v pásmu, ale skóre se neměnilo.
51:44
Hyka si v útočném pásmu vyměnil puk s Košťálkem, ale jeho ránu z první vyrazil Kacetl.
51:55
Vyloučen hráč Kousal (Pardubice), 2 min. za hrubost
Přesilovka pro Třinec. Dvě minuty za hrubost dostává Robert Kousal, který ještě vehementně diskutuje s rozhodčím.
52:08
Marcinko (Třinec) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Nestrašil a Růžička
Stav zápasu Pardubice - Třinec 3:2

Oceláři nabídnutou přesilovku bleskurychle využívají! Krásnou kombinaci uklidil do prázdné brány Tomáš Marcinko!
52:48
První semifinále v Pardubicích sleduje 10 194 lidí, tedy vyprodaná enteria arena.
53:36
Na modré čáře napřáhl Jakub Jeřábek, ale Will má další zákrok.
54:20
Třinec utahuje otěže, Dynamo zuby nehty brání těsný náskok.
54:36
Po buly na modré napřáhl Adam Smith, ale nemířil přesně.
54:45
Vyloučen hráč Hudáček (Třinec), 2 min. za podražení
Dynamo může ukrojit podstatnou část ze zbývajícího času v přesilovce, dvě minuty za podrážení pro Libora Hudáčka.
55:26
Po střele Košťálka vyhazuje puk Čukste.
56:18
Třinec znovu dostává puk za Willa.
57:15
Třinec je kompletní a okamžitě krouží v pásmu, Daňova teč po nahození šla těsně mimo, o rychlé zakončení z otočky se pak snažil Růžička, ale to zastavil Will.
57:15
Třinec bere oddechový čas, Kacetl zůstane na střídačce.
57:36
Jeřábkova střela mimo.
58:27
Oceláři mají v pásmu velký tlak, Dynamo vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.
58:57
Unavená domácí čtveřice znovu vyhazuje a rychle střídá.
59:57
Zohorna (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Třinec 4:2

Oceláři měli opravdu obrovský tlak v pásmu, ale Tomáši Zohornovi se nakonec podařilo vysokým obloučkem vyhodit z pásma a puk se nakonec doklouzal těsně za brankovou čáru. Je rozhodnuto!
Dynamo tak nakonec vítězí 4:2 a bere v sérii první bod. Pěkný zbytek víkendu vám z Pardubic přeje Marek Votke. Zítřejší zápas začíná v 18 hodin.

14. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 1:2
12. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 3:5
10. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 2:4
7. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 0:2
6. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 2:1
3. 4. 2023 18:00Pardubice–Třinec 0:3
2. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 4:2
24. 1. 2023 17:00Třinec–Pardubice 0:4