Vítejte u podrobné reportáže z utkání Kometa - Pardubice. Domácí tým se pokusí zastavit svou těžkou krizi, poslední tři zápasy prohrál s celkovým skóre 4:15. Zatímco Brňané bojují o účast v předkole play-off, Pardubicím jde o přímý postup do čtvrtfinále.
Do branek se pstavili Jiří Trvaj a Martin Růžička.
0:01

Rozhodčí: Müllner (SVK) - Kajínek (CZE), Podrazil (CZE)
Počet diváků: 7 200

0:41
Před hostující brankou se efektně uvolnil Hubáček, z ostrého úhlu se ale mezi tyče netrefil.
1:22
Přes mizerné výkony svého týmu v poslední době brněnští fanoušci opět vytvářejí báječnou atmosféru a ženou Kometu dopředu. Domácí se zatím zdají aktivnější.
2:19
Domácí Koreis napřáhl ještě před modrou čárou, puk prolétl vedle tyče a odrazil se od mantinelu zezadu do sítě.
2:24
Vyloučen hráč Pineault (Pardubice), 2 min. za krosček
2:24
Vyloučen hráč Dlouhý (Kometa), 2 min. za krosček
Hráči dostali trest za pošťuchování před buly.
3:35
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Nebýt Kolářova zákroku, Hubáček by zakončoval z dobré pozice. Kometa teď hraje 4 na 3.
4:04
Domácí Balej se mezi kruhy hrozivě napřáhl, ale trefil jen padajícího obránce.
4:24
Už se hraje pět na čtyři.
5:32
Dlouhý pobyt Komety v útočném pásmu zakončil střelou od modré Bičánek, Růžička vyrazil.
5:48
Pardubice už byly v plném počtu, když si zpoza jejich branky nabruslil do vyložené šance Hubáček, zblízka ale gólmana neprostřelil.
6:26
Kometa působí hodně odhodlaným dojmem a Pardubice tlačí. Procházkova přihrávka po objetí branky však adresáta nenašla.
6:59
Domácí brankář Trvaj je zatím prakticky bez práce. Teď ho z nudy vytrhlo nahození přes celé hřiště, po němž raději přikryl puk.
7:26
Vyloučen hráč Dlouhý (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Pardubice může nakopnout přesilovka.
7:48
Somík dostal nabito na kruh, mohutným nápřahem však puk špatně trefil a Trvaj tak bez větších problémů vyrazil.
8:10
Starý nebezpečnou střelou trefil brněnského brankáře do masky, rozhodčí přerušil hru.
8:17
Kometa vyhodila.
9:08
Kaberle chytře hledal před brankou Koláře, ten puk netrefil. Chvíli na to pak v rohu kluziště chyboval a Brno se osvobodilo.
9:26
Kometa je v pěti.
11:22
Hra je po skončení pardubické přesilovky vyrovnaná, kazí ji ale hodně nepřesností.
11:43
Stehlík (Kometa) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Koreis
Stav zápasu Kometa - Pardubice 1:0

Kometě pomohla do vedení hodně šťastná situace. Stehlík při střele od modré upadl, takže vyslal jen slabý pokus po ledě, ten však kupodivu prošel houštinou těl a zapadl ke vzdálenější tyčce překvapeného Růžičky.
12:32
Hosté poněkolikáté zahráli zakázané uvolnění.
13:38
Pineault (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Špirko a Buchtele
Stav zápasu Kometa - Pardubice 1:1

Pardubicím pomohla hrubka Širokovse, který ve vlastním pásmu "namazal" Buchtelemu. Jeho střelu Trvaj vyrazil, puku se ale zmocnil Špirko, který nakonec nahrál Pineaultovi a ten v tísni dokázal doklepnout puk do odkryté branky.
14:32
Nepříjemná chvilka pro Pardubice. Jejich obránce Nakládal zůstal ležet na ledě a na střídačku se dostal jen díky pomoci podpírajících spoluhráčů.
15:10
Brňané nechali ve svém pásmu volného Starého, tomu střela z první nesedla.
17:00
Hraje se v tempu, ale s mnoha nepřesnostmi, takže brankáři už nějaký čas zasahovat nemuseli.
18:01
Kousal hledal u vzdálenější tyčky Starého, ten v dobré šanci brněnskou branku minul.
18:37
Tentokrát Starý střílel přesně, Trvaj však dobře zasáhl betonem.
19:27
Zakázané uvolnění Komety.
20:00
Na střely na branku skončila první třetina podle statistiků 4:8. Kometa však hrála rozhodně lépe, než by se podle těchto čísel mohlo zdát. Brňané se po úvodním náporu ujali vedení, Pardubice však záhy srovnaly a od té doby mají o něco víc ze hry ony.
20:01
21:00
Pardubičtí nechali za svými zády Baleje, přihrávka na něj ale byla příliš dlouhá.
21:26
Teď už měli domácí dobrou šanci, Kvapil ale z mezikruží trefil jen brankáře Růžičku.
21:48
Pardubický brankář uvízl za svou brankou a vznikla obrovská skrumáž, kterou nakonec hosté s vypětím sil ustáli.
22:58
O první nebezpečí ze strany Eatonu ve druhé třetině se postaral Kůrka, Trvaj s jeho pokusem neměl moc práce.
23:25
Pardubice propadly ve středním pásmu a Brňané jeli dva na jednoho. Širokovs se rozhodl pro střelu z úhlu, kterou Růžička lapil.
24:13
Kaberle objel domácí branku a zkoušel z úhlu zaskočit Trvaje, ten u bližší tyče nenechal místo.
24:44
Za brněnskou brankou vznikla menší šarvátka, rozhodčí nevylučují.
25:44
Jakub Svoboda našel v ideální pozici před brankou Dlouhého, domácí útočník si ale nedokázal zpracovat puk a o šanci přišel.
25:44
Vyloučen hráč Kočí (Pardubice), 2 min. za hrubost
Kočí byl potrestán za přestupek po odpískání.
26:32
Jeden z pardubických hráčů přišel o hůl a Kometa toho využila k vytvoření palebné pozice pro Bičánka. Ten od modré střílel bez přípravy do horníhu růžku, tam ale vylétla Růžičkova lapačka. Krásný moment.
26:39
Po další brněnské střele od modré se k dorážce dostal Stehlík, z úhlu však trefil jen ležícího gólmana. To byla vyložená příležitost.
27:44
Pardubice těžké chvíle přežily a už jsou kompletní.
27:48
Na ledě se přiostřuje a domácí diváci se často zlobí na rozhodčí, že nevylučují.
28:20
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za zdržování hry
Brněnský obránce vyhodil puk na pardubickou střídačku.
28:32
Kolář pálil tvrdě z úhlu, Trvaj vyrazil.
28:48
Teď už Trvaj po střele od modré puk zachytil a přerušil tak hru.
29:22
Hosté pálili na brněnskou branku ze všech pozic, většinou ale nepřesně. S posledním pokusem si poradil Trvaj.
29:22
Vyloučen hráč Špirko (Pardubice), 2 min. za hrubost
29:22
Vyloučen hráč Dlouhý (Kometa), 2 min. za hrubost
29:53
Už se zdálo, že Pardubice budou mít jasnou šanci, rozhodčí však správně odpískal těsný ofsajd.
30:16
Nakládal (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Starý
Stav zápasu Kometa - Pardubice 1:2

Těsně před koncem přesilovky nabil Starý na modrou Nakládalovi a ten se z první krásně trefil přímo do šibenice.
32:00
Kometa se snaží o odpověď, žádný z jejích hráčů se ale netlačí do prostoru před brankou, takže se hraje jen kolem mantinelů.
32:53
Hostující Bartek střílel bez přípravy od modré, Trvaj nepříliš prudký pokus vyrazil.
33:49
Dobře ukrytou střelu brněnského Stehlíka od modré vytěsnil Růžička vyrážečkou.
34:15
Po buly střílel od modré hostující Píša, Trvaj nepříliš nebezpečnou střelu snadno chytil.
34:45
Nadějné brněnské přečíslení zbrzdil Brabenec nepřesnou přihrávkou na Procházku, ten nakonec dokázal vystřelit, ale Růžička lapačkou zasáhl.
35:21
Pardubický Kolář měl dost času na střelu, pálil ale nepřesně. Eaton v posledních minutách Kometu přehrává.
35:42
Vyloučen hráč Stehlík (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
Po signalizovaném trestu Stehlík a hostující Pineault shodili rukavice, rozhodčí je ale k sobě nepustili. Oba hráči po sobě ještě nějakou dobu pokřikovali.
35:42
Vyloučen hráč Pineault (Pardubice), ot 10 min. za nesportovní chování
36:06
Pardubice hrají přesilovku, Kometa se osvobodila.
36:46
Kočí (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Bartek a Píša
Stav zápasu Kometa - Pardubice 1:3

Druhá využitá přesilovka hostů. Bartek střílenou přihrávkou vybídl Kočího, který šikovnou tečí poslal puk za Trvaje.
37:18
Brněnský brankář dobře přečetl hru a vyjel daleko z branky, aby odpálil puk před Kolářem.
37:42
Kometa už téměř nehrozí, teď Růžičku procvičil střelou z dálky alespoň Kvapil.
38:12
Před hostující branku se natlačili Hubáček a Širokovs, ani jeden však nedokázal vystřelit.
38:54
Vzácnou pardubickou chybu v rozehrávce využila Kometa ke dvěma jasným šancím. Brabencovo zakončení z první ale vykopl Růžička betonem a následně na bankové čáře zastavil i tečovanou střelu Procházky. Teď brankář Eatonu svůj tým výrazně podržel.
39:08
Růžička neudržel střelu po buly, efektní rybičkou ale puk nakonec odpálil.
40:00
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za hrubost
40:00
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za hrubost
Tresty padly za potyčku po konci druhé třetiny.
40:00
Ve druhé třetině to na střely bylo 14:13 pro Kometu (celkově tedy 18:21), dvě výborně sehrané přesilovky ale vynesly vedení Pardubicím. Krizí dušení Brňané dnes bojují, dřou, ale jen ztěžka se dostávají do vyložených šancí. A když už si je vytvoří, ničí je čím dál lépe chytající Růžička.
Zároveň na ledě houstne atmosféra a přibývá šarvátek. Brněnští diváci se zlobí na rozhodčí, které při odchodu z ledu zasypali kelímky.
40:01
40:47
Pardubice začaly aktivně, Kolář ale z dobré pozice bránu netrefil.
42:16
Rozhodčí přerušili akci Pardubic, protože za vlastní brankou zůstal ležet jejich obránce Nakládal. Nakonec s pomocí spoluhráčů dorazil na střídačku.
42:58
Od modré střílel hostující Jillson, Trvaj bez problémů chytil puk do lapačky.
44:00
Podle úvodních minut třetí třetiny se zdá, že Pardubice kontrolují hru a svůj náskok. Kometa se zatím k ničemu nedostala.
45:23
Po téměř minutě a půl, kdy se na ledě nic zajímavého nestalo, přerušil hru pardubický ofsajd.
47:11
Somík (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Zohorna a Bartek
Stav zápasu Kometa - Pardubice 1:4

V době, kdy šli domácí hráči střídat, poslal Mojžíš dlouhou přihrávku na hokejky Pardubic. Z následného brejku střílel Zohorna, Trvaj puk vyrazil zpět k němu a pardubický útočník následně našel Somíka před odkrytou brankou.
49:10
Pardubice perfektně brání střední pásmo a Kometa se ve třetí třetině ještě nedostala ke kloudné střele.
49:48
Vyloučen hráč Nakládal (Pardubice), 2 min. za podražení
50:02
Erat zkoušel štěstí z úhlu, Růžička byl připravený.
50:37
Kometa musí rozehrávat zpoza své branky.
51:23
Pardubice znovu vyhazují, hala píská.
51:53
V době, kdy už byli hosté v pěti, se mezi kruhy dostal k puku Koreis. Bekhendem střílel dobře do horního růžku, jenže Růžička dnes chytá perfektně a opět zasáhl.
52:52
Po další brněnské chybě v rozehrávce se do šance dostal Kolář, jeho střelu zpoza obránce Trvaj betonem vyrazil.
53:36
Vyloučen hráč Buchtele (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
53:54
Pardubice v oslabení vyrazily do brejku, který zastavil ofsajd.
54:19
Zápas sleduje vyprodaná hala, tedy 7200 diváků. Z výkonu Komety v této přesilovce ani v celém zápase však nadšení nejsou.
54:55
Koreis teď aspoň vystřelil na bránu, Růžička si však na tomto pokusu smlsnul.
55:20
Hosté vyhazují.
55:36
Hosté jsou kompletní.
56:04
Publikum v Rondu pobavil rozhořčený divák na světelné kostce, který brněnským hráčům na tabulce ukazoval, jak mají hrát. Nakonec tabulku zmačkal a vztekle zahodil, celá hala mu aplaudovala.
56:23
Dlouhý jel sám na pardubickou branku, skvělý Růžička však puk zastavil a jeho kolega následně odpálil.
57:02
Hra je zastavena, protože z brněnského kotle dopadla na led hromada konfet. Celá hala povstala a zpívá bojový chorál.
57:02
Stále se nehraje, všichni diváci jsou na nohou a halou zní chorál. Je to zřejmě vzkaz hráčů, že na nevěrnost svých fanoušků si stěžovat rozhodně nemohou.
57:08
Vyloučen hráč Hubáček (Kometa), 2 min. za sekání
Předtím obránce Kolář snadno oklamal domácí hráče a dojel až k Trvajovi, který ho vychytal.
57:36
Střela aktivního Koláře - útočníka letěla přímo do Trvajovy hrudi.
58:40
Zatímco Pardubice v poklidu dohrávají vyhraný zápas, halou stále hlasitě zní chorál brněnských fanoušků.
59:08
Kometa hraje v pěti.
59:55
Zápas se dohrává, domácí fanoušci stále zpívají.
Poslední třetinu vyhráli hosté na střely 9:6, celkově 30:24. Po vyrovnané první třetině byly Pardubice jasně lepší, Kometa neměla jejich výhru čím ohrozit.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kometa 1:3
8. 1. 2023 17:00Kometa–Pardubice 1:4
27. 11. 2022 17:00Pardubice–Kometa 4:3
13. 10. 2022 18:00Kometa–Pardubice 4:3
11. 2. 2022 18:00Pardubice–Kometa 4:0
22. 12. 2021 18:00Kometa–Pardubice 4:3
29. 10. 2021 18:00Pardubice–Kometa 3:2
16. 9. 2021 18:00Kometa–Pardubice 3:2