Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Trapas hned na úvod: minutu ticha za zesnulého Václava Havla narušilo hned několik hloupých výkřiků z tribun.
0:01
0:43
Vyloučen hráč Borer (Pardubice), 2 min. za držení protihráče

Rozhodčí: Souček (CZE), Šír (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 7 200

1:57
Kometa kombinovala v útočném pásmu, ale bez efektu. Pardubičtí nakonec tečovali jednu z přihrávek za modrou čáru.
2:30
Čas, který zbývá do konce trestu Borera, musí oznamovat hlasatel, protože na časomíře se neukázal.
2:43
Pardubice hrají v pěti, v oslabení se příliš nezapotily.
3:34
Kometě vyšla jednoduchá akce, po níž nebezpečně střílel Holec a hostující brankář Růžička měl co dělat, aby puk vytěsnil vyrážečkou.
5:07
Před pardubickou brankou se puk odrazil k Divíškovi, ten ho ale nenasměroval ani mezi tyče, ani na žádného ze spoluhráčů. Přitom to byla velmi slušná šance.
7:11
Aktivnější Kometa opět zahrozila, Hynek Zohorna jen o kousek přestřelil pardubickou branku.
8:57
Hosté snad na minutu zmáčkli Kometu v jejím pásmu, žádná šance ani střela z toho ale nebyly.
10:16
Pardubice rozjíždí svůj útočný válec, bránící Holec teď na poslední chvíli zblokoval přihrávku před odkrytou brněnskou branku.
12:35
Hluchou pasáž hranou především ve středním pásmu zakončilo zakázané uvolnění hostů.
13:33
Od modré čáry napřáhl hostující Benák, gólman Trvaj vyrazil puk jen před sebe, naštěstí pro něj tam ale žádný pardubický útočník neoperoval.
14:52
Další Trvajův zákrok, pokus Starého od mantinelu tentokrát udržel ve výstroji.
15:52
Poslední minuty hrají s pukem téměř výhradně hosté, brněnská obrana je ale zatím pevná a soupeře do šancí nepouští.
18:04
Těžko říct, zda pardubický Starý z pravého kruhu nahrával nebo střílel, puk každopádně nerušeně projel kolem brněnské branky až do rohu kluziště.
19:50
Poslední chvíle první třetiny se symbolicky odehrávají za pardubickou brankou bez jakéhokoliv napadání Brňanů.
20:00
První třetina skončila, aniž by cokoliv zajímavého nabídla. Za všechno mluví poměr střel na bránu 5:4 ve prospěch hostů, opravdu nebezpečný byl snad jen pokus brněnského Holce.
20:01
21:02
Z kruhu tvrdě pálil domácí Tomáš Svoboda, brankář Růžička vyrazil.
21:42
V brněnském pásmu dostal prostor Nahodil, Trvaj proti němu ale dobře vyjel a pardubický hráč branku netrefil.
22:00
Čermákův pokus po teči jednoho z pardubických obránců projel jen těsně kolem tyčky i hokejky jeho spoluhráče.
23:33
Domácí Holec přebruslil pardubické obránce a uháněl z boku sám na Růžičku, namířil však jen do jeho lapačky.
25:53
Pardubice dlouho vyčkávaly v obraně na svou šanci, až se v ní zjevil Starý, z levého kruhu ale trefil stojícího Trvaje do betonů.
26:14
Ihned po buly střílel domácí Balej a Růžička mohl být rád, že ho puk trefil do vyrážečky.
26:30
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za krosček
26:45
Kometa se sama vyhnala z pásma.
27:05
Teď domácí dokonce předvedli zakázané uvolnění.
27:50
Teď Brňané rozpoutali velký závar před pardubickou brankou, puk do ní ale nedotlačili.
28:30
V úplném závěru přesilovky pálil bez přípravy Vašíček, gólman Růžička puk vytěsnil těsně vedle tyče.
29:35
Trvaje zkoušel z úhlu zaskočit Somík, brněnský brankář byl ale dobře postavený a překvapivou střelu chytil.
30:00
Už se zdálo, že trojice brněnských hráčů vyšachuje pardubickou obranu, Jakub Svoboda ale přihrávku Tomáše Svobody před prázdnou bránu netrefil.
31:21
Erat dostal puk těsně před pardubickou branku, místo zakončení ale přihrál do prázdna.
31:31
Vyloučen hráč Erat (Kometa), 2 min. za podražení
Zbytečný faul v útočném pásmu.
32:29
Od modré tvrdě pálil Borer, Trvaj betony vyrazil.
33:25
Domácí brankář na chvíli ztratil hokejku, ale Pardubice ho neohrozily. Na druhé straně se Brňané utrhli do brejku dva na jednoho, po němž zblízka zakončoval Holec, puk však zvedl příliš vysoko.
33:50
Před hostující brankou dobruslil puk Čermák, z úhlu pálil jen do Růžičky.
34:37
Po Buchteleho pokusu si domácí brankář Trvaj nebyl jistý, zda má puk, ale nakonec ho udržel.
36:22
Na brněnskou branku letěly chvíli po sobě dva puky z ostrého úhlu, Trvaj oba vyrazil.
37:38
Hosté jako by vyčkávali s útočnou aktivitou až na konce třetin, Kousalův nenápadný pokus proletěl těsně vedle vzdálenější tyče.
38:24
Mezi kruhy se zjevil volný Starý, který zkoušel vymést horní růžek, brněnskou branku ale přestřelil.
39:15
Před pardubickou branku se cpal Koreis, hosté ho nakonec ubránili.
39:46
Zakazáné uvolnění hostů, Kometa má šanci dohrát druhou část v útočném pásmu.
39:59
Růžičkovi nadělalo nečekané starosti lehké nahození Divíška, nakonec si ale vleže poradil.
40:00
Druhé dějství už nabídlo mnohem zajímavější hokej se střeleckou převahou Komety 11:8. Brňané působí živějším dojmem, což při náročném pardubickém programu posledních dní není překvapením.
40:01
40:25
Hostující obránce Píša zabránil jistému gólu, když na poslední chvíli vložil hokejku do brněnské přihrávky před prázdnou bránu.
41:46
Povedenou akcí se blýskl domácí Holec, který z vlastního pásma projel až před pardubickou bránu, kde bekhendem protáhl Růžičku.
43:19
Kometa vstoupila do třetí části aktivněji, střelu Čermáka musel opět betony likvidovat Růžička.
44:58
Do pardubického pásma vletěl Jakub Svoboda, trefil ale jen brankáře Růžičku.
45:12
První zákrok ve třetí části si připsal domácí gólman Trvaj.
46:48
Pardubický brankář neudržel nahození Žižky, dokázal se ale natáhnout a hokejkou odehrát puk do rohu.
47:14
Zápas sleduje 7200 diváků, tedy vyprodané hlediště.
48:23
Další z pokusů aktivního Holce tentokrát minul pardubickou branku.
49:42
Jeden z vzácných pardubických brejků zakončil Starý střelou do Trvajovy hrudi.
50:12
Dlouhý (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Čermák a Vašíček
Stav zápasu Kometa - Pardubice 1:0

Konečně je tu gól! Po Vašíčkově přihrávce zpoza brány vystřelil Čermák jen do Růžičkova betonu, puk se ale odrazil k Dlouhému, který ho pohotově vrátil za čáru.
51:32
Střelu Píšy vytáhl Trvaj vyrážečkou.
52:55
Pardubice se snaží tlačit dopředu, ale proti soustředěným Brňanům to budou mít hodně těžké.
54:40
Kometa maximálně zjednodušila svou hru a nese to ovoce, hosté se těžko dostávají do jejího pásma.
55:21
Zohorna (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Kolář
Stav zápasu Kometa - Pardubice 1:1

Pardubice přece jen vyrovnávají, a i ony uspěly po dorážce. Kolářovu ránu od modré vyrazil Trvaj jen před sebe a Zohorna vrátil puk do sítě.
56:23
Kometa se okamžitě snaží získat vedení zpátky, Vašíček ale zblízka Růžičku neprostřelil.
58:00
Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty a na ledě už převládá opatrnost.
58:35
Do hostujícího pásma se natlačil Dlouhý, ke střele se ale dostal až v hodně velkém úhlu a Růžičku neměl šanci překonat.
59:03
Pardubice předvedly úmyslný ofsajd, jejich trenéři si berou oddechový čas.
59:18
Vyloučen hráč Svoboda (Kometa), 2 min. za podražení
Kometa si komplikuje závěr vyloučením za přestupek ve středním pásmu.
59:30
Kometa vyhodila až k Růžičkovi.
59:40
Teď hosty zastavil ofsajd a strhla se menší mela, která se ale obejde bez trestů.
60:00
Kometa ve třetí třetině přestřílela Pardubice 14:7, získané vedení ale neudržela a bude se tak prodlužovat.
60:01
Začalo prodloužení.
60:02
Pardubice mají výhodu přesilovky čtyři na tři.
60:43
Trvaj přikryl puk, bude se vhazovat před brněnskou bránou.
61:05
Trvaj Sičákovu střelu vyrazil opět jen před sebe, ale než se hosté zorientovali, sám přikryl puk.
61:18
Pardubická přesilovka je minulostí.
61:52
Trest týmu (Kometa), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Neuvěřitelné, Pardubice budou hrát v prodloužení už druhou přesilovku.
62:25
Až teď se hosté usadili v pásmu.
62:43
Starý (Pardubice) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Píša
Stav zápasu Kometa - Pardubice 1:2

Tentokrát už hosté výhodu využili. Píša od modré nahodil puk, který po teči Starého zaplul do horního rohu branky.
Na led létají odpadky, brněnští hráči ještě obklopili rozhodčího, zatímco pardubičtí hokejisté se radují.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kometa 1:3
8. 1. 2023 17:00Kometa–Pardubice 1:4
27. 11. 2022 17:00Pardubice–Kometa 4:3
13. 10. 2022 18:00Kometa–Pardubice 4:3
11. 2. 2022 18:00Pardubice–Kometa 4:0
22. 12. 2021 18:00Kometa–Pardubice 4:3
29. 10. 2021 18:00Pardubice–Kometa 3:2
16. 9. 2021 18:00Kometa–Pardubice 3:2