Pěkný podvečer z Brna. Za malou chvíli startuje druhá polovina nejvyšší hokejové soutěže. Kometa Brno hostí Pardubice.
0:01
0:10
Brno začalo aktivněji, do první šance se řítil první útok Brňanů. Obrana Pardubic uhasila nebezpečí všas.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Šír (CZE) - Frodl (CZE), Charvát (CZE)
Počet diváků: 6 948

2:04
Kometa je v počátku aktivní. Šance Němce či Hrušky však Hudáček kryl.
2:39
Vyloučen hráč Koreis (Kometa), 2 min. za hákování
Brněnský nápor trochu otupí první přesilovka hostujícího celku.
3:08
Dvě střely Tomáše Zohorny v brance neskončily. Čiliak si s nimi poradil i přesto, že před bránou ukázkově stínil a snažil se tečovat forvard Endál.
3:40
Kempný osvobozuje Kometu a mohutným obloučkem posílá puk směrem k Hudáčkovi.
4:15
Endál (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Kometa - Pardubice 0:1

Bek Komety se snažil vyhodit puk podél mantinelu. U modré čáry jej zachytil Sýkora, který poslal puk na bránu. U pravé tyčky se objevil trestuhodně volný Endál. Ten se snažil nahrát puk před klec, ale jeden z beků si srazil kotouč do vlastní sítě. Hosté se ujímají vedení.
5:33
Vyloučen hráč Zdráhal (Pardubice), 2 min. za podražení
Za faul na unikajícího Brendla si posedí na trestné lavici Zdráhal
6:51
Brendl s Čermákem tak dlouho kombinovali a přidržovali puk, až o něj přišli.
6:30
Vyloučen hráč Ďaloga (Pardubice), 2 min. za hákování
A hosté budou hrát 63 vteřin ve třech.
6:31
Ale hned z buly dostávají puk do středního pásma.
7:23
Kometa uvěznila trojici červených ve vlastním pásmu. Ti ale dobře bránili a dokázali alespoň vychýlit brněnské nahrávky a akci zakončil vyražením puku do sítě hostující Hudáček.
7:52
Vyloučen hráč Benák (Pardubice), 2 min. za podražení
Hosté ve čtyřech moc nepobyli. V šanci Svobodu fauloval Benák.
8:24
Beci Komety byli téměř u kruhů, ale nikdo z domácích se neodhodlal ke střele a po chybné přihrávce Pardubice vyhazují.
9:09
Chvíli se mezi kruhy zcela sám objevil Svoboda. Ranou mezi betony však hostujícího golmana nepřekonal. Puku zatarasil cestu včas. Dále ještě Kometu čeká více než půlminuta hry v početní výhodě.
9:48
Svoboda T. (Kometa) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Koreis a Němec
Stav zápasu Kometa - Pardubice 1:1

Přesilovkový tlak Komety přeci jenom končí gólovou tečkou. Po několika odrazech puk doskákal ke Svobodovi, ten jej bekhendem zblízka poslal mezi nohy Hudáčka a vyrovnává na 1:1.
10:37
Pardubice konečně hrají v plném počtu, drží v poklidu puk za svojí svatyní a střídají.
11:21
Kováčik dostal výbornou přihrávku proti hokejce, z první mezi kruhy pálil. A Hudáček měl co dělat, aby jeho přízemní střelu pravým betonem vyrazil.
11:56
Rozhodčí upravují postavení pardubické branky a hráči mají chvíli na oddech.
12:05
U pravého rohu vydoloval puk brněnský Zohorna. Jeho střela na bližší tyč však pardubického brankáře nepřekvapila.
12:33
Z vlastní třetiny si nabruslil Ďaloga, nabral rychlost a i když mu po křídlech najížděli dva spoluhráči, sám zkusil zakončit. Jeho slabý pokus doprostřed brány však Čiliaka příliš neohrozil.
13:20
Tomáš Zohorna teď opět prověřil slovenského brankáře Brna. Jeho pravý beton byl na místě a prudká rána zpoza kruhů v síti neskončila.
13:49
Třetí útok Pardubic se na chvíli usadil v útočné třetině Komety, ale ta se ubránila v poklidu.
14:51
Zakázané uvolnění Komety. Hra se po několika úvodních přesilovkách Brňanů vyrovnává.
14:58
Brněnský Zohorna nyní málem propasíroval pas na ujíždějícího Jenyše. Beci Pardubic však samostatný únik mladému forvardovi nedovolili a přihrávku zblokovali.
16:23
Brendl ukázal svoji sílu. Ve středním pásmu vybojoval proti dvojici soků puk. Vyrazil s ním do útočné třetiny, ale jeho pokus pardubický bek zblokoval do ochranné sítě.
16:49
Pardubice páchají zakázané uvolnění.
17:13
Ani na druhé straně Tyborova zblokovaná rána neohrozila Čiliaka a skončila na ochranném plexiskle za jeho brankou.
18:16
Rozhodčí signalizují útočníka Komety v brankovišti a hra se přesunuje do středního pásma.
18:39
Na levém křídle se šikovně uvolnil Hruška, ale jeho technická rána těsně minula pardubickou klec.
19:10
Kousal (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Nosek T. a Radil
Stav zápasu Kometa - Pardubice 1:2

Nosek v levém rohu vybojoval puk a nádherně před brankou nachází volného Kousala. Čiliak se snažil rychle přemístit ke druhé tyčce, ale prudkým švihem a ranou do horní poloviny branky mu nedal Kousal šanci.
20:00
Konec třetiny si Pardubice ohlídaly a vedou po první části v Brně 2:1.
Zatím se v jihomoravské metropoli hraje svižný a vyrovnaný hokej. Pardubice se v úvodu dostaly do vedení, ale díky přesilovkám Kometu hru i skóre vyrovnala. Nakonec však do kabin odcházejí spokojeněji hosté, kteří těsně před koncem prvního dějství vstřelili rozdílovou branku.
20:01
20:14
Čermák si dojel v levém rohu opuštěný puk. Vybruslil s ním mezi kruhy a prudkým švihem orazítkoval břevno Hudáčkovy branky.
21:21
Kometa díky Čermákovi začala aktivněji a nebezpečněji. Nyní ale domácí zahráli puk na zakázané uvolnění.
21:35
Z buly pohotově pálí pardubický Kočí, ale Čiliak s přehledem chytá do lapačky.
22:04
Kuboše teď vzývala celá aréna, aby vypálil. Poslechl ji, ale houštinu těl před pardubickou brankou nepropálil.
22:33
Ani teď nemusel Hudeček zasahovat. Střelu domácích zblokovaly Pardubice do ochranné sítě.
23:01
Hruška se nyní řítil sám na Hudečka. Po pěkném přisunutí puku od Brendla, ale bekhendovou střelou na pardubického brankáře nevyzrál, ten výstrojí puk odvrátil do bezpečí.
24:14
Z čista jasna se před brněnskou brankou zjevil osamocený Endál. Druhý gól si však pardubický forvard nepřipsal. Forhendová střela branku minula.
25:23
Somík (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Kometa - Pardubice 1:3

Puk i většina hráčů byla u pravé Čiliakovy tyčky. ve skrumáži se nejlépe zorientoval Moučka, který naservíroval puk na pravou stranu Somíkovi a pro zkušeného útočníka nebyl problém zamířit do poloodkryté brány. Pardubice vedou dvoubrankovým rozdílem.
26:29
Povedenou kombinaci Kousala s Noskem zakončuje druhý jmenovaný ranou na Čiliakovu bránu. S technickým pokusem si brankář počíná neméně povedeně a lapačkou jej zachytává.
26:52
Brendl se na levé straně dokázal uvolnit, ale jeho umístěnou ránu k tyči dokázal vytěsnit Hudeček mimo tři tyče.
27:39
Němec (Kometa) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Káňa
Stav zápasu Kometa - Pardubice 2:3

Chybu ve středním pásmu využívají domácí ke snížení skóre. Káňa zachytil rozehrávku a posunul puk na rozjetého Němce, ten sám před Hudečkem nezpanikařil. Bekhendovou kličkou a ranou pod víko snižuje stav utkání na 2:3.
29:10
Pardubice opět zazmatkovaly před vlastním modrou čarou. Čtvrtá lajna však kiks na rozdíl od brněnské druhé lajny nepotrestala.
29:45
Krásný nápřah a gól! Jenže ochozy bouří zbytečně. Čermák pálil po odpískaném ofsajdu a místo oslav si půjde odpočinout na deset minut za nesportovní chování.
30:09
Jeden z pardubických hráčů zahrál vysokou holí a vhazuje se po Hudečkově levici.
30:17
Kubošova petelice jen zaduní o zadní mantinel a z následné skrumáže Kometa také nic nevytěží.
31:20
Pardubickému Sýkorovi lacino utíká puk v útočné třetině a Brno se opět žene kupředu. Kometa je v posledních minutách na ledě jasně lepší.
32:01
Paradoxně však mohlo udeřit na druhé straně. K odraženému puku před brankou dojel Kousal. Pálil pohotově, ale jen do Čiliaka.
32:57
Káňa (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kempný
Stav zápasu Kometa - Pardubice 3:3

Tak to byla rychlost. Káňa na modré v plné rychlosti zpracoval puk a pelášil s ním nikým neatakován z pravého křídla na Hudečka. Před ním si kotouč bleskově přehodil na forhend a střelou pod břevno vyrovnává. V Brně máme srovnáno.
33:37
Sýkora teď z pravé strany vyslal jedovatou ránu. Čiliak však zareagoval včas a vyrážečkou vytěsnil povedený pokus nad branku.
34:18
Kousalovi se teď obětavě pod nohy vrhl Hanzlík a brněnský bek sklízí potlesk zaplněné haly.
35:47
Brněnský Svoboda dojel zdánlivě ztracený puk na pravé straně servíroval ho před brány. Tam byl volný Káňa, ale místo střely se mladíkovi puk zamotal pod brusle.
37:18
Nyní na několik desítek vteřin dnes dobře hrající druhý útok Pardubic domácí zavřel do vlastní třetiny. Ale žádnou střelu z tlaku nevytěžili a akce skončila , když Píša nezpracoval na modré přihrávku.
38:10
Svoboda se před kruhy zbavil strážce, přehodil si puk na bekhend a vypálil. Střela však nebyl příliš prudká a Hudáček ji dokázal poměrně hravě vyrazit.
39:02
Burian teď pádil do útoku, ale spoluhráči místo pomoci šli střídat.
39:38
Zakázané uvolnění a vhazuje se po Čiliakově pravici v brněnské obranné třetině.
39:58
Jen do statistik. Dočekal ukončil třetinu propagační ranou ze středního pásma. Pardubický golman udržel i v závěru druhé části koncentraci a betonem si připsal zásah.
40:00
I druhá třetina nabídla divákům zajímavou podívanou s šancemi na obou stranách. Ve druhém dějství byla Kometa produktivnější a vyhrála ji 2:1. Vzhledem k tomu, že první část hry skončila přesně obráceně, svítí na kostce nad ledem skóre 3:3 a závěrečné dějství slibuje napínavou podívanou.
40:01
40:01
40:27
Kometa začala lépe, ale dvě nepřesné přihrávky hatí jejich šance. Pozadu nezůstávají ani Pardubice, které se dopouštějí zakázaného uvolnění.
40:33
Vyloučen hráč Káňa (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
41:11
Zatím se hostům příliš přesilovka nedaří. Krkolomně kombinují a k zakončení se nedostali.
42:01
Burian (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně)
Stav zápasu Kometa - Pardubice 4:3

Burian ukradne Pardubickým přihrávku na modré čáře a samostatný nájezd zakončuje prudkou ránou pod horní tyčku. Brno poprvé v zápase vede.
42:36
Nosek T. (Pardubice) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Kousal
Stav zápasu Kometa - Pardubice 4:4

Radost ale Kometa neměla dlouho. Pouze 35 vteřin po brněnské trefě srovnává krok aktivní Nosek, který zblízka procedil puk přes ležícího Čiliaka.
43:26
Kubošovu ránu z první od modré vyrážečkou zlikvidoval pardubický strážce klece.
44:41
První útok Komety teď aktivně napadal rozehru hostujícího celku. Tomu nezbývá nic jiného než vyhodit na zakázané uvolnění.
45:06
Vyloučen hráč Káňa (Kometa), 2 min. za podražení
Minule, když pykal Káňa za svůj trest, Brno skórovalo. Co nyní?
45:26
Zatím nic, zatím jen pardubický ofsajd.
45:33
Pardubice zásobují statistiky. Další ofsajd.
45:41
A hádejte co přichází nyní. Opět pardubické postavení mimo hru.
46:16
Konečně kromě ofsajdu si Pardubice v přesilovce připsaly i střelu. Čiliak však přízemní pokus kryl.
47:36
Vyloučen hráč Káňa (Kometa), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Káňa má evidentně permanentku na sezení na trestné lavici. Odpykává za domácí trest za přílišné množství hráčů na ledě.
48:45
Teď měli hosté dvojnásobnou přesilovku. V souboji totiž brněnský Svoboda ztratil hokejku a bránil bez náčiní. Ale ani to Východočechům nestačilo a Kometa se dokázala osvobodit.
50:22
Po Kempného ráně chvilku poskakoval puk před brankovištěm v době, kdy Hudeček bezmocně ležel na zemi. Pardubičtí beci však včas dokázali puk odklidit do bezpečí.
51:19
Nejvíc času teď hokejisté pobývají ve středním pásmu a na výraznější příležitost se už nějakou dobu čeká.
52:40
Brendlova střela od pravého mantinelu proletěla soupeřící dvojičce před brankovištěm mezi nohama. Podobnou trasu puku však nedopustil brankář Hudeček a skryl puk pod betony.
52:50
Na zteč vyrazil pardubický Sýkora, ale akci dva na jednoho nevyřešil ideálně. Následnou ránu z druhé vlny zase pěknou roznožkou vyřešil Čiliak.
54:00
Duel dnes nesleduje do posledního místečka vyprodaná aréna. Hlasatel oznámil 6948 diváků.
54:31
Hruška (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Brendl
Stav zápasu Kometa - Pardubice 5:4

Dvě minuty seděl rozhodčí Šír u časoměřičů, než branku uznal. Po Brendlově ráně se v závaru před pardubickou brankou nejlépe zorientoval Jan Hruška a Brňané vedou 5:4.
54:43
Kováčik vypálil do připraveného Hudečka, který nemusel zaujímat ani golmanský postoj.
55:28
Burian mířil z levého kruhu na zadní šibenici. Proti byla Hudečkova vyrážečka.
57:01
Nosek teď nebyl daleko od vyrovnání. Ale těsně před brankou se mu forhendová klička nepovedla a brněnský brankář jeho záměr vystihl.
57:25
Pardubický kouč Venera si bere oddechový čas.
57:35
Kometa má na ledě opět mnoho hráčů a obětuje k časoměřičům Káňu. Ten ve třetí části strávil víc času na trestné lavici než na ledě.
58:10
Pardubice posílají do hry šest hráčů.
58:55
... Čiliak vyhazuje alespoň do středního pásma.
59:38
Káňa se vrátil na led a Pardubicím zbývají poslední vteřiny naděje. Vhazuje se ve středním pásmu.
59:58
Jeden z diváků má pěkný suvenýr v podobě puku. Oproti tomu Pardubice odjedou z jihu Moravy s prázdnou.
V pěkném zápase nakonec tři body získávají domácí. Z Brna se loučí a přeje pěkný zbytek úterního večera Jan Daněk.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kometa 1:3
8. 1. 2023 17:00Kometa–Pardubice 1:4
27. 11. 2022 17:00Pardubice–Kometa 4:3
13. 10. 2022 18:00Kometa–Pardubice 4:3
11. 2. 2022 18:00Pardubice–Kometa 4:0
22. 12. 2021 18:00Kometa–Pardubice 4:3
29. 10. 2021 18:00Pardubice–Kometa 3:2
16. 9. 2021 18:00Kometa–Pardubice 3:2