Dobrý podvečer, vítám vás z pardubické enteria areny u dalšího domácího utkání Dynama Pardubice, soupeřem mu tentokrát budou Berani ze Zlína.
Domácí v minulém kole nestačili na Olomouc, které podlehli 2:3 a mají tedy co napravovat. Do první pardubické formace se znovu vrací posila z NHL Martin Kaut.
Zlín stále čeká na svou první výhru v letošním ročníku, po prohrách s Olomoucí (1:4) a Spartou (0:3) nestačil v posledním kole ani na Hradec Králové, se kterým na domácím ledě padl po výsledku 2:3.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Veselý (CZE) - Rampír (CZE), Špringl (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:00
0:54
Zlín se sice ještě nedostal ke kotouči ovšem domácí kombinace se zatím dostala nejdál do rohu útočného pásma.
2:04
Na modré to z otočky zkoušel Matěj Blümel, ale trefil pouze obránce před sebou.
2:54
V první šanci Zlína dostal dobrou přihrávku mezi kruhy Jakub Herman, Kantor ale jeho střelu vyrazil.
3:43
Noskova rána ze středního pásma skončila pouze na mantinelu za Kantorem.
4:13
Rozjetý Kousal dobře našel ve druhé vlně Radoslava Tybora, ten však trefuje Kašíka!
5:09
Jakub Šlahař se šikovně obtočil kolem pardubické branky, ale Kantor byl pozorný.
5:39
Mikušovo nahození od modré čáry propadlo až ke Kašíkovi, jenž puk vyráží špičkou betonu.
6:14
Mezi kruhy dostal nabito Tomáš Fořt, ale v dobré pozici vysoko přestřelil.
6:55
Kousal vedl další útok domácí první formace, ale je pískán ofsajd.
7:36
Bekhend Daniela Gazdy orazítkoval Kantorovu vyrážečku a odrazil se do rohu hřiště.
8:36
Pavel Kubiš napřáhl na levém kruhu pro vhazování a Kantor jeho projektil vyrazil lapačkou.
9:43
Zakázané uvolnění Zlína.
9:53
Po vhazování v útočném pásmu Dynama napřáhl na modré čáře Martin Bučko, ale Kašík jeho pokus vyrazil.
10:19
Zakázané uvolnění také na straně domácích.
10:45
Lukáš Anděl s Michalem Pochobradským ujížděli dva na jednoho, druhý jmenovaný měl po přihrávce do druhé vlny před sebou úplně prázdnou bránu, ale vůbec nedokázal zakončit!
11:40
Vystřelit zkusil Robert Kousal, jeho pokus byl však zblokován.
12:05
Z otočky dobře střílel hostující David Nosek, ale Kantor našel puk v lapačce.
13:55
Michal Pochobradský se v útočném pásmu od mantinelu propracoval až před Kašíka, ale zakončení mu nakonec zhatil bránící hráč.
14:25
Přímo před Kantorem nebezpečně dorážel Jiří Ondráček, ale domácí gólman jeho pokus zneškodnil.
16:00
Z brankové čáry od mantinelu poměrně ostře vypálil Matěj Sebera a Kantor měl co dělat, nakonec však puk zkrotil.
16:44
Na druhé straně ostrý příklep Matouše Kratochvila končí v Kašíkově lapačce.
17:20
Jakub Šlahař vystihl domácí rozehrávku a poslal přihrávku přímo před Kantora na úplně volného Zdeňka Okála, jenž si ale bekhendovým blafákem na Kantora nepřišel.
20:00
V první třetině dorazivší hrstka diváků v Pardubicích branku neviděla. Asi největší šanci měl zlínský Zdeněk Okál, kterého po Zacharčukově chybě samotného na Kantora vyslal Jakub Šlahař, ale hostující útočník neuspěl.
Radovat se však v těchto chvílích mohou kolegové pardubických hokejistů z místního FK, kteří v Ďolíčku porazili Liberec 3:0.
20:00
20:21
Po chybě Zlína se v mezikruží ke střele dostal Radoslav Tybor, ale jeho pokus Kašíkovi moc starostí nenadělal.
21:41
Ofsajd Zlína.
22:14
Směrem na zlínskou branku rychle postupoval Matouš Kratochvil, ale v útočném pásmu si nedokázal poradit se dvěma bránícími soupeři.
22:30
Nakládalovu střelu vráží Kašík.
23:11
Kašík si připisuje další zásah, když vyrazil nenápadné Mikušovo nahození od modré čáry.
23:43
Na pravém kruhu na vhazování dostal nabídku Vladimír Svačina, jeho pokus z první byl ale zblokován.
24:46
Bombu od modré vyslal Rus Stěpan Zacharčuk, ale zablkoval mu ji David Nosek.
25:26
Velká šance také na straně Zlína! Přímo před Kantora dostal přihrávku Zdeněk Okál, ale pardubický brankář si s jeho bekhendem poradil.
26:09
Na modré čáře napřáhl Jakub Ferenc, jehož střela byla těsně před Kantorem tečována, ale nerozhodný stav trvá.
28:02
V útočném pásmu Zlína se ke střele dostal Jakub Šlahař, bolestivě mu ji však zblokoval Radoslav Tybor a během komerční pauzy se belhá na střídačku.
29:04
Volný prostor před sebou v útočném pásmu měl Michal Pochobradský, zápěstím ale provětral pouze Kašíkovu vyrážečku.
29:44
Na druhé straně Kantor vyráží Seberovu střelu od modré a Dynamo vyhazuje na zakázané uvolnění.
31:19
Dynamo dlouho kombinovalo v útočném pásmu, po Kautově přihrávce se ke střele dostal Robert Kousal, ale Kašík si vkleče připisuje vcelku pohodový zákrok.
32:08
32:53
Ke střele se dostal Martin Kaut, ale mimo hřiště ji tečoval Jakub Ferenc.
33:38
Zakázané uvolnění také na straně Dynama.
34:40
Patrik Poulíček našel mezi kruhy úplně volného Vladimíra Svačinu, ten však nechal vyniknout Libora Kašíka!
35:34
Dynamo se po delším čase usadilo v útočném pásmu a z otočky to zkoušel Lukáš Anděl, Kašík vyráží.
38:14
Dynamo je v tlaku, ale Kašík dnes zatím stoprocentní. Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění.
38:32
Svačina se po vhazování propracoval až před Kašíka, ten ale jeho střelu vykopává betonem.
39:43
Jakub Nakládal udržel puk na útočné modré čáře, díky čemuž mohl zakončovat Martin Kaut, z dobré pozice ovšem těsně minul!
40:00
V závěru druhé třetiny dostaly Pardubice svého soupeře pod velký tlak, ale branka dnes stále nepadla. I třetí třetina tak bude začínat za stavu 0:0.
Dynamo bylo ve druhé třetině výrazně aktivnější, střely na branku v této části byly v poměru 12:5.
40:00
41:06
V úvodu třetí části oběma týmům vázne kombinace, Zlín dostává puk na zakázané uvolnění.
41:14
Od modré tvrdě vypálil Zacharčuk, ale jeho střela byla tečována nad.
42:20
Na levé straně napřáhl Jakub Ferenc, ale puk letěl mimo.
42:59
Další útočnou akci Zlína zastavuje ofsajd.
43:18
Vyloučen hráč Honejsek (Zlín), 2 min. za podražení
Až ve třetí třetině jsme svědky dnešního prvního vyloučení. Dvě minuty za podrážení dostává Antonín Honejsek ze Zlína.
43:58
Kaut hledal napříč útočným pásmem Tybora, ten se ale ke střele nedostal.
44:17
Zlín dostal puk až ke Kantorovi, kde měl náznak šance Pavel Kubiš, domácí brankář však zvládl odehrát puk za branku.
44:39
Vyloučen hráč Claireaux (Pardubice), 2 min. za podražení
Vyloučení také na straně domácích. Bývalý Beran Valentin Claireaux dostává dvě minuty za podrážené a bude se hrát čtyřicet vteřin čtyři na čtyři.
45:18
Zlín je v plném počtu, začíná zkrácená přesilovka Beranů.
45:47
Dynamo vyhazuje puk přes všechny čáry.
46:08
Tvrdá Honejskova střela se odrazila od masky Pavla Kantora!
46:49
I domácí jsou v plném počtu.
46:49
Köhler (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Řezníček a Fořt
Stav zápasu Pardubice - Zlín 0:1

Hosté sice přesilovou hru nevyužili, ale i tak jdou do vedení! Už za vyrovnaného počtu hráčů Řezníčkovo nahození od modré čáry tečoval Bedřich Köhler a usměrnil puk do protipohybu Pavla Kantora.
48:30
V útočném pásmu zkusil přes obránce vystřelit Jan Mandát, ale puk letěl vysoko nad.
49:05
Dynamo znovu zamklo svého soupeře v jeho obranném pásmu, Kašík je ale dnes bezchybný.
49:28
Pardubická enteria arena hlásí vyprodáno, dorazilo tisíc lidí.
50:59
Další sérii pardubických šancí pochytal Kašík, neuspěli Jan Mandát ani Juraj Mikuš, jenž se do zakončení dostal hned dvakrát.
50:59
Zlín raději vyhodil puk na zakázané uvolnění a sáhl pro oddechový čas.
51:13
Po zásahu Kašíka se v obranném pásmu Zlína strhla drobná potyčka, Martin Kaut složil k zemi Matyáše Hamrlíka.
51:45
Herman (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Suhrada a Ondráček
Stav zápasu Pardubice - Zlín 0:2

Tenhle zápas bude Pardubice hodně mrzet. I přesto, že jsou jednoznačně lepší, úřaduje Zlín. Po střele od modré se k dalšímu zakončení dostal Jakub Herman. Kantor mu ho ještě vyrazil, ale na dorážku už byl krátký.
53:00
53:14
Další icing hostů.
54:13
Jakub Herman měl na holi svůj druhý gól a zlínský třetí celkově! Stál přímo před brankovištěm, první střelou trefil Kantora, pak jej vymíchal a už to vypadalo, že bude zakončovat do prázdné. Jenže radost mu zkazil pardubický obránce, který puk zablokoval.
55:29
Zpoza zlínské branky si do zakončení vyjel Patrik Poulíček, ale hostující obrana snížení nedovolila.
55:36
Vyloučen hráč Mandát (Pardubice), 2 min. za sekání
Další přesilovka pro Zlín. Dvě minuty za sekání dostává Jan Mandát.
56:13
Pardubice již podruhé vyhazují puk ven z pásma.
56:26
Na cestě zpátky se ale do velké šance dostal Tomáš Fořt, Kantor však jeho střelu kryje.
56:39
Další teč střely od modré si nachystal Bedřich Köhler, Kantor se ale tentokrát překonat nenechal.
57:56
Hned po výjezdu z trestné lavice se Jan Mandát dostal od mantinelu k zakončení a po něm to z těsné blízkosti zkoušel i Robert Kousal, Kašík si ale s oběma pokusy poradil na jedničku!
58:21
Kantor sedí na střídačce. Dynamo je v šesti a bere oddechový čas.
59:08
Zlín se snaží trefit prázdnou bránu, ovšem až z vlastní třetiny, takže po neúspěšném pokusu následuje zakázané uvolnění.
59:38
Okálovu střelu tentokrát ze středního pásma zablokoval Jan Kolář.
59:55
Další zakázané uvolnění Zlína.
Dynamo dnes dostalo pořádnou lekci z produktivity a zapisuje druhou prohru v řadě. Zlín nebyl lepším týmem, přesto z východu Čech veze tři body za výhru 2:0. Z Pardubic vám příjemný vstup do nového týdne přeje Marek Votke.

8. 3. 2022 17:20Zlín–Pardubice 0:3
23. 1. 2022 17:00Pardubice–Zlín 4:1
5. 12. 2021 15:30Zlín–Pardubice 1:4
5. 10. 2021 18:00Pardubice–Zlín 5:1
5. 2. 2021 17:00Zlín–Pardubice 1:3
28. 12. 2020 18:00Pardubice–Zlín 5:2
13. 11. 2020 17:30Zlín–Pardubice 3:2
27. 9. 2020 17:00Pardubice–Zlín 0:2