V Pardubicích se vše chystá k zahájení přímého souboje o druhé místo v tabulce. Oba týmy mají shodně 67 bodů, Pardubice horší skóre.
Od doby, kdy se vrátil do branky Dominik Hašek, Pardubice třikrát vyhrály stejným výsledkem - 2:1! I Vítkovice mají za sebou tři výhry. V jejich brance ale nenastoupí Jakub Štěpánek, který doléčuje virózu.
0:01

Rozhodčí: Jebavý (CZE), Hodek (CZE) - Kalivoda (CZE), Charvát (CZE)
Počet diváků: 8 154

1:01
Vítkovice se tlačí dopředu, Ujčík ale skončil s pukem jen v rohu.
1:24
Hašek odvážně vyjel za branku, puk, který jel po hraně mantinelu ovšem zkušeně zkrotil a rozehrál.
1:49
cetkovský dostal pukem do obličeje, ale pokračuje ve hře.
2:15
Hostující obránce Stehlík se vydal na výlet, přejel modrou a mezi kruhy tahákem otestoval Haškovu lapačku.
2:45
Klejna (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Rákos a Radil
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:0

Sotva se čtvrtý pardubický útok objevil na ledě, hned skóruje. Rákos nahazoval puk před branku, přihrávku nešťastně tečoval vítkovický obránce přímo na hůl Klejny, jenž jej pohodlně dopravil do prázdné branky.
3:40
Vítkovičtí se snaží kontrovat, první lajna zmáčkla domácí. Burgrovu střelu zblízka ale kryl Hašek a Hubáček po chvíli mířil vedle.
4:28
I druhý útok hostů si vynutil tlak, Ujčík se zjevil volný před brankou, ale skákavý puk netrefil ideálně.
5:16
Stehlík (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Kvapil
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:1

Z nenápadné akce vyrovnává obránce Stehlík. Opět přejel modrou a jen nahodil puk. Ten ještě lehce tečoval Píša a lehká střela překvapivě zapadla k tyčce Haškovy branky.
5:51
Vyloučen hráč Sičák (Vítkovice), 2 min. za hákování
Aktivní Klejna se dral odzadu před branku, přitom ho hákoval Sičák, Pardubice si zahrají přesilovku.
6:36
Domácím se přesilovka zatím vůbec nedaří, jedna jejich akce skončila ofsajdem, další zakázaným uvolněním.
6:49
Útočník Kolář se zprava dral před branku, lehce tísněn najíéžděl sám na Šindeláře. Ten se položil na led a pokryl tak puk, který Kolářovi sjel z hole.
7:51
Dvě bomby Sýkory se neujaly, Vítkovice se ubránily.
8:06
Zohorna (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Koukal
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 2:1

Zohorna vystřelil z pravé strany a sám si dojel puk, který už už zalehával Šindelář. Nejdřív do něj plácl Koukal a pak jej Zohorna bekhendem vypíchl a poslal do prázdné branky.
8:55
Radil (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Rákos
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 3:1

Rákos s Radilem překrásně sehráli brejk dva na jednoho. Rákos poslal elegnatní žabku přes obránce přímo na hůl Radila, jenž poslal puk pod břevno. Vítkovice střídají brankáře.
8:56
Ve vítkovické brance už je čerstvý olympionik Jakub Štěpánek, Šindelář sedí na střídačce.
9:26
Vyloučen hráč Pivko (Pardubice), 2 min. za sekání
Po menším náporu Vítkovic sekl Pivko soupeře a Vítkovice si poprvé zahrají přesilovku.
11:26
Přesilovka hostům nic nepřinesla. První polovina se nepovedla, ve druhé otestoval Haška Stehlík jen zdálky a v závěru Hubáčkovi sklouzl v dobré pozici puk.
12:30
Hraje se rychlý hokej nehoru dolů. Cetkovského střelu i na druhé straně pokus Kvapila však zblokovali obránci.
13:20
Svačina od zadního mantinelu nahrával Szturcovi, puk ale přizvedl nešikovně jeden z beků přímo na branku a jen díky pozornosti Haška si nedal vlastní gól.
13:37
Hašek odehrál puk přes celé hřiště až na Štěpánka, ten v klidu zpracoval a rozehrál na beky.
15:21
Dvě minuty bez přerušení teď ukončilo zakázané uvolnění domácích. Hraje se rychlý a zajímavý hokej, obě mužstva hodně útočí.
15:52
Ani jednomu týmu se teď nedaří rozehrávka. Zakázané uvolnění tak provedli i hosté.
16:49
Čtvrtý útok Pardubic je zatím nejlepší trojkou na ledě. Na dlouhou dobu teď sevřel hosty v pásmu, Klejnovu střelu však Štěpánek kryl a zbytek času strávili domácí v rozích.
18:19
Hašek vytáhl skvělý zákrok proti střele Hrušky. Ten se na něj řítil mezi kruhy a vypálil zápěstím, gólman šel bleskově do rozkleku a ramenem kotouč skryl.
19:45
Kvůli několika nepřesnostem se již první třetina dohraje zřejmě za stavu 3:1.
20:00
V první třetině se v Pardubicích hrál špičkový extraligový hokej. Obě mužstva nebojácně útočí, vynikají rychlým bruslením a tvořivostí. Domácí se nepoložili po střele, která překvapila Haška. Naopak díky důrazu a povedenému brejku vyhnali z branky Šindeláře.
20:01
20:45
Špirko (Pardubice) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Sýkora
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 4:1

Špirko si najel po pravé straně do pásma a přes obránce vystřelil z pravého kruhu. Trefil se ideálně nad Štěpánkův beton k pravé tyči.
21:32
Vyloučen hráč Ujčík (Vítkovice), 2 min. za napadení
Kuriózní situace. Ujčík sestřelil vlastního spoluhráče Hrušku a je za to dost nespravedlivě vyloučen.
21:38
Cetkovský (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Sýkora a Píša
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 5:1

Pardubice ovládají zápas. Sýkorovu ránu tečovali obránci a skákavý puk se dostal až k Cetkovskému, který ho ideálně trefil a zblízka tím přehodil Štěpánkův beton.
23:09
Po úseku bez šancí, v němž domácí jen nahazovali puky, se vzepřela čtvrtá formace Vítkovic. Vrána se dostal do pásma a vystřelil na Haška. Tomu puk vypadl, ale stačil ho odehrát před dotírajícími útočníky do bezpečí.
24:30
Pardubičtí dobře hlídají střední pásmo a díky tomu kontrolují hru, hosté se prosazují jen stěží.
24:49
Sičák (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Štefanka
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 5:2

Sičák udržel puk na modré před Cetkovským, který se chtěl prodrat do brejku. Místo toho si najel Sičák až na okraj kruhu a tvrdou ranou překonal Haška. Ten před zákrokem ztratil ve střetu s hostujícím útočníkem v brankovišti hokejku.
26:11
Hosté ožili a mačkají domácí tým v pásmu. Do výraznější šance je však pardubická defenziva nepouští.
27:00
Pardubice velmi jedoduše brzdí tlak hostů. Vyhazují puky z pásma a ve střední třetině je tečuje útočník až za branku Štěpánka.
27:48
Vítkovický navrátilec Barinka na modré srazil ukázkovým bodyčekem pronikajího forvarda Koláře.
28:33
Vyloučen hráč Hašek (Pardubice), 2 min. za podražení
Brankář Hašek vložil hokejku pod nohy Ujčíka, který se mu projížděl brankovištěm. Sudí vylučují, na trestnou zamířil Zohorna.
30:33
Hostům se přesilovka nepovedla. Dlouho je zlobil šikovně napadající Koukal, kvůli němuž se kompikovaně dostávali z vlastního pásma. Pak je zase brzdila nepřesná rozehrávka. Hašek nemusel v oslabení, které zavinil, vůbec zasahovat.
31:10
Hašek rozehrál puk na Cetkovského, ten šel s dalšími třemi spoluhráči do protiútoku čtyř proti dvěma. Cetkovský ale zvolil střelu, kterou Štěpánek kryl.
32:00
Sýkora mohl najíždět do brejku, ale byl rychlejší než nepřesná přihrávka od Špirka. Před modrou musel zastavit a puk prošel na zakázané uvolnění.
32:51
Krenželok se z levé strany dral před Haška, obránce Jillson mu ale puk vypíchl.
33:09
Útočník Kolář se málem prokličkoval přes Stehlíka až před branku, obráínce mu na poslední chvíli puk vypíchl.
33:41
Starý (Pardubice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Pineault
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 6:2

Starý dostal skvělou přihrávku Pineaulta, který mu poslal puk přes dvě pásma za vítkovickou obranu. Starý jel sám na brankáře Štěpánka a překonal jej střelou nad pravý beton.
34:08
Vyloučen hráč Trnka (Vítkovice), 2 min. za podražení
Pardubice si navíc zahrají přesilovku. Trnka podrazil Cetkovského a míří na trestnou lavici.
34:59
Pardubice mají v přesilovce velký nápor. Sýkora i Píša pálili tvrdě od modré, Štěpánek dobře zasáhl.
35:39
Starý (Pardubice) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Koukal a Kolář
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 7:2

Po velmi pěkné kombinaci Pardubic zvyšují na pro hosty hrozivých 7:2. Křížnou přihrávku Koukala umístil pod břevno z úhlu Starý, který tak dal druhý gól ve dvou minutách.
36:15
Pineault (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 8:2

Kanaďan Pinealut sebral puk na modré, ujel Jurečkovi a nad ramenem Štěpánka poslal puk do horního růžku vítkovické branky.
37:03
Nervózní hosté se snaží vyprovokovat domácí hráče. Francouz Treille píchl do lapačky Haška, Havíř ho zpacifikoval jen velmi jemně.
37:34
Štěpánek chytil střelu od modré a poté si demonstrativně zatleskal lapačkou o vyrážečku. Předtím totiž ze tří střel dostal tři góly.
38:40
Pardubice hrají v naprosté pohodě a předvádějí jednu nápaditou akci za druhou. Hosté jen těžko formuují defenzivu.
39:27
Stehlík má dnes velmi útočné choutky. V pomalém tempu se prodral málem až před Haška, těsně před střelou mu ale vypíchl puk Jillson.
40:00
Domácí mají za sebou třetinu snů. Skvěle jim vyšla koncovka a brejky, díky tomu mají našpápnuto na deset gólů. Plný pardubický stadion mohutně slaví, přestávkové pivo bude fanouškům velmi chutnat.
40:01
40:02
V brance Vítkovic zůstává Štěpánek, zato v té pardubické došlo ke změně. Trenér Sýkora stáhl Haška, místo něj je v brance Růžička.
41:29
Vítkovičtí se sympaticky derou do útoku. Domácí však jejich nápor bez větších problémů tlačí do rohu.
42:21
Treille Y. (Vítkovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Krenželok
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 8:3

Hosté se napotřetí prosadili. nejdřív to zkoušel Barinka z úhlu, pak Krenželok mezi kruhy a nakonec treille, jenž dorazil kolegovu střelu.
43:42
První útok hostů si vynutil nápor, Jurečkovu střelu málem tečoval Burger do sítě. Puk nakonec mířil těsně nad.
44:45
Sičákova rána mířila vedle. Velkou většinu třetí třetiny se hraje v pásmu domácích, ti jako by podlehli až přílišnému uspokojení z výsledku.
45:20
Vyloučen hráč Stehlík (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
Nápor Vítkovic přibrzdil faul Stehlíka, jenž přidržel Zohornu.
45:58
Vyloučen hráč Treille Y. (Vítkovice), 2 min. za sekání
Treille tvrdě sekl přes hokejku soupeře, kterou zlomil, a odjel na trestnou. Pardubice budou hrát víc než minutu a čtvrt v pěti proti třem.
46:01
Začátek dvojnásobné přesilovky se nepovedl, domácí se dvakrát sami vytalčili z pásma. Až teď nebezpečně tečoval Cetkovský.
47:20
Tvrdá střela Jillsona skončila v lapačce Štěpánka. Ten pak řešil i střelu Nakládala... A Vítkovice jsou ve čtyřech.
47:58
Koukalovi a Starému se povedla podobná kombinace jako při sedmém gólu Pardubic, ale tentokrát Starý mířil jen do Štěpánka.
48:33
Vyloučen hráč Rákos (Pardubice), 2 min. za podražení
Ujčík se prodíral do šance a při tom jej fauloval Rákos, přesilovku si zahrají hosté.
49:26
Kolář s Koukalem ujeli v oslabení ve dvou na jednoho. koukal pěkně nahrál Kolářovi do obrovské šance, tu ale zhatil Štěpánek skvělým skluzem.
50:33
Pardubice se ubránily.
51:42
První útok Pardubic je při chuti, na minutu zmáčkl soupeře. Do šance se ale neprosadil ani aktivně kroužící Špirko.
51:59
Do brejku se prodíral přes dva obránce Štefanka, puk mu ale ujel a Růžička ho přikryl.
53:01
Starý našel Koláře, který ve stoprocentní šanci minul. Vítkovice po dobrém úvodu třetí třetiny nejspíš už rezignovaly.
55:00
Většina z 8194 diváků slaví blížíci se vysokou výhru Pardubic.
55:08
Pivko z levé strany otestoval Štěpánka.
57:00
Cetkovský našel před brankou Pineaulta, proti němu ale výtečně zasáhl Štěpánek betonem. Deset gólů v síti Ostravanů zřejmě zůstane jen přáním diváků.
57:48
Rákos (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Klejna a Radil
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 9:3

Pardubičtí dvakrát objeli branku a dvakrát pěkně přihráli volnému spoluhráči. Napodruhé se to povedlo a Rákos poslal puk k tyčce.
58:10
Špirko (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Sýkora
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 10:3

Zajímavou varinatu na vhazování přetavili domácí v desátý gól. Sýkora vyhrál buly doprava na Špirka, kterého Stehlík nechal v pohodě najet až před branku a pohodlně skórovat.
58:21
Vyloučen hráč Treille Y. (Vítkovice), ot 10 min. za nesportovní chování
Treille dostal osobní trest za protesty.
59:30
Diváci jsou na nohou, slaví nejvyšší výhru sezony.
Pardubice po famózním představení míří na druhé místo extraligové tabulky. Vítkovice si naopak povezou domů debakl, jako první dostaly v sezoně deset gólů v jednom zápase.

17. 2. 2023 18:00Pardubice–Vítkovice 1:4
3. 1. 2023 17:20Vítkovice–Pardubice 2:3
22. 11. 2022 17:30Vítkovice–Pardubice 4:5
6. 10. 2022 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
6. 2. 2022 16:00Vítkovice–Pardubice 4:1
26. 12. 2021 17:00Pardubice–Vítkovice 2:3
31. 10. 2021 17:30Vítkovice–Pardubice 4:1
13. 10. 2021 18:00Pardubice–Vítkovice 6:0