Ještě před úvodním buly se na pardubickém stadionu držela minuta ticha za zesnulého hráče a trenéra Evžena Musila.
0:01
1:17
Vyloučen hráč Pivko (Pardubice), 2 min. za hákování
První přesilovku zápasu si zahrají hosté po vyloučení Pivka.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Šindler (CZE) - Bláha (CZE), Kostka (CZE)
Počet diváků: 9 865

2:07
Vítkovice při přesilovce zahrozily zatím dvakrát, nejprve tečovanou střelou Vrány, pak ještě ranou Ovčačíka od modré.
2:52
Vyloučen hráč Húževka (Vítkovice), 2 min. za hákování
3:52
Bartek (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Pivko a Kaberle
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:0

Domácí jdou do vedení! Po návratu z trestné lavice Pivko vysunul pěknou přihrávkou do útočného pásma Bartka, který přesnou střelou po ledě překonal brankáře Málka.
6:02
Malíka tvrdě vypálil od modré, střelu ale Svoboda bez problémů chytil do lapačky.
6:34
Vyloučen hráč Voráček (Vítkovice), 2 min. za hákování
Pardubice mají možnost další přesilovky.
7:52
Bartek (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Pivko a Píša
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 2:0

Pardubice už vedou o dva góly. Přesilovkovou kombinaci zahájil Píša přihrávkou na Pivka, který zpoza branky našel mezi kruhy volného Bartka. Ten napřáhl a přesnou střelou dal svůj druhý dnešní gól.
9:40
Vítkovice se po inaksovaných brankách nemohou zatím dostat do hry. Pardubičtí brání pozorně a rychle přecházejí do protiútoků, takže se většinu času hraje v obranném pásmu hostů.
11:50
Hosté poprvé zahrozili. Z pravého křídla si sjel do mezikruží Ujčík, měl dost prostoru na střelu, ale zamířil nepřesně a jeho rána skončila mimo branku.
14:20
Střelu Svačiny tečoval nebezpečně Húževka, ale gólman Svoboda znovu dobře zasáhl.
14:56
Špirko (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Somík a Pineault
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 3:0

Po zahozených šancích hostů přichází trest. Akci Somíka zakončil ve snadné pozici sám před Málkem Špirko a Pardubice vedou už o tři branky.
17:17
Obrovskou šanci teď zahodil pardubický Somík. Po zákroku Málka už měl před sebou jen prázdnou branku, ale nedokázal do ní puk protlačit. Následně vznikla v brankovišti strkanice a bude se vylučovat.
17:17
Vyloučen hráč Pineault (Pardubice), 2+2 min. za hrubost
17:17
Vyloučen hráč Voráček (Vítkovice), 2 min. za hrubost
19:15
Somík v oslabení sám před Málkem spálil další slušnou šanci, jeho ránu hostující brankář vyrazil.
19:21
Vyloučen hráč Ujčík (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
20:00
První třetinu domácí zvládli výborně. Rychle vstřelili dvě branky, pak přežili dvě šance Vítkovic a udeřili potřetí. Od té doby se jim daří kontrolovat hru a mohou jen litovat, že Somík neproměnil další dvě šance.
20:01
21:21
Ujčík se vrací na led, ještě předtím se ale děly věci. Nejdřív tečoval těsně před Málkem puk Pivko, ale kotouč skončil mimo. Pak se do sebe pustili Píša se Sýkorou, rozhodčí je ale dokázali včas odtrhnout.
21:30
Po skončení přesilovky ještě v jasné šanci minul branku po nahrávce Koláře Koukal.
21:37
Vyloučen hráč Kaberle (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
23:25
Koukal se protáhl kolem obránce, najížděl sám na Málka, pak se rozhodl pro blafák, který se mu vydařil. Jenže následnou střelu napálil jen do tyče.
25:13
A další velká šance domácích. Sám na Málka jel Pineault, mířil mezi betony, ale hostující gólman skulinku na poslední chvíli zakryl hokejkou a puk vyrazil.
27:02
Domácím fandům se teď hokej musí líbit, Hlasitě své hráče povzbuzují. A ti si dál vytvářejí šance. Po přihrávce Koukala střílel Kolář, puk se potom odrazil zpátky ke Koukalovi, který ale minul odkrytou branku.
27:18
Vyloučen hráč Píša (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Teď mají konečně hosté šanci vymanit se z velkého pardubického tlaku.
29:14
Ale ani teď se hostům nedaří, naopak i v oslabení zahrozily Pardubice. Nejprve špirko tečoval nahrávku Somíka, pak Kolář s Koukalem jeli dva na jednoho, ale druhý jmenovaný branku netrefil.
29:29
Káňa J. (Vítkovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Sýkora
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 3:1

Nakonec se ale Vítkovicím přece jen podařilo zaútočit a hned je z toho gól. Střela Sýkory se odrazila ke Káňovi, který už neměl problém dorazit puk do prázdné branky.
30:35
Somík spálil další šanci! Puk se k němu odrazil od vítkovického obránce do dobré pozice, ale bekhendová střela skončila znovu jen vedle branky.
31:27
Vyloučen hráč Ujčík (Vítkovice), 2 min. za hrubost
34:10
Vrána (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Malík a Ujčík
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 3:2

Vítkovice se vracejí do zápasu, už prohrávají jen o gól! Přes Ujčíka se puk dostal k Malíkovi, který z velkého úhlu napřáhl a vystřelil směrem na pardubickou branku. Jeho pokus ještě tečoval Vrána a Svoboda nestihl zareagovat.
38:17
Pardubičtí si teď dávají větší pozor a snaží se držet puk delší dobu v útočném pásmu.
39:05
Vítkovice ale vyrážejí k nebezpečným protiútokům, teď se nepovedlo Tomasovi ani nadvakrát zblízka protlačit puk za Svobodu.
40:00
Po druhé třetině sice Pardubice dál vedou, ale hostům se podařilo snížit už jen na rozdíl jediného gólu. Domácí musí litovat zahozených šancí, kdyby dokázal Somík proměnit alespoň jednu, mohli už být mnohem klidnější.
40:01
41:45
Možnost Vítkovic, Vránovu střelu z levého kruhu ale Svoboda dobře viděl a dokázal puk chytit.
43:44
Ujčík golfákem napálil brankáře Svobodu přímo do masky, rozhodčí potom hru rychle přerušil.
45:19
Starý postupoval sám na Málka, zkoušel udělat kličku, ale na vítkovického gólmana nevyzrál. Pak se do sebe pustili Kolář s Káňou a půjdou na trestnou lavici.
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 3:3

Zlepšený pohyb přinesl Vítkovicím vyrovnání! Huna s Burgerem jeli dva na jediného beka domácích a druhý jmenovaný prostřelil Svobodu.
48:04
Vyloučen hráč Klimek (Vítkovice), 2 min. za krosček
Tlak Vítkovic teď brzdí zbytečným faulem Klimek.
50:04
Klimek je zpátky na ledě, Pardubice přesilovku využít nedokázaly. Navíc si ani nevytvořily šanci.
51:18
Vyloučen hráč Pivko (Pardubice), 2 min. za sekání
Teď si zahrají v početní výhodě pro změnu hosté. Dokonají obrat?
53:18
Domácí jsou v plném počtu, Vítkovice si vyloženou šanci nevypracovaly.
54:15
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za hákování
56:15
Vítkovice nevyužívají slušnou šanci. Střelu Ovčačíka z dobré pozice na hranici kruhu Svoboda dobře viděl a dokázal ji krýt.
59:01
Pardubice vstřelily branku, ale rozhodčí musí ještě její regulérnost zkonzultovat s kolegou u videa.
59:01
Pivko (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Kočí a Bartek
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 4:3

Branka platí, Pardubice strhávají vedení na svou stranu v poslední minutě utkání! Pivko ve skrumáži před brankou tečoval Kočího střelu, rozhodčí musel překontrolovat, jestli nešlo o vysokou hůl. Video nakonec potvrdilo, že branka byla regulérní.