Vítejte u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny. Otázkou zůstává, jak velkou váhu tomu lze v 8. kole přikládat, domácí Dynamo dnes každopádně svede přímý souboj o první místo se třetími Vítkovicemi, které jsou o skóre za Libercem.
Do Pardubic poprvé jako soupeř dorazí Juraj Mikuš, který za Dynamo nastupoval v posledních třech a půl sezonách. Ve Vítkovicích se mu však daří náramně, slovenský zadák zaznamenal v sedmi zápasech devět asistencí.
Vítkovicím stále chybí kanadský bombarďák Peter Mueller, domácím zase expres Tomáš Hyka. Potřetí v řadě tak v první lajně Dynama se Zohornou a Radilem nastoupí Kousal.

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Staňo (SVK) - Hlavatý (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 7 478

0:00
0:20
První útok Vítkovic znamenal jen lehké nahození od modré čáry a Will našel v klidu puk v lapačce.
1:16
Lépe už vypadal útočný výpad Raskoba, ale jeho pokus z pravého kruhu pro vhazování vyrazil Will.
2:25
Z podobné pozice to na levém křídle zkoušel i David Musil, i Stezka má ale svůj první zákrok.
3:18
Vyloučen hráč Gewiese (Vítkovice), 2 min. za držení hole
Dynamo si zkraje zápasu zahraje první přesilovku. Petr Gewiese dostává dvě minuty za držení hole.
4:14
Čerešňák (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kousal
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:0

A trvalo necelou minutu, než se Gewiese vrací zpátky do hry! Na modré čáře totiž napřáhl Peter Čerešňák a Dynamo vede 1:0.
6:16
Vyloučen hráč Musil 8 (Pardubice), 2 min. za podražení
Vítkovice mohou odpovědět taktéž v početní výhodě. Ve snaze zabránit soupeři v přechodu do útočného pásma fauloval David Musil a dostává dvě minuty za podrážení.
6:48
Vítkovicím se ale zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.
7:25
Dobrou nabídku ale na pravé křídlo dostal Dominik Lakatoš! Pálil z první, jenže Will puk vyrazil a domácí obrana jej nakonec vymetla ze třetiny.
8:22
Dej (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Marosz a Raskob
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:1

Dynamo už bylo kompletní, ale Vítkovice se dokázaly udržet v útočném pásmu a vyrovnat! Střelu Rostislava Marosze ještě Will vyrazil, jenže přímo na hůl Rastislava Deje, který puk vrátil do sítě.
8:54
Vyloučen hráč Koch (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Další přesilovka pro Dynamo. Patrik Koch inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
9:55
Ve druhé přesilovce už Dynamo hůř hledá cestu do útočného pásma.
11:04
Po výjezdu z trestné lavice dostal Koch prostor na pravém křídle, ale přes obránce se neprokličkoval.
11:51
Těsně za modrou přes beka pálil Roberts Bukarts, ale Will má další zákrok.
12:09
Dobrou přihrávku do jízdy dostal Adam Musil, ale Stezka puk usměrnil do ochranné sítě.
12:56
Před Stezku dostal kotouč volný Adam Musil, ale trefil pouze beton vítkovického gólmana!
14:11
Od modré čáry nahazoval puk Michal Hrádek, ale byl sražen vysoko do ochranné sítě.
15:06
Dynamo se na chvíli drželo v útočném pásmu, Dvořákovu střelu má ale Stezka v lapačce.
16:07
Matýs s Říčkou mohli jet dva na jednoho, ale dobře se s nimi vrátil Petr Fridrich a šanci zneškodnil.
17:42
Ofsajd Vítkovic.
18:21
Dynamo mohlo hrát další přesilovku, rozhodčí se domnívali, že před vítkovickou brankou byl faulován Tomáš Zohorna, ten ale přiznal, že faulován nebyl. Pěkné gesto.
19:14
Vyloučen hráč Prčík (Vítkovice), 2 min. za krosček
O chvíli později už se ale vylučovat bude. Matěj Prčík dostává dvě minuty za krosček.
20:00
Dynamo první část přesilovky strávilo v útoku, ale střela Mateje Pauloviče z první se neujala, tak se do kabin odchází za nerozhodného stavu. Domácí poslal do vedení Peter Čerešňák, ale chvíli nato srovnal Rastislav Dej. Do druhé třetiny Pardubice vstoupí 75vteřinovou přesilovkou.
20:00
21:39
Zohorna (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Kousal a Čerešňák
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 2:1

Dynamo dohrálo přesilovku v útočném pásmu, puk pak chtěl vyvézt Juraj Mikuš, ale pokazil rozehrávku a po levém křídle se do útoku dostal Tomáš Zohorna a propálil Stezku bekhendem.
22:51
Vyloučen hráč Vála (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
Vítkovice mohou odpovědět v další přesilovce. Ondřej Vála vyhodil puk mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
23:34
Dynamo vyhazuje kotouč až ke Stezkovi.
24:08
Na pravém kruhu pro vhazování měl velkou šanci Dominik Lakatoš, ale Will se proti němu skvěle přesunul!
24:51
Dynamo je kompletní.
26:09
Vítkovice se proti pěti hráčům soupeře nemůžou dostat přes střední pásmo.
27:31
Mezi kruhy dostal dobrou nabídku Patrik Poulíček, ale netrefil branku.
28:21
Zakázané uvolnění Vítkovic.
28:44
Na druhé straně ofsajd Pardubic.
29:41
Přes obránce zkoušel střílet Rastislav Dej, ale Will má další zákrok.
30:48
Vítkovice pokazily rozehrávku, ale Ondřej Matýs neměl s kým zakombinovat a pouze nahodil puk do útočného pásma.
31:37
Rána Lukáše Radila trefila břevno!
32:43
Po vítkovickém protiútoku se otevřel prostor před Matějem Prčíkem, ale Will si s jeho střelou poradil vyrážečkou.
33:15
Vítkovice drží útočné pásmo, od modré nahazoval puk Jakub Stehlík, ale Will jej znovu srazil do rohu.
35:35
Po přiťuknutí od Tomáše Urbana se zkusil středem hřiště procpat Jan Košťálek, ale vítkovickou obranu nepropálil.
35:54
Zakázané uvolnění Dynama.
36:11
Kousal sklepl puk na modrou čáru pro Ondřeje Válu, ale jeho pokus skončil v lapačce Stezky.
36:28
Útočné pásmo Dynama obkroužil Peter Čerešňák a předložil puk volnému Robertu Kousalovi, jeho rána však skončila ve vítkovické obraně.
37:15
37:33
Branku Vítkovic obkroužil také Patrik Poulíček a zakončil bekhendem, puk ale skončil na betonu Stezky.
39:05
Vyloučen hráč Radil (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
V poslední minutě druhé třetiny si ještě Vítkovice zahrají přesilovku. Lukáš Radil dostává dvě minuty za držení.
39:28
Tomáš Zohorna se v oslabení dostal do zakončení, ale trefil tyč!
40:00
Dynamo ve druhé třetině získalo vedení 2:1 zásluhou Tomáše Zohorny, ale rozdíl mohl být klidně vyšší. Lukáš Radil a právě Zohorna totiž trefili břevno, respektive tyč Stezkovy branky.
40:00
40:33
Vítkovicím ještě z přesilovky zbývá půl minuta, ale do útočného pásma se zatím nedostaly.
41:05
41:18
Do útočného pásma puk zavezl Matej Paulovič a z poměrně velké dálky trefil spojnici Stezkovy branky!
42:39
Na modré čáře napřáhl Tomáš Dvořák a velmi bolestivě zasáhl Roberta Říčku, který se sesunul na led a spěchá k němu lékař.
42:39
Říčka odjíždí po svých, ale ještě jej čeká ošetření na střídačce.
43:51
45:01
Vyloučen hráč Kovář (Vítkovice), 2 min. za podražení
Pardubice si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostává Lukáš Kovář.
45:44
Will si nerozuměl při rozehrávce s Košťálkem a Vítkovice můžou našetřit vteřiny.
47:04
Dynamo si při přesilovce vytvořilo obrovský tlak s několika střelami! Proti té poslední Mateje Pauloviče z první vytáhl Aleš Stezka parádní zákrok lapačkou!
48:06
Po pravém křídle se do zakončení dostal Robert Kousal, ale Stezka mu dobře zmenšil střelecký úhel.
49:20
Robert Říčka si navedl puk mezi kruhy, ale s jeho přízemní střelou Stezka neměl problém.
50:16
50:16
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 7 478 diváků.
50:28
Po chybě v pardubické rozehrávce dostal na modré nabito Jakub Stehlík, Will byl mimo svoji pozici, ale dokázal puk vyrazit betonem!
51:45
Matýs zpoza vítkovické branky bekhendem našel Filipa Koffera, ale mladý domácí útočník z bezprostřední blízkosti trefil jen Stezkův beton.
53:23
Ofsajd Vítkovic, hostům se vůbec nedaří probojovat se do zakončení.
54:19
Tomáš Zohorna v útočném pásmu vyslal do útoku Roberta Kousala, s jeho bekhendem si ale Stezka poradil.
54:51
Zohorna byl v dalším zakončení, které ještě před Stezkou jemně tečoval Radil, ale vítkovický gólman puk mezi betony nepustil.
55:20
55:57
Mezi kruhy měl hodně místa Matěj Prčík, ale stihl se k němu dostat obránce Dynama Ondřej Vála a puk zblokoval.
56:37
Prudký pokus Kováře z pravého křídla Will vytěsnil vyrážečkou.
56:48
Další zakázané uvolnění Dynama.
57:38
Dynamo začíná trochu nervózně bránit těsný náskok.
57:51
Vítkovice berou oddechový čas, Stezka poměrně logicky odjíždí na střídačku.
58:24
Vítkovice v šesti drží útočné pásmo.
58:50
Ránu Lakatoše zblokoval Kousal a Dynamo dostalo puk do středního pásma.
59:22
Dynamo vyhazuje kotouče jak může, Vítkovicím se krátí čas.
Vítkovice dlouho držely domácí pod zámkem v jejich obranném pásmu, ale branku Willa příliš neohrozily a Dynamo tak boduje i v osmém zápase sezony! Doma uhájilo další těsné vítězství, o kterém z kraje druhé části rozhodl Tomáš Zohorna. Z Pardubic vám pěkný večer přeje Marek Votke.

17. 2. 2023 18:00Pardubice–Vítkovice 1:4
3. 1. 2023 17:20Vítkovice–Pardubice 2:3
22. 11. 2022 17:30Vítkovice–Pardubice 4:5
6. 10. 2022 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
6. 2. 2022 16:00Vítkovice–Pardubice 4:1
26. 12. 2021 17:00Pardubice–Vítkovice 2:3
31. 10. 2021 17:30Vítkovice–Pardubice 4:1
13. 10. 2021 18:00Pardubice–Vítkovice 6:0