Pardubice se chystají na druhý duel svých hokejistů v sérii proti Vítkovicím. Ten první zvládli domácí, když otočili vývoj z 0:1 na konečných 5:2.
Na soupisce Vítkovic pro dnešní zápas není brankář Roman Málek, který odstoupil včera po pátém inkasovaném gólu. V útrobách haly se spekuluje o tom, že má potíže s třísly.
Za hosty bude chytat Filip Šindelář, který dochytal i čtvrteční zápas. Jeho náhradníkem je Jan Lukáš.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Jeřábek (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 9 847

Oba týmy jsou na ledě, zní státní hymna a po ní bude všechno připraveno k úvodu druhého zápasu.
Hala je podobně jako ve čtvrtek zaplněná zrhuba z 90 procent.
0:01
1:00
V úvodu dominují obrany. Růžička si připsal první zásah, poté se dral na druhou stranu za pukem útočník Kolář, ale proti přesile za brankou Ostravanů se neprosadil.
1:55
Slovenský útok Pardubic se na chvíli usadil v pásmu, ale k ohrožení branky se nedostal.
3:00
Hraje se dlouho bez přerušení, ale i bez šancí.
3:20
Nejlépe zatím vypadá elitní útok Pardubic a z něj šikula Kolář. Ten si obhodil Trnku, ale pak přes něj přepadl a nemohl tak zakončit. Diváci se marně dožadují vyloučení.
4:01
Aktivní Burger vyslal směrem na pardubickou branku dvě střely. První zastavil obránce, druhou vyrazil Růžička.
5:05
Szturc najížděl do brejku, stílel přes obránce Kočího a pořádně protáhl brankáře Růžičku. ten vykopl puk pravým betonem.
6:00
Úvod utkání není tak rušný jako včera. Vítkovice tolik nenapadají, spíš se drží vzadu a hrozí v brejcích. Domácí se díky jejich pozornému valu na modré nemohou dostat ke své obvyklé ofenzivní převaze.
6:37
Vyloučen hráč Káňa T. (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Káňa nesmyslným blokováním hráče bez puku ve středním pásmu přerušil velmji slibnou útočnou akci Vítkovic, které jely ve dvou na jediného obránce.
7:33
První část přesilovky se domácím moc nepovedla. Brankáře Šindeláře ohrozil jen Sičák ranou od modré.
8:37
Šindelář se vytáhl proti střele Koláře a zejména proti dorážce, kterou vytěsnil parádním zákrokem vyrážečkou. Na opačné straně se do brejku hnal Szturc, ale trefil jen Růžičku do prsou. Vítkovice už jsou v pěti.
9:51
Po tvrdém ataku zůstal v rohu ležet vítkovický Sedlák. Pardubice měly mezitím šanci, ale Kolář mířil z dobré pozice vedle. Pak sudí přerušil hru a Sedlák dojel pomalu na střídačku, kde si leduje krk.
12:01
Po nudnější pasáži Zohorna probudil diváky a vystrašil brankáře Šindeláře. Ten nevěděl, kde má po jeho střele z kruhu puk, ale nakonec ho našel mezi pravým betonem a vyrážečkou.
13:10
Pardubice se usadily v pásmu a ostřelují Šindedláře ze všech stran. Brankář hostů řešil v poslední půlminutě čtyři střely. Nejnebezepčnější byl pokus od modré, který neviděl, ale vykopl ho levým betonem.
14:09
Vyloučen hráč Ovčačík (Vítkovice), 2 min. za faul kolenem
Ovčačík tvrdě sestřelil jednoho z domácích. Toho se vydal mstít Somík, vyloučen jen ovšem zároveň další vítkovický hráč, který se podle sudích dopustil souběžně jiného faulu.
14:09
Vyloučen hráč Trnka (Vítkovice), 2 min. za hákování
Pardubice tak mají dvouminutovou výhodu 5 na 3!
15:18
Koukal (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kolář a Somík
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:0

Domácí dlouho váhali se střelbou, ale když už se do ní pustili, díky sérii dorážek byli úspěšní. Hosté srdnatě padalidostřel a prali se o odražené puky, nakonec skončili všichni tři na kolenou, ale Koukal je přetlačil a díky tomu poslal puk po ledě do odkryté branky.
16:09
V normálním oslabení čtyři na pět se Vítkovičtí ubránili, jsou kompletní.
17:03
Nabuzení domácí mačkali Vítkovice ještě minutu po přesilovce. Většinou se však o puk přetlačovali za jejich brankou a do šance se nedostali.
17:33
Šedivý uspěl s kličkou jeden na jednoho, ale na poslední chvíli mu puk ustřelil od hole jeden z obránců Pardubic. Vítkovice se poté přesto dostaly ke střele z druhé strany, ale Růžička vykroužil pophyb lapačkou a puk do ní chytil.
18:45
Nápor Vítkovic přinesl jen střelu Slobody od modré. Puk se však odrrazil od hradby těl a k brance se nedostal.
19:50
Kolář se po buly u vlastní modré dral do posledního brejku přes sirénou. Byl lehce zahákován, ale situaci ustál a sudí tentokrát byli k Vítkovicícm shovívavější.
20:00
První třetina pátečního duelu nenabídla tak atraktivní hokej jako ofenzivně pojatý úvod čtvrtečního prvního čtvrtfinále.
Vítkovice se bez Málka víc soustředí na obranu a hrozí spíš v brejcích, přesto vyslaly na jistého Růžičku osm střel. Stejně jako na Šindeláře Pardubičtí, kteří se snaží útočit, ale často naráží na dobře zformovanou defenzivu Ostravanů.
Nebýt přesilovky pět na tři, zřejmě by byl stav dál bezbrankový. Dvojnásobná výhoda však domácím pomohla dostat se gólem do větší herní pohody.
20:01
20:43
Pardubičtí sehráli od vlastní branky krásnou kombinaci, kterou urychlil Starý, jenž nabil najetému Kolářovi na modrou mezi beky. Útočník se mezi nimi prosmýkl a jel sám na Šindeláře, ale ten střelu na vyrážečku vytěsnil.
22:04
Ujčík (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Burger
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:1

Klišé nedáš, dostaneš platí i v tomto případě. Hosté totiž na rozdíl od Pardubic svůj samostatný únik vuyžili. Domácí obrana zapomněla na Ujčíka, který přebral na modré puk, stihl se otočit a najížděl sám na branku. Vítkovický mazák nic nevymýšlel a prostřelil brankáře Růžičku.
23:15
Cetkovský z Rákosem vybojovali puk při napadání, Rákos objel branku, ale jeho střelu zblokovali beci.
24:40
Po krátkém vítkovickém náporu dostal Kolář puk od parduické branky až na modrou. Neměl už ale sílu se prodírat přes posledního obránce a tak jen vystřelil z úhlu.
26:02
Druhá třetina nabízí zatím mnohem lepší hokej než ta první. Radil předvedl pěknou kličkovanou, ale jeho zadovka před branku se neujala. Do brejku se tak vydali hosté, jejichž kombinaci zakončil Pohl střelou doprostřed branky. A tam byl připravený Růžička.
27:19
Vítkovice se dostaly do slibného brejku, ale Húževka prováhal ideální moment pro přihrávku a po objezdu kolem branky už nic nevymyslel. Pardubice však budou slabené, hosté mají výhodu.
27:30
Vyloučen hráč Havíř (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Teprve teď si Vítkovice zahrají první přesilovku v utkání.
28:15
Pardubičtí se brání dobře, dvakrát vyhodili puk a Koukal se dokonce řítil do protiútoku, ale místo střely si ho sám zbrzdil a u mantinelu o puk přišel.
29:26
Zohorna (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Rákos a Kolář
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 2:1

Burger tečoval střílenou nahrávku těsně vedle a Pardubice se tak vydaly do brejku, který skončil gólem v oslabení! Čtyři vteřiny před návratem Havíře ujeli domácí dva na jednoho, Rákos si stáhl puk a ideálně ho předložil Zohornovi, jenž skóroval do horního růžku.
29:30
Pardubice jsou v pěti.
30:39
Domácí jeli tři na dva. Somík křížem přihrál Bartekovi, jenž chtěl vylepšit akci z první na Markoviče. Ten byl sám před brankou, ale puk se k němu díky výtečnému obrannému zákroku Sedláka nedostal.
31:44
Šindelář měl co dělat, aby vykopl Cetkovského pokus z pravého kruhu.
32:29
Po delší době zahrozili Ostravané, ot o nebezpečnější však jejich útok byl. Kapitán Burger se zjevil s pukem sám před Růžičkou, zblízka ho však nedokázal překonat.
33:07
Blesková akce Pardubic: Píša sebral puk ve středním pásmu, zaútočil si a od mantinelu nabil Cetkovskému. Jeho bekhend však Šindelář vyrazil.
33:36
Pardubice se tlačí dopředu, po buly pálil Havíř a hosté bez uzardění vyhazují na zakázané uvolnění.
34:26
Slovenský útok Pardubic působí velmi svižně. Celá trojka se kombinací dostala do pásma, Bartek pak vrátil puk na modrou a Píša nahazoval na teč Markovičovi. Šindelář vyrazil puk až do ochranné sítě.
35:18
Vítkovice mají problém s pohybem Koukalovy řady. Její centr se díky dobrému napadání křídel Koláře se Starým málem prokousal do šance, ale nakonec ho odtlačil o hlavu větší Trnka.
35:59
Vítkovice sehrály pěknou brejkovou kombinaci. Štefanka z pravé strany našel křížem Sztruce, jenž v tísni však dokázal tečovat puk jen bruslemi. Růžička měl přesto problémy a museli mu pomoct odmést puk obránci.
36:44
Markovič po Bartekově pasu vypálil švihem z pravého kruhu, trefil Šindelářův beton.
37:40
Pardubice kontrolují hru, ale nedaří se jim soupeře vyloženě přehrát ani vstřelit uklidňující třetí gól. Až na výjimky však má Růžička v této fázi zápasu klid.
37:48
Vyloučen hráč Rákos (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Na ledě se trochu přiostřuje, občas se souepři dostávají do drobných rozmíšek. Rozhodčí se to rozhodli řešit vzájemnhým trestem.
37:48
Vyloučen hráč Sýkora (Vítkovice), 2 min. za hrubost
Hrát se bude 4 na 4.
38:41
Vítkovičtí matadoři se starají o to, aby měl Růžička nějakou zábavu. Burger projel přes dva hráče a nabil křížem Ujčíkovi, ten z pravého kruhu vypálil do lapačky přesouvajícího se gólmana.
39:19
Káňa J. (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Ovčačík
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 2:2

Pardubice špatně střídaly a beci Kolář s Havířem navíc trestuhodně selhali. Za vlastní brankou neměli komu nahrát a místo aby před dvěma napadajícími soupeři raději odehráli puk ven z pásma, přihrávali si ho tak dlouho, až ho ztratili. Ovčačík a Káňa tak měli lehkou práci.
40:00
Východočeši měli díky gólu v oslabení zápas dobře rozehraný. Většinu času od té doby kontrolovali hru a třetinu mohli v pohodě dotáhnout k vedení.
V závěru však přišla obrovská chyba, kterou využili dobře napadající hosté a skoro z ničeho tak rázem vyrovnali. Do třetí třetiny tak jakoby dostali gól skoro zadarmo.
40:01
40:16
Vyloučen hráč Ovčačík (Vítkovice), 2 min. za sekání
Pardubice si na začátku třetí třetiny zahrají přesilovku.
42:16
Pardubice se dostaly jen na chvíli do klasického rozestavení. Koukal však u volné poloviny branky těsně minul Starého křížný pas. A když Šindelář vyrazil Sičákův nebezpečný pokus, hosté se ubránili.
43:54
Vítkovická obrana zaváhala a dovolila Cetkovskému, aby po parádním pasu z vlastního pásma jel sám na branku. Útočník zahýbal rameny a vypálil, ale Šindelář si počkal a puk ramenem vyrazil.
44:24
Domácí se derou dopředu, snaží se dostat Vítkovice pod tlak, ale hosté se dobře brání a odráží nahozené puky.
46:12
Po delší mezihře bez šancí se individuálně snažil prosadit Kousal, ale jeho střela přes obránce byla pro Šindeláře neškodná.
47:04
Burger čtyřikrát zakroužil v obranném pásmu, než mu ostatní vystřídali. Pal chtěl založit útok pěkným pasem mezi beky na Jana Káňu. Ten však na puk nedosáhl a akce tak skončila zakázaným uvolněním.
47:36
Podobného přestupku se ovšem dopustili i domácí, když Kolář nedosáhl na divoký pas o mantinel od Sičáka.
48:00
Třetí třetina je až na pár výjimek v podobě náhlých brejků hodně opatrná. Ani jeden z týmů nechce chybovat a Pardubice se často tlačí do plných. Hosté dobře brání a překonat jejich val je hodně těžké. Domácí to zkouší příliš technicky a kombinačně, měli by zjednodušit hru a nebát se víc nahazovat.
48:40
Vyloučen hráč Borer (Pardubice), 2 min. za krosček
Borer si za pardubickou brankou vyšlápl na Strapáče.
49:52
Pardubičtí hrají oslabení skvěle, nejdřív šli dva na jednoho a pak na chvíli dokonce ve čtyřech zamkli soupeře v jeho pásmu. Koukal a po něm i Píša od modré však mířili nepřesně. Nervózní hosté se pak po dalším zákroku Šindeláře pustili do dotírající pardubické dvojice.
50:40
Skončila přesilovka Vítkovic, která vypadala spíš jako jejich oslabení.
51:11
Obránce Kolář trefil ukázkovým bodyčekem jako za starých časů pronikajícího Klimka. Vysloužil si velký aplaus publika.
52:34
Domácí špatně střídali a Tomáš Káňa tak měl na pravé straně hodně místa. Jeho sřelu z kruhu vykopl Růžička betonem.
52:54
Sudí pustili vítkovické podražení a zvedli tím řadu nazlobených diváků ze sedadel.
53:02
V následném brejku jely Vítkovice ve třech na dva, ale Burger přihrával Ujčíkovi jen do brusle.
53:30
Obránce Havíř jako by po chybě na konci třetiny neměl dost a dál si zahrává ve vlastním pásmu. Snahou o kreativní řešení situace místo vyhození z pásma přihrál skákající puk jen soupeři a Szturc se tím dostal do šance, kterou musel hasit Růžička.
53:32
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za hrubost
Následně se před brankou Pardubic strhla šarvátka, za kterou rozhodčí vzájemně vylučují.
53:32
Vyloučen hráč Pohl (Vítkovice), 2 min. za hrubost
Hraje se 4 na 4.
54:50
Bartek sebral puk, vjel do pásma a počkal, až mu najedou ostatní. Jeho křížný pas podél modré však bekům uskočil.
56:30
Hraje se nahoru dolů, ale cesta k oběma brankám je jako zakletá. Z pravé strany marně hrozil Pohl, domácí pak mohli jet tři na dva, ale Starému uskočil puk.
57:00
Vyrovnaný zápas sleduje 9847 diváků, o osm set víc než včera.
57:30
Nervozita a napětí roste. Srážek přibývá, Tomáš Káňa pokřikuje ze střídačky na pardubické hráče.
58:17
Štefanka vyhodil puk z vlastního pásma křížem přes půl hřiště až mezi střídačky, ale bylo to s tečí napadajícího pardubického hráče.
58:55
Trnka místo puku nedovoleně bránil Barteka, ale sudí už za podobné zákroky na hraně v této fázi hry vylučovat nehodlají.
59:40
Hosté drží Pardubice daleko od vlastní branky. Zápas nejspíš spěje do prodloužení.
60:00
Opatrná třetí třetina, v níž se brankáíři museli nudit (Šindelář zasahoval sedmkrát a Růžička jen pětkrát) následuje po klasické přestávce desetiminutové prodloužení.
Oba celky jsou na ledě, chystají se na prodloužení, které se bude hrát ve čtyřech hráčích na obou stranách. Do doby, kdy jeden z týmů vstřelí gól, maximálně však deset minut.
60:01
Začalo prodloužení.
60:36
Domácí se nastěhovali do pásma, ale k Šindelářovi prošlo jen slabé bekhendové nahození.
61:21
Rákos vydoloval puk v rohu a křížem našel na modré beka Koláře. Do jeho střely však obětavě padl Sloboda.
61:59
Poprvé zahrozili hosté. Tísněný Ujčík se dokázal otočit a z pravého kruhu ohrozil Růžičku. Ten jeho střelu s nevelkou razancí vykopl betonem.
63:18
Kolář se šikovně prosmýkl středním pásmem, narazil si s Koukalem a vlétl po hlavě mezi kruhy. Rozhodčí mu to však nezbaštili.
63:55
Jeden z vítkovických forvardů dokázal trefit v pádu ve vzduchu puk. Růžička si však s nečekanou situací poradil.
65:01
Obránce Sloboda se vydal na výlet, který málem skončil vítězným gólem. Vylákal Růžičku z branky, kterou objel a málem do ní zasunul puk z druhé strany. Na poslední chvíli ho zablokoval domácí útočník Starý.
66:32
Hosté jeli ve třech proti dvěma bekům. Pohl zprava nahrával křížem Húževkovi, ten měl však puk přes ruku a ke střele se dostal pozdě. Navíc mířil nepřesně.
67:01
Klimek dostal pas křížem přes střední pásmo a z levé strany vypálil na Růžičku. ten puk odrazil pod sebe a Kolář ho uklidil do bezpečí.
67:43
Vítkovice jsou hodně aktivní, Pardubice raději poslaly puk na zakázané uvolěnní.
68:22
Pardubice zaútočily, Kolář pálil od modré a jeho jmenovec puk podařeně tečoval. Ale jen do Šindeláře.
68:45
Pardubice byly velmi blízko k rozhodnutí. Koukal objel branku, nalákal dva beky a našel před brankou volného parťáka Koláře. Ten tváří v tváří Šindelářovi nechal v obrovské šanci vyniknout vítkovického brankáře.
68:50
Pardubice si vzaly oddechový čas, aby mohl na ledě zůstat Kolář s Koukalem.
69:30
Hraje se poměrně divoký závěr s množstvím útočných akcí na obou stranách. Na jedné musel řešit střelu z úhlu Růžička, na druhé vyřešili potíže beci, kteří srazili Somíkův pokus.
69:55
Pardubice se tlačí dopředu, ale už nic nestihnou.
65:00
Skončilo prodloužení.
V prodloužení byl díky menšímu počtu hráčů na ledě k vidění o hodně ofenzivnější hokej než ve třetí třetině. Zásahy brankářů za deset minut (5:5) téměř odpovídají těm ze třetí části. Přesto gól nepadl a rozhodnou až nájezdy.
Pardubičtí trenéři pošlou na penalty druhého brankáře, zkušeného Dušana Salfického. Ten se rozcvičuje u střídačky.
Začaly samostatné nájezdy.
0:0
Šedivý (Vítkovice) nájezd neproměnil
Šedivý najel až od mantinelu zleva, ale Salfického nepřekonal.
0:0
Koukal (Pardubice) nájezd neproměnil
Koukal se pokusil o forhenodovu kličku, ale Šindelář ji vystihl.
0:1
Ujčík (Vítkovice) nájezd proměnil (4 gól v play-off)
Střelou na vyrážecku dostal Vítkovice do vedení.
0:1
Kolář (Pardubice) nájezd neproměnil
Při pomalém nájezdu a pokusu o kličku vypíchl Šindelář puk.
0:2
Burger (Vítkovice) nájezd proměnil
Burger si počkal na Salfického rozklek a trefil se pod břevno. Je rozhodnuto, Vítkovice vyrovnaly sérii na 1:1.

17. 2. 2023 18:00Pardubice–Vítkovice 1:4
3. 1. 2023 17:20Vítkovice–Pardubice 2:3
22. 11. 2022 17:30Vítkovice–Pardubice 4:5
6. 10. 2022 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
6. 2. 2022 16:00Vítkovice–Pardubice 4:1
26. 12. 2021 17:00Pardubice–Vítkovice 2:3
31. 10. 2021 17:30Vítkovice–Pardubice 4:1
13. 10. 2021 18:00Pardubice–Vítkovice 6:0