Hezký den, vítejte u třetího utkání semifinálové série mezi Pardubicemi a Vítkovicemi.
Vítkovicím se na domácím hřišti povedlo přerušit pardubickou sérii 16 výher v řadě. A to hned vysokým výsledkem 4:0. V odvetě ovšem i přes dva góly Viktora Ujčíka uspěly Pardubice, proto se na východě Čech bude bojovat za nerozhodného stavu.
Pardubickým trenérům Jandačovi a Hynkovi budou ve třetím zápase scházet dva hráči. Obránce Jan Kolář a útočník Jiří Cetkovský. Výraznou ztrátu utrpěly i Vítkovice. Do utkání nezasáhne jejich klíčový bek se zkušenostmi z NHL Marek Malík, který s týmem vůbec nepřijel. Dnes ho nahradí Petr Punčochář.

Rozhodčí: Minář (CZE), Hodek (CZE) - Charvát (CZE), Kalivoda (CZE)
Počet diváků: 10 050

0:01
0:20
Ujčík na modré vydoloval kotouč a posunul ho k Ficencovi, jenž okamžitě pálil na branku. Tečoval Burger, Růžička udržel betony u sebe.
0:49
Před Málkem zahrozil Zohorna, Vítkovičtí ale kotouč rychle odklidili.
1:29
Vítkovičtí v úvodních minutách překvapviě tlačí protivníka. Domácím se nedaří utéct z obranné třetiny.
2:21
První zákrok už si ale připsal i Málek. Pozici ke střele si našel František Kaberle, vítkovický brankář puk vyrazil před sebe.
3:01
Kolář se Starým v útoku kreativně kombinovali, obránce se jim ale přelstít nepodařilo.
3:41
Rychle po buly střílel Jillson. Málek se hbitě složil do rozkleku a vyrazil puk betonem do rohu.
4:14
Bartek se vytočil zpoza branky, ani se nepodíval na na Málka a hned střílel. Brankář podržel puk v náručí.
4:35
Klimek se propletl pardubickou obranou, ale zakončit se mu nakonec nepodařilo. Beci ho na hranici faulu srazili.
5:49
Velký pardubický nápor. Málek se pouze ohlížel za smrští střel, kterou mu připravila elitní formace domácích. Pálili Koukal, Kolář i Starý. Pokaždé ale trochu nepřesně.
6:48
Jillson v pozici posledního hráče trefil vítkovického Klimka a musel hodně rychle pospíchat za útočníkem, který už směřoval na Růžičku. Nakonec ho dostihl a odzbrojil.
7:58
Nakládal v obležení tří vítkovických hokejistů dostal puk před branku a dokonce i dorážel. Vždy ovšem trefil hráče před sebou.
8:40
Pardubice si vytvořily nápor, nevyužily ho ale nijak účelně. Nevystřelily a Vítkovice vyrazily do útoku.
9:43
Vrána projel skrz útočnou třetinou a dlouho hledal volného spoluhráče. Nikoho nenašel, tak z otočky vystřelil. Ránu Kaberle srazil do ochranné sítě.
10:34
Dlouho se hraje bez šancí. Vítkovická rozehrávka skončila nepřesnou přihrávkou obránce Bartoně, opět se přerušuje.
11:16
Koukal se po další sérii nedorozumění ujal puku a okamžitě střílel. Málek snadno vyrazil.
11:49
Pardubické obraně se opět vysmekl Viktor Ujčík! Sebral soupeři kotouč ve střední třetině a vyrazil na Růžičku. Zkusil ho prostřelit mezi betony, jenže neuspěl.
12:25
Zohorna ustál tvrdou srážku v rohu a umožnil tak vystřelit Rákosovi. Málek stál připravený u tyčky a vyrazil puk na opačnou stranu, než kde stála většina hráčů.
13:30
Málka nepřekvapila ani rána Kůrky, vítkovický gólman chytá opět v pohodě.
14:25
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za sekání
Burger zlomil protivníkovi hokejku. Pardubice si zahrají první přesilovku.
14:44
Pardubice obsadily třetinu, ovšem jejich kombinaci zastavil pád obránce Punčocháře. Puk opustil vítkovické pásmo.
15:12
Vyloučen hráč Kaberle (Pardubice), 2 min. za držení hole
Obránce Kaberle podržel dokonce dvě vítkovické hole, a počet hráčů se tak vyrovná.
16:12
Ujčík zůstal v útoku sám a neuspěl, na opačnou stranu pospíchal Bartek, toho zastavil až Málek.
16:25
Začala krátká vítkovická přesilovka.
17:01
Špirko v poslední chvíli zasáhl do přihrávky, která směřovala na nehlídaného Pohla. Vítkovický útočník tak sice stál před nekrytou brankou, kotouč ale nemohl zasáhnout, jak by si přál.
17:40
Po vítkovické chybě velel pardubickému výpadu obránce Píša. Stahovačkou překonal jednoho protivníka, následným pasem už však nikoho nenašel.
19:00
Ujčík vpadl za zády pardubické obrany před branku a z voleje střílel. Růžička se nestačil včas přesunout, puk ale stejně minul klec.
19:40
Málek podržel puk po střele Rákose, pár sekund před koncem třetiny se bude vhazovat ve vítkovickém pásmu.
20:00
Úvodní část duelu příliš gólových šancí nenabídla. Pardubice působily aktivněji, soupeř spoléhal především na rychlé protiútoky. Ujčík ale svůj samostatný únik neproměnil, bezgólový stav se tak zatím nemění.
20:01
20:34
Káňa nepřesně rozehrál a puk získal pardubický Kolář. Trefil ale jen Vosátka...
21:06
Huna (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Strapáč a Punčochář
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 0:1

Vítkovice vyškolily soka v zakončení. Koukal totiž v obrovské šanci ani nevystřelil, zatímco vítkovický brejk proměnil Ruolf Huna perfektně. V přečíslení namířil puk přesně do růžku.
21:20
Málek se zřítil po střetu se Špirkem, který na brankovišti zápolil s Bartoněm. Posunula se branka a rozhodčí přerušil hru.
23:01
Kolář s Koukalem si vyměnili puk a vítkovická obrana vypadla ze hry. Zůstal jenom brankář Málek, který betonem vyrazil střelu pardubického kapitána.
24:30
Málek zneškodnil Somíkovu střelu, jemuž přihrál Jillson. Pardubice pokračují v náporu.
25:10
Bartek projel za brankou a po rychlé otočce chytře pálil k bližší tyči. Málek opět zasáhl včas.
25:30
Hra se oproti první části rozhýbala. Dobrou pozici před brankou obsadil Tomas, který tečoval nahození od modré těsně vedle.
26:13
Kousal dlouho motal vítkovickou defenzivu, pak už ale svoje kličky neovládl a ztratil kotouč.
27:01
Pardubice se tlačí do útoku, nebezpečné prostory ale Vítkovičtí dobře pokrývají.
27:49
Pohl najížděl z levého křídla a střílel vedle. Tísnil ho obránce, proto neměl klid v zakončení.
28:34
Vítkovice se na chvíli usadily v útoku, držely se ovšem jenom u mantinelu.
29:01
Zohornův vysoký oblouček málem překvapil Málka. Nakonec dopadl těsně mimo klec.
29:57
Zhruba po čtyřech minutách bez přerušení se zastavila hra. Zápas nabral ve druhé části tempo, Pardubice se navíc po inkasované brance snaží útočit a nabízejí tak šance i soupeři.
30:48
Růžička způsobil před vlastní brankou velké zmatky. Špatně totiž rozehrál kotouč a Klimek před prázdnou brankou hledal volného spoluhráče. Nenašel ho, pak si ještě ale dojel pro puk Pohl. Rozhozené obrany taky ale nevyužil.
31:49
Hbitý Špirko si pohlídal kotouč za brankou a vytvořil šanci pro Somíka. Ten se netrefil přesně.
32:01
Pineault s Bartekem se nezbavili důrazných obránců a ztratili útočné pásmo. Vítkovice ale po chvíli zahrály na zakázané uvolnění.
33:06
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za hákování
Burger zastavil Koukala a podruhé v utkání usedne na trestnou lavici.
33:18
Píšovu střelu zablokoval Strapáč, puk se přesunul za branku.
33:44
Další Píšova střela zlomila Sýkorovu hůl. Vítkovice brání se třemi hokejkami.
34:25
Bartek mířil do Punčocháře, pardubický tlak ale stále sílí.
34:49
Vítkovice přežily! Somík totiž ve výborné pozici minul odkrytou branku.
35:06
Hosté ubránili oslabení a Burger z trestné lavice hned naskočil do protiútoku. Vrána v přečíslení zvolil střelu a trefil Růžičku do úzkého konce hole.
35:46
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Zohorna trefil Burgra do obličeje, přesilovka pro Vítkovice.
36:30
Pardubice vystihly vítkovickou souhru, hosté musí začít od začátku.
37:01
Pardubické přečíslení zastavil ofsajd. Obránce Kočí vpadl do pásma příliš rychle.
37:29
Vrána lehce proklouzl do pásma, pak se jeho střela nevešla mezi tři tyče.
37:39
Vrána (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Pohl a Trnka
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 0:2

Vítkovicím se povedlo zužitkovat početní výhodu. Petr Vrána zůstal u tyče úplně nehlídaný, a přestože se proti němu Růžička roztáhl, suverénně zavěsil puk pod horní tyč.
38:38
Ujčík (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v play-off) , asistence Burger
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 0:3

Vítkovice unikají do výrazného trháku. Burger vyhrál vhazování přesně na hůl Viktora Ujčíka, jenž okamžitě pálil. Růžička se složil do rozkleku a puk mu prolétl nad ramenem.
39:22
Vyloučen hráč Trnka (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
39:39
Pardubickou kombinaci hosté zastavili. Zřejmě do konce třetiny ubrání svůj náskok.
40:00
Hokejisté Pardubic se ve druhé části potopili do výrazných potíží. Nejprve Huna otevřel skóre, v závěru dvacetiminutovky se pak prosadili Vrána s Ujčíkem. Pardubice vůbec nestačily pokrývat rychlé vítkovické výpady, a schyluje se tak k podobnému výsledku jako v úvodním duelu série.
40:01
40:01
Do pardubické branky se místo Růžičky postavil Adam Svoboda.
40:30
Pardubice otevírají třetinu v početní výhodě. Uzavřeli útočné pásmo, branku ale netrefili. Sudí pak přerušili hru kvůli problémům vítkovického Szturce, jehož zasáhla tvrdá rána Nakládala.
40:44
Starý pálil skrz houf hokejistů před brankou. Mířil k tyči, Málek všechny mezery ale uzavřel.
41:21
Punčochář padl do další rány Starého a Trnka se už vrátil na led. Pardubice přesilovku opět nevyužily.
41:40
Vítkovický útočník Szturc odchází do kabiny. Nakládalův puk ho trefil do kolena, kvůli čemuž teď kulhá.
43:19
Vyloučen hráč Vosátko (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
43:19
Vyloučen hráč Kousal (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Vosátko před brankou fauloval Kousala. Ten se ale ohnal hokejkou, a proto se také posadí na trestnou lavici.
43:50
Bartek se obratně prosmýkl obranou, jenomže mířil jen do Málkova betonu.
44:29
Rehákovu ránu vyráží brankář Svoboda.
45:22
Hraje opět v plném počtu. Tomas dostal prostor na levém křídle a vypálil těsně vedle.
46:19
Szturc se vrátil zpátky na vítkovickou střídačku, jeho zranění zřejmě nebude vážné.
46:49
Na brankoviště vyjel volný puk a Málek ho tak odpálil hokejkou. Namířil ale pouze na Zohornu, který hned zkoušel střílet. Před brankou však bylo příliš husto.
47:29
Klimek tečoval puk před brankou, trefil pouze připraveného Svobodu.
48:50
Mezei trefil pouze beka před sebou. Pardubice se nemůžou prosadit do výraznější příležitosti.
49:33
Vyloučen hráč Sýkora (Vítkovice), 2 min. za krosček
50:01
Pardubicím se přesilovka nedaří. Chybí jim přesnost v kombinaci i lepší nápad.
50:59
Vítkovice opět vyhodily, Pardubice tápou.
51:33
Vítkovice se v oslabení ubránily a směřují za vítězstvím.
52:43
Málek ustál velký nápor Pardubic! Zohorna ani Rákos kotouč do branku neprobili, i když důraz jim rozhodně nechyběl.
53:05
Tlak domácích pokračoval. Mladí pardubičtí útočníci však ztroskotali na famózním Málkovi, který stále drží čisté konto.
53:10
Vyloučen hráč Trnka (Vítkovice), 2 min. za zdržování hry
Trnka vyhodil kotouč mimo hřiště. Pardubice tak získávají jednu z posledních příležitostí k zmírnění vysoké ztráty.
53:48
Burger zneškodnil pas na Somíka, který se už napřahoval k ráně z voleje.
54:02
Málek vyrazil Nakládalovu ránu pouze před sebe, pardubická dorážka pak ale mířila mimo.
54:21
Vyloučen hráč Koukal (Pardubice), 2 min. za hrubost
54:21
Vyloučen hráč Szturc (Vítkovice), 2 min. za hrubost
Po souboji mezi Koukalem a Szturcem dál pokračuje přesilovka Pardubic.
54:53
Málek lapil ránu Kočího. Pardubičtí už jsou zoufalí.
56:01
Vítkovice hrají daleko od své branky, Pardubice nemohou ani ke kotouči.
56:36
Rákos nepřekonal modrou čáru, s domácím celkem už to vypadá zle.
57:21
Hlinka nahodil na Svobodu, který přerušil hru. Pardubice zřejmě už dnešní boj vzdaly.
57:49
Vítkovičtí ujeli v přečíslení. Burger hledal Káňu, který operoval na brankovišti. Puk ovšem tečoval jen do Svobodova betonu.
58:32
Drtina od modré znovu trefil pouze Málkovu lapačku. Z vítkovického brankáře vyzařuje klid.
59:01
Pardubice už ani příliš do útoku nespěchají, zápas končí.
59:49
Nahodil ještě důrazně napadá, ničemu už však nepomůže.
Vítkovice dovedly duel k druhému vítězství, přičemž znovu neinkasovaly ani gól. Vsadily na pevnou obranu a výborný výkon předvedl Roman Málek. Pardubice se o vyrovnání stavu série pokusí ve čtvrtek, utkání odstartuje v 18.10.

17. 2. 2023 18:00Pardubice–Vítkovice 1:4
3. 1. 2023 17:20Vítkovice–Pardubice 2:3
22. 11. 2022 17:30Vítkovice–Pardubice 4:5
6. 10. 2022 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
6. 2. 2022 16:00Vítkovice–Pardubice 4:1
26. 12. 2021 17:00Pardubice–Vítkovice 2:3
31. 10. 2021 17:30Vítkovice–Pardubice 4:1
13. 10. 2021 18:00Pardubice–Vítkovice 6:0