Za půl hodiny začne utkání posledního s předposledním, tedy mezi Dynamem Pardubice a Vítkovicemi.
Východočeši se mohou v případě tříbodového zisku po hodně dlouhé době odlepit ode dna extraligové tabulky. V jejich dresu opět na křídle první formace nastupuje bývalý dlouholetý vítkovický forvard Vladimír Svačina.
0:00

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Micka (CZE) - Jindra (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 8 315

0:31
Vladimír Svačina hned na úvod posílal před branku nabídku pro Koláře, ale ten tečoval mimo branku.
1:36
Harjovu střelu nejprve zblokoval padající bek Vítkovic, ale záhy nebezpečeně dorážel Látal. Svoboda ale na poslední chvíli pul vyrazil.
2:30
Dynamo vstoupilo do dnešního dne velmi aktivně. Další tečovaná střela však letí do ochranné sítě.
3:34
Roman (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Kubalík
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 0:1

V útočném pásmu se teď ovšem poprvé na delší dobu usadily Vítkovice a jdou do vedení! Ondřej Kacetl nejprve vyrazil střelu z levého křídla, ale již nestačil na další z kruhu pro vhazování, kterou vypustil Ondřej Roman.
5:10
5:52
David Kvasnička vypálil od modré a Kacetlovi kotouč vypadl, nicméně jej do bezpečí zametla domácí obrana.
6:37
Puk na branku nahazoval Tomáš Voráček, ale Svoboda vyráží.
6:45
Kacetl chytá do lapačky vítkovické nahození z ostrého úhlu. Následuje komerční přestávka.
7:43
Puk do útočného pásma zatáhl a následně vystřelil Roberts Bukarts, ale Kacetl chytá.
8:12
Od modré pálil Kolář, ale puk se odrazil mimo.
8:54
Svobodovi vypadl kotouč přímo na hůl Radoslava Tybora, který však bekhendem z těsné blízkosti nezamířil přesně!
10:03
Dynamo mělo teď velký tlak s několika šancemi, ale i když Svoboda občas netušil, kde je kotouč, vždy jej udržel před brankovou čárou.
10:27
Mohlo to ovšem být 2:0 pro Vítkovice, když už se do poloodkryté branky chystal kotouč zasunout Alexandre Mallet! Kacetl proti němu však ukázkově nastavil beton.
11:38
Tvrdou ránu Denise Kusého těsně před Svobodou tečoval Denis Kindl, ale vítkovický gólman zareagoval včas.
11:39
Vyloučen hráč Kubalík (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Dynamo si zahraje první přesilovku. Tomáš Kubalík dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
12:24
Vítkovice však vyhazují kotouč.
13:00
V oslabení se do zakončení dostal Šimon Stránský, ale Kacetl vyráží.
13:56
Tutovku měl na pravém kruhu pro vhazování Martin Látal, na kterého zívala odkrytá branka, ale domácí útočník ji přestřelil!
16:04
Dynamo je na kotouči a rozhodně má víc šancí než soupeř, koncovka ale není ideální.
17:11
Denis Kusý zaváhal v útočném pásmu domácích a poslal do šance soupeře, ale svou chybu na druhé straně hřiště napravil, když zablokoval přihrávku před branku.
18:47
Ve středním pásmu se teď do sebe pustili Jan Kolář s Dominikem Lakatošek, ale rozhodčí rozmíšku ukončuje bez trestů.
19:24
Krenželok (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Bukarts
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 0:2

Dynamo dostává další lekci z produktivity... I když má velký tlak, hosté zachytili domácí rozehrávku, mezi kruhy dostal od Bukartse nabito Daniel Krenčelok a nedal Kacetlovi šanci.
19:24
Střídání Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Miroslav Svoboda, nahradil ho Daniel Dolejš
19:24
Nečekaně po gólu hostů ale dochází ke střídání gólmanů na jejich straně. Do branky se postaví Daniel Dolejš.
20:00
Po první třetině by teoreticky mohlo v domácí kabině poletovat několik rozmlácených hokejek. Dynamo mělo v první dvacetiminutovce veliký tlak, ale celou sezonu trpí na bídnou koncovku a prohrává 0:2...
20:00
20:01
Střídání Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Daniel Dolejš, nahradil ho Miroslav Svoboda
20:01
Do branky Vítkovic se znovu staví Miroslav Svoboda.
22:05
Zakázané uvolnění Vítkovic.
22:25
Za hranicí útočného pásma domácích si střelu nachystal Vladimír Svačina, ale vysoko přestřelil.
22:57
Vyloučen hráč Trška (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Matěj Beran u vítkovické branky utrpěl zásah hokejkou do obličeje a dvě minuty za to dostává Peter Trška.
23:14
Svoboda vyrazil střelu od modré a Vítkovice posléze vyhodily kotouč ven ze třetiny.
24:31
Jan Kolář napřáhl na modré čáře a tvrdě napálil Rastislava Deje někam kolem kotníku. Hra je přerušena.
25:20
Vyloučen hráč Kindl (Pardubice), 2 min. za hákování
Pro změnu si teď přesilovku zahrají i Vítkovice. Denis Kindl totiž dostává dvě minuty za hákování.
25:55
Za první půlminutu oslabení Dynamo třikrát vyhodilo kotouč.
26:15
Teď se však do zakončení protlačil Ondřej Roman, těsně minul.
26:45
Vyloučen hráč Lakatoš (Vítkovice), 2 min. za podražení
Síly na ledě se na třicet šest vteřin vyrovnají. Dominik Lakatoš inkasuje dvě minuty za podrážení.
26:55
Od modré nahodil kotouč Jan Schleiss, Kacetl kryje.
27:24
Dynamu začíná přesilovka.
28:38
Svačina s Kolářem si několikrát vyměnili kotouč a druhý jmenovaný vypálil od modré, Svoboda však tvrdou ránu udržel na hrudi.
29:20
Ofsajd Vítkovic a následuje komerční brejk.
30:45
Volný prostor se otevřel před Denisem Kindlem, který mířil k tyči, ale Svoboda puk vyrazil!
31:17
Denis Kusý a po něm z dorážky ani Johan Harju neuspěli proti Svobodovi.
31:17
Vyloučen hráč Schleiss (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Dynamo však bude hrát další přesilovku. Dvě minuty pro Schleisse za vysokou hůl.
32:41
Domácí mají v přesilovce dost šancí, Svoboda ale nadále drží čisté konto.
33:31
Ještě v oslabení ujel sám na Kacetla Dominik Lakatoš a zkusil mu nasadil Forsbergovku, domácí gólman však proti vítkovickému útočníkovi dobře vystrčil beton!
34:15
34:48
Mandát (Pardubice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Svačina a Holland
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:2

Jan Mandát překvapil Miroslava Svobodu a možná i sebe, když nenápadně vyjel obloukem zpoza branky a u pravé tyče nalepeného brankáře překvapil střelou pod víko!
36:11
Werbik (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:3

Velká chyba domácích však Dynamo hodně rychle sráží zpátky na rozdíl dvou gólů. Pardubický bek nabil na modrou čáru Nicolasi Werbikovi, který příklepem z první nedal Kacetlovi šanci.
37:11
Radoslav Tybor jel úplně sám na Svobodu, ale... Nezakončil.
39:11
Příklep si v útočném pásmu domácích nachystal Jan Mandát, ale Svoboda bere puk v klidu do lapačky.
40:00
Ve druhé třetině se domácí sice dostali na rozdíl jedné branky, když se prosadil Jan Mandát, ale záhy stav 3:1 pro Vítkovice po dvou dějstvích stanovil Nicolas Werbik.
40:00
40:29
Vyloučen hráč Tybor (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Hned na úvod třetí třetiny si Vítkovice zahrají přesilovku. Radoslav Tybor dostává dvě minuty za vysokou hůl.
40:52
Vítkovice dostaly puk na zakázané uvolnění a následné vhazování ve svém útočném pásu pro sebe získalo Dynamo, které teď šetří vteřiny.
42:15
Roman (Vítkovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Bukarts a Trška
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:4

Vítkovice se celý zbytek přesilovky držely v útočném pásmu a po zásluze vedou o tři branky! Přihrávku napříč útočným pásmem pověsil příklepem za Kacetla Ondřej Roman.
43:54
Dynamo se marně snaží najít cestu do útočné třetiny.
44:14
Teď mu k tomu může pomoci zakázané uvolnění Vítkovic.
45:18
V brejku dvou na jednoho se chystal tvrdě vypálit Ondřej Roman, střela mu však nakonec nesedla a netrefil branku.
45:58
Vyloučen hráč Mikuš (Pardubice), 2 min. za podražení
Další přesilovka pro Rideru. Juraj Mikuš dostává dvě minuty za podrážení.
46:29
Kacetl vyrazil střelu Lakatoše a Dynamo vyhazuje.
48:04
Vítkovicím se tato přesilovka příliš nevydařila a Dynamo je kompletní.
49:28
Kacetl nadvakrát lapačkou zkrotil střílenou přihrávku Rastislava Deje a hra je opět přerušena. Následuje komerční pauza.
50:59
Z utkání se vytratilo tempo, Vítkovice podruhé krátce za sebou vyhazují na zakázané uvolnění.
52:24
Frenks Razgals vystřelil z otočky, ale Kacetl udržel pozornost a přerušuje hru.
53:12
Radek Veselý uháněl sám na Kacetla, ale ten vyráží!
53:32
Vyloučen hráč Schleiss (Vítkovice), 2 min. za podražení
Přesilovka pro Dynamo. Jan Schleiss, dvě minuty za podrážení.
53:51
Radoslav Tybor trefuje tyč!
54:19
Do poloodkryté branky pálil Jan Kolář, ale Svoboda se přemístil a puk vytáhl.
55:00
Harju (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Zdráhal a Mikuš
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 2:4

Domácím vyšla přesilovková kombinace a dostávají se na rozdíl dvou gólů! Od modré čáry napálil puk do zadního mantinelu Jan Zdráhala a na cestě zpátky jej za Svobodu dorazil Johan Harju.
55:29
56:11
Dynamo se nechce vzdát a v závěru duelu ožívá.