To, na co všichni čekali, je konečně tady. Dnes v 17.30 startuje nový soutěžní ročník Tipsport extraligy! Tato online reportáž se ovšem bude věnovat utkání pardubického Dynama s Vítkovicemi, které začíná o půl hodiny později, tedy v 18.00.
Východočeši mají za sebou výsledkově poměrně nepovedenou přípravu, když se jim podařilo vyhrát pouze 2 utkání z 11. 4:3 s Vladivostokem a 3:1 s pražskou Spartou. V generálce na ligu pak Dynamo schytalo nepříjemný debakl 2:8 od Boleslavi. Jinak byl ale kouč Miloš Holaň s předváděnou hrou spokojený.
Stejnou porci jedenácti přípravných utkání absolvovaly i ostravské Vítkovce. Ty však mají o poznání lepší bilanci než jejich soupeř. Dokázaly vyhrát pět utkání, v dalších šesti pak odešly jako poražení.

Rozhodčí: Petružálek (CZE), Pešina (CZE) - Frodl (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 7 586

Co se týká předpokládaných sestav obou dnešních soků, měly by být oba týmy "v plné". Ve Vítkovicích jsou sice ještě drobné otazníky, ale kouč Jakub Petr věří, že bude mít k dispozici všechny hráče. Na pardubické straně Holaň předpokládá obdobnou věc.
0:00
0:23
Rolinek (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Marosz
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:0

Tak to je tedy úvod! Z nové sezony stihlo uběhnout pouze dvacet tři vteřin a už je to 1:0 pro Dynamo! Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval kapitán Tomáš Rolinek a otevřel skóre.
2:17
Dynamo pokračuje v aktivní hře. Jedna nepovedená přihrávka teď ovšem znamená zakázané uvolnění a vhazuje se před Kacetlem.
3:14
Antonín Dušek dobře našel Tomáše Vondráčka, který byl sám před Bartošákem, ale nezakončil!
3:54
Další zakázané uvolnění domácích.
4:24
Po vhazování dostal na modrou nebezpečně nabito Ivan Baranka, ale Kacetl stihl sklapnout betony k sobě!
5:22
Trončinský zavezl kotouč do útočného pásma domácích a Pardubice chvíli kombinovaly před Bartošákem, ale Vítkovicím se poměrně rychle podařilo vymanit.
6:40
Roman Szturc dostal přihrávku na levé křídlo, ale pouze nahodil kotouč na Ondřeje Kacetla, který s tímto zákrokem nemohl mít žádný problém.
7:15
Miromanov ostře vypálil na teč od modré čáry, ale kotouč končí za vítkovickou brankou.
7:35
Dopředu potom spěchali Vítkovičtí, ale zastavil je ofsajd.
7:54
Mahbod (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:1

A máme vyrovnáno. Pardubice sice měly puk ve své moci za vlastní brankou, ale po chybné rozehrávce se kotouč všelijak odrazil až do sítě za Kacetlova záda. Branku ještě pro jistotu posvětil videorozhodčí.
8:40
Další zakázané uvolnění Dynama Pardubice.
8:49
Rychlík Perret se protáhl do útočného pásma a zkusil vystřelit přes obránce, Bartošák ale v klidu jeho pokus zastavil.
9:23
Středem hřiště projel Roman Szturc a po výměně kotouče se spoluhráčem se dostal do bekhendového zakončení, kterým ovšem netrefil branku.
9:52
Rolinek na slepo hledal v dobré pozici Petra Sýkoru, ale ten se bohužel pro domácí ke kotouči nedostal.
10:27
Vojtěch Budík vyslal na Bartošáka přízemní jedovku, kterou se snažili tečovat další pardubičtí hráči, ale vítkovický gólman nakonec přerušil hru.
10:42
Sacha Treille úplně sám před Bartošákem nedokázal zvednout kotouč přes jeho tělo směrem do branky!
11:33
Po přistrčení od Petera Tršky pálil z první Roman Szturc, ale Ondřej Kacetl nechal proti jeho střele vyniknout svou lapačku.
12:09
Nepovedená přihrávka domácích opět značí zakázané uvolnění.
12:43
Ostravané se stále drží ve svém útočném pásmu.
12:53
Vyloučen hráč Marosz (Pardubice), 2 min. za podražení
A navíc si došli pro faul. Dvě minuty za podražení dostává Rostislav Marosz a Dynamo se bude poprvé v letošní sezoně bránit ve čtyřech hráčích.
13:16
Vítkovice zkusily roztočit první kolotoč v útočném pásmu, ale Dynamu se podařilo kotouč vyhodit.
14:29
Vítkovice se drží v útoku, ale Kacetl zatím bez práce.
14:53
Rostislav Marosz je zpět na ledě a Dynamo je kompletní.
15:29
Samson Mahbod tísněn před Kacetlem ještě posunul kotouč za sebe na Květoně, ale ten vysoko přestřelil.
15:29
Vyloučen hráč Svoboda T. (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
A Mahbod byl navíc faulovaný. Tomáš Svoboda dostává dvě minuty za držení protihráče.
15:33
Vítkovice hned z první střely od modré sice daly gól, ale ten neplatí! A to kvůli faulu Samsona Mahboda.
15:33
Vyloučen hráč Mahbod (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Dvě minuty pro něj za vysokou hůl.
16:23
Od mantinelu vyslal na Kacetla svůj příklep Jan Výtisk, ale moc starostí domácímu gólmanovi nepřidělal.
17:20
Do brejku se dostal Rostislav Olesz a už se chystal na bekhendovou kličku, ale na poslední chvíli jej dobře zastavil domácí obránce!
17:33
Oba týmy jsou kompletní.
19:15
Vyloučen hráč Bubela (Pardubice), 2 min. za podražení
Dynamo bude ovšem hrát znovu ve čtyřech. Dvě minuty za podražení pro Miloše Bubelu.
19:30
Kapitán domácích Rolinek ihned po vhazování dostal kotouč ven ze třetiny.
19:54
Zakázané uvolnění Vítkovic.
20:00
Máme tu konec první třetiny letošní sezony. Dynamo bylo zprvu aktivnějším týmem na ledě a už po třiadvaceti vteřinách jej poslal do vedení kapitán Tomáš Rolinek. Potom ale tempo domácích začalo trochu opadat, čehož využily Vítkovice a srovnaly na aktuálních 1:1 zásluhou Samsona Mahboda.
20:00
20:21
Vítkovice do druhé třetiny vstupují přesilovkou a hned se usazují před Kacetlem.
20:54
Jakub Lev vyslal na pardubickou branku pěknou pumelici z první, ale gólman Dynama měl dobrý výhled, a kotouč tak musel zkrotit.
21:14
Východočeši jsou v plném počtu.
22:14
Marek Trončinský zavezl kotouč do pásma, ale jeho přihrávka byla tečována vysoko mimo hřiště.
22:42
Ondřej Kacetl trochu zaspal a vítkovický útočník už už mířil do odkryté branky. Skórovat ovšem nedokázal!
22:57
Kacetl si připisuje další zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.
23:33
Matouš Kratochvíl dostal nabídku na brejk, ale o pár vteřin později než by bylo potřeba a nakonec z toho nic nebylo.
23:47
Vyloučen hráč Vondráček (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
A je tu další přesilovka pro Vítkovice. Dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje Tomáš Vondráček.
23:52
Vyloučen hráč Čáslava (Pardubice), 2 min. za podražení
A přesilovka hostů bude dvojnásobná. Petr Čáslava dostává dvě minuty za podražení.
24:36
Vítkovice dlouho čekaly se zakončením, až se Dynamu podařilo vyhodit kotouč.
24:56
Hosté už jsou však zpět v pásmu. Lev pálil mimo.
25:20
Další střelu Lva Kacetl vyráží ramenem.
25:52
Domácí jsou kompletní!
26:02
Vyhazují ovšem na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude znovu před Kacetlem, který v oslabení předvedl parádní zákroky.
26:15
I střelu Šimona Stránského zkrotil na hrudi a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
26:39
Šimon Stránský byl znovu u kotouče. Tentokráte vybojoval puk u mantinelu a vystřelil o poznání blíže Kacetlovi, ale ani teď neuspěl.
27:12
Vyloučen hráč De La Rose (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Po delším čase přichází na řadu přesilovka také pro Dynamo. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Erik De La Rose.
27:49
Domácí se nepovedenou přihrávkou sami vyhnali ven z pásma, ale jsou zpět.
28:11
Tradiční bombu z první vyprodukoval Petr Sýkora, ale Bartošák si dával pozor.
28:44
Vítkovice vyhazují kotouč na druhou stranu hřiště.
29:12
Vítkovice jsou kompletní.
30:03
Wishartovi se při zpracování na útočné modré odrazil kotouč od brusle a dopředu ihned vyrazili hosté. Střelu Petera Tršky od modré ovšem Kacetl kontroloval.
30:52
Přes obránce zkoušel střílet Daniil Miromanov, ale puk se k Bartošákovi nedostal.
31:57
Vyloučen hráč Lev (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Přichází na řadu další přesilovka Pardubic. Jakub Lev usedá na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
32:49
Rostislav Marosz se dostal před Bartošákem do dobré pozice, ale v pádu vůbec netrefil branku.
33:15
Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.
33:37
Až teď zaujali klasické přesilovkové postavení a z první pálil Sýkora. Bartošák ovšem kotouč vyrazil.
33:57
Hosté jsou v pěti.
34:54
O střelu se pokoušel Radoslav Tybor, ale na poslední chvíli mu úmysl překazil domácí obránce. Při pokusu o založení dalšího útoku potom hosty zastavil ofsajd.
35:48
Tybor se dostal k další střele, Kacetl však vyráží betonem-
36:17
Tvrdá střela Výtiska od modré orazítkovala zadní mantinel.
36:25
Výtisk (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Dej
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:2

Další pokus vousatého borce už ovšem končí za Kacetlem! Výtisk pouze nahodil kotouč od mantinelu a pardubický brankář pustil gól z kategorie lacinějších.
37:57
Vyrovnat mohl z dobré pozice Patrik Poulíček, ale mířil přímo doprostřed branky a Bartošák bez problému zasáhl.
38:25
O střelu se pokoušel také Vojtěch Budík, ale neměl ideálně postavený kotouč a trefil pouze obránce před sebou.
39:22
Dynamo je hodně aktivní. Kotouč se ze vzduchu již snášel do poloodkryté klece, ale nakonec zamířil jen těsně mimo!
40:00
Skončila druhá třetina. Vítkovice otočily vývoj zápasu a na jejím konci vedou 2:1, když se nenápadným nahozením od mantinelu v závěru prostřední části prosadil Jan Výtisk. V posledních minutách se Dynamo hodně snažilo o vyrovnání, ale marně.
40:00
40:30
Zakázané uvolnění Dynama, vhazovat se bude před Kacetlem.
40:36
O střelu se pokoušel Rostislav Olesz, ale vůbec netrefil branku.
41:26
Miromanov nahodil na Bartošáka, ten vyrazil kotouč do rohu. Dynamo se následně dostalo do ofsajdu.
41:39
Příklepem to od mantinelu zkoušel Mandát, ale Bartošák zasáhl.
42:22
Vyloučen hráč Mahbod (Vítkovice), 2 min. za hákování
Přesilovka pro Dynamo. Dvě minuty za hákování dostává Samson Mahbod.
43:08
Další dělovka Sýkory, Vítkovice poté vyhodily přes všechny čáry.
43:25
Miloš Bubela měl spoustu času sám před Bartošákem, ale trefil pouze vítkovického brankáře!
44:14
Pardubice se snaží ze všech sil, ale Vítkovice se i za pomoci hraničních zákroků brání.
44:22
A hosté jsou v pěti.
45:20
Perret zakončoval před Bartošákem, ale ani jeho pokus vítkovický gólman za svá záda nepustil.
45:44
Rostislav Olesz číhal ve středním pásmu na brejk a už k němu mířil kotouč. Ale dokázal jej přizvednout domácí obránce a kus černé gumy vylétl na střídačku.
46:39
Po chvíli o sobě dávají vědět také Vítkovice, ale nedaří se jim usadit se v útočném pásmu.
46:50
Teď je zastavil ofsajd.
47:40
Radoslav Tybor dostal před Kacetla přesnou přihrávku zpoza branky, ale nezamířil přesně mezi tři tyče!
48:39
Sýkora čekal v dobré pozici na přihrávku, ale vložil se do ní vítkovický obránce.
50:17
Šimon Stránský se v útočném pásmu rychlým pohybem snažil dostat skrz pardubickou obranu, ale nebyl úspěšný. Odražený kotouč potom napálil jeden z jeho spoluhráčů, střela mu však nesedla.
51:59
Dnes hodně aktivní Rostislav Olesz byl v další příležitostí, ale se svou střelou přes obránce neuspěl. Mířil mimo.
52:45
Na druhé straně Trončinský vybízel spoluhráče nahozením na Bartošáka, ale vítkovický brankář kotouč odklidil.
53:19
Na modré čáře k tvrdé střele napřahoval vítkovický bek, ale Josef Hrabal střelu zablokoval. Byla tak prudká, že mu přerazila hůl.
55:10
Hru obou týmů aktuálně "zdobí" spousta nepřesností a brankáři jsou takřka bez práce.
Dnešní utkání sleduje v Pardubicích 7 586 diváků.
56:23
Rostislav Marosz zavezl kotouč do útočného pásma domácích a vybojoval vhazování před Bartošákem.
57:46
Dynamo se stále drží v útoku, ale je bezzubé. Vítkovice ovšem vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
57:46
A hosté sahají po svém oddechovém čase.
57:46
Logicky jej však využilo i Dynamo a Ondřej Kacetl zůstává na střídačce.
59:18
Domácí se stále drží v útočném pásmu, připravují si šance, ale podobně jako v přípravě selhávají v koncovce.
59:18
Oddechový čas vybírá i trenér domácích Miloš Holaň.
59:37
Petr Sýkora z první, ale Bartošák byl na jeho další střelu opět dobře připravený. Dynamo je stále bez brankáře.
Závěrečný tlak Dynama k ničemu nevedl. Šance sice Pardubice měly, nutno podotknout, že i trochu štěstí, když se Vítkovice párkrát hnaly na prázdnou branku, ale vyrovnat nedokázaly. Špatná koncovka je dnes stála tři body. Vítkovice vítězí 2:1. Z Pardubic se s vámi pro dnešek loučí Marek Votke.

17. 2. 2023 18:00Pardubice–Vítkovice 1:4
3. 1. 2023 17:20Vítkovice–Pardubice 2:3
22. 11. 2022 17:30Vítkovice–Pardubice 4:5
6. 10. 2022 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
6. 2. 2022 16:00Vítkovice–Pardubice 4:1
26. 12. 2021 17:00Pardubice–Vítkovice 2:3
31. 10. 2021 17:30Vítkovice–Pardubice 4:1
13. 10. 2021 18:00Pardubice–Vítkovice 6:0