Hezký den, vítejte u podropbné on-line reportáže ze čtvrtého semifinále mezi Pardubicemi a Vítkovicemi.
Vítkovice se po dalším galapředstavení brankáře Romana Málka ujaly vedení v sérii a dnes se mohou výrazně přiblížit postupu do finále. Chybět jim ovšem znovu bude základní obranný pilíř Marek Malík, jehož trápí angína. Hrát nemůže ani útočník Húževka.
Pardubice se stejně jako včera budou muset obejít bez obránce Jana Koláře a útočníka Cetkovského. Do branky se postaví znovu Martin Růžička, přestože ho v posledním utkání nahradil po druhé třetině a třech inkasovaných gólech Adam Svoboda.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Jeřábek (CZE) - Bláha (CZE), Kostka (CZE)
Počet diváků: 10 050

Pardubický trenér Jandač provedl mnoho změn ve složení formací. Na úvodní buly se postaví útočná trojka Pineault, Zohorna, Rákos, která by měla zastavit první vítkovickou letku.
0:01
0:47
Vítkovický Huna se rychle protáhl do nadějné příležitosti. Po ráně Ficence si dojel pro volný puk a snažil se přehodit Růžičku. Trefil ho do ramene.
1:33
Úvodní zákrok si připsal už i vítkovický fantom Málek. Křiznou střelu vyslal Starý, puk se pak odrazil do rohu.
2:05
Útočníka Špirka zasáhl puk do obličeje a sudí raději přerušil hru. Trefil ho spoluhráč Jillson, slovenský hokejista by ale měl být v pořádku.
2:36
Tomas za brankou upadl po souboji s Mezeiem, před branku se nevytočil.
2:54
Růžička pozorně zasáhl proti střele Reháka. Na rozbruslení působil poměrně nervózně, v brance zatím ale je koncentrovaný na výkon.
3:23
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za podražení
Burger ztratil trpělivost s mladým útočníkem Zohornou a podrazil ho. Poté vznikla rozmíška, do níž se zapojili i Pineault a Káňa. Hokejkami šermovali hodně vysoko.
3:23
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za hrubost
3:23
Vyloučen hráč Káňa J. (Vítkovice), 2 min. za hrubost
3:40
Emoce znovu vzplanuly. Konflikt vznikl mezi Jurajem Sýkorou a Jakubem Nakládalem poté, co Starý u mantinelu srazil obránce Voráčka.
4:10
Pardubice obsadily útočné pásmo, Drtina nahazoval vysoký puk před branku. Málek ho stáhl do lapačky.
4:21
Obránce Voráček po střetu se Starým odchází do kabiny a drží si zraněnou ruku.
5:02
Tomas obral Barteka o puk a vyhodil.
5:19
Bartek si ale nabruslil zpět do třetiny a Málek musel likvidovat jeho zakončení z levého křídla.
5:46
Burger vyskočil z trestné lavice a hned se stal spolutvůrcem jedné z největších šancí prozatimního průběhu. Klimek zůstal úplně nehlídaný v mezikruží, rychlou ranou ale trefil jen Jillsona.
6:45
Několik nepřesností na obou stranách. Vítkovice opět účinně brání a stejně jako včera chytá Málek spíše rány z delší vzdálenosti.
7:46
Pardubický Kočí využil chybnou rozehrávku a zamířil do rozhozené obrany. Pak ale promeškal vhodnou chvíli k přihrávce či střele a šance se rozplynula.
8:36
Ujčík neprorazil zeď s jmenovkou Mezei, a jeho výpad tak skončil.
9:02
Zohorna z úhlu pálil na Málka, do brankoviště se pak tlačil Pineault. Vítkovická obrana nápor ustála.
9:45
Pardubická obrana zcela prospala nálet Lukáše Klimka, který dosprintoval pro puk odražený od zadního mantinelu a mířil nad brankářův beton. Růžička výborně zasáhl.
10:19
Vyloučen hráč Klimek (Vítkovice), 2 min. za podražení
Pak ale Klimek nestihl uhlídat Koukala a fauloval. Druhá pardubická přesilovka.
11:19
Pardubice sice kombinují v útočné třetině, obsadily však pouze prostor kolem mantinelů.
11:23
Vyloučen hráč Bartek (Pardubice), 2 min. za hákování
Konec pardubická přesilovky. Za necelou minutu si naopak zahraje v početní výhodě soupeř. Bartek hokejkou zatáhl obránce Vosátka.
12:04
Překvapivá střela. František Kaberle vyslal dálkovou ránu, kterou Málek s obtížemi vytěsnil.
12:19
Vítkovicím startuje zkrácená přesilovka.
13:24
Vůbec se ale neprobojovaly do pásma, Pardubičtí se snadno ubránili.
13:51
Růžička vyrazil Vránovu střelu, na níž dobře viděl a která ani nebyla příliš dobře umístěna.
14:23
Vyloučen hráč Vosátko (Vítkovice), 2 min. za zdržování hry
Vosátko prorazil pukem díru do reklamy na kostce nad ledem a odpyká si dvě minuty.
15:03
Vítkovice zdařile forčekují. Strapáč na dlouho zdržel soupeře v bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
15:41
Pardubice pronikly do třetiny, puky ovšem létaly pouze mimo branku.
16:23
Vítkovice oslabení přečkaly, Vosátko se vrátil na led.
17:00
Málek betonem vyrazil ostrou Píšovu střelu. Domácí hokejisté se zatím neřídí podle trenérovy rady, aby mířili hlavně do horní poloviny klece.
17:27
Vyloučen hráč Trnka (Vítkovice), 2 min. za držení hole
Pardubický tlak vyústil ve faul Trnky. Do brankoviště klouzal jeden puk za druhým, Málek neměl klid.
17:59
Vítkovice se osvobodily, Pardubičtí se ovšem hned vzápětí nadechli k dalšímu náporu.
18:28
Drtina pálí od modré kotouč za kotoučem. Obránci však statečně blokují nebo Málek spolehlivě vyráží.
19:27
Trnka opustil trestnou lavici, Pardubice nevyužily už čtvrtou přesilovku.
19:50
Jillson sice zkrotil skákavý puk, jeho střela však minula vítkovickou branku.
20:00
Zatím podobný průběh jako v předešlém střetnutí. Vítkovice spoléhají na pevnou obranu, kterou se Pardubicím i přes několik přesilových hry nedaří překonat. Navíc v brance opět kraluje Roman Málek.
20:01
20:41
Pardubice na chvíli zatlačily protivníka do rohu, Vosátko ale vyhodil do středního pásma a přerušil ofenzivní nápor.
21:30
Vítkovický Huna se za brankou vyhnul Nakládalovi, spoluhráče ve střelecké pozici ovšem nenašel.
21:57
Vítkovičtí beci zablokovali Starého a pak Málek vystihl průjezd Barteka zpoza branky. Domácí stále nedostali příležitost ke klidnějšímu zakončení z dobré pozice.
22:19
Ze strany pálil Špirko. Málek však stále nemusí pokrývat nebezpečnější rány, vítkovická defenziva vlastní pásmo důkladně čistí.
23:13
Ujčík rozehrával naslepo na modrou čáru, kde ale nikdo v modrém nestál. Pardubice hned vyrazily do brejky, Vítkovičtí se okamžitě stáhli.
24:10
Burger se vypletl zpoza branky a najel skoro až k modré čáře. Nahodil vysoký puk, který Růžičku překvapil. Reagoval pozdě, ramenem však nakonec vyrazil ven.
24:40
Vyloučen hráč Nakládal (Pardubice), 2 min. za hrubost
24:40
Vyloučen hráč Strapáč (Vítkovice), 2 min. za hrubost
25:29
Koukalova střela opět vylétla z velké dálky. I když byla prudká, Málek ji snadno vyrazil.
25:59
Výborná Klimkova střela kolem střely obránce narazila do Růžičkova betonu. Jedna z povedenějších chvil zatím nepříliš napínavého hokeje.
26:45
Drtina nahodil do chumlu, kde se hrdinně pral Mezei. Obrana ho ale k dorážce nepustila.
27:50
Zápasyu scházejí nejen branky, ale i gólové příležitosti. Bojuje se o modré čáry, vlastně pouze o vstup do útočné třetiny.
28:49
Vyloučen hráč Kočí (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Kočí postrčil Vránu a posadí se na trestnou lavici. První plná vítkovická přesilovka v zápase.
29:13
Růžička si pohlídal místo u tyčky, kde se s pukem otáčel Káňa. Položil na puk lapačku a přerušil hru.
30:07
Vítkovice nestačily vystřelit. Puk od Vosátka, který stál na modré, nedoputoval k Růžičkovi.
30:47
Pardubice už jsou kompletní, Růžička v závěru oslabení ale musel ještě zneškodnit průnik Huny, který se ze strany dral k brankovišti.
31:28
Vyloučen hráč Trnka (Vítkovice), 2 min. za sekání
Trnka seknul pronikajícího Barteka přes hůl a sudí ho znovu nasměroval na trestnou lavici.
31:43
Kočí příliš signalizoval svůj úmysl a Káňa vystihl jeho rozehrávku. Pak puk ztratil i Píša, Pardubicím se přesilovky zase nedaří.
32:28
Málek už dlouho neviděl zblízka puk. Pardubická přesilovka je hodně rozpačitá.
33:28
Trnka skočil do hry, Pardubice se v přesilovce vůbec neprosadily.
34:01
Káňa se schoval u mantinelu a na pravém křídle mu Pardubice nechaly hodně prostoru. Najížděl však poměrně z úhlu a Růžička prostor u tyčky zablokoval.
34:11
Zohorna (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kůrka
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:0

Po hrůzné přesilovce ale Pardubice jednoduchou souhrou skórují. Kůrka dojel pro puk za brankou a rychle ho vrátil do brankoviště. Málek se nestihl přemístit k Zohornovi, který kotouč ze vzduchu sklepl do sítě.
35:10
Kůrka směroval přihrávku před branku na Špirka. Domácím vlila vstřelená branka čerstvou energii.
36:34
Bartoň (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Szturc
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:1

Obránce Bartoň vyrovnává stav možná životním gólem, vůbec prvním v sezoně. Szturc šikovně kroužil za brankou a našel na modré Jakuba Bartoně, jehož pokus zaplachtil přesně do růžku. Růžička padl rychle na led, vůbec neviděl, kudy kotouč letěl.
37:04
Vyloučen hráč Kočí (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
37:48
Ovčačík nahazoval od modré a Vrána si důrazně počínal na brankovišti. Růžička ovšem puk nevyrazil, a nepřipusti tak možnost dorážky.
39:04
Starý (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v play-off) , asistence Koukal
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 2:1

Pardubice se vrací do vedení gólem v oslabení! Koukal stihl ukořistit puk před Rehákem a okamžitě přesunul na druhou stranu volnému Janu Starému. Ten využil dostatku času, našel mezeru v Málkově postavení a pod vyážečkou ho prostřelil.
39:54
Strapáč s posledním atakem neuspěl, nedařilo se ani Somíkovi.
40:00
Klidný zápas se rozhýbal až v posledních minutách druhé třetiny. Zohorna díky Kůrkově bojovnosti překonal bezchybného Málka, a i když hodně nepravidelný střelec Bartoň vyrovnal, Starý v závěru vlastního oslabení vrátil obhájci titulu vedení.
40:01
40:50
Vítkovičtí dlouho motali soupeře před Růžičkou. Burger tečoval kotouč před brankou, snažil se ještě dorážet. Brankáře nepřekonal, pak vznikla ostřejší potyčka.
40:59
40:59
Tradiční účastníci šarvátek před brankou - Zohorna a Káňa - znovu na trestné lavici.
41:22
Bartek nečekaně snadno přelstil Trnku a na jeho pas dosáhl na brankovišti Somík. Málka kotouč trefil.
42:13
Ujčík kličkoval kolem pardubických obránců, nakonec ho ale tvrdě odstavili.
42:50
Vítkovický Málek zasáhl proti Nakládalovi. Hra se oživila a přitvrdila, konečně se fanoušci dočkali zajímavějších momentů.
44:18
Slovenská dvojka vystrašila Vítkovice. Bartek se Somíkem vrthli v přečíslení do útočného pásma. Málek první ránu vyrazil, pak se Bartek obtáčel kolem branky. Nestihl zakončit.
45:12
Špirko se protáhl do pěkné pozice, rána se mu ovšem vůbec nepovedla. Letěla hodně mimo.
45:45
Vyloučen hráč Ovčačík (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Ovčačík u mantinelu podržel Rákose, pak ho dokonce složil na led. Na dvě minuty oslabí tým.
46:02
Málek si povyjel proti Starému a po jeho střele si puk přidržel na hrudi.
46:33
Vítkovice udržely kotouč mimo vlastní třetinu. Pardubice se snaží projít přes modrou čáru.
47:11
Kočí na brankovišti tečoval Bartkovu nabídku, puk odklouzal vedle tyče.
47:45
Vítkovice už hrají v plném počtu a mohou opět zkusit dorovnat jednogólovou ztrátu.
48:30
Vítkovice se trápily v rohu vlastní třetiny, Pardubice jim nedovolí ani chvíli oddechu.
49:10
Punčochářova rána zaduněla o zadní tvrzené sklo. Razance nechyběla, jen přesnost.
50:01
Pardubický Nakládal vybruslil oblouk ze středu k mantinelu a mířil na branku. Vysoko ovšem přestřelil.
50:21
Růžička perfektně zastavil Ujčíka, který převzal pas u jeho levé tyče. Ramenem vytěsnil puk mimo branku.
51:35
A na opačné straně se zase vytáhl Málek! V přečíslení Kousal mířil do rohu branky, jenže tam už číhala lapačka vítkovického brankáře.
52:33
Vítkovice se přetlačovaly se soupeřem o puk a nezvítězily. Do útoku se tak přesunuly Pardubice.
53:10
Neuspěla ale ani pardubická letka, puk zase míři na opačnou stranu.
54:16
Zohorna se protlačil před brankou až ke střele. Málek vysunul proti jeho ráně beton.
55:06
Huna se u vítkovické střídačky zamteně otáčel a hledal kotouč. Zapadl mu za kalhoty, muselo se tak přerušovat.
55:26
Růžička váhal za brankou a Pohl ihned centroval před branku. Nikdo jeho nabídku ale nepřevzal.
55:42
Vyloučen hráč Nakládal (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Nakládal v útočném pásmu zbytečně srazil Vránu, který neměl puk. Velká šance pro Vítkovice.
56:38
Jillson položil na led Káňu a vymanil Pardubice z tlaku.
57:01
Vítkovice se nemohou v přesilovce prosadit. Zatím se jim nepovedlo ani rozestavit formaci kolem pardubické čtyřky.
57:13
Vrána (Vítkovice) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Ovčačík
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 2:2

Gól platí! Videorozhodčí potvrdil, že Petr Vrána sklepl Ovčačíkovo nahození v souladu s pravidly. Puk trefil pod hranicí horní tyče. Vítkovice využily přesilovku a vyrovnaly stav.
58:40
Hra se zklidnila a zřejmě se počká na prodloužení. Pardubice už skoro slavily druhé vítězství, faul Jakuba Nakládala a následný gól ale oslavy zatím odložily.
59:30
Vyloučen hráč Bartoň (Vítkovice), 2 min. za hákování
Kolář vlétl před Málka v obrovské rychlosti a vítkovická obrana ho nestačila zastavit. Zahákovat ho musel Bartoň.
60:00
Vítkovice nijak výrazně výkon od předchozích třetin nezměnily, přesto se jim povedlo dorovnat jednobrankovou ztrátu. V přesilovce sklepl do branky vysoké nahození Vrána a vrátil Ostravanům naději na třetí vítězství. Prodloužení ovšem jeho tým zahájí v oslabení čtyř proti pěti.
60:01
60:21
Burger obětavě skočil za pukem vystrčil ho za modrou čáru. Vítkovice mohou vystřídat.
61:29
A Starého střela letěla nd břevno. Přesilovka Pardubic je pryč.
62:02
Vítkovický veterán Burger se nechtěl odlepit od puku, pardubičtí beci ho nezastavili. Ránu po ledě zlikvidoval Růžička.
62:35
A Růžička našel puk v lapačce i po střele Pohla. Vítkovice vstoupily do prodloužení aktivněji, povzbudil je vyrovnávací gól.
63:30
Hra se zadrhla u mantinelu, puk dlouho nevyklouzl pryč. Nakonec ho získali Vítkovičtí.
64:01
Růžička zůstal proti Rehákově ráně stát, vyskočil si a vyrazil ji.
64:29
Starý pouze vztekle praštil hokejkou do mantinelu. Málek se totiž stihl přesunout proti jeho parádní střele z voleje, která vklouzla mezi brankářovy betony. Málek kotouč udržel.
65:48
Vrána (Vítkovice) vstřelil branku (5. gól v play-off) , asistence Pohl
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 2:3

Obrovská chyba pardubického obránce Mezeie, který si možná bude vyčítat neúspěch Pardubic v celé sérii. Upadl při rozehrávce před brankou, Pohl získal puk a posunul volnému Vránovi. Střelec večera se nemýlil a zblízka trefil pod břevno.
Petr Vrána zakončil obrat, který vyrovnávacím gólem chvíli před koncem třetí třetiny sám nastartoval. Přestože v zápase nebyly Vítkovice lepším celkem, tak výrazně přiblížily postupu do finále. Série se totiž vrací do Ostravy a Pardubice už ztrácí dvě výhry.

17. 2. 2023 18:00Pardubice–Vítkovice 1:4
3. 1. 2023 17:20Vítkovice–Pardubice 2:3
22. 11. 2022 17:30Vítkovice–Pardubice 4:5
6. 10. 2022 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
6. 2. 2022 16:00Vítkovice–Pardubice 4:1
26. 12. 2021 17:00Pardubice–Vítkovice 2:3
31. 10. 2021 17:30Vítkovice–Pardubice 4:1
13. 10. 2021 18:00Pardubice–Vítkovice 6:0