Hezký den z Pardubic. Na východ Čech přijela Kometa Brno, která tu posledně dostala šest gólů. Dnes však bude na ledě úplně jiný tým, aspoň z hlediska výsledků. poslední vzájemný zápas vyhrála Kometa v Brně 3:1 a momentálně má za sebou čtyři výhry v řadě.
Přesto mají čtvrté Pardubice stále víc než dvojnásobný počet bodů. Kometa má na posledním místě osmibodovou ztrátu na třinácté Kladno.
Z Brna přicestovaly do Pardubic stovky fanoušků v modrobílém, oba tábory se sportovně zdraví. Dá se čekat utkání ve skvělé atmosféře.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Husička (CZE), Fraňo (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 10 194

Pardubickou branku bude hájit Dominik Hašek, který se úspěšně vrátil po svalovém zranění. V minulém kole vychytal výhru 2:1 v Kladně.
0:01
Utkání začalo.
0:41
PArdubcie začaly aktivně. Kočí se vydal do útoku, přejel modrou, nahrálo doleva Pivkovi, ale jeho ránu Hovi vyrazil.
1:31
Brnu se v úvodu nedaří rozehrávka. Jeden pokus o založení útoku skočnil ofsajdem, druhý zakázaným uvolněním.
1:57
Po krátkém náporu Pardubic přišel při pokusu o nahození Zohorny ofsajd domácích.
2:41
Bičánek vyslal krásnou kolmicí na modrou do brejku Polodnu, tomu v poslední chvíli vyšťouhl puk Nakládal.
3:16
První řada hostů dostala Pardubice pod tlak. Nejnebezpečnější byl Dopita, který si přikryl puk a zprava najel až před Haška. Ten si ale jeho pokus z úhlu pohlídal.
3:47
Do brejku se tlačil útočník Kolář, přehodil puk na bekhend, ale pak netrefil přesně. Ani následný kratší nápor Koukalovy řady nic nepřinesl.
5:35
Po pěkné kombinaci čtvrtého útoku Brna přišla dosud největší šance utkání. Polodna dostal puk mezi kruhy, ale mířil jen do povyjetého Haška.
6:25
Špirko zavezl puk a nahrál doprava Sýkorovi. Jeho bombu ale zblokoval jeden z brněnských zadáků, puk skončil v ochranné síti.
6:34
Po vyhrané buly neudržel Hovi střelu od modré a k dorážce se dostal padající Pivko, bekhendem ale trefil znovu jen Hoviho.
7:13
Vyloučen hráč Divíšek (Kometa), 2 min. za podražení
Expardubický Divíšek podrazil na modré forvarda Koláře a je vyloučen, první přesilovku sutkání si tak zahrají Pardubice.
7:40
Pardubice měly velmi blízko ke gólu. Po Pivkově střele se puk odrazil ke druhé tyčce, kam se natahoval Somík. Do dorážky do prázdné branky však na poslední chvíli vložil puk jeden z hostujících beků.
8:43
Další obrovské šance Pardubic: po Koukalově pěkné nahrávce pálil Kolář, Starý ještě dorážel, ale Hovi všechny pokusy chytil.
9:13
Kometa se zuby nehty ubránila, hraje v pěti.
10:01
Divíšek z otočky našel Ovčáčika, Hašek proti jeho střele z kruhu použil vyrážečku.
11:39
Pardubice teď minutu a půl nepůjčily hostům puk. Dobře bruslí a vynutily si převahu. Kočího střelu ale vyrazil mrštný Hovi.
13:00
Útočné snahy Komety končí většinou ve středním pásmu. Tentokrát projel přes modrou Procházka, ale jeho střelu srazili pardubičtí hráči do ochranné sítě.
13:21
Mojžíšovo nahození od modré Hašek schoval v lapačce před dotírajícím Eratem.
13:37
Sýkorovi vypíchl před brankou Pardubic puk jeho kamarád Divíšek a málem šel sám na Haška, ten ale včas zasáhl hokejkou a puk odehrál do rohu.
15:06
Pineault (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Somík a MacKenzie
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:0

Somík pěknou klřížnou přihrávkou přes střední pásmo vyslal do brejku Pineaulta. Ten najel zprava do pásma a střelou z úhlu překvapil dosud spolehlivého Hoviho, jemuž prošel puk mezi betony do sítě.
16:49
Pěkná pasáž nahoru dolů: nebezpečný brněnský brejk zastavil Havíř a založil tím kontr Pardubic. Sýkora nahrával křížem Špirkovi, jeho střela ale mířila mimo branku.
17:51
Hezkou kombinaci Komety zakončoval z pravého kruhu Erat, jenž přihrávku od zadního mantinelu proměnil v jedovatou střelu po ledě. Hašek ale rychlým rozklekem puk kryl.
19:11
Špirko se šikovně vyháčkoval od pravého mantinelu do střelcké pozice, místo toho ale nahrál Sýkorovi a útok Pardubic se tak utopil v rohu.
19:36
V závěru třetiny Kometa v klidu vyhazuje na zakázané uvolnění.
20:00
Skončila první třetina.
Hraje se rychlý hokej ve skvělé atmosféře, k čemuž přispívají oba tábory fanoušků. V aréně je odhadem přes deset tisíc lidí, volná místa skoro nejsou k vidění.
Domácí měli v první třetině převahu, zejména od dobře sehrané přesilovky. Přesto i Hašek řešil devět pokusů Komety, Pardubičtí vystřelili jedenáctkrát.
20:01
Začala druhá třetina.
21:20
Ve druhé třetině se ani jeden z týmů nemůže dostat do útočního pásma, oba celky jen nahazují puky a za brankou je sbírají soupeřovi beci.
21:32
Až teď se dostala s pukem do pásma Kometa. Eratovu ránu od modré ale Hašek viděl a v pohodě puk vyrazil.
22:29
Bičánek si v rohu srazil s Klejnou, oba si chtěli situaci důrazně vysvětlit, ale čárový sudí zasáhl a konfrontaci zabránil.
23:26
Sýkora nahrál zadovkou Nakládalovi, jeho střelu bez přípravy ještě omylem tečoval Vyrúbalík, ale Hovi puk vyrazil do ochranné sítě.
24:23
Sýkora vystihl Štachovu rozehrávku a najíždělk do brejku, po jeho zadovce Špirkovi však už domácí celou akci překombinovali.
24:49
Po kratším náporu Pardubic hosté vyvezli puk, nahozením od modré ale pouze vyzkoušeli Haškovu pozornost.
25:12
Domácí mají převahu. Kapitán Koukal najel do pásma a nahrál puk do druhé vlny Jillsonovi. Jeho tečovaný pokus Hovi s potížemi chytil.
25:53
Dopita (Kometa) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Varaďa a Houdek
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:1

V době, kdy domácí ovládali hru, paradoxně dostávají gól. Dal jim ho jejich někdejší kapitán Dopita, který dostal přihrávku před branku z rohu od Varadi a v zkušeně umístil puk k tyči.
26:42
Pardubice šly do brejku, Sýkora ale jako už několikrát předtím místo střely zbytečně volil přihrávku. Ta byla navic nepřesná.
27:43
Hala ožila díky neúnavným fanouškům Komety, ve vynikající atmosféře teď dostal druhý útok domácích hosty pod tlak, ale ten skončil jen kroužením a kličkovanou bez efektu.
28:11
Pardubický nápor pokračuje. Zohorna vybojoval v rohu puk a ten se dostal až k Havířovi. Obránce byl blízko, ale z úhlu trefil jen Hoviho.
28:37
Brno se dostalo do brejku, přes obránce střílel Procházka, Hašek vyrazil.
30:01
Dopita zavezl puk do pásma, Zubíčkovu ránu vyrazil Hašek a Pardubice šly do protiútokiu. Ten už ale poněkolikáté překombinovali.
31:42
Hra se otevřela, hodně se bruslí nahoru dolů. Starý nebezepčně střílel pravé strany, hovi vyrazil rukavicí.
32:10
Svoboda dojel vyhozený puk, ale pozdě. Sudí pískají zakázané uvolnění.
33:21
Vyloučen hráč Svoboda (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
V dosud velmi korektně hraném duelu přichází teprve druhá přesilovka, opět si ji zahrají Pardubice.
34:20
Až po minutě se domácí usadili v pásmu.
35:21
Druhá polovina přesilovky se pardubicím povedla. Zamkli soupeře, ale sérii přihrávek zakončovali Starý i Sýkora nad branku.
37:03
Vyloučen hráč Klejna (Pardubice), 2 min. za hákování
Brněnští dostali domácí tým pod tlak, Dlouhý si najížděl do střelecké pozice a přitom jej fauloval Klejna. Kometa si zahraje svou první přesilovku.
38:10
Střela Vondráčka se neujala, po krátkém náporu Komety domácí podruhé vyhodili.
39:03
Ve druhé části přesilovky sice hosté zamkli domácí tým v pásmu, ale chyběla jim střelba. Naopak v závěru se dostal do brejku Kolář a přes obránce vypálil na Hoviho.
39:43
Vyloučen hráč Kočí (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Dlouhý se prodíral před Haška skrze hustou pardubickou obranu a málem se mu to i povedlo, když už se chystal zblízka vystřelit, skolil ho Kočí a Kometa si takv krátké době zahraje druhou přesilovku. Tentokrát však bude rozdělená přestávkou.
40:00
Skončila druhá třetina.
I druhá třetina patřila herně spíš Pardubicím, o čemž svědčí i poměr střel 11:6. Jenže domácí své akce často překombinovávali a v útoku hrají zbytečně složitě. Brnu stačilo k vyrovnání chvíli dobře napadat a využít jedinou stoprocentní šanci.
40:01
Začala třetí třetina.
40:02
Kometa bude ještě téměř minutu a tři čtvrtě dohrávat přesilovku.
41:17
Kometa se usadila v pásmu, ale Divíškova přihrávka od zadního mantinelu přeskočila Procházkovi v ideální pozici hůl.
41:43
Brněnští se nepřesnou přihrávkou sami připravili o pásmo a Pardubice se tak v oslabení ubránily i podruhé.
43:00
Velký nápor domácích ztroskotal na špatné koncovce. Po Klejnově střele od modré se puk dostal k Cetkovskému, ten jej ale přes obránce nedokázal doarzit do branky. V následném náporu promáchl i Somík.
43:17
Vyloučen hráč Cetkovský (Pardubice), 2 min. za napadení
Tlak Pardubic pokračoval, domácí se snažili procpat puk skrz klubko hráčů zblízka do branky. Cetkovský ale důraz přehnal a je vyloučen za napadení.
44:07
Vyloučen hráč Ovčačík (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Je po přesilovce. Pardubice v pohodě držely soupeře na distanc, pak navíc Koukal vypíchl puk a mohl jít do brejku. Ještě ve středním pásmu jej ale nedovoleně zbrzdil Ovčačík. Hraje se 4 na 4.
44:43
Kometa šla do brejku tři na dva, Brabenec potáhl puk sám, ale vystřelil nad.
45:17
Cetkovský je na ledě, začíná pardubická poloviční přesilovka.
46:07
Za 50 vteřin v pěti proti čtyřem se Pardubice k ničemu nedostaly, Brno je v plném počtu.
46:39
Erat najel před branku a kupodivu proilétl puk přes tři hráče až k němu. Šanci ale zmařil Starý, který Eratovi zablokoval hůl a tísněný útočník pak jen nechtěně najel do Haška.
47:13
Kometa dobře brání modrou, domácím nezbývá než nahazovat puky po mantinelech.
47:35
Když už se Pardubicím podaří dostat puk do pásma, hosté bez skrupulí vyhazují na zakázané uvolnění.
47:57
Čároví sudí se teď nedohodli a i akce Pardubic tak končí zakázaným uvolněním.
48:31
Pardubice šly do brejku dva na jednoho, Sýkora ale nahrál Pivkovi na dlouhou hůl a útočník se dostal s pukem do příliš ostrého úhlu.
50:05
Druhý pardubický útok velmi zaměstnal Hoviho. Nejdřív zblízka tečoval nahrávku před branku Kolář, poté pálil dvakrát Starý. Fisnký gólman si poradil.
50:36
Somík (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Kočí
Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:1

Somík protlačil puk od pravého mantinelu na kruh a po jeho střele zápěstím propadl puk pod rukou Hoviho do sítě.
51:00
Před vyprodaným hledištěm pokračuje pardubický nápor. V aréně je 10 194 diváků, z toho odhadem dvě tisícovky příznivců Brna.
51:32
Po ráně obránce Koláře zůstal ležet na ledě Erat, jenž obětavě padl do střely. S pomocí spoluhráčů po chvíli odkulhal na střídačku.
51:43
Vyloučen hráč Mojžíš (Kometa), 2 min. za podražení
Pardubičtí hokejisté ožili a soupeř si s nimi neví rady. Při dalším náporu domácích fauloval Mojžíš.
52:09
Vyloučen hráč Koukal (Pardubice), ot 10 min. za nesportovní chování
Domácí ostřelovali Hoviho ze všech stran, ve snaze o dorážku vznikla před brankou menší šarvátka. Za tu se nevylučuje, ale sudí poslali na trestnou lavici Koukala, jenž po odpískání posunul puk do branky Brna. Pokračuje přesilovka Pardubic.
53:43
Pardubicím se tentokrát přesilovka nepovedla. Somíkovu lehkou střelu vyrazil Divíšek nohou z pásma a od té doby se domácí do náporu nedostali.
54:26
Domácí beci se nedohodli a byl z toho menší nápor Komety, lehká střela Varadi ale mířila vedle.
54:48
Do brejku se řítil Špirko, tísněn obráncem volil střelu hned poté, co přejel modrou. Vypálil tvrdě, ale jen do prsou Hoviho.
55:35
Kometa přebírá iniciativu. Otevřela hru, jednoduše nahazuje puky do pásma a dobře napadá. Díky tomu se dostal do šance Procházka, který inkasoval přihrávku mezi kruhy. Mířil však jen do clonícího obránce.
56:24
Vyloučen hráč Jillson (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
Nápor Brna umocní přesilovka. Jillson totiž nešikovně vyhodil puk z vlastního pásma přes mantinel.
56:44
V oslabení ujížděl útočník Kolář, zezadu ho sekl dojíždějící Vyrúbalík a rozhodčí nařídili trestné střílení! Pojede Špirko.
56:44
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Špirko (Pardubice) neproměnil
Špirko přetáhl bekhendovou kličku a poslal puk až na zadní mantinel.
57:25
Pokračuje přesilovka Komety, hosté ale zatím mmarně dobývají pásmo.
58:00
Kolář vyhodil puk, Kometa se zatím k ničemu nedostala.
58:24
Pardubice jsou v plném počtu.
59:00
Domácí velmi dobře zahustili střední pásmo a nahazují puky za branku Brna, Kometa zatím vůbec nemůže pomýšlet na power play.
59:38
Havíř poslal puk na zakázané uvolnění, díky tomu se bude vhazovat před Haškem. Trenéři Komety si vyžádali oddechový čas a odvolají brankáře Hoviho.
59:40
Kometa hraje v šesti a po buly drží puk.
59:53
Brněnští se nedostali do střelecké pozice, puk vozili jen po mantinelu a teď ho naví získal Somík.
59:59
Pardubičtí vyhazují, je rozhodnuto.
Konec utkání.
Na led létají perníčky, Pardubice ukončily čtyřzápasovou vítěznou sérii Komety Brno a samy se posouvají na třetí místo v tabulce. Dominik Hašek vychytal od návratu druhou výhru se stejným skóre 2:1.

Vzájemné zápasy

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kometa 1:3
8. 1. 2023 17:00Kometa–Pardubice 1:4
27. 11. 2022 17:00Pardubice–Kometa 4:3
13. 10. 2022 18:00Kometa–Pardubice 4:3
11. 2. 2022 18:00Pardubice–Kometa 4:0
22. 12. 2021 18:00Kometa–Pardubice 4:3
29. 10. 2021 18:00Pardubice–Kometa 3:2
16. 9. 2021 18:00Kometa–Pardubice 3:2
7. 3. 2021 17:20Kometa–Pardubice 2:5
24. 1. 2021 14:00Pardubice–Kometa 2:3
10. 12. 2020 18:00Kometa–Pardubice 0:3
17. 11. 2020 17:00Pardubice–Kometa 2:1
6. 3. 2020 18:00Kometa–Pardubice 0:2
24. 1. 2020 18:00Pardubice–Kometa 4:2
8. 12. 2019 17:00Pardubice–Kometa 6:2
25. 10. 2019 18:00Kometa–Pardubice 5:1
15. 2. 2019 18:00Kometa–Pardubice 2:1
30. 12. 2018 17:00Pardubice–Kometa 1:4
14. 11. 2018 18:00Kometa–Pardubice 2:0
29. 9. 2018 15:00Pardubice–Kometa 3:2
4. 2. 2018 17:00Kometa–Pardubice 2:1
28. 12. 2017 18:00Pardubice–Kometa 0:2
15. 11. 2017 18:00Kometa–Pardubice 1:2
29. 9. 2017 18:00Pardubice–Kometa 4:5
17. 2. 2017 18:00Kometa–Pardubice 4:1
30. 12. 2016 18:00Pardubice–Kometa 1:3
15. 11. 2016 18:00Kometa–Pardubice 2:3
30. 9. 2016 18:00Pardubice–Kometa 3:4
1. 3. 2016 17:20Pardubice–Kometa 3:4
22. 1. 2016 18:00Kometa–Pardubice 2:3
4. 12. 2015 18:00Pardubice–Kometa 3:1
20. 10. 2015 17:20Kometa–Pardubice 6:1
13. 2. 2015 18:00Kometa–Pardubice 7:1
30. 12. 2014 18:00Pardubice–Kometa 4:1
14. 11. 2014 18:00Kometa–Pardubice 5:0
28. 9. 2014 17:00Pardubice–Kometa 3:2
19. 1. 2014 17:00Pardubice–Kometa 3:2
3. 12. 2013 18:00Kometa–Pardubice 5:4
22. 10. 2013 18:00Pardubice–Kometa 0:1
13. 9. 2013 18:00Kometa–Pardubice 4:3
22. 2. 2013 18:15Kometa–Pardubice 2:3
6. 1. 2013 17:00Pardubice–Kometa 5:3
23. 11. 2012 18:00Kometa–Pardubice 2:3
12. 10. 2012 19:00Pardubice–Kometa 5:3
19. 4. 2012 18:10Kometa–Pardubice 1:5
17. 4. 2012 17:40Pardubice–Kometa 6:4
14. 4. 2012 18:10Kometa–Pardubice 1:2
13. 4. 2012 18:10Kometa–Pardubice 2:1
10. 4. 2012 18:10Pardubice–Kometa 5:6
9. 4. 2012 17:10Pardubice–Kometa 5:4
3. 2. 2012 18:00Pardubice–Kometa 5:1
22. 12. 2011 18:00Kometa–Pardubice 1:2
6. 11. 2011 18:30Pardubice–Kometa 3:1
2. 10. 2011 17:00Kometa–Pardubice 1:4
6. 2. 2011 17:00Kometa–Pardubice 1:4
2. 1. 2011 12:30Pardubice–Kometa 4:2
21. 11. 2010 17:00Kometa–Pardubice 3:2
12. 10. 2010 18:00Pardubice–Kometa 0:1
5. 2. 2010 18:00Kometa–Pardubice 2:1
27. 12. 2009 17:00Pardubice–Kometa 2:1
1. 11. 2009 17:00Kometa–Pardubice 3:1
27. 9. 2009 17:00Pardubice–Kometa 6:3

Diskuse

fargokif: kuci diky za chat, hokej rules!!! (19:26)

Kevin.ek: Za Pardubáky díky! (19:25)

Stinky Johnny: gratulace do Pardubek (19:24)

jirijavu: jupíííí, Párdubice jsou nej!!!!!!! (19:24)

Andak: diky.-) (19:23)

cibka: bude góleček do prázdný (19:23)

fargokif: skoda, gratulace do Pardubic (19:23)

Andak: ahoj brno, stastnou cestu.-) (19:22)

jirijavu: jupííííííííííííííí (19:22)

jirijavu: Brno bez bodu! (19:21)

fargokif: nedal, a pome (19:19)

Stinky Johnny: sasu (19:18)

fargokif: obavam se, ze dneska to na body nebude, ale rad bych nemel pravdu (19:16)

Kevin.ek: Kucíí Moravský - tentokrát to nebude ani bod! (19:16)

jirijavu: dynamo, olééééééé¨ (19:16)

jirijavu: párdubice, jedéééééém (19:16)

cibka: SMRT SPARTĚ!!!!! (19:15)

karel87451: SPARTA PRAHA!!!! (19:14)

Stinky Johnny: vyrovnat (19:13)

Andak: pojdme je dorazit, 3:1 (19:12)

fargokif: aspon bodik, pome kometa!!!!!!!!!!! (19:11)

Tommynho: podme hoši vyhrajeme dneska...Vzhuru Brno (19:10)

m2056: kometa srovnejte prosim (19:09)

fargokif: vzhuuuuuuuuuuuuuuru Brno, Brno Kometa (19:07)

jirijavu: jedéééém, ještě bpřidáme! (19:06)

Andak: a presilovka, bude 3:1 (19:06)

viveren: brnooo (19:06)

jirijavu: oléééééééééééé (19:05)

jirijavu: párdubice (19:04)

Tommynho: kua (19:04)

Advertisement