V prvním zápase urvaly Pardubice výhru 5:4 až v nájezdech. Oba celky nabídly divákům atraktivní hokej, který je nejlepší pozvánkou ke druhému finále.
Kometa přišla o útočníka Róberta Petrovického, který byl ještě v poledne v nemocnici na pozorování a vypadl ze sestavy kvůli otřesu mozku. Na druhou stranu se do sestavy vrací Jakub Koreis, jemuž vypršel dvouzápasový disciplinární trest za faul v semifinále s Plzní.
Pardubice by měly nastoupit ve stejné sestavě jako včera - spoléhat budou na ofenzivní sílu Koukalovy formace, střelce Barteka se Somíkem ve druhém útoku i energii třetí a čtvrté lajny.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Hradil (CZE), Minář (CZE) - Bádal (CZE), Pouzar (CZE)
Počet diváků: 10 500

Kometa byla v prvním utkání o špetku aktivnější a to chtějí domácí dnes změnit. Pokud chtějí uspět i podruhé, musí zlepšit bruslení a pokrývání brněnských útočníků.
Otázkou budou výkony brankářů: jak Růžička, tak Trvaj včera shodně pustili jeden lehký gól, ale především domácí brankář jinak svůj tým podržel.
Hokejisté Komety vjeli na led, domácí nastupují tradičně mezi ohni za zvuků skladby Enter Sandman od Metallicy.
0:01
Utkání začalo.
0:45
Pardubický obránce Sičák měl velké problémy s napadaním útočníků Komety. Sičák však nakonec situaci zvládl a vyvezl kotouč z pásma.
1:46
Erat (Kometa) vstřelil branku (8. gól v play-off) , asistence Zohorna a Malec
Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:1

Kometa se dostala do vedení díky Hynku Zohornovi. Brněnský útočník totiž využil chyby v rozehrávce, po pravé straně jel na bránu a skvělou přihrávkou před prázdnou bránu nabídl gól Romanu Eratovi.
3:10
Hosté jsou v úvodních minutách aktivnější. Jejich ostrý forčeking otravuje život pardubických obránců při rozehrávce. Jaroslav Svoboda se u modré čáry mohutně napřahoval, ale do přihrávky se pořádně netrefil.
3:21
Po jednom ze soubojů zůstal za brankou ležet domácí bek Kolář. Odjel na střídačku a zřejmě bude v pohodě.
4:00
První vážnější zákrok brněnského brankáře Jiřího Trvaje, Somík z dálky vypálil tvrdě a bryskně. Trvaj vykopl kotouč betonem do rohu.
5:29
Brňané jsou znovu vysunutí hodně vysoko a drží Pardubice před jejich bránou. Švaňhalova střela od pravého mantinelu letěla vedle.
6:20
Hraje se dlouho bez přerušení. Pardubičtí znovu špatně rozehráli a puku se zmocnil Čermák, který udělal kličku na střed a vypálil. Střelu mu zblokoval obránce Kočí.
6:35
Zmatky před Růžičkovou bránou. Dlouhý mohl zasunout puk do sítě, ale na brankovišti se dostatečně nezorientoval.
8:10
Pardubický Tomáš Zohorna chtěl napodobit bratra, ale jeho slalom útočným pásmem nezakončil útočník Semorád. Puk mu ujel.
8:36
První přerušení od brněnského gólu - puk má v moci pardubický gólman Růžička.
9:10
Koukal na útočné modré hezky narazil kolegovi z útoku Kolářovi, ale tomu se puk zamotal pod nohy a ke střele se nedostal.
10:27
Brněnský Tomáš Svoboda při nápřahu zlomil hokejku a nechtěně tak založil protíútok domácích. Obránce Komety Žižka se však s unikajícím Bartekem vrátil a šanci Pardubicím nedovolil.
12:49
Svoboda (Kometa) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Čermák
Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:2

Pardubický obránce Sičák teď udělal velkou chybu. Čermák ho ve středním pásmu obral o puk, skvělou přihrávkou bekhendem přes obránce předložil rozjetému Svobodovi puk před bránu. Ten jen nastavil hůl a skóroval.
14:51
Radil dostal u pravého mantinelu dlouhou přihrávku, puk si dal do jízdy a z pravého kruhu zápěstím zamířil do horního rohu brány. Brankář Trvaj zastavil kotouč ramenem.
15:10
Na druhé straně nebezpečně pálil Jaroslav Svoboda přes obránce. Růžička nejprve kotouč jen vykopl betonem, ale pak po něm skočil a přikryl ho lapačkou.
16:22
Somíkova střela byla zblokovaná, takže k Trvajovi mířil vrtící se puk a gólman Komety musel dávat pozor. Poradil si, betonem puk zkrotil a pro jistotu lapačkou ukryl před dojíždějícími pardubickými útočníky.
18:45
Pardubice zase chybovali, jeden z pardubický přihrával ve středním pásmu naslepo a neomylně našel soupeřovu hůl. Jakub Svoboda neotálel, přejel modrou čáru a vystřelil. Růžička chytil.
19:40
Domácím se nedaří vymyslet nic na aktivní a hlavně pevnou obranu Komety.
20:00
Skončila první třetina.
Brňané vedou o dva góly zejéma díky skvělému napadání rozehrávky Pardubic. Domácí obránci dělali při zakládání útoků chyby a nabídnuté šanci hosté proměnili.
20:01
Začala druhá třetina.
20:52
Pardubický trenér Pavel Hynek po nepovedené třetině udělal změny v sestavě. Dal k sobě znovu slovenský útok Bartek, Somík, Markovič. Ten nahradil Cetkovského.
22:30
Domácí změnili i taktiku. Snaží se vyzrát na soupeře jeho vlastní zbraní, pardubičtí útočníci aktivně napadají rozehrávku Komety.
23:35
Vyloučen hráč Balej (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
Pardubický obránce Kočí narazil do Baleje, který v souboji zvedl hokejku. Rozhodčí ho za to vyloučili, je to vůbec první trest v tomto finále.
24:50
Pardubičtí svírají bránící se čtyřku Komety před Trvajem. Ale na brněnského brankáře nemířila žádná těžká střela.
25:00
Útočné snažení domácích nakonec zastavil ofsajd, do něhož Koukal vjel úmyslně, aby z zastavil případný kontr Brna.
25:35
Balej je na ledě, Kometa se ubránila v pohodě. Pardubice se ke střele nedostaly.
27:10
Starý hodně překvapivě vystřelil z prvního doteku, brněnský brankář Trvaj vůbec nevěděl, že na něj letí puk. Měl štěstí, kotouč ho trefil do masky a odrazil se pryč.
28:04
Kousal se dostal k odraženému puku před brankovištěm, z otočky však vystřelil nepřesně.
29:00
Jakub Svoboda vyrazil do protiútoku a pardubický brankář Růžáčka nepředvedl jistý zákrok. Puk ale odklouzal mimo bránu.
29:21
Vyloučen hráč Cetkovský (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
30:53
Bičánek (Kometa) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Divíšek
Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:3

Kometa hrála přesilovku velmi dobře a nakonec ji využila. Vašíček ještě ve velké šanci gól nedal, ale na modré čáře mocně napřáhl brněnský kapitán Bičánek a propálil Růžičku.
31:21
Vyloučen hráč Benák (Pardubice), 2 min. za sekání
Hráči Komety jsou v laufu, Zohorna sebral puk Benákovi a pláchl mu podél mantinelu do velké šance. V zakončení mu zabránil až faul domácího beka.
31:38
Brněnský obránce Kováčik se usmívá na čárového rozhodčího. Není totiž spokojený s jeho rozhodnutím o ofsajdu. Domnívá se, že stihl kotouč na modré čáře.
32:21
Bičánek teď jen nahazoval na hokejku Divíška, ale brněnský útočník poslal kotouč do ochranné sítě.
33:15
Brňané zase hrají v početní výhodě skvěle, Bičánek teď střílenou přihrávkou křížem přes brankoviště nabízel tutovou šanci spoluhráčům. Puk prosvištěl kolem tyčky k zadnímu mantinelu.
33:21
Pardubický obránce Benák už skočil na led, ještě v přesilovce poprvé v utkání menší potyčka po ataku domácího Rákose na Divíška z Komety.
34:15
Brněnský Balej tvrdě vypálil z pravé strany, Růžička puk vyrazil před brankoviště, kam dojel Polodna a z první vracel kotouč do brány. Pardubický gólman se stihl přesunout.
35:10
Rákos (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v play-off) , asistence Benák a Cetkovský
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:3

Pardubice snižují. Nahození od mantinelu tečoval šikovně ve vzduchu projíždějící útočník Rákos. Trvaj byl prakticky bez šance.
36:30
Koukal vypíchl puk na obranné modré puk soupeři a řítil se na bránu Komety. Obránce Žižka mu ale nedovolil ohrozit Trvaje.
37:00
To Starý možnost dostal, po pěkné přihrávce od mantinelu byl v dobré pozici před bránou, kterou však minul.
38:20
Pardubičtí s první gólem ožili. Radil nechal puk u tyčky a odjel za bránu, ale Kousal už nedokázal přes brusle brněnského obránce do kotouče klepnout a dostat ho za čáru.
38:39
Teď se chvíli nehrálo kvůli úpravě ledu.
39:03
Brankář Trvaj si pohlídal střelu pardubického obránce Benáka. Nenechal se zaskočit podobně jako Růžička v prvním duelu.
39:42
Vyloučen hráč Čermák (Kometa), 2 min. za držení protihráče
40:00
Skončila druhá třetina.
Hosté z Brna také po druhé třetině vedou v Pardubicích o dva góly, i když se skóre změnilo oproti první dvacetiminutovce. Ale domácí se už pomalu zvedají a v závěru soupeře přehrávali.
40:01
Začala třetí třetina.
40:15
Kometa hraje v oslabení, přesto měla dobrou možnost skórovat. Jednomu z pardubických utekl kotouč k brněnskému útočníkovi, který nahazoval na Růžičku a Divíšek ještě dorážel.
41:37
Radil (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v play-off) , asistence Rákos
Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:3

Pardubice se dostaly na dohled Kometě. Chybí jim jediný gól. Trvaj po skvělém zákroku proti Somíkovi před pár sekundami teď trochu zaváhal. Rákos vystřelil a kotouč zůstal za brněnským brankářem volný v brankovišti. Radil ho pohodlně doklepl.
42:20
Hostům se nepovedla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.
43:29
Svoboda T. (Kometa) vstřelil branku (7. gól v play-off) , asistence Svoboda a Divíšek
Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:4

Kometa znovu vede o dva góly. Brňané se vrátili k forčekingu, domácí chybovali a Jakub Svoboda byl sám před Růžičkou. Akci ještě vylepšil nahrávkou na jmenovce Tomáše, který překonal přesouvajícího se brankáře. Růžička zůstal jen rezignovaně sedět na zadku v brankovišti.
44:29
Divíšek (Kometa) vstřelil branku (6. gól v play-off) , asistence Dlouhý a Svoboda
Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:5

Přesně za minutu je to už o tři branky. A znovu se pod gólem podepsal brněnský stroj na kanadské body. Dlouhý u zadního mantinelu načasoval přihrávku na Divíška, který se prodral před bránu a skóroval.
44:49
Pardubičtí se radovali z gólu a vypadalo to na další přestřelku ve třetí třetině. Jenže sudí branku neuznali. Rákos dostal hokejkou do zad a zůstal ležet v brankovišti. Pak Trvaj pustil střelu do brány, jenže gól to není.
44:49
Otázka je, jak moc Rákos překážel Trvajovi v zákroku. Domácí se hodně zlobili, žádali alespoň trest pro brněnského hráče, který evidentně sekl do soupeře.
46:30
Pardubický brankář Růžička asi moc nepochválí své obránce. Ti nemají svůj den, teď třeba Jakub Svoboda nerušeně dojel nahození za bránu a u tyčky chtěl zasunout puk do brány. Růžička prostor ucpal betonem.
48:02
Vyloučen hráč Švaňhal (Kometa), 2 min. za hákování
48:21
Pardubičtí rychle o útočné pásmo přišli, navrát jim zkazil ofsajd.
48:55
Další zapískané postavení mimo hru domácích. Obránci Píšovi sice skákal po modré čáry, ale do středního pásma se zřejmě vůbec nedostal.
49:56
Pardubičtí sehráli přesilovku špatně, navíc mohli inkasovat. Samostatný nájezd útočník Dlouhý ale nevyřešil dobře. Puk mu sjel z hokejky.
49:59
Vyloučen hráč Bartek (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Za chvíli se vrátí Švaňhal a Kometa bude hrát přesilovku.
51:15
Dlouhý málem dostal možnost k reparátu z předmětu Samostatný nájezd. Na dlouhou přihrávku však byl Dlouhý krátký a puk projel na zakázané uvolnění.
51:33
Svoboda T. (Kometa) vstřelil branku (8. gól v play-off) , asistence Divíšek
Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:6

Kometa zvyšuje vedení díky další využité přesilovce a trochu šťastnému gólu. Divíšek objel bránu, bekhendem plácl do puku, který po zádech brankáře Růžičku projel ke druhé tyčce. Tam byl připravený Svoboda a ještě ve vzduchu puk trefil do brány.
51:56
Vyloučen hráč Hruška M. (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
Ještě se objevila malá naděje na zvrat pro domácí.
52:26
Vyloučen hráč Žižka (Kometa), 2 min. za krosček
A naděje stoupají díky hloupému zákroku Žižky. Pardubice hrají pět na tři.
53:00
Píša (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Bartek a Kočí
Stav zápasu Pardubice - Kometa 3:6

Domácí dvojnásobnou početní výhodu proměnili celkem rychle. Píša od modré čáry napřáhl ke střele, která zapadla přesně do horního růžku brány.
53:48
Pardubičtí pokračují v přesilovce pět na čtyři. Kočí si najel na přihrávku před brankoviště a vystřelil nahoru. Trvaj zasáhl ramenem.
54:30
Cetkovský (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Zohorna
Stav zápasu Pardubice - Kometa 4:6

Tak závěr bude ještě zajímavý. Cetkovský za bránou zkusil překvapit Trvaje nahozením, puk trefil jen oblouk brány. Jenže pardubický útočník druhou ránu odrazil o beton brněnského brankáře a snížil na rozdíl dvou gólů.
54:30
Pardubické povstání přibrzdil kouč hostů Zdeněk Venera oddechovým časem.
54:54
Starý (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v play-off) , asistence Kolář a Koukal
Stav zápasu Pardubice - Kometa 5:6

Domácí diváci už zase šílí. Pardubice jsou zpátky. Po vyhraném buly útočník Kolář vyrazil dopředu, přihrál přes pásmo na volného Starého. Ten zamířil přesně, Trvaj se nestihl přesunout a vytlačit puk pryč.
55:17
Tak třetí třetiny finále jsou hodně divoké. Brněnský obránce Vašíček zamezil pardubickému Zohornovi ve střele odvážným skokem.
56:30
Teď to chvíli byl hurá hokej, protože Pardubičtí se ženou do útoku a Kometa hledá volný prostor v obraně na protiútoky.
56:47
Vyloučen hráč Kováčik (Kometa), 2 min. za zdržování hry
Obránce Kováčik vyhodil puk ze hřiště a Pardubice mají přesilovku.
57:15
Útočník Kolář od levého mantinelu vystřelil. Trvaj puk zastavil levým betonem.
57:50
Pardubický brankář Růžička teď ukvapenou rozehrávkou nabídl velkou šanci Jakubu Svobodi. Ten nedal. Drama pokračuje.
58:15
A mohlo dostat nečekané rozuzlení. Sičákova rána zazvolnila o tyčku!
58:50
Brněnský obránce Kováčik po drtivé palbě Pardubic v přesilovce ujížděl z trestné lavice do šance. Ale udělal piruetku a spadl.
59:30
Domácí hrají bez brankáře v šesti.
Konec utkání.
Finále zřejmě nebude nuda. Za dva zápasy padlo dvacet gólů a oba duely byly nesmírně dramatické. Za stavu 1:1 se pokračuje v pátek a v sobotu v Brně.

Vzájemné zápasy

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kometa 1:3
8. 1. 2023 17:00Kometa–Pardubice 1:4
27. 11. 2022 17:00Pardubice–Kometa 4:3
13. 10. 2022 18:00Kometa–Pardubice 4:3
11. 2. 2022 18:00Pardubice–Kometa 4:0
22. 12. 2021 18:00Kometa–Pardubice 4:3
29. 10. 2021 18:00Pardubice–Kometa 3:2
16. 9. 2021 18:00Kometa–Pardubice 3:2
7. 3. 2021 17:20Kometa–Pardubice 2:5
24. 1. 2021 14:00Pardubice–Kometa 2:3
10. 12. 2020 18:00Kometa–Pardubice 0:3
17. 11. 2020 17:00Pardubice–Kometa 2:1
6. 3. 2020 18:00Kometa–Pardubice 0:2
24. 1. 2020 18:00Pardubice–Kometa 4:2
8. 12. 2019 17:00Pardubice–Kometa 6:2
25. 10. 2019 18:00Kometa–Pardubice 5:1
15. 2. 2019 18:00Kometa–Pardubice 2:1
30. 12. 2018 17:00Pardubice–Kometa 1:4
14. 11. 2018 18:00Kometa–Pardubice 2:0
29. 9. 2018 15:00Pardubice–Kometa 3:2
4. 2. 2018 17:00Kometa–Pardubice 2:1
28. 12. 2017 18:00Pardubice–Kometa 0:2
15. 11. 2017 18:00Kometa–Pardubice 1:2
29. 9. 2017 18:00Pardubice–Kometa 4:5
17. 2. 2017 18:00Kometa–Pardubice 4:1
30. 12. 2016 18:00Pardubice–Kometa 1:3
15. 11. 2016 18:00Kometa–Pardubice 2:3
30. 9. 2016 18:00Pardubice–Kometa 3:4
1. 3. 2016 17:20Pardubice–Kometa 3:4
22. 1. 2016 18:00Kometa–Pardubice 2:3
4. 12. 2015 18:00Pardubice–Kometa 3:1
20. 10. 2015 17:20Kometa–Pardubice 6:1
13. 2. 2015 18:00Kometa–Pardubice 7:1
30. 12. 2014 18:00Pardubice–Kometa 4:1
14. 11. 2014 18:00Kometa–Pardubice 5:0
28. 9. 2014 17:00Pardubice–Kometa 3:2
19. 1. 2014 17:00Pardubice–Kometa 3:2
3. 12. 2013 18:00Kometa–Pardubice 5:4
22. 10. 2013 18:00Pardubice–Kometa 0:1
13. 9. 2013 18:00Kometa–Pardubice 4:3
22. 2. 2013 18:15Kometa–Pardubice 2:3
6. 1. 2013 17:00Pardubice–Kometa 5:3
23. 11. 2012 18:00Kometa–Pardubice 2:3
12. 10. 2012 19:00Pardubice–Kometa 5:3
19. 4. 2012 18:10Kometa–Pardubice 1:5
17. 4. 2012 17:40Pardubice–Kometa 6:4
14. 4. 2012 18:10Kometa–Pardubice 1:2
13. 4. 2012 18:10Kometa–Pardubice 2:1
10. 4. 2012 18:10Pardubice–Kometa 5:6
9. 4. 2012 17:10Pardubice–Kometa 5:4
3. 2. 2012 18:00Pardubice–Kometa 5:1
22. 12. 2011 18:00Kometa–Pardubice 1:2
6. 11. 2011 18:30Pardubice–Kometa 3:1
2. 10. 2011 17:00Kometa–Pardubice 1:4
6. 2. 2011 17:00Kometa–Pardubice 1:4
2. 1. 2011 12:30Pardubice–Kometa 4:2
21. 11. 2010 17:00Kometa–Pardubice 3:2
12. 10. 2010 18:00Pardubice–Kometa 0:1
5. 2. 2010 18:00Kometa–Pardubice 2:1
27. 12. 2009 17:00Pardubice–Kometa 2:1
1. 11. 2009 17:00Kometa–Pardubice 3:1
27. 9. 2009 17:00Pardubice–Kometa 6:3

Diskuse

rulemaniac4: taky jdu ... sezral sem 300g steak tak se pujdu rozvalit a stravit to poradne :D (21:34)

slezsky: no tady to už asi umřelo :) tak já půjdu (21:31)

rulemaniac4: APW bylo mi odpusten dres to si pamatuju, jen cepici mi narazili ... ale jinak fakt moc nevim :D (21:26)

APW: rulemaniac: no pravda je, že jít tam v dresu Pardubic, to člověk nemůže být střízlivý:-) (21:23)

zdeňula: Ruda: ne ne tlačí vás rozhodčí! (21:22)

rulemaniac4: APW velikonoce jsou proste svinstvo ... slivka atak :D (21:21)

rulemaniac4: APW ja nevim ... ja nevim vlastne nic :D (21:20)

APW: rulemaniac: zdar.... měl si dres?:-) (21:20)

rulemaniac4: APW zdar, prej to nebylo tak strasny tak by mel ... na to ze sem tam prej byl tak nevim :D (21:19)

slezsky: rulemaniac jo ted jsem si ho vygoogloval :) taky že hraje za kometu. jinak zdravím (21:17)

APW: co Petrovický? bude hrát v pátek? (21:17)

Rozzuřený Ruda: zdeňulo.Kometa jasně dominovala,je herně lepší,včera to byla náhoda a samozřejmě chyby Trvaje,jinak jsme opět vyhráli oba zápasy.Doma to bude samozřejmě horší. (21:15)

rulemaniac4: slezsky cus, Sasu Hovi .. finsky golman v beeernu, dobrej na najezdy jinak teda nevim nevim :)) (21:15)

slezsky: já si myslím, že Trvaj je kvalita (21:15)

rulemaniac4: najednou vam Trvaj nestaci ... hosi hosi ... ze vas dotahl az sem (21:14)

slezsky: zdeňula takže asi nedozvím :) (21:14)

Rozzuřený Ruda: Sasu není polobůh,ale je na čase,ho opět postavit.Jirka dnes 3 branky jeho a když přičtu včera další,je čas na změnu (21:13)

zdeňula: slezsky: zřejmě překlep, to bude asi nějaký šašek spíš:-) (21:12)

slezsky: omlouvám se že jsem tak neznalý, ale kdo je to ten polobůh Sasu, jak tu o něm všichni mluví? (21:10)

zdeňula: rudo:pff:-) (21:09)

Lacinko: slezsky: to je pravda :-) Každopádně 2 zápasy finále a pořádná divočina (21:07)

slezsky: Lacinko no tak uvidíme pro koho :) (21:06)

Lacinko: Pátek 13., no to bude hrůza :-) (21:06)

Rozzuřený Ruda: tam,mělo být,ale zbytek platí (21:05)

Rozzuřený Ruda: zak už nastoupí Sasu a jasně je přejedeme (21:05)

rulemaniac4: jo joooo, pernicek oloupanej :D (21:04)

slezsky: dneska to bylo pěkné. další zápas je v pátek? (21:02)

APW: :-))) (21:01)

Rozzuřený Ruda: zdeňula je divnej,ale má svůk názor (21:00)

sisihul: baruska: tak ahoj (20:56)