Hezký večer z Pardubic, kde dnes uvidíme vyprodanou bitvu mezi domácím Dynamem a hostujícím Kometou Brno.
Dva tradiční účastníci extraligy se střetnou letos potřetí. Na první mač přitom zdejší příznivci nevzpomínají vůbec v dobrém. Byť úřadující šampiony z Moravy přehrávali v polovině duelu 3:0 a následně ve třetím dějství ještě 4:2, nakonec padli 4:5.
Vítěznou trefu navíc obstarali v 58. minutě dva hráči, kteří dříve oblékali dres s koněm na hrudi. Kanaďan Mallet se prosadil po přihrávce Lukáše Nahodila.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Pražák (CZE) - Kis (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 10 194

Situaci předcházel smolný zásah čárového rozhodčího, od něhož se puk odrazil do jízdy Nahodilovi a ten následně předložil vítěznou nahrávku svému spoluhráči. Přečíslení 2 na 1 využili expardubičtí hráči na výbornou.
Dynamo si však spravilo náladu v Brně, kde uspělo po nájezdech. To bylo navíc v době, kdy se Kometě dařilo podstatně lépe, než v posledních kolech.
Kometa je sice v tabulce stále před Pardubicemi, ovšem její forma rozhodně není hodná mistra. Vedení na neutěšené výsledky reagovalo angažováním gólmana Langhamera. S ním Kometa urvala zatím dva body, která brala po úterní výhře nad poslední Jihlavou v prodloužení.
Pardubice pak zaznamenaly také dvoubodový úspěch, ovšem v jejich případě je zajisté cennější, jelikož si ho tým kouče Holaně přivezl z ledu vedoucí Plzně, kde vyhrál 3:2 na nájezdy.
Proti svým někdejším spoluhráčům se v domácím dresu bude chtít předvést útočník Tomáš Vondráček. Ten zatím stále zůstává za očekáváními. Na kontě má jediný gól, který shodou okolností vsítil právě zde proti Kometě. Od konce září však na zásah z 8. kola nenavázal.
Dynamu se vyprázdnila úterní marodka, což znamená, že do hry se vrací jak klíčový centr první lajny Marosz, tak i slovenský rychlík Ján Sýkora.
Navíc to znamená, že útočný potenciál bude muset obránce Trončinský dnes opět ukázat jen coby bek. V Plzni totiž tento robustní zadák s útočnými choutkami vypomáhal při marodce právě v útoku. Dnes navíc odehraje svůj 500. zápas v extralize.
Tribuny se nám již plní. Jak bylo avizováno v úvodu, očekává se tu dnes návštěva 10194 diváků, takže žádná sedačka by neměla zůstat prázdná. Jisté je, že v kotli bude narváno až až.
Na poslední chvíli se plní i sektor hostů. Úvodní buly, o které se postarala známá bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, však všichni fandové v modrobílém nestihnou.
0:00
0:09
Po pár vteřinách nám puk končí až za mantinelem.
1:10
Kacetl si připsal první lehčí zákrok, když to na něho z úhlu zkoušel Erat.
1:28
Puk záhadně zmizel z dohledu. Nakonec ho z výstroje vyklepal Nahodil.
2:40
Střelu švihem z ostrého úhlu ukázal Starý a moc jeho pokusu nechybělo.
3:36
Dvě více než slibné možnosti měl na holi V. Němec. Ovšem dvakrát ztroskotal na pohotovém Kacetlovi. To byly dobré okamžiky domácího gólmana.
4:43
Honyek Zohorna byl dalším z hráčů Brna, kteří se pokoušeli hnout se stavem. Ale Kacetl byl opět na místě.
5:05
Další z kotoučů končí mimo mantinely.
6:31
Kometa je vpřed nadále aktivnější, což nyní dokumentoval dalším pokusem Zaťovič.
7:43
Stále se hraje převážně v obranném pásmu Pardubic. Brňané dobře bruslí a nedovolují domácím rozjíždět útoky.
9:09
Po delší době si na puk sáhl Langhamer, jehož střelou z velké dálky prověřil Trončinský.
10:30
V dobré pozici pálil nebezpečně Mallet, ale Kacetl byl opět pozorný.
11:14
Hrabal prováhal čas na zakončení, což je škoda, protože nebyl na špatné místě. Následně je tu icing Brna.
11:57
Dobré souhra čtvrté domácí formace vedla k dosud největší šanci Dynama. Vondráček našel přesným pasem Duška, který jel sám na Langhamera. Ten jeho střelu s obtížemi zastavil.
12:38
Vyloučen hráč Marosz (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
První přesilovka pro Brno. Provinil se domácí útočník Marosz.
13:09
Rolinek osvobozuje spoluhráče. Puk míří až za útočnou modrou. Následně je odpískán ofsajd Komety.
13:38
Ránu O. Němce zlikvidoval Kacetl.
14:10
Rolinek opět vyhazuje do bezpečí.
15:10
Dynamo se ubránilo, byť toho jeho hráči měli ke konci dost.
15:40
Další parádní zákrok Kacetla, který má hlavní zásluhu na tom, že je stav zatím bezbrankový.
16:39
Zohorna (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Erat a Hruška
Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:1

Hosté jsou za svoji aktivitu odměněni vedoucím gólem, o který se postaral pohotovou střelou R. Zohorna, jehož neméně zdařile našel Erat.
17:43
Mallet se snažil přidat druhý gól, ale s touto střelou by neměl nárok ani v krajském přeboru.
19:45
Třetina už se jen dohrává. Nic podstatného se v posledních minutách na ledě neudálo.
20:00
Je za námi první třetina, po níž vedou hosté 1:0. A podle předvedené hry musíme uznat, že jejich náskok je zasloužený. O větší aktivitě Komety svědčí výrazný poměr střel. Hosté jich vyslali na Kacetla 19, zatímco Dynamo na Langhamera pouhopouhé tři.
20:00
20:25
Rolinek se zjevně rozhodl, že se musí Langhamer potit více. Zkusil to na něho z dálky a neuspěl.
21:08
Gólovou pojistku mohl přidat Nahodil, ale mířil mimo.
21:40
Hra je přerušena z důvodu zakázaného uvolnění Dynama.
22:15
Dynamo špatně střídalo, ale rozjetý Horký vystřelil slabě.
23:12
Nahození Wisharta zkoušel tečovat Dušek. Neuspěl a po drobném klepnutí do lapačky Langhamera byl umravněn jedním z beků Brna.
25:00
Dynamo není schopné dlouhodobě ji udržet puk na holi. Kometa přistupuje k soupeři opravdu bleskově.
26:46
Dobré střídání třetí pětky Dynama, která si kvalitním napadáním vynutila pozornost hostující obrany.
28:07
Domácí se pokusili o brejk, ale ten jim moc nevyšel. Následuje reklamní pauza, během níž se v kotli Komety rozhořela dýmovnice.
29:43
Vyloučen hráč Gulaši (Kometa), 2 min. za vražení na hrazení
Cardwell si dobře držel puk za bránou Komety. Gulaši už tomu nechtěl přihlížet a nedovoleně srazil domácího zadáka.
30:04
Marosz pálil z tradiční o pozice mezi kruhy mimo. Následně se hosté osvobozují.
31:54
Největší šance přichází až po přesilovce, kde se snažil uspět svým důrazem Beran, ale ani on z blízkosti neuspěl.
33:12
Tečovaný puk přelétl i ochrannou síť. Dynamo se snaží, ale naráží na připravenou obranu Komety.
33:53
Slušné sólo nám teď ukázal obránce Brna Krejčík, ale z otočky přestřelil.
33:59
Zohorna (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Nahodil
Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:2

Kometa odskakuje na rozdíl dvou gólů. Nahodilův pokus zblízka Kacetl ještě stihl vyrazit, ale aktivní H. Zohorna se dostal k dorážce a ten už se nemýlil. Prosazuje se tak i druhý z bratrů Zohornů.
34:48
Velká šance Dynama, ve které se ocitl najetý Poulíček, ale bránu minul.
35:45
Beran srazil Nahodila, který srážku těžce rozdýchává. Za potlesku tribun se bývalý hráč Dynama zvedá a s podporou spoluhráčů odjíždí na střídačku. Hit to byl tvrdý, ale čistý.
35:47
Nahodil se sedl na střídačku a nechal si ledovat krk. Poté se ale zvedl a odešel do šatny. Nezdá se, že by ještě dnes do duelu zasáhl.
38:16
Hra je přerušená. Teď jsme sledovali nemastnou neslanou pasáž.
38:42
Vyloučen hráč Sýkora (Pardubice), 2 min. za podražení
39:26
Kombinaci Brna zakončil O. Němec, do jehož střely ještě někdo vložil hůl. Kacetl si nebyl jistý, ale puk udržel před brankovou čarou.
39:56
Opět v akci O. Němec, proti němuž hbitě zasáhla Kacetlova lapačka.
40:00
Druhá třetina je minulostí. Opět po ní musí být spokojenější hosté, kteří zvýšili své vedení. Postaral se o to starší z bratrů Zohornů, tedy Hynek, jenž ukázal důraz a postřeh v brankovišti a podruhé překonal Kacetla.
Ani ve druhé periodě se domácí dopředu příliš nehrnuli. Poměr střel byl 9:3 ve prospěch Komety. Za 40 minut tedy dle statistik letělo na Langhamera jen šest pardubických střel!
40:00
40:31
Kometa ještě dohrává přesilovku, ale tu už nevyužije.
41:06
Dynamo je v plném počtu. Uvidíme, zda se jeho herní projev zásadně změní. Pokud ne, poputují tři body pod Špilas.
42:38
Domácí se stále trápí. Puky se jim neodráží tak, jak by červenobílí chtěli.
43:52
Ani teď to nebyla z pohledu útočné snahy žádná sláva. Pískán je icing Pardubic.
45:12
Vyloučen hráč Treille (Pardubice), 2 min. za podražení
Viditelný faul francouzského útočníka Pardubic sudí zkrátka musel odpískat.
46:30
Kacetl se stihl přemístit a připisuje si na své konto další zákrok.
47:11
Haščák pálil z podobné pozice, jako jeho spoluhráč předtím, ale také proti němu se Kacetla přemístil rychle a puk zastavil.
47:24
Vyloučen hráč Čermák (Kometa), 2 min. za podražení
Krátce po návratu Treilla se snažil ujet P. Sýkora, ale na středovém kruhu ho zcela jasně proti pravidlům zabrzdil Čermák, a tak si přesilovku zahraje Dynamo.
47:51
Ani v přesilovce se Dynamu zatím vůbec nevede.
49:59
Ačkoliv jeden z hostů ztratil při bránění hůl a Dynamo hrálo v podstatě 5 na 3, tak z přesilovky kýžené snížení nevytěžilo.
51:23
Vyloučen hráč Zohorna (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Střelec druhého gólu Komety oslabuje své spoluhráče. Druhá přesilovka pro Dynamo v krátkém sledu. Naloží s ní nyní lépe?
51:43
Střelu příklepem z první vyslal Trončinský, ale Langhamer vyrazil puk mimo betonem.
52:15
Langhamer neměl puk pod kontrolou a zmocnil se ho P. Sýkora, ale mezitím rozhodčí hru přerušil. Poté se strhla za bránou menší potyčka, kterou vyprovokoval zbytečně horlivý Čermák.
52:47
Treille zahodil jasnou tutovku. Sám z mezikruží pálil mimo.
53:28
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Brno si hru v pěti dlouho neužije. Krátce po návratu Zohorny na led ho na trestné lavici střídá Malec, který zápasnickým chvatem složil před zraky rozhodčího Berana.
53:38
Pohotová střela P. Sýkory mířila doprostřed brány, kde stál pozorný Langhamer.
54:26
Vyloučen hráč Marosz (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Přesilovka Dynama je u konce. Za vysokou hl jde pykat Marosz.
55:33
Malec je zpět a Kometa si tak zahraje zkrácenou přesilovku.
56:59
I Marosz je na ledě. Dynamo se pokusí dát alespoň čestný úspěch.
58:09
Vyloučen hráč Cardwell (Pardubice), 2 min. za hrubost
Za drobnou potyčku u pardubické brány padnou vzájemné tresty. Jeden z nich dostane bek Cardwell.
58:09
Vyloučen hráč Zohorna (Kometa), 2 min. za hrubost
Na straně Komety jde zchladit emoce Radim Zohorna.
58:09
Vyloučen hráč Kacetl (Pardubice), 2 min. za hrubost
Tak domácí schytali o jeden zápis trestu navíc, konkrétně obdržel dvě minuty brankář Kacetl.
58:59
Kometa tak dohrává závěr utkání s převahou jednoho hráče v poli.
59:34
Ale i v oslabení se Pardubice pokusily snížit. Do úniku se rozjel P. Sýkora, ale ani jeho nájezd trefou v brněnské síti neskončil.
A to byla také poslední výrazná akce utkání, které končí výhrou Komety 2:0. Export tří bodů do moravské metropole je zasloužený.
Dnes se Dynamo neprezentovalo v útoku ničím oslnivým. Nepomohly mu ani přesilovky ve třetí třetině. Brno bylo dnes aktivnější a ukázalo lepší výkon, než kterým se prezentovalo v poslední době. Na straně Dynama lze dnes ocenit jen výkon gólmana Kacetla.
Pro letošní kalendářní rok je to od nás z Pardubic vše. Děkujeme za celoroční přízeň a věříme, že ji zachováte i v příštím roce. Na další textový přenos se na vás těšíme už ve středu, kdy se zde předvede Olomouc. Hezký zbytek večera.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kometa 1:3
8. 1. 2023 17:00Kometa–Pardubice 1:4
27. 11. 2022 17:00Pardubice–Kometa 4:3
13. 10. 2022 18:00Kometa–Pardubice 4:3
11. 2. 2022 18:00Pardubice–Kometa 4:0
22. 12. 2021 18:00Kometa–Pardubice 4:3
29. 10. 2021 18:00Pardubice–Kometa 3:2
16. 9. 2021 18:00Kometa–Pardubice 3:2