Sváteční retro utkání pardubického Dynama s Kometou Brno začne zhruba za čtvrt hodinky.
0:00
1:09
Hráči Komety se od začátku utkání drží u kotouče, ale do útoku se zatím nedostali.

Rozhodčí: Pavlovič (SVK), Hradil (CZE) - Lučan (CZE), Malý (CZE)
Počet diváků: 10 194

2:12
Zakázané uvolnění Dynama, vhazovat se bude před Kacetlem.
2:18
Jan Štencel nahazoval kotouč od modré čáry, ale netrefil branku.
2:35
Antonín Dušek z Dynama jel sám na Vejmelku, ale po forhendové kličce nezvládl zvednout puk přes Vejmelkův beton!
3:37
Dynamo krouží po útočném pásmu, ale do zakončení se mu dostat nedaří.
4:13
Úplně volný Jan Hruška dostal přihrávku přímo před Kacetla, ale nedokázal zpracovat puk!
4:54
Cardwell napálil kotouč na modré čáře, ale Vejmelka byl pozorný.
5:18
Holík (Kometa) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Štencel a Mueller
Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:1

Kometa jde dnes jako první do vedení! Petr Holík dostal krásnou přihrávku přímo před prázdnou pardubickou brankou a bekhendem v pohodě dorazil kotouč do sítě.
6:53
Jihomoravané s vedoucím gólem ožili a dál se tlačí do prostoru před Kacetlem.
7:35
Jacob Cardwell zachyboval před brankou a připravil dobrou šanci pro Jana Süsse, ale ten naštěstí pro Dynamo neprocedil puk za Kacetlova záda!
8:21
Ofsajd Komety.
9:30
Jako nůž máslem prošel Jordann Perret brněnskou obranou, ale před Vejmelkou nedokázal zakončit!
9:37
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za sekání
Perret byl navíc faulován a vybojoval první přesilovku pro Dynamo. Dvě minuty za sekání inkasuje Tomáš Malec.
11:04
Dynamo drží útočné pásmo, tvrdý příklep Sýkory vyráží Vejmelka.
11:58
Petr Holík se snažil o střelu mezi dvěma pardubickými zadáky, ale neprošla.
12:17
Perret měl dobře našlápnuto a už dostával přihrávku. Byl však zády k Vejmelkovi a během otočky mu puk odskočil.
13:23
Michal Gulaši pálil od modré mimo.
14:27
Martin Dočekal bekhendem sám před Kacetlem trefil pardubického brankáře!
16:29
Nádhernou akci Komety zakončoval v útočném pásmu příklepem z první Peter Mueller, ale vůbec netrefil branku!
16:56
Mikušovo nahození od modré sebral Vejmelka svou lapačkou.
17:44
Jan Mandát byl sám na hranici útočného pásma, ale nedokázal zpracovat dlouhou přihrávku.
18:04
Dobrou střelou pozdravil svého bývalého parťáka Kacetla brněnský útočník Tomáš Vondráček. Domácí brankář mu však odpověděl pohotovým zákrokem.
18:34
Martin Dočekal těsně před Kacetlem ze vzduchu tečoval kotouč, který domácí gólman jen tak tak vyrazil!
19:35
Vyloučen hráč Zaťovič (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
V závěru třetiny si Východočeši zahrají další přesilovku. Martin Zaťovič za pardubickou brankou zajel do Kacetla a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
19:48
Leoš Čermák v oslabení netrefil branku.
20:00
V Pardubicích končí první třetina. Kometa v ní byla jasně lepší a po zásluze vede 1:0, když se po pěkné kombinaci v šesté minutě prosadil Petr Holík.
20:00
20:01
Začíná druhá část hry, do které Dynamu vstupuje s minutu a půl dlouhou přesilovkou.
20:48
Marek Hovorka měl dobrou pozici na levém kruhu pro vhazování, ale dlouho si chystal střelu a Vejmelka se na ni stihl připravit.
21:25
Rostislav Marosz to přehnal s bekhendem a vyhodil kotouč z vlastního pásma.
21:46
Kometa už je kompletní.
22:04
Od modré to zkoušel Mikuš, ale Vejmelka puk za svá záda nepustil.
22:33
Dynamo se však i při vyrovnaném počtu hráčů na ledě stále drží v útočném pásmu.
23:08
Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Mandát a Cardwell
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:1

Domácí na začátku druhé třetiny výrazně zlepšili herní projev a vyrovnávají! Mezi kruhy si kotouč zpracoval Patrik Poulíček, natáhl ke střele a rozvlnil síť za Vejmelkou.
23:55
Na Rolinka zírala odkrytá branka, ale domácí matador nedokázal zpracovat!
24:39
Střelu Miloše Bubely betonem zkrotil Vejmelka.
25:04
Příklep Ondřeje Němce vyrazil Kacetl.
26:18
Od pravého mantinelu vystřelil Bedřich Köhler, ale Kacetl celou situaci vyřešil v klidu lapačkou.
26:42
Zakázané uvolnění Komety.
27:43
Martin Zaťovič dobře vypálil z prostoru mezi kruhy, ale Kacetl měl beton položený na správném místě.
29:48
Mladý Daniel Voženílek se výborně natlačil před Vejmelku a chystal si forhendovou střelu, brněnského gólmana však nepřekonal!
31:37
Kometa se na chvíli nastěhovala do útočného pásma domácích, ale nijak výrazněji Dynamu nezatopila. Kacetl navíc přerušuje hru svou lapačkou.
32:51
Rostislav Marosz v dobré pozici vůbec nevystřelil.
34:08
Daniel Voženílek nahodil kotouč od modré čáry, ale Vejmelku nakonec prověřil jeden z jeho spoluhráčů, když omylem hodně nebezpečně tečoval kotouč směrem na vlastní bránu.
36:18
Vyloučen hráč Dočekal (Kometa), 2 min. za podražení
Dynamo si zahraje třetí přesilovku v dnešním utkání. Martin Dočekal inkasuje dvě minuty za podrážení.
37:19
Dynamo víří v útočném pásmu, nabito dostal Marek Trončinský, ale střelou z první trefil pouze bránícího hráče.
38:09
Kometa vyhazuje.
38:26
Trest týmu (Kometa), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Sotva Kometa šla do plného počtu, už bude znovu v oslabení. Hosté totiž špatně vystřídali a dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Odsedí je Jan Hruška.
39:46
Dynamo je hodně aktivní v útočné třetině...
40:00
Využít přesilovku však nedokázalo, alespoň ne teď. Ve třetí třetině mu ještě zbývá půl minuta. Aktuální stav je 1:1, když se po Mandátově pasu prosadil Patrik Poulíček.
40:00
40:26
Kometa je v pěti.
40:45
Vyloučen hráč Voženílek (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
První přesilovku v dnešním utkání si zahraje také Brno. Daniel Voženílek dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
41:06
Ostře vypálil Mueller, Kacetl vyráží.
41:13
41:18
Dynamo vyhazuje přes všechny čáry.
41:50
Petr Holík z první po Muellerově pasu napříč pásmem pálil mimo.
42:10
Mueller si dobře připravil pozici, ale napálil Kacetla!
42:45
Dynamo hraje v plném počtu.
43:54
45:35
Vyloučen hráč Mandát (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Další přesilovka pro Brno. Jan Mandát usedá na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.
46:19
Erat (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Mueller a Štencel
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:2

Druhou přesilovku už Kometa využívá. Dobrou přihrávku napříč pásmem dostal Martin Erat a trefil se krásně pod víko Kacetlovy branky.
47:16
Vondráček hledal dobře rozjetého Zaťoviče, a ten těsně před brankou nedosáhl na kotouč!
49:15
Vyloučen hráč Holík (Kometa), 2 min. za sekání
Přesilovka pro Dynamo. Petr Holík dostává dvě minuty za sekání.
50:56
Domácí se při přesilovkách zvládají držet v útočném pásmu, ale z jejich hokejek nepřichází vůbec žádné střely.
51:15
Kometa hraje v plném počtu.
52:19
Holík (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Mueller a Zaťovič
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:3

Hosté utíkají do dvoubrankového vedení! Peter Mueller viděl v útočném pásmu dobře najíždějícího Petra Holíka, který střílí svůj druhý gól v dnešním utkání.
Kometa sice vede 3:1, ale aktuální dění se moc na hokej nesoustředí. Hostující příznivci si udělali v pardubické hale předčasný Silvestr a odpálili pyrotechniku. Několik dýmovnic a dva dělobuchy.
53:14
A hokej se nám dnes protáhne. Po jedné z tvrdých brněnských střel se rozbilo plexi za pardubickou brankou a do akce půjdou pradcovníci arény. r
53:14
V sektoru hostů mezitím zasahují těžkooděnci.
53:19
Situace na stadionu se uklidnila, plexi je opravené a hra může pokračovat.
53:49
V útočném pásmu to zápěstím z dobré pozice zkoušel Marosz, ale Vejmelka byl úspěšnější.
54:06
Tomáš Vondráček málem dorážel do branky, ale Kacetl puk na poslední chvíli zastavil!
54:47
Z levé strany pálil Patrik Poulíček, ale Karel Vejmelka zkrotil kotouč na hrudi.
56:31
Marek Hovorka z vrcholku levého kruhu přestřeluje!
57:35
Po nucené pauze jsou lepším týmem domácí, Kometa ovšem stále vede o dvě branky a směřuje za výhrou.
57:39
Dynamo si vyžádalo oddechový čas.
57:39
Ondřej Kacetl zůstává na střídačce. Východočeši odehrají zbytek utkání bez brankáře.
60:01
Hruška (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:4

A je zřejmě definitivně rozhodnuto. Prázdnou branku trefuje Jan Hruška.
59:13
Perret z úhlu trefuje Vejmelku do masky.
Utkání končí. Kometa díky povedené třetí třetině, ve které vstřelila tři góly, poráží Dynamo 4:1. Z Pardubic vám hezký zbytek večera a hlavně hodně štěstí v novém roce přeje Marek Votke.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kometa 1:3
8. 1. 2023 17:00Kometa–Pardubice 1:4
27. 11. 2022 17:00Pardubice–Kometa 4:3
13. 10. 2022 18:00Kometa–Pardubice 4:3
11. 2. 2022 18:00Pardubice–Kometa 4:0
22. 12. 2021 18:00Kometa–Pardubice 4:3
29. 10. 2021 18:00Pardubice–Kometa 3:2
16. 9. 2021 18:00Kometa–Pardubice 3:2