Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý večer, vítejte u sledování podrobné reportáže ze třetího utkání finálové série mezi Vítkovicemi a Pardubicemi.
Po dvou zápasech, které vyhráli domácí, v pardubické ČEZ Aréně se finále přesunulo do ostravské ČEZ Arény. Led je zde širší, utkání by tedy mohlo být jiné než dvě předchozí.
Začátek zápasu byl kvůli semifinále fotbalového Ondrášovka Cupu (podrobnou reportáž sledujte ZDE) přesunut o hodinu oproti zvyklostem. Úvodní buly vhodí rozhodčí v 19:10.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Hribik (CZE), Šindler (CZE) - Tošenovjan (CZE), Lederer (CZE)

Alois Hadamczik podobně jako ve druhém utkání znovu proházel sestavu.
Zaplněnému hledišti zazpívá státní hymnu Jaromír Nohavica, známý patriot ostravského regionu.
0:01
Utkání začalo.
0:15
Vítkovice začaly aktivně. Burgerovu přihrávku z rohu před bránou zachytil pardubický obránce Havíř.
0:52
Další útočnou akci domácích zastavil ofsajd.
1:22
Vrána se na pravé straně hezky uvolnil, přihrál z druhé vlny najíždějícímu Kvapilovi. Ten však tísněn obráncem upadl.
2:15
Zakázané uvolnění Pardubic.
2:57
Hašek netradičně rychle nerozehrál. Vysoké nahození si ponechal v rukavici.
3:40
U levé tyčky Štěpánkovy branky zadovkou zkoušel najít Rákose pardubický kapitán Koukal. Rákos puk přejel.
4:00
Před Haškem Trnkovu střelu od modré tečoval Burger. Pardubický brankář měl potíže, nakonec udržel puk před čárou. Somík pak šel svého gólmana bránit.
4:24
Treille Y. (Vítkovice) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Vrána
Stav zápasu Vítkovice - Pardubice 1:0

Teď však Haška překvapil francouzský útočník Treille. Zatím je vlastně jediným střelcem Vítkovic. Tentokrát to udělal mazácky. Bránu objel i s pardubickým bekem na zádech, kotouč kontroloval jednou rukou. Pak se otočil a trefil přesně horní roh branky.
6:01
Cetkovský aspoň získal pásmo. Prudkou střelu ze středního pásma odrazil Štěpánek betonem nad plexisklo.
6:33
Burgerova rozehrávka proklouzala celým hřištěm, takže icing vrátí hru před Štěpánka.
6:44
Burger uháněl po levém křídle do útoku, na středu hřiště měl nového parťáka Štefanku. Přihrávku mu dal trochu dozadu, Štefanka proto měl problém se střelou. Puk se mu svezl po čepeli a ze šance nebylo nic.
7:46
Rychlá akce Pardubic. Píša vysunul dlouhou přihrávkou Cetkovského, který od pravého matinelu centroval a Kousal jen lehce tečoval. Štěpánek vyrazil.
8:14
Buchtele (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kousal a Cetkovský
Stav zápasu Vítkovice - Pardubice 1:1

Nakonec byla celá akce předzvěstí vteřin příštích. Pardubice zatlačily soupeře před bránu, Kousal se zpoza brány dostal ke střele bekhendem, kterou pod ležícím Štěpánkem dorazil Buchtele.
8:38
Puk zůstal ležet volně u Štěpánkova betonu. Pardubičtí hráči ve snaze natlačit kotouč za čáru akorát naštvali vítkovické beky, kteří je pak zpacifikovali.
9:15
Vyloučen hráč Jillson (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
Přesilovka není zrovna výsadní vítkovickou disciplínou.
10:20
Barinka trefil prvního soupeře. Pokračuje nepříliš přesvědčivá početní výhoda.
10:46
Až teď přišla dobrá možnost. Burger střílel, Ujčík tečoval. Dezorientovaný Hašek vyrazil přilbou před sebe, kde byl Svačina. Jenže dlouho zpracovával puk a ležícího brankáře nepřehodil.
11:15
Pardubice jsou kompletní.
12:30
Štěpánek rozehrával za brankou trochu nejistě. Puk se dostal na modrou čáru k pardubickým hráčům, kteří však nepotrestali.
13:10
Zakázané uvolnění domácích.
13:30
Po buly Kuboš rychle přistoupil k Sýkorovi, takže nemohl pardubický šutér pořádně střílet. Před tím ještě zlomil hůl Špirko. Kus jeho pracovního nástroje vystřelil vysoko od vzduchu.
13:42
Pivko (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Sýkora a Píša
Stav zápasu Vítkovice - Pardubice 1:2

Pardubice otáčejí. Píšova střela se zastavila o Sýkorova záda a u volného kotouče byl nejrychleji Pivko, který jej plácl za Štěpánka.
14:10
Vyloučen hráč Cetkovský (Pardubice), 2 min. za podražení
14:46
Vyloučen hráč Štefanka (Vítkovice), 2+2 min. za hru vysokou holí
Je po vítkovické přesilovce. Štefanka trefil Havíře do obličeje a rozčilující se vítkovický útočník vyfasoval čtyřminutový trest.
15:47
Pineault od zadního mantinelu vybruslil na levý kruh a z otočky vystřelil. Pokus však nebyl tak přesný jako u Treilleho při vítkovické brance. Štěpánek v pohodě pokryl.
16:30
Cetkovský je zpátky na ledě a zapojil se do útoku.
16:58
Štěpánek měl dost práce, předvedl efektní zákrok proti Kolářově šanci a oddechnout dal sobě i svým spoluhráčům, když chytil Zohornovu střelu do náruče.
17:50
Špirko nabruslil do pásma, vystřelil zleva nad. Pak se po kombinaci dostal puk na modrou čáru. Tam už stál připravený ostrostřelec Sýkora. Napřáhl, ale netrefil branku.
18:46
Vítkovice jsou s pěti bruslaři na ledě.
19:23
Burger prostrčil puk mezi nohama pardubického beka před branku, kde stál osamocený Štefanka. Hašek se na brankovišti natáhl a střelu vyrazil vyrážečkou.
20:00
Skončila první třetina.
Na konci ještě Hašek musel dávat pozor, tečovaná střela jednoho z vítkovických však minula jeho branku. První část hry začaly lépe Vítkovice, z čehož pramenila i úvodní branka Treilleho. Jenže pak hosté dvěma góly otočili, zlepšili obranu a do kabin odchází spokojenější.
20:01
Začala druhá třetina.
20:48
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Vítkovický kapitán se zlobí, ale míří na trestnou lavici.
21:20
Špirko u pravé tyčky chtěl překvapit Štěpánka, ale vítkovický brankář prostor ucpal.
21:49
Pak už tradiční souboj Sýkora vs. Štěpánek. Na třikrát vítězem vítkovický strážce brány. První střelu vyrazil vysoko nad bránu, při druhé akci Sýkora přihrával Špirkovi, který kopnul puk směrem ke Štěpánkovi. Do třetice Sýkora střílel, proti bombě si Štěpánek vybruslil a puk chytil.
22:48
Vítkovice jsou v plném počtu, Štěpánek podržel svůj tým.
23:07
Vítkovice mohly vyrovnat. Kvapilovu šanci chytil Hašek, ale odklouzal mimo bránu. Domácí se dostali k dorážce, kterou na brankové čáře zlikvidoval Cetkovský.
24:39
Divoká minuta Vítkovic. Jurečkova střela mimo, Ujčíkova možnost ke střelbě. Ve vysokém tempu hráli domácí, ale bez gólu.
25:35
Na chvíli převzali iniciativu i hosté, jenže do šance se dostaly Vítkovice. Centr z pravé strany však před Haškem netrefil ani Krenželok, ani Štefanka.
26:30
Burger na kolenou udržel puk pro Treilleho, který si vybruslil z rohu. Jelikož se nestihl otočit, tak naslepo bekhnedem nahazoval po ledě. Puk klouzal kolem tyčky mimo bránu.
26:52
Přerušení po delší době. Svižný hokej ukončil Štěpánkův zákrok. Obě strany mohou vystřídat, uklidnit se.
27:59
Teď se hra opravdu trochu uklidnila. Přerušuje se daleko častěji. Hruška minul puk, který doklouzal až na zakázané uvolnění.
28:45
Vyloučen hráč Hašek (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Haškovi se tentokrát rychlá rozehrávka nevyplatila. Nechtěně totiž po odehrání puku trefil do obličeje soupeře. Trest odsedí Rákos.
29:45
Nic nového pod sluncem. Vítkovicím se zase nedaří v přesilovce.
30:10
Až Kuboš vymyslel rychlou otočkou u levého mantinelu akci pro Kvapila. Napodruhé mu přihrál mezi kruhy, jenže vítkovický forvard nepřekonal vyjetého Dominátora.
30:45
Rákos je na ledě, hosté jsou v plném počtu.
31:40
Zajímavá situace před Haškem. Po Ujčíkově možnosti, kdy si vítkovický matador uvolnil přes pardubického hráče, se puk ocitl v brankovišti Pardubic. Snad pět hráčů pak byla namačkáno před bránou, akorát puk nakonec vyplul jinde. A hrálo se dál.
32:13
Vyloučen hráč Cetkovský (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
32:51
Vítkovickým dalo práci dostat se do útočného pásma a tam se uspořádat do přesilovkové formace. Ujčík splnil první podmínku individuální akcí, jenže spoluhráči pak dostali s tečí pardubického hráče puk za mantinel.
33:48
Vyloučen hráč Pivko (Pardubice), 2+2 min. za hru vysokou holí
Vítkovice mají 25 sekund výhodu přesilovky 5 na 3. Velmi důležitý moment. Pivko navíc dostal dvě minuty navrch.
34:13
Koukal dostal puk z obranného pásma, zavezl ho až do útoku a pak šel pohodlně střídat. Pokračuje tedy klasická početní výhoda domácích, která je prodloužená kvůli krvavému zranění při Pivkově faulu.
35:34
Štefankova nepřesná střela vyhnala vítkovické hráče z pásma.
36:00
Ke Krenželokovi se na pravý kruh po hezké Sičákově přihrávce puk, jenže vítkovický útočník ještě chtěl vylepšit akci na Štefanku. Pod nohy se mu vrhnul pardubický bek a finální přihrávku zastavil, nicméně Krenželok měl asi hned pálit.
37:00
Vránovi nedal klid na zakončení obránce Píša. Takže střela zleva odskákala za branku.
37:48
Pivko je zpátky ve hře. Na konci dlouhé přesilovky ještě střílel Ujčík, jeho pokus Hašek vyrazil.
38:37
Pineault z levé strany přes dva hráče vystřelil. Štěpánek chytil a pak sledoval, jak se na něj americký útočník řítí. Dobrou práci však odvedl obránce Barinka, který ho odstavil.
38:37
Vyloučen hráč Szturc (Vítkovice), 2 min. za hrubost
Do potyčky se připletl i Szturc.
38:37
Vyloučen hráč Pineault (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
39:15
Píša (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Pivko
Stav zápasu Vítkovice - Pardubice 1:3

Při hře 4 na 4 nejdřív zlobil Haška a spol. útočník Kvapil. Pardubice se dostaly z tlaku a Píša střelou od modré čáry překvapil Štěpánka. Vítkovickému brankáři propadl kotouč pod rukavicí a došoural se za brankovou čáru.
40:00
Skončila druhá třetina.
Ve druhé třetině byli lepší domácí, jenže je opět tlačila bota v přesilovkách. Marně se dokola omýlá, že hokej se hraje na góly. Jediný v prostřední části vstřelil pardubický bek Píša, jehož nenápadná střela Štěpánka zaskočila. Zrejmě zaskočila i Vítkovice, vždyť padla v poslední minutě.
40:01
Začala třetí třetina.
40:04
Vyloučen hráč Havíř (Pardubice), 2 min. za sekání
Domácí hrají 4 na 3.
40:37
Pokračuje klasická přesilovka. V závěru té netradiční Hašek zastavil ránu Barinky od modré a natažený na zemi zachoval klid a rukavicí po ledě rychle rozehrál.
42:01
Sýkora (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v play-off) , asistence Pivko
Stav zápasu Vítkovice - Pardubice 1:4

Sýkora se tentokrát netrefil obávánou ranou od modré, ale samostatný nájezd zakončil mezi Štěpánkovy betony. Sičákovi na útočné modré vypíchl puk Pivko a předložil Sýkorovi do gólového úniku.
42:04
Vítkovická přesilovka končí. Radovali se v ní hosté a náležitě ji "ocenili" i domácí diváci. Ještě před gólem v oslabení na hráče pískali.
43:35
Voráček přitlačil Koukala na led. Pardubický kapitán se drží za záda a s bolestivou grimasou odjel na střídačku. Kouč Sýkora si ještě celou situaci vysvětloval s hlavním rozhodčím.
44:13
Štěpánek sebral z ledu kotouč, který k němu skákal po Pivkově zásahu.
46:00
Teď je hra trochu rozháraná. Vítkovice jsou vývojem utkání otřesené a nedaří se jim rozehrávka.
46:51
Záblesk důrazu předvedl před Haškem vítkovický Vrána, ovšem bylo to trochu jalové.
48:36
Vítkovický útok přišel rozhýbat Strapáč.
50:54
Do Kubošovy střely se vrhnul Kousal. Puk ho trefil.
51:22
Vyloučen hráč Rehák (Vítkovice), 2 min. za nedovolená výstroj
Rehák hrál bez helmy.
51:59
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za podražení
Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
53:01
Vyloučen hráč Jillson (Pardubice), 2 min. za hákování
Kvapil se perfektně natlačil do šance, Hašek proti němu předvedl typický zákrok, kdy se roztáhne na ledě. Kvapil alespoň vybojoval faul.
53:26
Vrána (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Ujčík a Barinka
Stav zápasu Vítkovice - Pardubice 2:4

Ujčíkovu střelu zády k brance lehce tečoval mezi nohy Haška Petr Vrána a povzbudil svůj tým.
55:00
Vítkovice ještě dohrávaly přesilovku 5 na 4. Nevyužili ji. Konečně se však dočkaly v předchozí výhodě. V závěru této přesilovky ještě pálil Trnka nad bránu.
56:49
Domácím vrátil druhý gól energii. Strapáčova tvrdá střela zaduněla o zadní manitnel.
57:00
Poslední minuty utkání odehraje Hadamczik na dvě pětky, zdá se.
57:20
Vítkovický kouč si vzal oddechový čas.
57:31
Domácí to zkouší se čtyřmi útočníky.
57:45
Štěpánek opustil bránu a hrají v šesti.
57:55
Píša (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v play-off)
Stav zápasu Vítkovice - Pardubice 2:5

Když Ujčík před Haškem promáchl Kvapilovu přihrávku, tak se dostali k puku hosté a Píša ze středního pásma trefil přes padajícího vítkovického beka prázdnou bránu.
58:45
Kolářovu střelu zastavil Štěpánek, který se vrátil mezi tři tyče. Odcházejí ale diváci, v zaplněné aréně pořádně prořídly tribuny.
Konec utkání.
Hosté z Pardubic slaví, od titulu je dělí jediná výhra. Nepříznivý stav 0:3 nikdo v historii play-off nikdo neotočil. Zítra mohou na zázrak zadělat Vítkovice.

Vzájemné zápasy

17. 2. 2023 18:00Pardubice–Vítkovice 1:4
3. 1. 2023 17:20Vítkovice–Pardubice 2:3
22. 11. 2022 17:30Vítkovice–Pardubice 4:5
6. 10. 2022 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
6. 2. 2022 16:00Vítkovice–Pardubice 4:1
26. 12. 2021 17:00Pardubice–Vítkovice 2:3
31. 10. 2021 17:30Vítkovice–Pardubice 4:1
13. 10. 2021 18:00Pardubice–Vítkovice 6:0
2. 3. 2021 17:30Vítkovice–Pardubice 5:3
19. 1. 2021 18:00Pardubice–Vítkovice 3:0
21. 12. 2020 18:00Pardubice–Vítkovice 4:3
4. 12. 2020 17:30Vítkovice–Pardubice 1:5
14. 2. 2020 17:30Vítkovice–Pardubice 3:5
30. 12. 2019 18:00Pardubice–Vítkovice 2:4
17. 11. 2019 16:00Vítkovice–Pardubice 3:2
29. 9. 2019 17:00Pardubice–Vítkovice 2:3
9. 1. 2019 17:30Vítkovice–Pardubice 4:1
19. 12. 2018 18:00Pardubice–Vítkovice 2:5
28. 10. 2018 16:00Vítkovice–Pardubice 3:1
14. 9. 2018 18:00Pardubice–Vítkovice 1:2
23. 1. 2018 18:00Pardubice–Vítkovice 5:3
20. 12. 2017 17:30Vítkovice–Pardubice 2:0
29. 10. 2017 15:00Pardubice–Vítkovice 3:4
17. 9. 2017 16:00Vítkovice–Pardubice 4:2
26. 2. 2017 17:00Pardubice–Vítkovice 1:3
8. 1. 2017 15:30Vítkovice–Pardubice 4:1
25. 11. 2016 18:00Pardubice–Vítkovice 3:0
9. 10. 2016 17:00Vítkovice–Pardubice 2:0
18. 3. 2016 18:00Pardubice–Vítkovice 2:0
13. 3. 2016 15:30Vítkovice–Pardubice 1:2
19. 2. 2016 17:00Vítkovice–Pardubice 6:4
3. 1. 2016 17:20Pardubice–Vítkovice 4:3
17. 11. 2015 15:30Vítkovice–Pardubice 4:5
2. 10. 2015 18:00Pardubice–Vítkovice 1:6
8. 3. 2015 17:00Pardubice–Vítkovice 5:0
7. 3. 2015 17:00Pardubice–Vítkovice 6:3
5. 3. 2015 18:20Vítkovice–Pardubice 2:4
4. 3. 2015 17:00Vítkovice–Pardubice 8:2
20. 2. 2015 17:00Vítkovice–Pardubice 2:0
6. 1. 2015 18:00Pardubice–Vítkovice 1:6
21. 11. 2014 17:00Vítkovice–Pardubice 3:2
5. 10. 2014 18:00Pardubice–Vítkovice 4:2
2. 2. 2014 15:00Pardubice–Vítkovice 4:2
23. 12. 2013 17:00Vítkovice–Pardubice 1:4
13. 11. 2013 18:00Pardubice–Vítkovice 1:3
27. 9. 2013 17:00Vítkovice–Pardubice 6:5
29. 1. 2013 17:00Vítkovice–Pardubice 2:1
18. 11. 2012 17:00Pardubice–Vítkovice 1:2
9. 10. 2012 17:00Vítkovice–Pardubice 3:2
5. 10. 2012 18:00Pardubice–Vítkovice 3:1
20. 3. 2012 18:00Pardubice–Vítkovice 5:4
18. 3. 2012 18:10Vítkovice–Pardubice 6:1
16. 3. 2012 18:00Pardubice–Vítkovice 6:0
13. 3. 2012 17:40Vítkovice–Pardubice 2:3
12. 3. 2012 17:30Vítkovice–Pardubice 3:2
9. 3. 2012 18:00Pardubice–Vítkovice 2:3
8. 3. 2012 18:10Pardubice–Vítkovice 5:2
18. 1. 2012 18:10Pardubice–Vítkovice 4:2
2. 12. 2011 17:30Vítkovice–Pardubice 4:3
8. 11. 2011 17:30Vítkovice–Pardubice 5:3
21. 10. 2011 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
27. 3. 2011 18:10Vítkovice–Pardubice 3:2
24. 3. 2011 18:10Pardubice–Vítkovice 2:3
23. 3. 2011 18:10Pardubice–Vítkovice 0:3
20. 3. 2011 18:10Vítkovice–Pardubice 2:3
19. 3. 2011 17:00Vítkovice–Pardubice 4:0
1. 2. 2011 18:10Pardubice–Vítkovice 4:0
28. 12. 2010 17:30Vítkovice–Pardubice 2:1
17. 11. 2010 17:00Pardubice–Vítkovice 4:3
5. 10. 2010 17:30Vítkovice–Pardubice 1:2
22. 4. 2010 18:10Vítkovice–Pardubice 2:3
21. 4. 2010 19:10Vítkovice–Pardubice 2:5
18. 4. 2010 0:00Pardubice–Vítkovice 1:0
17. 4. 2010 18:10Pardubice–Vítkovice 5:1
9. 2. 2010 17:30Vítkovice–Pardubice 3:2
3. 1. 2010 18:10Pardubice–Vítkovice 10:3
15. 11. 2009 17:00Vítkovice–Pardubice 3:4
1. 10. 2009 18:10Pardubice–Vítkovice 3:2
13. 2. 2009 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
30. 12. 2008 17:00Vítkovice–Pardubice 1:2
16. 11. 2008 17:00Pardubice–Vítkovice 3:4
30. 9. 2008 17:00Vítkovice–Pardubice 2:1

Diskuse

icare: Preddy: taky mizis? (22:57)

icare: Forsbi: pac a pusu :))) (22:55)

Preddy: čau (22:55)

Preddy: Forsbi: Tak si to užij, měj se :) (22:55)

icare: tak ji zmizíci, dobrou ..:) (22:55)

Forsbi: icare:ale to víš že ne kotě moje sem si dělal legraci jdu spát a nechám si o tobě zdát.))))))) (22:55)

zdeňula: taky mizím..páááááááá (22:54)

Forsbi: Preddy: 6 díl.) a souhlas bratrstvo bylo lepší, takový živejší a akčnější.) (22:54)

Preddy: Forsbi: kolikátej? :) mně se líbilo víc Bratrstvo.. (22:53)

icare: Forsbi: tak ty radsi pacifik nez nas? :( (22:53)

zdeňula: páááááááááááááááááááááá (22:53)

Forsbi: no nic lidičky jdu ještě shlédnout další díl Pacificu a pak chrnět tak zdárek a Vítky do toho!.) (22:52)

Preddy: zdeňula: já se směju spoustě věcem :-) A samozřejmě ti věřim :) (22:51)

zdeňula: Preddy: Čemu se směješ? To je pravda:-) (22:50)

Preddy: zdeňula: :-))) (22:49)

zdeňula: icare: Toho sem nepočítám:-)) (22:49)

zdeňula: chesterfield: to udělá, ale když je někdo nervák a trémista jako já, tak je to na houby... (22:49)

icare: zdenula: a ktery z nich se jmenuje Barca? :D (22:48)

palič:: Mě se ještě desete let po maturitě občas zdálo, že mě od ní vyhodili. a přitom to tak nebylo, udělal jsem ji dokonce napoprvý:-) (22:48)

icare: hele kdo nas navstivil :D (22:48)

zdeňula: Preddy: 23...stav ptactva 4malí, 4 střední, 4 velcí a 1 hoooodně velikej:-))) (22:48)

Preddy: zdeňula: Jo, mladej jo, ale nesnášim, když ze mě někdo dělá pubertálního blbečka :) (22:48)

chesterfield: maturu udela kazdej blb (22:48)

Forsbi: zdeňula: sim tě děláš jako by by byl našemu věku nahony vzdálenej.))) (22:47)

zdeňula: icare: já vím:-)) (22:47)

Preddy: zdeňula: Tobě? :D A jaký je stav tvého ptactva? :) (22:46)

zdeňula: Preddy: Tak to si fakt mladej a maturitu ti nezávidím:-) (22:46)

icare: zdenula: ty mas ale hodne ptactvo:)) (22:46)

Forsbi: zdeňula: :-DDD (22:46)

zdeňula: icare: Oni jsou hodní, oni tam chodí sami:-)) (22:46)

Advertisement