V poslední ze čtyř vzájemných zápasů loňských extraligových finalistů hostí Pardubice. Těm se na Ostravany daří: poté, co je smetly 4:0 na zápasy v boji o titul, je dvakrát porazily i v této sezoně. Vítkovice dokázaly uspět jen jednou v nájezdech.
Před uzávěrkou přestupů usilovaly Pardubice o zajímavé posily: Čáslavu z CSKA Moskva a Kukumberga ze Slovanu. Dohoda s jejich kluby se ovšem nepodařila a Východočřeši si tak jen pojistili službu 14 hráčů 1. ligy pro případné střídavé starty. Vítkovičtí odeslali do Mladé Boleslavi obránce Dudáše.
Vítkovice mají problémy s brankáři. Roman Málek je zraněný, v minulém kole si poranil kotník i navrátilec Martin Prusek. Ten se však dokázal dát dohromady a nejspíš nastoupí jako jednička pro dnešní duel.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Baluška (SVK), Konc (SVK) - Blümel (CZE), Charvát (CZE)
Počet diváků: 9 423

0:01
Utkání začalo.
0:23
Domácí začali velkým náporem. Po Kaberleho ráně vznikla před Pruskem velká mela, síérii dorážek však brankář Vítkovic pochytal.
0:46
Po dalšáím tlaku domácí zvedali ruce, ale zbytečně. Poté, co se hokejisté navalili na Pruska a posunuli branku, bylo pískáno.
2:04
Poprvé zahrazili hosté. Káňova střela letěla vedle, ale odrazila se od zadního mantinelu k Vránovi. Ten z úhlu Růžičku nepřekvapil.
3:00
Domácí skvěle napadají a drží se díky tomu v útočném pásmu. Do šance se však tentokrát nedostali.
4:11
Nahodil se tlačil od mantinelu k brance, po jeho pokusu ještě dorážel Píša. Prusek zasáhl a s obtížemi puk vyrazil.
4:49
Draví pardubičtí útočníci se znovu dostali k dorážce. Po Kolářově průniku a střele se za pukem tlačil Koukal,a le Prusek i podruhé vyrazil.
6:05
Kaberle chyboval na vlastní modré a Klimek díky tomu jel sám na branku. Pokusil se o bekhendový blafák, ale Růžička předvedl dobrý rozklek a puk vyrazil betonem.
7:42
Třetí útok Pardubic nadělal Ostravanům problémy svým důrazem, dostal se však jen k nepříliš nebezpečné střele Pineaulta z úhlu.
8:45
Tomas dlouho držel puk v pásmu Pardubic, nechal spoluhráče vystřídat. Pak se však čerství hráči Vítkovic nepřesnou přihrávkou sami připravili o pásmo.
9:04
Buchtele (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Špirko a Bartek
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:0

Po nedorozumění Pruska s Ovčačíkem vybojoval puk v rohu Špirko, po střele z úhlu se kotouč odrazil k Buchtelemu. Ten ho z ideální pozice poslal pod břevno.
11:42
Růžička se blýskl při Ujčíkově výjezdu z rohu, když mu vypíchl puk holí.
12:11
Pardubice se bleskově dostaly do protiútoku a vynutily si velký nápor. Prusek musel vyřešit dvě nebezpečné střely Rákose a jednu Buchteleho. Čtvrtý útok Pardubic je zatím nejnebezpečnější lajnou zápasu.
14:00
Hosté přidali, ale do šancí se nedostávají. Se střelami z úhlu si a z dákky si Růžička poradil.
14:34
Pruskovi vypadla nenápadná Rákosova střela z lapačky, před dorážkou pardubického forvarda pak raději puk na ledě přikryl rukavicí.
15:11
Domácí jeli ve dvou na jednoho. Buchtelemu najížděl vlevo Špirko, útočník však naznačil nahrávku a sám vypálil. Trefil boční konstrukci.
15:47
Pardubice si říkají o druhý gól. Koukal najížděl do pásma po levé straně a jeho povedenou střelu z kruhu Prusek tak tak vyrazil ramenem. Po chvíli musel gólman řešit další šanci domácích.
17:24
Vyloučen hráč Malík (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Malík fauloval, ale Bartek beztrestně přihrál pád. Obránce se zkušenostmi z NHL se hodně zlobí.
18:40
Pardunicím se přesilovka vůbec nedaří, domácí se ne a ne usadit v pásmu.
18:58
Klimek jel v oslabení sám na branku! Přitom ho zezadu zblokoval Píša, Klimek nezakončil. Sudí zůstali v klidu, zákrok obránce byl nejspíš čistý.
19:24
Je po přesilovce. Domácím připravila víc škody než užitku.
20:00
Skončila první třetina.
Pardubice zaslouženě vedou, i když Vítkovice měly rovněž dvě tři velmi dobré šance. Domácí jsou však o dost aktivnější a nebezpečnější v předbrankovém prostoru, kam se derou s téměř kanadským důrazem. Jen díky brankáři Pruskovi je skóre pro hosty ještě celkem milosrdné.
20:01
Začala druhá třetina.
21:14
Pěkná kombinace prvního útoku hostů skončila bekhendovou střelou Burgra, který přizvedl puk zblízka na horní tyčku!
22:30
Hosté začali druhou třetinu o poznání lépe. Naposledy se téměř minutu drželi v pásmu Pardubic, vytěžili však jen nepříliš nebezpečnou střelu z otočky.
24:06
Na druhé straně dostal třetí útok Pardubic soupeře pod tlak. Pineault se Špirkem dobrým pohybem nadělali Vítkovicím problémy, Prusek však zasahoval jen proti střele z úhlu.
24:51
Burger pronikl do pásma, podržel puk u mantinelu a pak poslal tečovanou žabičku na Růžičku. Ten si v podřepu se zvláštně letícím pukem poradil.
25:28
Húževka objel branku, po jeho střele ještě dorážel Huna. Růžička však měl hůl na ledě a oba pokusy odrazil.
27:07
Po krátkém pobytu Vítkovic před Růžičkou vyhodili domácí puk o mantinel tak šikovně, že skončil před Pruskem. Ten ho před dojíždějícími útočníky raději skryl a místo v pásmu Pardubic se tak vhazuje na druhé straně.
28:00
Do hry se vloudily nepřesnosti. Střední pásmo se teď zdá být neproniknutelnou pastí.
28:26
Bartek (Pardubice) vstřelil branku (17. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 2:0

Po velké chybě obránce Reháka se puk za brankou Vítkovic odrazil Bartkovi. Slovenský útočník se hbitě trefil.
30:41
Pardubice se talčí za třetím gólem. Buchtele s Pineaultem dobře zakombinovali, po střele z úhlu musel Prusek řešit ještě dorážku.
31:16
Vyloučen hráč Malík (Vítkovice), 2 min. za podražení
Jediným hříšníkem utkání je zatím Marek Malík. Tentokrát podrazil v rohu Koláře.
33:16
Domácí dlouho krotili puk u mantinelu, ale nakonec rozehráli zámek. Špirko si položil obránce a vypálil od modré, puk se však odrazil od hradby těl. Hosté se ubránili.
33:39
Vítkovice měly obrovské štěstí, po jedné střele puk dvakrát cinkl o tyčku! Domácí sehráli povedený brejk, na jeho konci byl Koukal, který trefil tyčku. Puk se od ní odrazil do zad Pruska a odtud znovu do stejné tyče.
34:56
Rákos pěkně prokličkoval kolem Vosátka a přiklepl Kočímu, jeho střela však míří vedle.
36:00
Pardubice nyní ovládají zápas. Drží puk a za potlesku publika se stále tlačí dopředu. Když kotouč ztratí, bleskově zformují obranu a nedají Vítkovicím šanci na brejk.
36:46
Buchtele si vyjel od zadního mantinelu a z úhlu se snažil překvapitz Pruska. Ten byl u tyčky připravený.
37:07
Pardubice si v poslední minutě na ledě dělaly, co chtěly. Jejich velký tlak vyústil v další břevno. Sudí prohíželi video, ale nakonec hlavní arbitr rozpažil.
37:41
Jako kdyby břevno hosty probralo. Natlačili se do pásma a připravili horké chvilky Růžičkovi. Ten se skvěle přesunul proti střele Szturce z levého kruhu.
38:50
Znovu zaútočily Pardubice. Prusek si sedl na led a po Rákosově střele pochytal dvě nebezpečné dorážky Buchteleho. Vítkovice mají s likvidací odražených puků od Pruska velké problémy.
39:30
Pineault (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 3:0

Poté, co Prusek zlikvidoval kvanta šancí a střel zblízka, pustil střelu švihem zdálky. Pineault dostal nahrávku křížem přes celé pásmo a z levé strany se trefil k bližší tyči.
40:00
Skončila druhá třetina.
Pardubice ovládají zápas. Ve druhé třetině si výtečným napadáním vynutili velký tlak, velmi často se dostávají k dorážkám a vytváří si jednu šanci za druho. Pruskovi třikrát pomohla tyčka. Ojedinělé akce hostů řeší s klidem Růžička, který drží čisté konto na domácím ledě už 133 minut.
40:01
Začala třetí třetina.
40:41
Vyloučen hráč Punčochář (Vítkovice), 2 min. za podražení
Starý ujížděl sám na branku, zezadu byl faulován. Sudí však nerozhodli o trestném střílení, protože na úrovni Starého byl ještě jeden vítkovický hráč.
40:41
Starý ovšem v pádu najel do Martina Pruska, který se po svém návratu na led i ve druhém zápase opět zranil. Místo něj zaujal pozici v brance Vítkovi Filip Šindelář.
42:41
Pardubice sehrály přesilovku bídně, Šindelář se neměl šanci zahřát.
42:50
Vyloučen hráč Rákos (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
V klinči čtyř hráčů trefil Rákos holí do obličeje Vosátka. Vítkovice mají šanci sníži ve dlouhé přesilovce, jejich bek míří s krvavým šrámem na šití.
43:50
První minutu přesilovky Vítkovice prohospodařily.
44:28
Pohl měl velkou šanci, dostal puk před branku a zblízka pálil nahoru. Růžička však dokázal jeho šanci zlikvidovat a dál drží nulu.
46:18
Vítkovicím se přesilovka nedaří. V oslabení ujel Pineault, Prusek jeho bombu s obtížemi zlikvidoval.
46:38
Vyloučen hráč Ovčačík (Vítkovice), 2 min. za podražení
Po další šanci Pardubic v oslabení se síly vyrovnají. Špirko se zleva dral před branku, tam ho srazil Ovčačík.
46:50
Rákos je na ledě, začíná přesilovka Pardubic.
47:25
Bartek (Pardubice) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Špirko a Somík
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 4:0

Po nahrávce od zadního mantinelu vypálil bez přípravy Bartek a o betonu Šindeláře se puk odrazil do sítě.
47:30
Zápas sleduje 9324 diváků.
48:18
Vyloučen hráč Nakládal (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
48:57
Pineault zasáhl vysokou holí Szturce. Sudí to však chybně přehlédli. Vítkovice měly hrát přesilovku 5 na 3, místo toho hrají dál jen proti čtyřem.
50:18
Přes velký tlak Vítkovic se Pardubice ubránily a jsou v pěti.
50:53
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
51:55
Šindelář zachránil Vítkovice od páté branky. Špirko se dvěma krásnými kličkami proháčkoval až před branku, ale jeho pokus zlízka lapil brankář do rukavice.
52:53
Vítkovice jsou v pěti.
55:09
Šindelář trochu pozdě, ale přece vyrazil proti nahozenému puku a vypíchl ho na poslední chvíli před dojíždeějícím útočníkem.
55:34
I Vítkovice orazítkovaly dvě tyčky po jedné střele. Klimek vypálil do břevna, odtud se puk odrazil do tyčky a ven.
56:37
Vyloučen hráč Šedivý (Vítkovice), 2 min. za hákování
Při brejku Pardubic si Šedivý pomohl faulem na Zohornu.
58:37
Pardubice hrály přesilovku až příliš profesorsky. Přestos e ještě dostal do šance Špirko. Oběma týmům je jasné, že dnešní zápas je rozhodnutý.
59:30
Pardubice jen pozičně hlídají pásnmo, drží puk daleko od Růžičky, který míří za druhou domácí nulou v řadě.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy

17. 2. 2023 18:00Pardubice–Vítkovice 1:4
3. 1. 2023 17:20Vítkovice–Pardubice 2:3
22. 11. 2022 17:30Vítkovice–Pardubice 4:5
6. 10. 2022 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
6. 2. 2022 16:00Vítkovice–Pardubice 4:1
26. 12. 2021 17:00Pardubice–Vítkovice 2:3
31. 10. 2021 17:30Vítkovice–Pardubice 4:1
13. 10. 2021 18:00Pardubice–Vítkovice 6:0
2. 3. 2021 17:30Vítkovice–Pardubice 5:3
19. 1. 2021 18:00Pardubice–Vítkovice 3:0
21. 12. 2020 18:00Pardubice–Vítkovice 4:3
4. 12. 2020 17:30Vítkovice–Pardubice 1:5
14. 2. 2020 17:30Vítkovice–Pardubice 3:5
30. 12. 2019 18:00Pardubice–Vítkovice 2:4
17. 11. 2019 16:00Vítkovice–Pardubice 3:2
29. 9. 2019 17:00Pardubice–Vítkovice 2:3
9. 1. 2019 17:30Vítkovice–Pardubice 4:1
19. 12. 2018 18:00Pardubice–Vítkovice 2:5
28. 10. 2018 16:00Vítkovice–Pardubice 3:1
14. 9. 2018 18:00Pardubice–Vítkovice 1:2
23. 1. 2018 18:00Pardubice–Vítkovice 5:3
20. 12. 2017 17:30Vítkovice–Pardubice 2:0
29. 10. 2017 15:00Pardubice–Vítkovice 3:4
17. 9. 2017 16:00Vítkovice–Pardubice 4:2
26. 2. 2017 17:00Pardubice–Vítkovice 1:3
8. 1. 2017 15:30Vítkovice–Pardubice 4:1
25. 11. 2016 18:00Pardubice–Vítkovice 3:0
9. 10. 2016 17:00Vítkovice–Pardubice 2:0
18. 3. 2016 18:00Pardubice–Vítkovice 2:0
13. 3. 2016 15:30Vítkovice–Pardubice 1:2
19. 2. 2016 17:00Vítkovice–Pardubice 6:4
3. 1. 2016 17:20Pardubice–Vítkovice 4:3
17. 11. 2015 15:30Vítkovice–Pardubice 4:5
2. 10. 2015 18:00Pardubice–Vítkovice 1:6
8. 3. 2015 17:00Pardubice–Vítkovice 5:0
7. 3. 2015 17:00Pardubice–Vítkovice 6:3
5. 3. 2015 18:20Vítkovice–Pardubice 2:4
4. 3. 2015 17:00Vítkovice–Pardubice 8:2
20. 2. 2015 17:00Vítkovice–Pardubice 2:0
6. 1. 2015 18:00Pardubice–Vítkovice 1:6
21. 11. 2014 17:00Vítkovice–Pardubice 3:2
5. 10. 2014 18:00Pardubice–Vítkovice 4:2
2. 2. 2014 15:00Pardubice–Vítkovice 4:2
23. 12. 2013 17:00Vítkovice–Pardubice 1:4
13. 11. 2013 18:00Pardubice–Vítkovice 1:3
27. 9. 2013 17:00Vítkovice–Pardubice 6:5
29. 1. 2013 17:00Vítkovice–Pardubice 2:1
18. 11. 2012 17:00Pardubice–Vítkovice 1:2
9. 10. 2012 17:00Vítkovice–Pardubice 3:2
5. 10. 2012 18:00Pardubice–Vítkovice 3:1
20. 3. 2012 18:00Pardubice–Vítkovice 5:4
18. 3. 2012 18:10Vítkovice–Pardubice 6:1
16. 3. 2012 18:00Pardubice–Vítkovice 6:0
13. 3. 2012 17:40Vítkovice–Pardubice 2:3
12. 3. 2012 17:30Vítkovice–Pardubice 3:2
9. 3. 2012 18:00Pardubice–Vítkovice 2:3
8. 3. 2012 18:10Pardubice–Vítkovice 5:2
18. 1. 2012 18:10Pardubice–Vítkovice 4:2
2. 12. 2011 17:30Vítkovice–Pardubice 4:3
8. 11. 2011 17:30Vítkovice–Pardubice 5:3
21. 10. 2011 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
27. 3. 2011 18:10Vítkovice–Pardubice 3:2
24. 3. 2011 18:10Pardubice–Vítkovice 2:3
23. 3. 2011 18:10Pardubice–Vítkovice 0:3
20. 3. 2011 18:10Vítkovice–Pardubice 2:3
19. 3. 2011 17:00Vítkovice–Pardubice 4:0
1. 2. 2011 18:10Pardubice–Vítkovice 4:0
28. 12. 2010 17:30Vítkovice–Pardubice 2:1
17. 11. 2010 17:00Pardubice–Vítkovice 4:3
5. 10. 2010 17:30Vítkovice–Pardubice 1:2
22. 4. 2010 18:10Vítkovice–Pardubice 2:3
21. 4. 2010 19:10Vítkovice–Pardubice 2:5
18. 4. 2010 0:00Pardubice–Vítkovice 1:0
17. 4. 2010 18:10Pardubice–Vítkovice 5:1
9. 2. 2010 17:30Vítkovice–Pardubice 3:2
3. 1. 2010 18:10Pardubice–Vítkovice 10:3
15. 11. 2009 17:00Vítkovice–Pardubice 3:4
1. 10. 2009 18:10Pardubice–Vítkovice 3:2
13. 2. 2009 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
30. 12. 2008 17:00Vítkovice–Pardubice 1:2
16. 11. 2008 17:00Pardubice–Vítkovice 3:4
30. 9. 2008 17:00Vítkovice–Pardubice 2:1

Diskuse

generalmajor: Vítkovice, jsou paka. (21:38)

Kulel: tady nikdo, vsichni koukaj na CT4 :) (20:25)