Dnešní utkání dvou trápících se týmů začíná za půl hodinky.
Mikuš nahazoval kotouč na branku, Bartošák vyráží.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Hribik (CZE) - Bryška (CZE), Ganger (CZE)
Počet diváků: 6 209

0:50
Rolinek zkoušel pálit mezi dva obránce, ale těsně minul.
1:06
Vítkovice se dostávají ke kotouči až po minutě zápasu a hledají cestičku do útočného pásma.
1:25
Kacetl si připisuje první klidný zákrok a hra je přerušena.
1:48
Kucsera (Vítkovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Szturc
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 0:1

Ostravané se dostali poprvé pořádně před branku a hned jdou do vedení! Kotouč si zpracoval Lukáš Kucsera a střelou z pravé strany jej propasíroval až do pardubické sítě.
3:31
Na domácích je znát veliká touha konečně zvrátit nepříznivou sérii proher, ženou se dopředu z každé pozice, ale možná až moc bezhlavě.
4:04
Květoň (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Roman a Tybor
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 0:2

A pramení z toho druhý gól Vítkovic. Brankář Ondřej Kacetl si pořádně ani nesáhl na kotouč a už podruhé lovil, když rychlou kombinaci hostů doklepl do sítě David Květoň.
4:04
Střídání Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Ondřej Kacetl, nahradil ho Peter Hamerlík
5:35
Poulíček a Mandát mohli teď snížit na 1:2, ale oba z dobrých pozic minuli!
5:37
Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Perret a Wishart
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:2

Nakonec je z toho však přece jen kontaktní gól! Za brankou se v pokračujícím útoku čtvrté formace ke kotouči dostal Poulíček, vybruslil si před Bartošáka a nadvakrát dostal puk za jeho záda!
6:24
Těsně před Bartošákem Mikušovo nahození dobře tečoval Skokan, ale vítkovický brankář zasáhl včas!
7:54
Vondráček nedokázal do poloodkryté brány zasunout přízemní přihrávku od Wisharta!
9:32
Odražený puk v mezikruží napálil kapitán Dynama Rolinek, ale Bartošák neměl s jeho střelou problém.
10:16
V útočném pásmu po Trončinského vybojování puku dobře pracoval Denis Kusý, ale nakonec vše řeší Bartošák, když přikryl kotouč lapačkou a přerušil hru.
11:28
Dynamo se převážnou část první dvacetiminutovky drží v útočném pásmu a je velmi aktivní s kotoučem, Bartošák ale svůj tým drží.
12:17
Teď však domácí obrana propadla a hráči Vítkovic se hnali dva proti jedinému domácímu. Už to vypadalo, že to bude 3:1, ale Hamerlík měl správně nastavený beton!
13:06
Agilní Kusý se probíjel před branku, ale nakonec přišel o kotouč.
13:51
Vyloučen hráč Dušek (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Ostravané si dnes jako první vyzkouší přesilovou hru. Antonín Dušek inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.
13:59
Lukáš Kucsera dobře střílel z pravé strany, ale našel přesně Hamerlíkovu lapačku.
14:22
Zdráhal (Vítkovice) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Stránský a Kucsera
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:3

Vítkovice jsou dnes naprosto efektivní v zakončení, což dokazují třetím gólem! Po dorážce Stránského střely mezi kruhy se z ostrého úhlu se prosadil Patrik Zdráhal.
16:16
Trončinský dobře zavezl puk do útočné třetiny Dynama, ale v rohu přišel o puk kvůli dobré práci hostujícího obránce.
16:53
Střílet zkoušel Ilja Děrvuk, ale kotouč skončil v rohu hřiště.
18:09
Od Poulíčka dostal nabito Ty Wishart, Bartošák ale Bartošák jeho pokus lapil.
18:55
Ostrou střelu si připravil Ondřej Roman, Hamerlík ji jen tak tak vytěsnil ramenem!
19:24
Po střele od modré čáry si Hamerlík připisuje další zákrok. Hra je přerušena.
20:00
V první dvacetiminutovce bylo Dynamo výrazně aktivnějším týmem, jenže hokej se hraje na góly. A na ty vedou díky skvělé efektivitě Vítkovice 3:1.
20:00
21:05
Bubela sice dostal dobrou přihrávku v útočném pásmu, jenže přímo proti němu stál obránce Vítkovic a ani náznakem jen nepustil do zakončení.
21:27
Ofsajd Dynama.
40:01
Po levém křídl se hnal rozjetý Jaromír Pytlík, ale jeho přihrávka mezi kruhy si nikoho nenašla.
22:08
Vyloučen hráč Mrázek (Vítkovice), 2 min. za hákování
Přesilovka pro Dynamo. Jaroslav Mrázek dostává dvě minuty za hákování.
22:42
Ostrá střela Trončinského letí mimo a Vítkovice vyhazují.
23:33
Bubela hledal dobře postaveného Duška, ale přihrávka neprošla.
24:08
Vítkovice jsou kompletní.
25:11
Mandát dobře vystřelil, Bartošák ovšem rychle rozehrál dopředu a pardubický útočník musel hodně spěchat zpátky. Vítkovickou střelu na druhé straně ale nakonec zákrokem vyřešil Hamerlík.
25:56
Na vrcholku kruhu napřáhl Radoslav Tybor. Do jeho střely však stihl sáhnout domácí obránce a hodně ji zbrzdil. Hamerlík už pak kotouč měl pod kontrolou.
28:16
Na modré čáře napřáhl Ivan Baranka, kotouč byl ale sražen do rohu hřiště.
28:53
Znovu to zkoušel Baranka, tentokrát jeho střela neprošla přes obránce.
29:37
Ondřej Roman posílal přímo před bránu dobrou přihrávku na Radoslava Tybora, ale ten nedokázal zakončit!
30:37
Kusý zprava vypálil hodně mimo.
31:06
Tomáš Černý nahazoval puk na teč před branku, ale neúspěšně.
32:02
Kucsera (Vítkovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Szturc a Pytlík
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:4

Z Pardubicemi je zase zle. Před Hamerlíkem byl zcela sám Roman Szturc, který připravil dobrou pozici pro Lukáše Kucseru, jenž s klidem vystřelil do úplně prázdné brány.
32:34
Vítkovice trefují tyč!
33:38
Trest týmu (Pardubice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Dynamo hrálo v šesti a dostává dvě minuty. Odsedí je Rostislav Marosz.
34:43
Ostrou střelu Jakuba Lva z první řeší Hamerlík.
35:17
Už to vypadalo, že z mezikruží v pohodě pod víko zakončí Patrik Zdráhal, ale Hamerlík jeho pokus fantasticky zastavil!
35:38
Dynamo je v pěti.
36:11
Perret pálil přes obránce, ale Bartošák si připisuje další pohodový zákrok.
37:25
Holland pálil vysoko nad.
37:59
Trončinského střelu ramenem vyráží Bartošák.
38:10
Zakázané uvolnění Vítkovic.
38:34
Vyloučen hráč Schleiss (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
V závěru prostřední části ještě přesilovka pro Dynamo. Dvě minuty za vysokou hůl pro Jana Schleisse.
39:03
Vítkovice se nejprve při oslabení dostaly až do zakončení, cestou zpět do pásma Dynamo pak zastavil ofsajd.
40:00
Ve druhé třetině Vítkovce dalším gólem ještě navýšily svůj náskok a v Pardubicích po čtyřiceti minutách vedou 4:1.
40:00
40:01
Dynamo si do ní nese třicet pět vteřin přesilové hry.
40:22
Vyloučen hráč Výtisk (Vítkovice), 2 min. za podražení
A dvanáct vteřin budou domácí hrát dokonce proti třem. Jan Výtisk dostává dvě minuty za podrážení.
40:35
Dušek (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kusý a Hovorka
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 2:4

A souběžně s návratem prvního vyloučeného Dynamo snižuje na rozdíl dvou branek! Denis Kusý našel u tyče dobře postaveného Antonína Duška, který překonal Bartošáka.
41:40
41:54
43:04
Denis Kusý si přivezl kotouč do útočného pásma a pokusil se o střelu, vůbec ale netrefil branku.
43:56
Po sérii odrazů se ke kotouči dostal Jakub Lev, ale se svou střelou Hamerlíka příliš neohrozil.
44:46
Střelu Hollanda si pohlídal Bartošák, vhazovat se bude po jeho pravici.
45:43
Puk do jízdy dostal Lukáš Kucsera, se svou střelou z levé strany ale proti Hamerlíkovi neuspěl.
46:45
Vyloučen hráč Holland (Pardubice), 2 min. za podražení
Vítkovice si zahrají přesilovku, dvě minuty za podrážení totiž dostává Rhett Holland. Vítkovický hráč šel však k zemi hodně ochotně.
48:22
Lev (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Roman
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 2:5

Ostravané využívají další přesilovku. Trochu se štěstím se za Hamerlíka došoural příklep od Jakuba Lva.
49:23
Vyloučen hráč Kusý (Pardubice), 2 min. za hákování
Další početní výhoda pro Ostravany. Denis Kusý usedá na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
49:56
Bubela v oslabení přes obránce střílel mimo.
50:25
Dynamo znovu dostává kotouč ze třetiny.
51:17
Schleiss dostal dobrou přihrávku do chumlu přímo před Hamerlíka, ale nezasáhl kotouč!
51:23
Dynamo je v plném počtu.
51:56
Vyloučen hráč Pytlík (Vítkovice), 2 min. za podražení
Po delším čase je tu přesilovka také pro Dynamo. Jaromír Pytlík dostává dvě minuty za podrážení.
53:59
Přesilovka Dynama naprosto bezzubá a Vítkovice jsou v pěti.
54:26
Patrik Poulíček před brankou šikovně tečoval střelu od modré čáry, Bartošák byl ale pozorný!
56:05
Po chybě domácích ve středním pásmu si puk vybojoval Patrik Zdráhal, Hamerlík ovšem jeho střelu vyrazil.
56:56
Vyloučen hráč Mrázek (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Další přesilovka pro Pardubice. Dvě minuty za vysokou hůl inkasuje Jaroslav Mrázek.
57:45
Vyloučen hráč Szturc (Vítkovice), 2 min. za podražení
Minutu a dvanáct vteřin bude Dynamo hrát pět na tři! Roman Szturc dostává dvě minuty za podrážení.
57:55
Vítkovice ihned vyhazují kotouč.
58:08
Znovu.
58:57
Dynamo vyslalo na Bartošáka několik slibných střel, ale ani jedna se neujala a Vítkovice už jsou ve čtyřech.
59:29
Sýkora pálil mimo.
59:45
Vítkovice jsou v plném počtu.
Utkání končí. V poslední třetině jsme viděli další dva góly. Na každé straně jeden, takže Vítkovice dnes nad Dynamem vítězí 5:2 a domácí si připisují již jedenáctou prohru v řadě. Z Pardubic vám veselé Vánoce přeje Marek Votke.

17. 2. 2023 18:00Pardubice–Vítkovice 1:4
3. 1. 2023 17:20Vítkovice–Pardubice 2:3
22. 11. 2022 17:30Vítkovice–Pardubice 4:5
6. 10. 2022 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
6. 2. 2022 16:00Vítkovice–Pardubice 4:1
26. 12. 2021 17:00Pardubice–Vítkovice 2:3
31. 10. 2021 17:30Vítkovice–Pardubice 4:1
13. 10. 2021 18:00Pardubice–Vítkovice 6:0