Vítejte u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny, kde dnes domácí Dynamo vyzve nejbližšího soupeře v tabulce z Vítkovic.
Pro Pardubice se může dnešní utkání jevit jako velmi důležité, s výrazným předstihem si totiž může zajistit zisk prezidentského poháru pro vítěze základní části.
Dynamu stále chybí potrestaní Matej Paulovič s Davidem Musilem, který však volno nakonec využije jak nejlépe je možné, jelikož se mu před pár dny narodila dcerka.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Staňo (SVK) - Lhotský (CZE), Šimánek (CZE)
Počet diváků: 10 027

Dalším takovým šťastlivcem je pardubický útočník Tomáš Hyka, kterému se dcera narodila dnes. Ten by měl tradičně řádit v první lajně s Lukášem Sedlákem.
V té první vítkovické má místo Peter Mueller, pro nějž je enteria arena posledním místem, kde ještě neskóroval.
0:00
0:31
Po nahození Muellera Vítkovice protečovaly kotouč do útočného pásma, tam se jej ale ujal Roman Will a rozehrává na druhou stranu.
1:00
Vyloučen hráč Vála (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Vítkovice si hned zkraje zápasu vyzkouší přesilovku. Ondřej Vála dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
1:09
Dynamo dostává puk do středního pásma.
2:19
Od modré střílel bývalý pardubický obránce Juraj Mikuš, Will puk zkrotil vyrážečkou.
3:00
Vála je zpátky na ledě, Dynamo první oslabení zvládlo poměrně v klidu.
3:44
V mezikruží se po dobré souhře Hyky se Sedlákem otevřel prostor pro najíždějícího Ondřeje Válu, dobře proti němu ale vystoupil Lukáš Klimeš a střelu si pohlídal.
5:03
Tobias Lindberg posílal puk zpoza branky do mezikruží, ale prolétl až do středního pásma.
5:35
Vyloučen hráč Raskob (Vítkovice), 2 min. za podražení
Přesilovka také pro Dynamo. Willie Raskob dostává dvě minuty za podrážení.
5:44
Košťálkův pokus od modré čáry byl sražen vysoko do ochranné sítě.
6:00
Vítkovice dostávají puk až k Willovi.
6:57
Kousalův dobrý pokus si Klimeš pohlídal betonem.
7:40
Také Vítkovice své první oslabení přestály a hraje se pět na pět.
7:27
Do zakončení se dostal Roberts Bukarts, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
8:47
Zohorna dostal přihrávku do dobré pozice před branku, ale vysoko přestřelil.
8:51
Vyloučen hráč Čerešňák (Pardubice), 2 min. za krosček
Po přerušení se strhla drobná mela a Dynamo bude hrát v oslabení. Peter Čerešňák dal soupeři krosček do obličeje.
8:51
Rozhodčí ještě celou situaci zkoumají na videu.
8:51
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2+2 min. za hru vysokou holí
Situace je nakonec ještě trochu jiná. Zohorna hrál vysokou holí a dostává čtyři minuty. Vítkovice čeká dvouminutová přesilovka pět na tři!
9:15
Mueller (Vítkovice) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Lakatoš
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 0:1

A statistika, že Mueller se v jako jediné enteria areně neprosadil, už neplatí! Napřáhl na pravém kruhu pro vhauzování a tvrdou ranou umazal Čerešňákův trest po třiadvaceti vteřinách.
9:40
Na Marka Kaluse číhala u levé tyče odkrytá branka, ale vítkovický útočník trefil jen Willa!
10:12
Raskobova střela nemířila přesně a Dynamo vyhazuje.
11:04
Domácí znovu vyhazují, ze Zohornova trestu se rozběhly druhé dvě minuty.
12:13
Lukáš Sedlák si v oslabení chystal zakončení, neprostřelil ale Juraje Mikuše.
12:44
Sedlák byl na dalším útočném výletě, ale už mu nezbývaly síly a byť se tentokrát beka zbavil pěknou fintou, nakonec nemířil přesně.
15:40
Ofsajd Dynama.
15:51
Sedlák to zkusil z pravého křídla, ale Klimeš byl připraven.
17:28
Z pardubické hry se vytratila lehkost, je pískáno zakázané uvolnění.
18:03
Na druhé straně zakázané uvolnění Vítkovic.
18:36
První lajna domácích se zvládla usadit v útočném pásmu, ale dvě střely si pohlídal Lukáš Klimeš.
2:54
Ještě jeden ofsajd Vítkovic.
20:00
V první třetině Vítkovice využily dlouhou přesilovku pět na tři a po dvaceti minutách v Pardubicích vedou 1:0. Dynamo svou možnost přesilovky nezužitkovalo.
20:00
20:35
Hyka se uvolnil u mantinelu a našel před brankou Lukáše Sedláka, ten ale nedokázal zakončit!
20:47
Po buly v útočném pásmu Dynama pálil od modré Tomáš Dvořák, ale Klimeš má puk v lapačce.
21:00
Radil číhal před brankou na přihrávku od Zohorny, ale k puku se nedostal.
21:18
Dynamo hraje ve výhodě.
21:28
Vyloučen hráč Koch (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
Dvě minuty pro Patrika Kocha za držení.
22:24
Z první tvrdě pálil Cienciala, ale Klimeš jeho pokus vyrazil.
22:45
Vítkovice vyhazují kotouč.
23:41
Špatná přihrávka od Zohorny na modrou vyhnala Dynamo do středního pásma a Vítkovice jsou v pěti.
23:55
Peter Mueller našel před brankou Dynama úplně volného Tobiase Lindberga, ale Will proti němu vytáhl dobrý zákrok!
24:55
Vyloučen hráč Košťálek (Pardubice), 2 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Košťálek nevybíravě sestřelil Rastislava Deje u mantinelu a dostává dvě minuty.
26:07
Vítkovice se celou přesilovku drží v útočném pásmu.
26:32
Tvrdou ránu Raskoba vyráží Will.
26:57
Dynamo už je kompletní.
27:52
Dvořák si nerozuměl se spoluhráčem, čehož využil v mezikruží úplně volný Petr Fridrich, ale Will jeho střelu zastavil!
28:19
Fridrich (Vítkovice) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Lakatoš
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 0:2

O chvíli později už ale byl bezmocný. Robert Kousal špatně přihrál na útočné modré čáře a poslal dopředu Dominika Lakatoše, který ještě našel přihrávkou před prázdnou bránu právě Petra Fridricha!
28:51
Sedlákovu střelu zleva vyráží Klimeš.
29:14
Po ofsajdu Dynama následuje komerční pauza.
30:04
Po přihrávce od Zohorny pálil Robert Kousal, ale trefil jen připraveného Klimeše.
30:20
Vyloučen hráč Fridrich (Vítkovice), 2 min. za zdržování hry
Petr Fridrich vyhodil puk mimo hřiště a dostává dvě minuty, další přesilovka pro domácí.
30:39
Dynamu se vůbec nedaří dostat se do útočného pásma.
30:50
Vyloučen hráč Dej (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
Dynamo mohlo hrát minutu a půl pět tři, protože Rastislav Dej držel Sedláka, ale ten oplácel.
30:50
Vyloučen hráč Sedlák (Pardubice), 2 min. za faul loktem
31:15
Lukáš Radil měl dobrou pozici na brankovišti, ale vysoko přestřelil!
31:15
Na ledě zůstává ležet Lukáš Klimeš, spěchají k němu lékaři.
31:57
Čerešňák (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Radil a Zohorna
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:2

Dynamo se dostává na kontakt! Mezi kruhy dostal nabito Peter Čerešňák a tvrdou ranou nedal Klimešovi, který pokračuje ve hře, šanci!
32:19
Zakázané uvolnění Vítkovic.
33:18
Po pěkné kombinaci čtvrté pardubické formace se před Klimešem uvolnil Daniel Herčík, ale trefil jen vítkovického brankáře!
35:11
Radil si v útočném pásmu dlouho hledal pozici, ale nakonec trefil jen obránce před sebou.
35:25
Aktivní Radil se cpal do dalšího zakončení, ale znovu zasáhl bránícího hráče.
35:49
Tvrdá rána od modré čáry trefila Klimeše a odrazila se brankoviště, kde se snažil zakončovat Zohorna, ale nedosáhl na puk!
35:54
Domácí viditelně přidali na tempu a dostávají Vítkovice pod tlak.
37:00
Do zakončení se dostaly také Vítkovice, Kochovu ránu ale vyrazil Will.
38:21
Zohorna dostal přihrávku do jízdy, ale Klimeš mu stihl zmenšit střelecký úhel a má další zákrok.
39:02
Nebezpečné nahození Jakuba Kotaly vyráží Roman Will.
39:17
Další tvrdé zakončení si nachystal Juraj Mikuš, Will má ale puk v lapačce.
39:34
Ofsajd Vítkovic.
40:00
S klaksonem ještě pálil Košťálek, ale neuspěl. Dynamo ve druhé části nejprve inkasovalo z hole Petra Fridricha gól na 2:0, ale pak přidalo na tempu a po trefě Petera Čerešňáka aktuálně ztrácí znovu jen jednu branku.
40:00
40:41
První domácí formace hledá cesty do útočného pásma, ale obrana Vítkovic je pozorná.
42:00
Vepředu také Vítkovice, Stehlíkova rána ale mířila mimo.
42:26
Zakázané uvolnění Dynama.
43:45
Puk skončil na pardubické střídačce, vhazovat se bude před Willem.
44:07
Kolář v útočném pásmu napálil odražený kotouč, ale Klimeš tvrdou ránu vyrazil.
45:43
Střela Košťálka od modré nemířila přesně.
45:56
Na levém křídle zakončoval Richard Jarůšek, ale ani on neměl správně seřízená mířídla.
46:20
Po přihrávce od Koláře to zápěstím od modré zkoušel David Cinciala, ale Klimeš měl dobrý výhled a v klidu si s jeho střelou poradil.
46:46
První pětka domácích zamkla Vítkovice v obranném pásmu, Sedlák našel mezi kruhy Tomáše Dvořáka, ale ten vysoko přestřelil.
47:13
Zakázané uvolnění ostravského celku.
47:52
Poulíček to zkoušel z mezikruží z otočky, ale Klimeš byl připraven.
49:01
Dynamo znovu vyvíjí na Vítkovice silný tlak, samo se ale vyhnalo z pásma.
50:20
Tomáš Zohorna hledal před brankou Radila, ale do kombinace se dobře vložil Juraj Mikuš.
50:31
Chlán (Vítkovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Koch a Kotala
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:3

Založil tím další gólovou akci Vítkovic! Na levém křídle dostal puk Patrik Koch, ale našel ještě lépe postaveného Petra Chlána, který z mezikruží propálil Willa!
51:49
Hyka spěchal za pukem do útočného pásma Vítkovic, ale je z toho zakázané uvolnění.
53:30
Na vítkovické hokejky se vrátil klid, do konce základní hrací doby chybí šest minut.
53:59
Dej (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Prčík
Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:4

A je definitivně hotovo! Vítkovice ujely do brejku dvou na jednoho, na první střelu ještě Will dokázal zareagovat, ale z dorážky už se prosadil Rastislav Dej.
55:25
Po ofsajdu Vítkovic následuje dnešní poslední komerční pauza.
55:25
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 10 027 diváků.
56:00
Robert Kousal hledal rozjetého Patrika Poulíčka, ale místo úspěšné přihrávky rozhodčí píská zakázané uvolnění.
56:03
Tvrdá střela Deje po buly zamířila jen do ochranné sítě.
57:07
Sám na Willa mohl jet Peter Mueller, ale čistým skokem pod nohy jej o puk připravil mladík Daniel Herčík.
58:10
Po přihrávce od Radila se před Klimeše natlačil Tomáš Zohorna, ale nedokázal překonat ležícího brankáře!
59:15
Od tříbodového zisku Vítkovice dělí necelá minuta.
Zisk prezidentského poháru se zatím v Pardubicích nekoná. Vítkovice dokázaly lídra tabulky po velmi podařeném výkonu přehrát 4:1. Velký zápas mají za sebou především obránce Patrik Koch a gólman Lukáš Klimeš. Pěkný víkend vám z Pardubic přeje Marek Votke.

17. 2. 2023 18:00Pardubice–Vítkovice 1:4
3. 1. 2023 17:20Vítkovice–Pardubice 2:3
22. 11. 2022 17:30Vítkovice–Pardubice 4:5
6. 10. 2022 18:00Pardubice–Vítkovice 2:1
6. 2. 2022 16:00Vítkovice–Pardubice 4:1
26. 12. 2021 17:00Pardubice–Vítkovice 2:3
31. 10. 2021 17:30Vítkovice–Pardubice 4:1
13. 10. 2021 18:00Pardubice–Vítkovice 6:0