Dobré nedělní odpoledne z Olomouce, kde za pár minut začne utkání 4. kola Tipsport extraligy mezi místní Morou a Škodou Plzeň.
Domácí v posledním kole vyhráli po nájezdech v Mladé Bolelavi a byly to pro ně první dva body v letošním ročníku. Doma proto myslí na jejich úspěšné rozmnožení.
Plzeň ale není parta nazdárků, v úvodních dvou kolech porazili Karlovy Vary a Pardubice, v pátek ale doma podlehli Liberci 2:4

Rozhodčí: Souček (CZE), Šír (CZE) - Bryška (CZE), Lukš (CZE)
Počet diváků: 3 683

V brance kohoutů nastoupí Branislav Konrád, na opačné straně začne Matěj Machovský.
Domácí nastupují na led a zaplněný kotel bouří, jinak je však stadion spíše prázdný než plný.
0:00
0:42
Poprvé puk v rukavici Machovského, který pro jistotu uklidnil situaci po odražené střele od zadního mantinelu.
2:40
Herman šikovně tečoval a puk se převalil přes břevno plzeňské branky.
4:03
Plzeňský Sýkora si dobře sjel mezi kruhy v kritickém okamžiku mu ale sjel puk a jeho příklep zamířil hodně mimo.
5:27
Sklenička po odpískání dohrál Vodného, který skončil na ledě. Moc se mu to nelíbilo, ale vyřešili si to domluvou. Prý prozatím...
6:43
Lekce rychlobruslení s Markem Lašem který projel s pukem celé hřiště a ještě stihl z úhlu zakončit. Machovský na místě.
7:25
Sýkora vypálil z úhlu a Konrádovi vypadl puk. Dokázal ho ale najít dřív než některý z hostů.
9:39
Dobrý úsek olomoucké čtvrté lajny, ze které vytěžil Jergl střelu, Machovský ji zastavil betonem.
10:44
Vyloučen hráč Sklenička (Plzeň), 2 min. za podražení
11:04
Hossa (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:1

Chyba Valenty v rozehrávce a Plzeň jde v oslabení do vedení.
11:40
Domácí jsou opaření, nedokážou se v přesilovce dostat do útočného pásma. Tak až teď.
12:09
Vyloučen hráč Poletín (Plzeň), 2 min. za pád pod nohy
Poletín zkoušel rybičkou vypíchnout puk, ale jen skočil pod nohy a smetl olomouckého hráče.
12:59
Vyloučen hráč Machovský (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Machovský po závaru hýbal konstrukcí branky, spíš ji chtěl jen zkontrolovat jestli drží v ledu, ale sudí to posoudili jako nedovolené.
12:59
Domácí hrají 1:10 proti třem.
14:20
Hosté jsou ve čtyřech.
14:54
Z přesilovky zbývá pět vteřin, hosté se moc nezpotili.
16:51
Zeman se šikovně prosmýkl až před Machovského, stihl i pukem zamíchat, ale gólman Plzně jeho kličku vyrazil.
18:50
Zajímavá akce domácích, při níž Knotek zády k brance zkoušel bekendem trefit poskakující puk. No, nepodařilo se mu to jak bych chtěl, žádné nebezpečí pro hosty.
20:00
20:00
22:44
Vodný se cpal s pukem k levé tyčce a vznikl z toho závar. Machovský ale puk udržel před sebou až do hvizdu sudího.
23:57
Domácí jsou v úvodu druhé části aktivnější a hraje se více v obranné třetině hostů. Žádné velké šance si ale Mora zatím nedokáže připravit.
24:55
Johnsonn dostal puk Konráda, rána zblízka ale trefila olomouckého gólmana.
25:10
Na opačné straně si na ostrou ránu najel Holec, i tady skončila na gólmanovi.
26:29
A znovu hosté před Konrádem, tentokrát byl ve výborné pozici Kubelík.
26:40
Vyloučen hráč Řípa (Olomouc), 2 min. za podražení
29:22
Domácí jsou v plném počtu.
30:40
Domácí tlak sílí, defenzíva Plzně je ale zatím bez potíží.
31:40
Solidní závar Škodovky ukončil až hvizd sudího. Brankář Konrád nevěděl, kde má puk.
34:15
Sledujeme bojovný hokej, domácí marně dobývají branku Škodovky, je vidět, že koncovka je trápí, vždyť ve třech kolech dali jen dvě branky. Hosté vypadají uvolněně, často se dostávají k zakončení.
35:30
Knotek se po odraženém puku dostal ke střele na hranici levého kruhu, jeho ránu zápěstím ale srazil obránce nad.
36:05
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
37:00
Plzeň se k útočení nemá, naopak na druhé straně pálil v oslabení Knotek.
38:52
Mora je v plném počtu a po minutové jízdě na plzeňském kolotoči se jí podařilo vyhodit.
39:55
Kucharczyk (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Jergl
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:1

To jsou věci! Domácí z posledního útoku dokázali srovnat, když se ke tvrdé střele dostal Kucharczyk a napálil ji mezi betony Machovského.
40:00
40:00
40:14
Laš (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Knotek a Kafka
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:1

Neuvěřitelné! Mora jde do vedení, oba zásahy dělí jen dvacet vteřin, plus přestávka mezi třetinami.
40:37
Sýkora J. (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Hossa a Jeřábek
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:2

Něco se tu zřejmě roztrhlo, jinak si nelze vysvětlit další branku. Hosté rychle srovnávají.
40:51
Sudí přerušili hru, na ledě leží hostující Kracík
40:51
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
41:02
A chybělo málo, abychom viděli další gól. Johnson byl ale v brankovišti.
15:40
Tak sudí nejprve ukázali, že Kracík půjde ven, nakonec si to Plzeňští vyhádali a pokračuje se v pěti ne obou stranách.
44:44
Vyloučen hráč Schleiss (Plzeň), 2 min. za podražení
Tak teď už je tu přesilovka.
46:08
Výborná přesilovka domácích, zasypali Plzeň spoustou střel, ale Machovský je zatím v klidu.
46:51
Hosté jsou v plném počtu.
48:03
Knotek projel až mezi kruhy a v dobré pozici mířil nahoru, jeho švihovka ale těsně minula šibenici.
Dnešní utkání sleduje 3683 diváků, mezi nimi i zhruba třicítka z Plzně.
49:01
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Sudí vyloučili Staňka za nedovolené bránění a celý stadion se diví. Nikdo žádný zákrok neviděl.
51:14
Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Řípa a Vyrůbalík
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:2

Tak tohle byl kousek do Zlaté helmy! Tomáš Mikúš si stahovačkou obhodil obránce, naznačil gólmanovi, objel branku a zasunul do prázdné.
52:26
Poletín koukal do ledu a to se mu nevyplatilo. Staněk si na něj počkal a tělem ho poslal tvrdě na zem.
53:38
Za předchozí tři kola dali kohouti méně branek než dnes proti Plzni.
54:56
Marek Sýkora se výborně zbavil obránce a z pravého kruhu mířil zápěstím nahoru. Konrád dokázal puk zkrotit na hrudi.
55:37
Herman na brusle překonal obránce a natlačil se šikovně před branku. Forhendovou kličku ale Machovský dobře přečetl.
57:47
Domácí se už už hnali ve dvou na jednoho, ale sami se na modré vystavili do ofsajdu.
58:09
Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty a Škodovka si bere oddechový čas.
Hosté pokračují v šesti bez brankáře.
58:19
Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před Konráda.
58:34
A stejný prohřešek tentokrát modrých barev, Machovský se vrací do klece.
58:51
Plzeňská branka je znovu prázdná, vhazuje se před Konrádem.
59:45
Plzeň si dobře dala puk na volného Johnsona, tomu se ale při střele zlomila hůl.
Olomouc se poprvé raduje ze tří bodů, se dvěma z Boleslavi jich má už pět. Plzeň zůstává na šesti.

22. 1. 2023 17:00Olomouc–Plzeň 3:2
9. 12. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 5:4
23. 10. 2022 17:00Olomouc–Plzeň 1:4
16. 9. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 1:2
1. 2. 2022 17:00Plzeň–Olomouc 2:1
21. 12. 2021 18:00Olomouc–Plzeň 2:5
26. 10. 2021 17:30Plzeň–Olomouc 6:1
14. 9. 2021 18:00Olomouc–Plzeň 4:1