Dobré sobotní odpoledne z Olomouce, kde v 15 hodin začne 4. utkání play-off extraligy. Domácí v sérii s Pzní ztrácejí 0:3, dnes se tedy budou snažit o odvrácení konce sezony.
Včera na Hané padlo devět branek, osm z nich se houpalo v síti kohoutů, bude tedy zajímavé sledovat co s nimi vysoký debakl udělal. Plzeň je v pohodě, série se odvíjí podle jejich představ a dnes mohou své dobré naladění přetavit v rychlý postup do semifinále.
V sestavě Olomouce je proti včerejšku jedno nové jméno, Radima Kucharczyka nahradil ve čtvrtém útoku uzdravený Adam Zeman. V brance bude začínat stejně jako včera Branislav Konrád.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Hejduk (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 5 500

Jedna změna je i u indiánů. Mario Bližňáka nahradil na centru druhého útoku Jakub Lev, který hrál včera ve čtvrté lajně. Na jeho místo nastoupí Roman Přikryl.
Do úvodního buly zbývá přibližně šest minut a stadion je zaplněný jen z více než poloviny.
Lucie Janderková zazpívá před zahájením utkání státní hymnu.
0:00
2:22
Adam Zeman si vyčíhal Přikryla a tvrdým hitem ho poslal na led. Plzeňský hráč odjel na střídačku.
3:10
Herman z pravé strany jen vyzkoušel pozornost Machovského, rána po ledě do středu branky se jen odrazila od hokejky gólmana do rohu.
4:04
Húževka chyboval v rozehrávce, puk vystihl na útočné modré Svoboda, k jeho smůle ho o šanci na nájezd připravilo postavení mimo hru.
5:09
Domácí v první velké šanci. Eberle řešil akci tří na jednoho střelou do horní poloviny, Machovský vyráží.
5:30
Plzeň si vytvořila nebezpečný závar, domácí se štěstím vyhodili.
7:16
Vyrůbalík na modré promáchl při střele a byla z toho střela Kratěny, kterou Konrád vytěsnil vyrážečkou.
7:45
Houdek dohrál Hollwega u střídačky a americký útočník vypadal překvapeně.
9:59
Holec vypustil další ze svých ran, které zatím nemají pro Machovského nádech nebezpečí.
11:00
Vyloučen hráč Hollweg (Plzeň), 2 min. za napadení
Hollweg neudržel nervy, v souboji s Vyrůbalíkem si pomohl i loktem.
12:33
Dobrý úsek Mory v přesilovce, dokázali Plzeň sevřít, ale víc než rány ze střední vzdálenosti od Pekra nevytěžili. Šanci má třetí lajna.
12:53
Gólman Machovský přes celé kluziště hledal spoluhráče na útočné modré, ten ale nezpracoval puk.
13:17
Domácí nechali prostor Kubalíkovi, který si nachystal střelu a tvrdým příklepem zkoušel překonat Konráda.
14:37
Holec (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Buc a Herman
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:0

Herman vybojoval puk na Kudročovi, Buc nezištně přihrál před branku a Holec zblízka vymetl pavučinu.
16:40
Ondruškovu střelu od modré dokázal dorazit Zeman, Machovský si připsal další zákrok lapačkou.
17:11
Další akce domácích zakončená střelou. Tentokrát akci dvou na dva zakončil Buc švihem do středu branky.
18:25
Velký závar Plzně, kterému předcházela chyba domácích. Nakonec dokázali dostat puk ze třetiny.
19:16
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Ondrušek v závěru třetiny oslabuje Moru po souboji s Indrákem, kterého kompletně nastěhoval do domácí branky.
20:00
Svoboda vypálil těsně po klaksonu a puk skončil v síti. Gól neplatí, domácím se to ale stejně nelíbilo natolik, že cítili potřebu si to vyříkat.
20:00
20:00
20:35
Indrák si vyjel z rohu s pukem do nebezpečné pozice, Konrád vyrazil puk nad branku.
21:19
Domácí jsou v plném počtu.
22:03
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za hákování
22:58
Indiáni si nerozumněli při rozehře a sami se vyhnali z útočného pásma. Zatím jim přesilovka nevychází.
23:40
Až teď chyběly Indrákovy jen centimetry, když zápěstím zamířil na vzdálenější šibenici.
25:30
Kudročova bomba vypadla Konrádovi, který pak musel rychle na led, aby zastavil Johnosonovu dorážku u pravé tyčky.
27:32
Vyloučen hráč Sklenička (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
29:10
Domácím se přesilovka vůbec nedaří, téměř se nedostali do útočného pásma.
29:30
Hosté jsou v plném počtu.
31:40
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
Staněk nepochopitelně vyhodil puk přes plexisklo.
33:06
Domácí se osvobozují, Plzeň si zatím nenachystala přesilovkový zámek.
33:48
Robin Staněk mohl být domácím hrdinou, to byl ale musel vystřelit sám před brankou, kde se dostal k puku po chybě Machovského.
35:44
A zae Indrák, dnes určitě nejnebezpečnější indián. Před Konráda poslal nečekanou přihrávku, první si ji však všiml Konrád a schoval ji do rukavice.
35:51
Vyloučen hráč Johnson (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
36:53
První minutu přislovky strávili domácí na své polovině, Plzeň je nepouští do pásma.
37:57
Škodovka se bez potíží ubránila i tentokrát.
38:48
Domácí působí bezradným dojmem, veškerou energii jako by dávali na bránění hubeného vedení a na útok nezbývá.
39:50
Snad nejvější nebezpečí od domácích přišlo v samotném závěru třetiny, kdy se Buc prezentoval střelou, kterou ještě tečoval plzeňský obránce a Machovský se tak musel natahovat k tyčce. Nakonec proletěl puk těsně mimo.
40:00
40:00
42:20
Domácí Ondrušek si připisuje první střelu ve třetí třetině, Machovský vyrážečkou posílá puk pryč.
43:25
Akci dvou domácích na jednoho chtěl Buc vyřešit nahrávkou, puk ale šikovně zalehl Sklenička.
43:52
Kratěna vytvořil před brankou Olomouce slušnou melu, puk z ní ale vyletěl na Pekra, který znovu jel ve dvou na jednoho. Zvolil střelu, která sice rozvlnila síť, ale jen z boku.
46:35
Kubalíkova střela vypadla Konrádovi, Vyrůbalík hokejkou ze vzduchu odpálil puk pryč.
47:10
Johnson ujel domácím, v nájezdu ale mířil příliš vysoko.
48:09
Řípa s Eberlem doráželi zblízka puk, než ho Machovský dokázal přikrýt.
49:25
Přibližně deset minut před koncem třetí třetiny se bude po zakázaném uvolnění vhazovat před Konrádem.
50:22
Škůrek pálil od modré sice tvrdě, ale stejně jako jeho spoluhráči doprostřed branky.
51:01
Buc se na modré dostal k odraženému puku a jel sám na Machovského, zvolil střelu, letěla však těsně mimo.
52:23
Hra nabírá tempo, oba týmy ale trápí souhra, žádná souvislejší kombinace ani na jedné straně není k vidění.
52:46
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za hákování
Vyrůbalík si v souboji za brankou pomohl hokejkou a nemůže se divit vyloučení.
54:20
Lev (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Svoboda T. a Kratěna
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:1

To byl obrovský tlak Plzně v přesilovce. Konrád sice dvě velké šance chytil, tu třetí už ale ne a je vyrovnáno.
55:09
Pekr (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Eberle a Vyrůbalík
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:1

Neuvěřitelná přihrávka Eberleho mezi nohama, možná ani nechtě, ale našel úplně volného Pekra, který zblízka zametl puk do prázdné branky.
57:36
Emoce rostou, domácí se domnívali, že na Vyrůbalíka byl faul. Sudí byli jiného názoru.
Všechny vstupenky na toho utkání byly vyprodány, což znamená návštěvu 5500 lidí.
58:03
Zakázané uvolnění Plzně na prahu posledních dvou minut třetí třetiny.
58:35
Skladaný se řítil na Machovkého sám, neproměnil, ale byl faulovaný. Pak se strhla rvačka mezi Mikúšem a Jeřábkem, kterou vyhrál domácí hráč. Lidé šílí. A teď se rozdělí tresty.